Tsuki

Nejedná se o hlubokomyslný ani nijak převratný snímek, naopak - je to svým způsobem jednoduchý film, který si vůbec na nic nehraje. Postavy nejsou líbivé, ale zato jsou skutečné. A i když se více či méně chovají lhostejně, nepříkladně či sobecky, právě ta jejich lidskost je svým způsobem sympatická. Tak nějak pro jejich charakter dokážeme mít pochopení. A proto jsem se ve výsledku s Jonem (J. Gordon-Levitt) dokázala vlastně sžít mnohem víc, než v některých jiných filmech s mnohem mileji vystiženými postavami. I to konečné vyústění, kdy hlavní postava došla aspoň k nějakému poznání a pochopení, bylo tak nějak naturalisticky vkusné. ~(3,5)~ ()

Frajer42 odpad!

No, začalo to jako totální kokotina, ale to jsem ani ve skrytu duše netušil, že to jako ještě mnohem větší kokotina skončí. Velmi mě překvapily předčasné závěrečné titulky. Už jsem pár romantických komedií viděl a tady jsem hrubě postrádal poslední fázi udobření. Díky této odlišnosti to nebude odpad. Přiznám se, že jsem před zhlédnutím čekal mnohem víc. Film zpracovává kupu velmi atraktivních témat. Bohužel způsobem, který snad nesedne vůbec nikomu. V příběhu je kupa mezer, kokotin a nesmyslů. To vážně někdo žerete? Joseph Gordon-Levitt je v mých očích dobrý herec, ale tahle role nebyla pro něj. To měl jako řežisér vycítit. Teď vypadá jako špatný režisér a ještě horší herec. Ostatní postavy jsou nesympatické a nevěřil jsem jim ani "ň". Humor zde není naprosto žádný, ale ani jsem ho zde moc neočekával. On v romantických komediích totiž moc nebývá. Já ten odpad přeci jen dám. Kdybych ho nedal, tak křivdím filmům, které jsem jím obdařil. V mých očích je tenhle nesmysl bez většího nápadu. Absolutně nezajímavý. Podaný naprosto otravnou formou a bez špetky humoru. Já trpěl. ()

boshke

Levittův počin je příjemně svěží a originální, i když ke konci stejně sklouzne k filmovému klišé. Svým neotřelým tématem a otevřeností kolem něj příjemně baví a zároveň nepohoršuje (přítelkyně byla v klidu). Joseph si svého macho alfa samce užívá, stejně jako Scarlett svou dilinku. Nic světoborného, ale příjemná zábava to byla... 80% ()

Kothy

Proč jsem se na tenhle film podíval? No přece kvůli Scarlett Johansson. :D Vypadá tu opravdu úžasně. :) A taky mě zajímala režisérská a scénáristická prvotina Josepha Gordon-Levitta. Ten hraje sebevědomého Jona Martello, který si po každé party domů přivede holku. Ale to ho stejně neuspokojuje a pustí si potom porno. Je na něm prostě závislý, protože mu přijde lepší než sex. Zajímavá myšlenka. Vše se změní, když potká Barbaru Sugerman (Scarlett Johansson). Začnou spolu chodit a ona se z něj snaží udělat lepšího člověka a říká mu, co má dělat. To ho ale časem začne štvát a po hádce kvůli pornu se rozejdou. Poté potkává Julianne Moore, se kterou si rozumí mnohem lépe. Ze Scarlett se časem vyklube pěkná mrcha, takže bych asi tak bral Julii, i když je starší... Hodně vtipné mi přišly ty jeho zpovědi. "Té bych dal 10." ()

leila22

Čakala som niečo iné, dostala som niečo iné. A zatiaľ celkom neviem ako s tým, čo som dostala zaobchádzať. A mrzí ma jedna vec. Don Jon mi ukázal, že aj také herečky ako Scarlett a Julianne (ktoré mám obe veľmi rada). ma dokážu v určitých polohách iritovať. A to nevytýkam ich postavám, ale ich herectvu. Hodnotenie zatiaľ takto. ()

swamp

Joseph Gordon-Levitt natočil velice rozporuplný celovečerní debut. Spoustě lidí (jako mně) se líbil, ale zbytek ho považuje za oplzlou blbost (a já je až na tu oplzlost chápu). V podstatě je to ale o tom, že když to nejdřív berete s nadsázkou, přijmete za svůj fakt, že tady Scarlett Johansson prostě hraje neskutečnou krávu a ke konci jste schopni přepnout na dramatickou notu, musí se vám Don Jon zkrátka líbit. Když ne, tak co naděláte. :P Jen mě překvapil ten konec - tak trochu problém s předčasnou ejakulací... čekal bych ještě tak 15 minut. Třeba to byl záměr, ale já bych duu Joseph / Julianne dal trochu více času. "There's only a few things I really care about in life. My body. My pad. My ride. My family. My church. My boys. My girls. My porn." ()

