Oko dravce

Oko dravca

Eagle Eye

Akční / Mysteriózní / Thriller

USA / Německo, 2008, 118 min

Sympaticky snaživé, roztomilo blbé a dokonale neoriginálne áčkovo sa tváriace béčko, ktoré zhruba od polovice ťažko lapá po dychu (zrejme sa zadychčalo pri tej našlapanej prvej hodinke), ale má veľkolepé akčné scény a presvedčivého (hoci trestuhodne málo hláškujúceho) Shiu. Jednohubka. Neohúri, ale ani neurazí. 7/10(13.10.2008)

• Gilmour93

„Zažijete taškařici století. Apríl v dubnu, květnu, červnu, červenci i srpnu..“ Protiteroristický Queeg ovládá reklamní panely, semafory, vlaky, letadla a v případě vysokého stupně ohrožení snad i splachování v Pentagonu. Všechny ty hi-tech thrillery s tisíci na sobě navazujícími náhodami ve scénáři se mi již zajídají, obzvláště pokud nepřinesou vůbec nic originálního a donutí mě koketovat s myšlenkou použití tlačítka rychlého posuvu na dálkovém ovládači. Caruso by měl raději dál dělat dýdžeje na diskotékách..(6.10.2009)

Oko dravce je lehce nadprůměrný thriller, který těží hlavně z obsazení Shii LaBeoufa. Talentovaný herec na plátně vyzařuje kolem sebe hvězdnou auru a filmové plátno ožívá s jeho příchodem. D.J.Caruso mě ale trochu zklamal. Po v mých očích velmi zdarilé Disturbii a také s rozpočtem který na tento film dostal jsem přeci jen čekal trochu víc. Místy jsou efekty hodně nepřehledné a i když se nás snaží stále držet v napětí sérií výbuchů a automobilových honiček tak se mu to příliš nedaří. Caruso zkrátka natočil průměrný thriller na který se dobře kouká ale který o třídu výš zvedá hlavně hvězdný Shia Labeouf.(8.10.2008)

Tempom našlapaný hi-tech thriller, ktorý ale neprináša nič osobité a atraktívnym ho robí iba účasť Shiu a nálepka „Executive Producer Steven Spielberg“. V rovnakom žánri operujúci Tony Scott má vlastný režijný štýl a jeho hi-tech thrillery sú svojské, audiovizuálne kreatívne. D. J. Caruso je iba otrokársky rutinér, ktorý nič nespacká, ale ani neposvätí. A to mi pri dvojhodinovej akčnej žánrovke bez hutnejšej psychologizácie postáv nestačí.(21.10.2008)

Soundtrack Brian Tyler: 1. Eagle Eye [4:36] ,2. Main Title [3:54] ,3. Final Manipulations [4:26] ,4. Escape [4:16] ,5. Honor [2:58] ,6. Chutes [2:43] ,7. Ladders [3:41] ,8. Ariia [4:57] ,9. Dead End Clues [2:37] ,10. Loss of a Twin [1:53] ,11. Clutch Then Shift [6:24] ,12. Picking Up The Trail [2:46] ,13. The 36th Floor [1:59] ,14. The Case [3:10] ,15. Copyboy [1:53] ,16. Special Delivery [2:54] ,17. Hidden Message [2:41] ,18. Further Instructions [1:52] ,19. Injection [2:06] ,20. Operation Guillotine [6:20] ,21. Potus 111 [6:33] ,22. End Title [2:30],(15.5.2011)

• - Producent Steven Spielberg se nechal inspirovat povídkou Isaaca Asimova "All the Troubles of the World" z roku 1958. (Terva)

• - Režisér D.J. Caruso konzultoval vojenské záležitosti s Ministerstvem obrany. To se na natáčení činně podílelo. (zigot7)

• - Filmaři obdrželi mimořádně povolení točit pod sloupy vysokého napětí. (zigot7)