Bomb Girls

Kanada, (2012–2013), 13 h 10 min (Minutáž: 42–44 min)

Kamera:

Eric Cayla

Meg Tilly, Jodi Balfour, Charlotte Hegele, Ali Liebert, Richard Fitzpatrick, Anastasia Phillips, Antonio Cupo, Peter Outerbridge, James McGowan (více)

Série(2) / Epizody(18)

Recenze uživatele Thomick k tomuto seriálu (1)

Bomb Girls (2012)

No, pokus slušnej. Global nemá moc "svých" seriálů, většinou přebírá dílo určený pro jiný kanály, takže se mouchy zkrátka daly čekat. A dostavily se, samozřejmě. 1. Vzhledem k tomu, že jde o drama, je docela politováníhodný, že jen Gladys ve vážných polohách dokáže působit přesvědčivě (maximálně ještě Kate); především Ali Liebert (Betty) je potom strašná herečka, ačkoliv jsem si o ní na imdb přečetl, že má bejt jednim z největších kanadských talentů (no potom se divme Amíkum, že maj z Kanaďanů takovou legraci). 2. Asi to bude tim, že kanadští tvůrci dělají seriál o primárně evropský válce a čistě pro americký publikum, každopádně ty historický odkazy jsou ohromně zvláštně (čti násilně) sázený. Jako by zkrátka scénárista akorát jednou za čas poslechl nahodilou touhu blýsknout se znalostí o tom, že v Itálii mívali fašismus a podobně. 3. To samý ty prázdný, rádoby uvědomělý poučky Gladys o "strašidelný válce tam venku", který mě začaly rozpalovat doběla už se třetím dílem. --- Ale jinak každej díl rozhodně má co nabídnout, přinejmenším napínavou zápletku, pro jistotu na více místech, či rozumně budovaný dialogy; a na Jodi Balfour se krásně kouká, ty šatičky ze 40. let jí padnou neskutečně. ()