Oko dravce

Kamera:

Dariusz Wolski

Hudba:

Brian Tyler

Shia LaBeouf, Michelle Monaghan, Rosario Dawson, Billy Bob Thornton, Ethan Embry, Michael Chiklis, Anthony Mackie, Fahim Fazli, Cameron Boyce, Marc Singer (více)

Mladík Jerry Shaw přijíždí na pohřeb svého bratra Ethana, dvojčete, který byl poručíkem americké armády. Po pohřbu Jerry zjistí, že mu záhadně na bankovním účtu přibylo 750 tisíc dolarů a poté ho v jeho bytě překvapí dodávka několika krabic plných zbraní a dusičnanu amonného. V tuchvíli mu zatelefonuje neznámý ženský hlas varující ho, že bude do minuty zatčen FBI. Jerry nestačí utéct a je skutečně zatčen agentem FBI Morganem. Do výslechové místnosti mu znovu zavolá stejný ženský hlas, který mu sdělí instrukce k útěku a Jerrymu se podaří utéct. Díky instrukcím se setkává s mladou matkou Rachel Hollomanovou, kterou stejný hlas vydírá, aby plnil její instrukce, jinak zabije Rachelina syna Sama. Jerry a Rachel se vydávají na útěk před Morganem a tajemný hlas jim na útěku pomáhá např. řízením dopravních světel. Ve Washingtonu mezitím agenti Pérezová a Bowman pátrají po příčinách úmrtí Ethana Shawa. Zjišťují, že Ethan monitoroval inteligentní superpočítač ARIIA, který se však poté, co armádní velitelé neuposlechli jeho rozkaz a díky tomu dopadla vojenská mise v Pákistánu neúspěchem, rozhodl, že bude chránit národní bezpečnost na vlastní pěst a odstraní pro sebe nepohodlné osoby - první z nich byl Ethan... (TV Prima)

jorgus

precne to co jsem ocekaval, jsem dostal, ani o nic vic ani min. Na jednu stranu jsem se fakt dobre bavil, az na kolisajici zaver..ale na druhou stranu se musi mozek nekde odlozit:) ()

wellar

Zaujimave.. Mam slabost na vzbury pocitacov ( to mam asi z Hala 9000 ). Preto sa mi tento americky B ckovy film pacil. Aj ked neviem neviem ci by sa posledna scena nedala vyriesit aj inak nez teatralnym vyskocenim na stol spojenym s dramatickym sebaobetovanim...Az na ten koniec teda fajn :) ()

Carbo

Co potěší:Shia Labeouf, dobře natočené akční scény, zajímavý nápad,atmosféra na začátku filmu. Co film sráží: Blbej scénář, nelogičnost a stupidita některých scén, s postupujícím časem upadající kvalita filmu. Verdikt? Jedno zkouknutí a dost. ()

Chevees

Tak tenhle film je fakt jízda v podstatě od samého začátku až do úplného konce. Je to tak trochu mix Nepřítele státu s Matrixem. Výborně jsem se u filmu bavil, ale i tak musím srazit jednu hvězdičku a to za poslední dvě minuty filmu - jo, to je holt amerika a ty jejich konce... ()

Han-cock

Eagle Eye... presne to vystihuje Oko dravca ktoré vidí všetko a je nebezpečné ako aj v tomto prípade. So začiatku som nevedel kto riadi celú tú akciu na atentát. Je podivuhodné že vláda USA zase excelovala so sovjimi experimentami a ako vždy zase sa im to vypomstilo. So Shia sa stáva veliká filmovýá hviezda ak bude takto pokračovať je len na dobrej ceste. Celý film boj dobre premyslený a všetko bolo tak ako malo byť. Poriadna akcia nechýbala ani len v sekunde filmu to sa my páčilo najviac. Všetky tie kamery, prenasledovanie a presnosť. Dávam čistých 5*****. ()

