Poté, kdy o sobě dá vědět nechvalně známý tektonický zlom San Andreas a vyvolá v Kalifornii zemětřesení o síle 9 Richterovy stupnice, vydávají se pilot průzkumného a záchranného vrtulníku (Dwayne Johnson) a jeho bývalá manželka, s níž již delší dobu nežije, na cestu z Los Angeles do San Francisca zachránit svou jedinou dceru. Ale jejich složitá cesta na sever je pouze začátek. A když už si myslí, že to nejhorší už mají za sebou... tak velké drama teprve začíná. (Freeman Ent.)

Nobunaga

Festival klišé, trapnosti, patosu, vykrádačka nejhrubšího kalibru. I ta závěrečná melodie je předělávka jiného hitu. Když dělá záchranáře Sylvester, je to cool, když ho dělá Dwayne, je to trapný. Když utrhne dveře autu Arnold, je to vtipný, když to udělá Dwayne, je to trapný. Když zachraňuje rodinu J. Cusack, je to uvěřitelný, ale od Dwayna je to jen trapný. Trochu jsem nepobral heroizování člověka, který namísto toho, aby z titulu svojí profese zachraňoval životy desítkám a stovkám lidí, v nejkritičtější okamžik sebere záchranářský vrtulník, na všechny se vybodne a letí zachraňovat vlastní dcerušku. Lidsky by se takový lapsus snad i dal pochopit, ale že se o tom natočí letní blockbuster, už méně. Normálně dát za to 200 v kině, tak chci vrátit peníze. 1* za jakous takous atmošku a 1* za vizuál. Zajímavý komentář: Lima, larelay, Marigold. ()

opiumka

Film naprosto doporučuju lidem, kteří se chtějí takhle večer pobavit. Oddychový akčňák s Rockem v hlavní roli a sexy Alexandrou Daddario a jejím podvodním dekoltem. Klasicky spousta klišé, kterými jsou Američani tak známí - záběr na vlajku s panoramatem zničeného SF, dramatické pauzy a hlášky. Prostě prvotřídní vymejvárna mozku. Nenudila jsem se... ()

PhantomPejvl

No... O akci tady není nouze, to je pravda. Ale místy to připomínalo komedii. Let helikopterou, havárie, jízda kradeným autem, trhlina v zemi, let vyhlídkovým letadlem a pavba motorovým člunem. I tak se dá cestovat v případě katastrofy z LA do San Francicsa. A ten výklad co znamená Knob Hill... No to sem se vážně smál. Ale přesně takový výtvor jsem čekal a do kina jsem přesto šel, takže větší blbec než tvůrce filmu jsem já sám! ()

Askaneli

Giamatti sice může s hrůzou sledovat, jak se Los Angels natřásá při devíti a půl stupně Richterovy škály a rozesílat varovný zprávy úplně všem, největší zemětřesení ale bylo možno vidět na hrudníku slečny Daddariový. Dva kopce, tvořící Alexandrinskou vrchovinu, o sebe mohutně a s třeskem mlátily při každý zdrhačce, které ostatně zabraly asi tak půlku filmu. To zas nebudu moct spát v noci na břiše. Jinak slušná podívaná, co neshodily otřesy, to zaplavila voda, sem tam výbuch, dokonce tam propašovali i hořícího týpka. Výjevy destrukce byly navíc docela panoramatické, což krásně překrylo nedostatky digitálních triků. Johnson během své kalifornské odyssey vyměnil desítky dopravních prostředků. Pokaždé, když jeden zrychtoval, tak hnedle kousek vedle stál nový, na kterýžto mu vždy s mírně retardovaným výrazem padl zrak a oblažil divákovo ucho mrzkými frky, které nakoupil se slevou ve frcu do foroty. A když už spadlo, co spadnout mělo, chcípli záporáci, mladí se poolizovali a slunce se pověsilo těsně nad obzor, tak nad rozpraseným mostem Golden Gate samozřejmě zavlála hvězdopruhatá vlajka a domlácený Samoánec uzavřel film dojemným a zcela prázdným cancem. ()