Happens

Přemýšlím, proč celý život byl zobrazen s takovou nadsázkou, satirickým nadhledem, komicky přehnaným a přitom scény nevhodné pro děti byly tak přehnaně realisticky zpracovány - nemluvě o té opravdu nepovinné dávce opakování v pravidelných posilujících sériích. Film stojí a leží na Levittovi. Napravený feťák a americký sen... 60 % ()

dopitak

Scarlett je tu nejzmalovanější v kariéře a ani postupné zkočičkování jí moc nezachrání. Na Julianne Moore už se v souvislosti s čímkoliv spojeným se sexem nedá dívat. No co si budeme namlouvat, na cokoliv, kde se ve sto slovech objeví 80x fuck a 15x shit nebo pussy, se nedá moc koukat. Kdyby to nešlo do kin a běžné distribuce, snad by to zachránily ty surfovací pasáže, ale takhle pár rychlých střihů, pár diskoték a pár shybů bez pomoci, a máme tu holomajznu roku, která mi připomene podniky typu Hlavně nezávazně či Samec. Ne že by Joseph Gordon-Levitt s jeho tílky byl nějak na zabití, chvílemi to jako parodie na romantickou komedii vážně funguje, problém je hlavně v tom, že jen chvílemi. ()

hammer_head

Nápad byl dobrej, ale provedení filmu se mi moc nelíbilo. Těšil jsem se především na Scarlett, která tam nakonec ani moc nehrála, a když se tam náhodou objevila tak mi lezla na nervy. Rodina, přátelé, kněz ti všichni mohli mít větší prostor na nějaké ty vtipné hlášky (bodování holek mi prostě nestačí, to mi přišlo vtipné na ZŠ). Zbytek obsazení mi byl krajně nesympatický JGL mi nesedí a Julianne Moore mi sedí ještě míň. Namachrovaných, napumpovaných a namyšlených narcisů z fitka, který vošukaj kdejakou krávu co jim sama leze do postele je dost. Nemusej mi však kazit náladu i v telce, stačí že mě serou v reálu. ()

klerik

70 % Na rozdiel od velebeného 500 DNÍ SO SUMMER mi tento film prišiel trochu zaujímavejší. Lenže nie je až tak zaujímavo natočený ako Summer :-) Trochu nablýskanejšia verzia nezavislých filmov zo života, ako boli ŠTASTNÉ A VESELÉ alebo JEFF, KTORÝ ŽIJE S MAMOU... ()

SeBig

Já furt nechápu účel tohohle filmu. Měl jsem se pobavit? Měl jsem brečet? Měl jsem kurva co? Z tý báby Moore jsem byl akorát tak znechucenej. Nejspíš tim mysleli tvůrci ,,starý koště dobře mete", ale já si tuhle odpornost nemyslím. ()

Chrustyn

Režijní prvotina Gordona-Levitta, která zpracovává populární téma cynického děvkaře, jehož smysl života je v ženských a ... masturbaci, které není ochoten se vzdát, ani když pozná sexy Scarlett Johansson. Leviit dané téma zpracovává překvapivě otevřeně a díky tomu se na film opravdu dobře kouká a působí až překvapivě reálně. Navíc jak Levitt, tak Johansson si střihli poměrně neobvyklé a nepříliš sympatické role. ()

korbitch22

Svěží, hravé, plné energie, skvělého humoru a dokonce i nějakých těch hlubších životních mouder.Joseph Gordon-Levitt si splnil dětský sen a co je na tom úplně to nejlepší, že jako scénárista boduje, jako režisér zvládá vše s naprostým přehledem a herecky nekompromisně válí.Skvělej film o poznání sebe sama skrz péčko, proč ne.Já se královsky bavil a už nějakej ten pátek jsem neviděl tolik filmového talentu v jedné jediné osobě.Levitt má před sebou skvělou budoucnost.90%. ()

mat.ilda

Prima osvěta - porno škodí skutečnému sexu a nakonec i vztahům... Takhle, všichni chlapi jsou úchyláci a ženy šikovné manipulátorky, které vědí, jak s tím naložit - jenže chlapa, ten polotovar od maminky, nelze změnit, jen tepelně upravit, aby byl stravitelnější a podobal se ideálu z renomované kuchařky, ten, popoháněn hormony, na hru přistoupí, postupně slevuje ze svých zásad a čeká, až se to nejhorší přežene, aby se k nim pomalu navracel... Zábavná neoromantika s podílem bolestné reality, která v záležitostech lásky nakonec dožene každého cynika, ač na první pohled povrchní - you know... kámoši, pařby, nezávazný sex, vypracované tělo, cool auto - ve skutečnosti oslovuje, nabádá k zamyšlení, není prázdná. Svou přímostí připomíná In Search of a Midnight Kiss - jen trochu chaotický, neučesaný, ale na celovečerní debut víc, než slušný. Obsazením se do hlavní role Joseph nabral i nějakou tu svalovou hmotu, takže konečně vrhá stín a Scarlett, krom toho, že je zde maximálně rajcovní, předvedla parádní proměnu z uvolněné sexy sirény do prudící semetriky, ovšem na vyškrtnutí je postava Julianne Moore, jednak je odpudivá a její relaxačně-prozírací scény s Gordonem umělé a neupřímné, stačilo jen říct - když ji (kohokoliv) miluješ, není co řešit... ()