Kvítek

Umělá inteligence šlapající na krk lidstvu? To už jsme tu párkrát měli ne? Vïdno, že se Aria učila od své babičky Viky, která připravila horké chvilky Willu Smithovi. Přesto má Oko dravce na motivy Já, robota a dalších podobných něco do sebe. Především má opět vynikajícího tahouna Shiu a už jenom pro něj nemůžu jít s hodnocením níž. ()

dawe787

Napínavý snímeček se Shiaou v hlavní roli a megachytrým počítačem, který se vzbouří a postaví na vlastní nohy. Vše co jde ovládat elektronicky, umí tento bezprostřední počítač ovlivnit a použít i smrtelně proti svým cílům. Honičky, napětí, nepředvídatelné akce. Dost dobrá podívaná. ()

ashtangi

Kombinace běžeckých závodů, automobilových závodů, třeskaviny a zavirovaného počítače. Ba ne zas tak špatné to nebylo. Docela dobrý, i když akčně primitivní film. ()

Luqi

Radšej vypnúť mozog a užívať si vizuálnu stránku a akčné scény (i keď "užívať si" je v tomto prípade silné slovo). Lebo ak začne divák v tomto filme hľadať nejakú logiku, tak zistí že tu nie je........... Beriem ak teda námet filmu je o tom, že umelá inteligencia začne byť nezávislá a konať podľa seba. Ale keď už začne zabíjať ľudí napr. elektrickým drôtom či vypúšťať paru kade-tade, tak sa z toho stáva fraška............ To, že je to sci-fi, neznamená, že by scenáristi mali automaticky strácať súdnosť............ ()

Pidzey

Film sráží opravdu otřesná práce režiséra při akčních scénách, které jsou děsně nepřehledné a trapně americké finále při kterém se zpívá hymna. Základní nápad se mi zamlouvá, protože v dnešní době nevíte kdo vás kde a odkud sleduje, ale osobně bych si za padoucha představoval nějakého geniálně šíleného hekra než UI se kterejma byli vždy problémy. Film mě zklamal,čekal jsem něco víc a k tomu jsem se i nudil. Zachraňuje to Shia a Billy Bob. ()

mh.mail

20% - Kravina na kvadrát. S logikou se už nikdo ani neobtěžoval. Typická klišé v novém hávu (např. místo časovače bomby zastaveného v poslední vteřině notová partitura přerušená v poslední notě). A na závěr typické klišé ve starém hávu - americký happy end. ()

Wardan

Maximálně povrchní, ale maximálně efektní popkornový akční technothriller. Dynamicky nasnímané, dynamicky sestříhané a s velmi dynamickým soundtrackem Briana Tylera. Výplach, který se nesnaží být ničím víc než jen ... výplachem. Být to o deset patnáct minut kratší by tomu prospělo (místy to trochu nepříjemně přibrzdí), i tak je to ale tak rychlá jízda, že mi bylo putna, že to nedává vůbec žádný smysl. ()

djfun

Když se oprostim od samotné podstaty filmu přitažené hodně za vlasy, když zavřu oči před nelogičnostma, když pominu to, jak se ze dvou "nýmandů" stanou lusknutim prstů Bondové, a když překousnu typicky debilní hollywoodský finále, tak přesto, že těch KDYŽ je až nezdravě moc, musim říct, že tohle byla hodně slušná, parádně zběsilá jízda s "kšandózním" napětím, co vám vyžene tep až na frekvenci kolibříka za letu (vygooglete si, kolik to je:)) ()

SpeedyCZ

I Robot a Die Hard 4.0 hadr. Vyníkajcí Shia, skvělý B.B. Thorton, ucházející Michelle Monaghan. Svižně ubíhající děj bohužel táhne dolů malinko delší konec a občas trochu nepřehledná akce (rychlý střih). Nicméně, pokud jste ochotni na dvě hodiny vypnout mozek, budete si tuto popkornovou chuťovku skvěle užívat. Disobey, and you die. ;-) ()

Matthew01

Pěkná podívaná po vzoru nepřítele státu, jen trošku v modernějším kabátu. Shia zahrál skvěle a stále dokazuje obrovský potenciál. Jinak popcornová jízda, plná předvídatelnych okamžiků s klasickým americkým happy endem. 65% ()

Honba za předělávkami

Honba za předělávkami

12.12.2009

Praštit, či nepraštit kladivem?

Praštit, či nepraštit kladivem?

30.09.2008

Marvel teda umí překvapit. Když jsme naposledy psali o komiksové adaptaci Thor, ve které je student Donald Blake vlastně převtělením vikingského boha a používá k boji se Zlem své magické válečné… (více)