Hamburger Hill

Philip Glass

James Carabatsos

Peter Tanner
  • Ombak▼Penari

Naprostá nuda. Záběry na bitevní peklo jsou možná fajn, ale je to v podstatě pořád to samé lezení do kopce v bahně a je jich proti zbytku filmu jak šafránu. Jinak se tam neděje zhola nic krom rádoby filozofických promluv mezi více méně bezejmennými vojáky. Nejhorší je, že tohle zpracování nedává xicht ani reálné bitvě o Hamburger Hill a neudělá z ní nezapomenutelnou událost v dějinách války ve Vietnamu. Ztráta času, lepší dát přednost třeba seriálu Tour of Duty.(29.3.2017)

Jeden z těch lepších filmů o válce ve Vietnamu. 101. výsadková divize, která se proslavila ve druhé světové válce, bojuje o kopec 937 celých 10 dní s velkými ztrátami a po 11 srážkách ho nakonec dobíjí. Na svoji dobu skvěle natočené bitevní scény, obzvlášť nálety bombardérů byly působivé. Velice se mi líbilo, jak realisticky je to natočené, když se jednotka probojovávala na kopec ve všech těch sračkách. Určitě toto dílo stojí za shlédnutí.(18.2.2010)

Pekná kamera, nádherná vypráva, fajn hudba (iba pesničková), ale akcie a herci mi prídu v tejto pekne špinavej Vietnamskej vojne dosť suché a nezáživné. Je fajn, že sa tu trhajú ruky, nohy, hlavy, ale keď som videl tu akože stratégiu - Forward - trhal som si zas ja vlasy. Nechce sa mi to všetko čo mam na jazyku posielať sem cez prsty, takže mrknite na komentár od uživatela RHK, chlapec to vidí rovnako ako ja, len mňa to trošku viac bavilo. 70% - 3*(23.10.2015)

Tohle fakt nejni o Mekáči na vrcholu malebnýho pahorku... prostě 'Nam bez příkras, co se ani nesnaží bejt přehnaně kůůl, jako Platůůn, Apokůůlypsa nebo Fůllmetála. Tahle "nesnaha" + žádný velký herecký esa je sice ve výsledku na škodu, ale zas z pohledu míň náročnejch diváků a zaprděnejch fotříků se to může jevit hodně zdařile právě proto. Já se přiklánim ke čtyrhvězdičkovýmu kompromisu:) I když né první četa v žánru, furt poctivej kulervoucí biják, místama dost intenzivní!(3.9.2013)

Žádný klenot mezi válečnými filmy (zvlášť v těžké konkurenci Vietnamu), ale i tak to byl zajímavý příběh uvnitř téhle nesmyslné války, kde dobytí jednoho zbytečného bodu na mapě bylo vykoupeno stovkami mrtvol. Atmosféra byla sice průměrná, ale samotné bojové scény se mi hodně líbily a cením si jich. 70%(16.2.2017)

• - Scéna na konci filmu, v ktorej kráča vojak s obviazanou hlavou ku svojim ponáhľajúcim sa spolubojovníkom, je sfilmovaná na základe reálnej fotky odfotenej počas bitky o Hamburger Hill. (Smok)

• - Film bol uvedený na trh krátko tom ako Oliver Stone získal Oscara za svoju Čatu (1986) a v tom istom roku ako Olověná vesta (1987) . (Smok)

• - Vietnamskí veteráni film ohodnotili a prijali pozitívne a potvrdili pravdivosť zobrazovanej brutality. (Smok)