Hamburger Hill

Hamburger Hill

Válečný / Akční / Drama

USA, 1987, 110 min

Až moc citelně chybí Hamburger Hillu výraznější postava, které by divák mohl fandit nebo ji naopak nenávidět, a taktéž postrádá scénu, která by ho alespoň na okamžik uzemnila . Velká realističnost se filmu sice upřít nedá, ale jinak se jedná o velmi "nemastný, neslaný" snímek jakých se za posledních 30 let natočila velká spousta. Průměr. A to mám pro válku ve Vietnamu ve filmovém podání velikou slabost...(14.2.2010)

• kingik

Vypadalo to na ambiciozní válečný film, ale na to se dá po zhlédnutí zapomenout. S herci jsem problém neměl, ale se zhola průměrnou, místy zmatenou a nijak nápaditou režií Johna Irvina, ano. Bojovým scénám se vyhýbal a v dialogových scénách to bylo na ručník. Film se nepříjemně vlekl a nějaké peklo nebo vřavu jsem pociťoval tak maximálně u sebe. Závěrečné titulky byly pro mě vysvobozením. A bylo mně jedno, jestli hrdinní američtí vojáci bojovali proti žlutému, modrému, nebo fialovému nepříteli. Tento slabý odvar válečného filmu si už stejně nikdy nepustím. Jednoznačně kategorie B a níže. 40%(19.2.2011)

Příšerný válečný film. Nemyslím, co do obsahu (bylo to určitě v realu horší), ale jak vůbec lze takovou hrůzu a beznaděj dát na filmové plátno ? Byla to určitě jedna z těch "zbytečných válek", takový ten mlýnek na maso, aby se vyzkoušely nové zbraně a dobylo nějaké území ( v tomto případě kopec), který byl z hlediska důležitosti absolutně nedůležitý a z hlediska územní stratégie Američanům absolutně na 2 věci : na nic a na hovno.(27.2.2013)

Je to sice už hodně dlouho, co můj zrak spočinul na kopci přezdívaném po výrobku z mletého masa, ale pamatuju si, že na mě docela dost zapůsobil, nebyl umělecký ani přestylizovaný, zkrátka jen směs hlíny a krve. Osobně mám tenhle přístup radši než jakési umělecké výpovědi od lidí, kteří na vlastní kůži válku nezažili, i kdyby mezi ně patřil můj jinak oblíbený Kubrick. Výše než Olověná vesta a Apokalypsa, skoro jako Četa.(23.12.2008)

Tohle fakt nejni o Mekáči na vrcholu malebnýho pahorku... prostě 'Nam bez příkras, co se ani nesnaží bejt přehnaně kůůl, jako Platůůn, Apokůůlypsa nebo Fůllmetála. Tahle "nesnaha" + žádný velký herecký esa je sice ve výsledku na škodu, ale zas z pohledu míň náročnejch diváků a zaprděnejch fotříků se to může jevit hodně zdařile právě proto. Já se přiklánim ke čtyrhvězdičkovýmu kompromisu:) I když né první četa v žánru, furt poctivej kulervoucí biják, místama dost intenzivní!(3.9.2013)

• - Film bol uvedený na trh krátko tom ako Oliver Stone získal Oscara za svoju Čatu (1986) a v tom istom roku ako Olověná vesta (1987) . (Smok)

• - Parašutisti slávnej 101. výsadkovej divízie, známi ako "Screaming Eagles" kvôli ich rozlišovaciemu znaku na ramene (bielohlavý orol s červeným jazykom na čiernom podklade), boli Viet Congom považovaní za obávaných a rešpektovaných protivníkov. Vietnamskí komunisti kvôli tomuto znaku nazvali vojakov 101. divízie "Chicken Men" (Kurací muži) a varovali pred nimi svoje obyvateľstvo. (Smok)

• - Prvý celovečerný film pre mnohých zúčastnených hercov ako Don Cheadle, Dylan McDermott, Courtney B. Vance. (Smok)