mcb

Život zaběhnutý v rutině...a pornu. Joseph Gordon-Levitt natočil poměrně překvapivý debut, který je na jednu stranu příjemným vybočením ze škatulky typické nezávislé produkce ze Sundance, na druhou zase vydatným zpestřením pro diváky zvyklé na tuctové hollywoodské komedie. Od nich se Don Jon odlišuje nezvyklou otevřeností, co se týče tématu, a také netradiční výstavbou vyprávění sestávající se z cca šesti opakujících se scén (porno, návštěva baru, posilovny, rodičů, jízda autem, kostel apod.), které mají za úkol zachytit vyprázdněný a rutinní život hlavního představitele. Ano, scenáristicky je to poněkud nedotažené a povrchní, ale i tak nejde neocenit Gordon-Levittovu snahu nejít za každou cenu ve vyšlapaných indie cestičkách a raději nabídnout převážně „entertainment“ s malou porcí zamyšlení na závěr. ()

jojinecko

JG-L je proste sympaťák. Zahral si vo filme, kde napísal scenár, sám si to zrežíroval, ide z toho úprimnosť a žiadny kalkul. Film je síce jednoduchý, no vôbec nie stupidný, pobaví tam, kde pobaviť má, veľa vecí je aj "pod povrchom" pre tých, ktorý chcú vnímať. K tomu Scarlettka v role potenciálnej femme fatale - čo viac si priať:) Film robený od srdca, žiadna prázdna komerčná bublina. Palec hore, Jozefe!:) ()

MontyBrogan

"Gratulujem" Levittovi, že svoj najplytkejší film sám natočil aj napísal. Jasné, to bola vlastne len kritika zobrazovaných vecí, a kto je bez viny, nech hodí kondomom! Je fakt obdivuhodné prehoniť mladosť, aby človek prišiel k záveru, že kvalitný sex musí spočívať vo vzájomnosti. K tomu mu pomohla úplne od veci obsadená Julianne Moore, ktorá už nie je milfka asi od doby, kedy on mohol začať legálne chľastať. Fakt tu nebola jediná postava, s ktorou by som sa stotožnil. A afektovanie všetkých zúčastnených mi prišlo vyslovene odpudzujúce. To ani nehovorím o klišé, prostredníctvom ktorého bola stvárnená rodina hlavnej postavy, pretože ho už dostatočne zdrbali v komentároch ostatní. O Scarlett Johansson tiež radšej pomlčím, pretože na zobrazenie jej predností by podľa mňa stačilo torzo bežnej pornohviezdy. Hlavne, že ten americký chlapec s militantným účesom, exotickými kamarátmi a product placement šíriacim majetkom bol nakoniec šťastný. Treba sa stratiť v sebe navzájom, či ako to bolo. Takéto úsudky sa v lacnom porne striekajú na brucho, lebo nemajú potenciál. Ako pozitívum by som spomenul rýchlo plynúce tempo, ale to si zvyknem pochvaľovať aj pri tých filmoch, ktoré sa nepozerajú do konca a spôsobujú nedostatok papierových vreckoviek v domácnosti. ()

BMW12

Hustej filmeček! Myslím, že ještě nikdy nikdo nenatočil film na tohle téma. A ten příběh je fakt dobrej a zábavnej! Neskutečně jsem se u toho bavil, skoro celý film jsem se smál :D Joseph Gordon-Levitt je skvelý herec a tu to len potvrdil. Scarlett Johansson je dokonalá, asi nejhezčí žena na světě! Doteď se mi nejvíce líbila Megan Fox, ale Scarlett je prostě o třídu výše, než všechny ostatní holky. ()

Kmotr

Závislost na hambatých filmech je pořád menší problém než závislost na Scarlett Johansson. Slibný režisérský počin mladého herce pasoval posedlost pornem na skvělou zábavu. Nic víc než herecké obsazení, trefné dialogy a vybraný sexuální apetit v tom sice není, ale zajímavá je i hra se stereotypy, klasickým žánrem, situačním opakováním. No a sexuálně vyhladovělá žena středního věku Julianne Moore taky potěší. Více o filmech na Berlinale zde: http://www.indiefilm.cz/ ()