pichta

Film začal nevinne, no postupne nabral obrátky typického amerického filmu, kde polorozbita rodina sa dostane do problémov a hlavný hrdina - otec ich všetkých zachráni a rozpadnuta rodina sa da nakoniec dokopy. Záporák je zbabelec, ktorý bol potrestaný nepredvidatelnym osudom. Dobre sa to pozeralo, výborná akcia, dej šiel v predvídateľnej línii, hrdinovia si vedeli poradiť hned so všetkým veľmi rýchlo a hravo. Efekty a fyzika budov a vody boli pekne prepracované. Viac ako 4 hviezdy si u mna nezasluzi, lebo šlo prakticky o klasickú americkú odrhovačku, ktorá sa stále opakuje. Ale tá akcia a efekty stáli za to. Obsadenie bolo presne ako sa patrí - otec nabuchaný svalovec, matka v skvelej kondícii a nádherná dcéra, bratia tiež zapadli do toho obrazu nakoniec dokonalej rodiny. To ako na konci filmu viala ťa americká vlajka ma úplne zabilo. ()

RadushM

Konečně kvalitní snímek, který dokonale znázorňuje soudržnost rodiny v okamžiku přírodní katastrofy. Velmi kladně hodnotím realističnost záběrů, žádné nahrané scény, vše působí věrohodně…. Kecám!!! Že to bude hovadina, to jsem poznala asi tak ve 115. sekundě, ale že až taková? Když se někdo vyseká v autě a převrátí ho asi tak 25 a nakonec spadne ze skály, tak je přeci naprosto jasný, že hlavní hrdinka z auta vyleze s pouhopouhým sexy škráblým obočím. Mimo jiný, pokud vymlátím okénka u auta během prvního nárazu, tak sotva pochybuju, že po nárazu hlavou o palubovku při zrychlení asi tak 7G bude mojí jedinou starostí to, že budu držet mobil v ruce. Jo dobrý, pokračujeme dál. Tradiční klišé v systému rodinném je snad ještě tradičnější, než pomazánkové máslo Olma. Jaké to překvapení, že hlavní hrdinka je nebožáček z rozvedené rodiny a co více, abychom slzu uronili hned ze začátku, ještě jí umřel sourozenec (nebo možná křeček? ). Ale to rodinu ještě více posílilo, protože biologický otec tak může chrabře vykonávat práci záchranáře a matka (přeskočím hodinu toho filmového patosu) vypadá po pádu 250 patrové budovy a následném vyškrábání se na její střechu právě jako když vylezla z kosmeťáku. Jako co k tomu dodat? Chybělo mi tam pár záběrů, aby byla sbírka klišé kompletní, třeba že hrdinka nebyla nakoupit ve Francouzské bagetérii a tudíž jsem zklamána- ve filmu nebyla jediná papírová taška, ze které by čouhal pórek a bageta. A pak mi tam chyběl tradiční stánek ovoce-zelenina pana Papadopulose. Jako ten film je zase přehlídka všech filmových tragédií, na které si jen vzpomenete, přes „Zachráním tě“ versus „Ne, Otoč se, miluju tě“ a pak brutální mrda a on opravdu zemře, přes dojemné loučení se s dcerou, která se asi utopí. A ona se opravdu utopila. Ale jen na chvíli. Pak si to rozmyslela. Ale co, teprve teď, po x minutách vyčerpávajícího boje mám teprve dostatek síly k tomu, že jí, jako otec, zachráním. A opravdu, podařilo se. A jakým zázrakem se dcera po 15 minutách tonutí opět probrala. A dokonce u ní nejsou ani patrné známky odkysličení, natož nějaká ztráta paměti nebo lehká mozková retardace. Bože vzpamatujte se!! Kdyby se probrala, o čemž sotva pochybuju, tak by nevěděla která bije, protože její mozek by byl dávno mimo provoz. Hluboká hypoxemie vede k terminální apnoe a trvání hypoxie před irreverzibilním poškozením mozkových buněk se pohybuje mezi 3–5 minutami. Současně probíhají kardiovaskulární změny související s vyplavením katecholaminů. Takže sotva by se mohla romanticky políbit s hlavním hrdinou, leda že by mi mu nevadilo, že je buď mrtvá a nebo, že při umělým dýchání ze sebe vyplavila nejprve zvratky. No nic, film hrůza hrůzoucí, jak děj, tak klišé, jediné, co bylo jakžtakž ok, byly efekty (pohled na město po katastrofě apod). Ale i to mělo nedostatky, protože když řáchli dvojčata, tak byl zvířený prach ještě 3 dny po tom, kdežto tady popadala polovina města a obyvatelé mohli do dvou sekund dýchat svěží čistý vzduch. Sotva jedna stár. () (méně) (více)

