• Gilmour93

„Zažijete taškařici století. Apríl v dubnu, květnu, červnu, červenci i srpnu..“ Protiteroristický Queeg ovládá reklamní panely, semafory, vlaky, letadla a v případě vysokého stupně ohrožení snad i splachování v Pentagonu. Všechny ty hi-tech thrillery s tisíci na sobě navazujícími náhodami ve scénáři se mi již zajídají, obzvláště pokud nepřinesou vůbec nic originálního a donutí mě koketovat s myšlenkou použití tlačítka rychlého posuvu na dálkovém ovládači. Caruso by měl raději dál dělat dýdžeje na diskotékách..(6.10.2009)

• novoten

Riziko spoilerů Když se v Buffy nebo Aktech X objeví vraždící počítač, fanoušci takové díly (ne zrovna neprávem) řadí k tomu horšímu. Když ve Stealth začne samostatně přemýšlet stíhačka, je z toho propadák, kterému se veřejnost velmi ráda vysmívá. A když se v Eagle Eye začne obří centrální bezpečnostní počítač zlobit na americkou vládu a zkusí vzít osud světa do svých rukou, je z toho hit. Nemalá část uživatelské obce sice označí děj za neskonale tupý, ale s radostí filmu vlepí kladné hodnocení s tím, že to za tu jízdu přece stálo. Bohužel nestálo. Mnohem raději bych viděl více Shii jako pokerového učitele nebo jako důvěrníka osamělé matky v nákladové bedně. Nechci tím snad říct, že by mu to s pistolí neslušelo, ale v takových chvílích už se dostáváme až příliš blízko padajícím telegrafním sloupům, improvizovaným seznamům budoucích obětí a zvukovým vibracím odrážejících se od hrnku. Carusovo první smolné zakopnutí, které jeho kariéru bohužel smolně poznamenalo.(15.12.2008)

Tak po povedeny Disturbii natocil Caruso dalsi film s Shiou a opet to je slusna zabava. Samozrejme musi se prekousnout fakt, ze kolikrat to je spis jak sci-fi, pribeh neni nic kdovijak originalniho a clovek to nesmi brat tak vazne, jak to berou tvurci. Pak, i kdyz jsou 2 hodiny lehce prehnany, si to az na par hluchejch mist perfektne uzijete, pac je to v podstate nepretrzita akcni honicka. Se slusnejma trikama, slusnou hudbou a slusnym obsazenim. Ktery je ale v tomhle pripade celkem zbytecny. Monaghan ma urcite na vic, nez delat sidekicka pubertakovi, Dawson se tu jen parkrat mihne a Thornton tu nema moc co hrat a navic pusobi stare a unavene. Ale aspon, ze vypad z tech stupidnich komedii. Ale stejne tu de o Shiu, kterej hraje celkem solidne, sem tam prohodi nakou tu hlasku a akci opet zvlada uveritelne. Ale stejne furt pusobi jen jako kluk, i kdyz mu tvurci na hubu nalepili to chmyri. Ale film jako celek je fakt zabavna jizda, takze jsem si ho paradne uzil.(20.1.2009)

Eagle Eye je film, který běží kupředu rychlostí Usaina Bolta a možná ještě rychleji. Nedá vám čas na to, abyste si něco promysleli (což je dobře, protože pak byste mohli objevit pár chyb) prostě se dívejte. Třeba na Shiu, který (opět) dokazuje, kdo převezme role charismatických chlapíků pro nové desetiletí. Nebo na Michelle, která hraje prakticky stejnou roli i v pozdějším filmu Source Code. Nebo na akci, která kdyby místy nebyla zběsile sestříhaná, tak by mohla být opravdu geniální. Zkrátka a dobře, tohle je typický popcorn - sednout, čumět, být spokojený, jak to je vše dynamické a jak to vše (až na pár malých detailů) klape. 80 %.(26.8.2011)

• Reiniš

Já si celou dobu říkám, co je na tom filmu špatně, když si v závěrečných titulcích přečtu kdože stojí za produkcí, je mi to jasné. Kurtzman a Orci, jedni z největších vrtáků dnešního Hollywoodu. Společně sehnaly prachy na zfilmování scénáře svých čtyř (!) kámošů a Oko dravce bylo na světě. Scénář je plný debilních zvratů a vykrádá kde co (jsem jediný komu ten ústřední pc připomínal 2001: Vesmírnou Odyseu?). Shia je tu nesympatický, talentovaná Michelle Monaghan nemá co hrát, Thornton trapně přehrává a Rosario bylo málo. Kouká se na to sice hezky, ale podobných filmů made in USA k nám ročně přichází mraky. A Eagle Eye se od nich v ničem neliší.(6.3.2009)

• - Producent Steven Spielberg se nechal inspirovat povídkou Isaaca Asimova "All the Troubles of the World" z roku 1958. (Terva)

• - Filmaři obdrželi mimořádně povolení točit pod sloupy vysokého napětí. (zigot7)

• - Příjmení agenta, který pomáhá vypnout Arii, je Bowman. Stejné příjmení má člen posádky, který se snaží vypnout Hala ve filmu 2001: Vesmírná odysea (1968). (HellFire)