machmej

Na film jsem se hodně těšil a o to větší bylo moje zklamání. Scénář je naprosto příšerný, zcela ohrané téma a vizuální efekty? Přišlo mi, jako je dělaly dvě firmy - jednou perfektní animace a další scéna jako by vypadala, kdyby byla točená před 10 lety. Film jsem ani nedokoukal, skončil jsem někdy v 70 % filmu. Jediné co ho zachraňuje od odpadu je The Rock a občasné efektní scény. ()

Terminator666

Myslím, že tento počin ani neměl vzniknout. Děj je tragický, obsazení je sice dobré, ale špatný scénář to nemůže vykompenzovat. Nelze ani prominout řadu porušení zákonů fyziky, kterými se to ve filmu jen hemží. Kromě obsazení můžeme zmínit dobře zvládnuté filmové efekty a dobrý soundtrack, jinak už nic. Tento film je ztrátou času, obloukem se mu vyhněte ! ()

Lukkyn

Vizuálně docela povedená podívaná.Rock mi nevadí a je to prostě hrdina od pohledu, který občas umí trochu hrát. Samozřejmě se to nevyhlo pár klišoidním situacím , ale podle mě všechno co čekáte od katastrofického snímku to splnilo a dokonce to předčilo moje očekávání. ()

StanleyVanH

Sem tam v některých záběrech to bylo moc přehnaný, takové to, že někdo má na mále a na poslední vteřinku unikne smrti, tak to mě taky dostává no, tyhle scénky. Jinak katastrofy mám rád a patří to mezi top pět z mích oblíbených. ()

avalonek

Jsem ráda,že jsem na to nešla do kina a je nevyhodila zbytečný peníze..Jediný dobrý jsou ty efekty,jinak příběh zbytečný..Pořád jen posloucháte,jak se tam všichni moc milujou..Země se otřásá při zemětřeseni a oni tam řeší své rodiné problémy..The Rock je v pohodě,ale tak trošku si tam hraje na Ramba..Takže dávám jednu hvězdu za ty efekty,který byly pěkný... ()

November481

Aneb když už si myslíte, že jste ze všeho venku a je vše za vámi, tak San Andreas vás přesvědčí o to, že může být ještě hůře. Apokalyptický katastrofální film z roku 2015 bych si představoval opravdu trošku jinak a San Andreas mi rozhodně nesedlo. Od různých faktorů, jakožto naprosto šílených fyzikálních jevů, tak až po změnu povah postav ve filmu, které se měnili jak bičem mrskne. Film i přes to má svůj potenciál a některé věci se tam povedly, ale i přes to mi to nepřišlo jako film hodný lepšímu ohodnocení. ()

zekon

Dwayne je borec, hraje na to čím byl dobře, jenže .......příběh a zpracování je prostě další Emmerich. Ten v tom má prsty nebo je Peyton jeho obrovský fanda. Mrakodrapy padají jak hrušky, konstrukce nekonstrukce, všichni hlavní hrdinové přežijí, jak jinak a rodina se dá dohromady. Klišé a šaškec. Dobré triky, evidetně tlačeno do 3D, dobrá hudba, skvělý zvuk, ale co z toho? Jen další 2012. ()

FauSSt

Jedno klišé zabíja druhé,fyzikálne zákony v USA už dávno neplatia, The Rock je stvorený pre vedľajšie úlohy a wrestling....ten tieň nikdy neprekročí,nebyť Daddario tak není načo pozerať. ()

DEJWIX114

Čekal jsem mnohem víc od tohoto filmu. Celkem mě zklamalo že to není podle gta ale nevadí je to klasický průměrňák. ()

D3adM4n

...komedie na katastrofické filmy a 110% americké. Na konci nepřijdete o miluji tě, dokázali jsme to a postavíme to znovu tam, kde nám to už jednou spadlo. O americkou vlajku ochuzeni nebudete. ()

DavidDizzer

Za tento katastrofický film bych se klidně i rozmýšlel mezi 3 - 4 hvězdičkami. Problém je však jasný. Nehodnotit jen vizuální efekty, ale celkový děj, akci, emoce a hudbu. Co se týče vizuálních efektů, tedy grafiky, ta je více než dobrá, skvělé záběry hroutících se mrakodrapů, skvělé záběry vlny tsunami a celkově hodně přesvědčivé. Co se týče hudby, lepší, než jakou použil Emmerich ve filmu 2012, není, ale též není špatná, hlavně ta burácející a strašidelná, zde palec nahoru. Co se týče akce, opět mi zde chybělo něco, kde se nebude jednat opět o profesionály, kteří určitě přežijí, protože mají štěstí na ,,vzdělání" či vědomosti od svého otce, jak přežít, jak s vysílačkou atd... Hodně se to poté pojí s některými scénami, jako že oni jediní si sehnali vysílačku, oni jediní vyvázli bez zranění atd... Samozřejmě detail. Co se týče některých scén ve filmu, pár jich bylo zbytečných, jako na konci. Co se týče emotivních scén, ty Emmerich ve filmu 2012 zakomponoval lépe (tzn. smutné loučení rodiny před tsunami, než je smetla, loučení po telefonu, kdy rodina věděla, že umře atd...), v San Andreas takové scény prakticky nebyly, kromě závěrečné. Možná to vypadá, že kritika v mém komentáři je více než dost,... Musím říci, že film byl skvělý, ale kapánek mi tam něco chybělo a něco naopak zbytečně přebývalo :). Jinak super a klidně bych dal i **** :-) Doporučuji. ()

reccal

Jojo, mraky efektů, super zvuk, parádní triky, akce, akce a zase akce. Na film se kouká skvěle, ale bohužel abych jej jako skvělý taky označila, muselo by mi z něj utkvět v hlavě víc, než dvě scény. Průměr, neurazí, nenadchne. Všechno padající, bořící se, ničící, tsunami a propady už tu byly. ()

Werrona

Tento film obsahuje Dweyna Johnsona a kontejnerovou loď na velký vlnce. Ve 4dx vcelku zážitek. Na placaté telce doma už o něco menší. Nicméně i tak vcelku podařená oddechovka . Docela to odsejpá a párkrát se člověk i zasměje. Postavy neotravují. Tu americkou vlaječku si na závěr mohli odpustit. ()

Fruit Ninja míří na velké plátno

Fruit Ninja míří na velké plátno

24.09.2016

Rock vyrazí do džungle

Rock vyrazí do džungle

20.08.2015

A ne, bohužel nepůjde o pokračování oblíbeného béčka Vítejte v džungli. Dwayne Johnson se místo toho upsal projektu jménem Jungle Cruise, který se u Disneyho snaží oživit už několik let. V jednu dobu… (více)

Bourneovský The Rock

Bourneovský The Rock

11.07.2014

Dwayne „The Rock" Johnson je momentálně na vrcholu kariéry. Letos ho sice uvidíme jen v Herculovi a seriálu Ballers, v příštích letech se ale vrátí jako Hobbs v Rychle a zběsile 7 i jako Roadblock v… (více)

Pod Rockem se zatřese země

Pod Rockem se zatřese země

16.10.2013

Dwayne Johnson jen nedávno dotočil historickou fantasy Hercules: The Thracian Wars a právě předvádí bicepsy na placu Rychle a zběsile 7 v režii Jamese Wana. Má ale v plánu několik dalších projektů, k… (více)