Poté, kdy o sobě dá vědět nechvalně známý tektonický zlom San Andreas a vyvolá v Kalifornii zemětřesení o síle 9 Richterovy stupnice, vydávají se pilot průzkumného a záchranného vrtulníku (Dwayne Johnson) a jeho bývalá manželka, s níž již delší dobu nežije, na cestu z Los Angeles do San Francisca zachránit svou jedinou dceru. Ale jejich složitá cesta na sever je pouze začátek. A když už si myslí, že to nejhorší už mají za sebou... tak velké drama teprve začíná. (Freeman Ent.)

Mamlas

Škoda za plýtce americký konec a za špatnou volbu představitelky matky, Carly Gugino, jejíž mezerný herecký výkon podčníval velmi zřetelně pod ostatními i pod kvalitou snímku jako celku. Jinak není moc co vytknout. Velkolepá katastrofická věc, kvalitní efekty, dramatický děj na pozadí bortících se budov. Velmi dobrý film. ()

george82

Carla a Dwayne vytvořili moc pěkný pár a o dcérečce ani nemluvím. :-) Sice film nijak extra nenadchne dějem, ale to vše mi holky vynahradily. :) ()

ratpile

Dvě obrovské, tektonicky čilé polokoule Alaxandry Daddario, zábavně přehnaná destrukce, tsunami, milfka Carla Gugino a legračně hrající The Rock. U těchto bodů San Andreas v zásadě začíná a končí. Nicméně, ona over-the-top akce se povedla, nenudí a i přes svou monstrozitu zůstala poměrně přehlednou na sledování. Nakonec, na tento žánr a typ produkce, snad ani nejde aplikovat výrazně vyšší nároky. Americkou vlajku na konci nemohu přes zvratky v očích komentovat. ()

l.enik.c

Už úvodní scéna naznačovala, že si od filmu nemám příliš slibovat a musím se na věc dívat s hodně velkým nadhledem, protože celý film je za vlasy přitažený. Jako efekty pěkné, ale celou dobu jsme si z toho s přítelem dělali spíše legraci, takže přesně opačný efekt než by asi katastrofické scény měly vyvolávat. Na druhou stranu ale... možná je to tím, že jsem už dlouho neviděla žádnou katastrofárnu, možná proto, že zlom San Andres je opravdu reálná hrozba (žít v Kalifornii, tak mi po shlédnutí tohoto filmu není úplně nejlíp), ale zanechalo to ve mně jakýsi dojem, který není špatný. Rychle mi to ubíhalo, musím přiznat, že i nízká úmrtnost hlavních postav mě potěšila, matka s dcerou vypadaly spíše jako sestry, ale jinak herci celkem v pohodě, takže i přes tu stupiditu filmu, která je však vlastní většině katastrofických filmů (co si budeme povídat), dávám 4*. PS: Pohled na americkou vlajku úplně na konci a prohlášení "Now we will build" to úplně zabil, to přece nemohlo chybět :D ()

BardDeLune

Spousta, spousta akce a vcelku dost sympatické obsazené, ale protože katastrofické filmy miluji a protože tento nebyl zas tak v té mé škále dobrý, dávám mu tři hvězdy. Filmaři podle mne začali moc linií, které postupně opouštěli a tím ve filmu vznikla hrozná a překombinovaná mezera. Vynikající a velmi sympatický Rock a zmínit musím i Lockingtonovu hudbu. ()

XXXXXXXX

Zase jeden z těch filmů, plný patosu, na který si, půl roku po shlédnutí ani nevzpomenete. Problémy se zde tak nějak řeší samy od sebe (nemám auto, ale zloděj si jedno ukradne a nechá ho přede mnou, vozovka přede mnou je rozbitá, ale na kšiltu týpka vedle mě, zahlédnu logo místní letecké společnosti, Nemůžu rozbít sklo a tak ho rozjedu lodí). No a samozřejmě nechybí ani všudypřítomný americký patriotismus (záběry na vlajku, konečný dialog...). Ovšem pokud chcete u něčeho nenáročného na 2 hodinky zcela vypnout, je pro vás San Andreas tou správnou volbou. ()

Vocoun

Musím se přiznat, že katastrofickým filmům opravdu neholduji. Tohle však na začátku vypadalo slibně, a to paradoxně ty nudné vysvětlovací začátky nemám rád. Tady byl úvod dost krátký, bohužel však zřejmě nejsilnější část filmu. Hraje si to na akční a trikovou smršť, přitom od půlky filmu jsem se nervózně vrtěl na židli a koukal na přehrávač, kdy že už to skončí. Prostě po nějaké době vás ty (i když slušně zpracované) triky a padající mrakodrapy přestanou bavit a nic jiného film nenabízí. Příběh o ničem, navíc naprosto nesmyslný - záchranář kašle na všechny, prakticky ukradne vrtulník a zachraňuje jen svou rodinu. Dcera zase naprosto nesmyslně probíhá celým zničeným městem, jen protože věří tatínkovi, místo toho aby utekla do bezpečí s dalším tisícem lidí. Dialogy nebudu vůbec komentovat, to bylo klišé a stupidita na druhou. Herecké výkony taky otřes. Alexandra je sice pěkná, ale opravdu mizerná herečka a i když mám rád "Rocka", tak tyhle dramatické a srdceryvné role mu fakt nesedí, když zkoušel brečet, tak jsem se fakt smál. Raději ať dělá akční nářezy nebo komedie. Logické díry v ději taky přejdu, ale to směšné padání mrakodrapů, až proti fyzikálním zákonům, celé to rozpadání bylo fakt vtipné. Sice pěkné trikově, ale absolutně dementní. Ale zase se tomu musí nechat, že v porovnání s těma německýma katastrofickýma sračkama je to veledílo. Jinak celkově v žánru spíše podprůměr a zklámání. Takže dejme tomu silnější dvě hvězdy za pár slušných triků a poprsí Alexandry. 2* a 48% ()

Lucius55

Nejdřív jsem chtěl dát jen dvě hvězdy. Pak jsem si ale uvědomil, že od vysokorozpočtového katastrofického filmu s Dwaynem Johnsonem přece nemůžu čekat víc než tuhle silně klišoidní přeefektovanou popkornovou zábavu s nahlouplými dialogy. A tak dávám tři.... S těžkým srdcem... ()

vieriX

Po dlouhé době katastrofický film, který měřítkem destrukce se vyrovnává filmům viz.2012. Je to tu stejné jak už jsme mohli vidět kdekoliv jinde otec rodiny se snaží zachránit postupně členy rodiny a vždycky přijde ve správný čas a na poslední chvílí. Vím, že to nebyl žádný scenáristický zázrak, ale po stránce destrukce člověk musí byt spokojený. ()

arbeit

29 ročná herečka hrá prváčku na výške, taká klasika. Všetko sa pritom rozpadá a domčeky padajú ako domino. Ústredná rodinka úžasných si bude len ťažko získavať vaše sympatie, pričom dopredu viete predvídať každú scénu (aj dve) o konci ani nehovoriac. Taký ten typický americký hrdinský film (aj s povinnou vlajkou na konci) ale ako zábavka na jedno pozretie...prečo nie. ()

Ivoman

Pět hvězdiček film nedostal ode mne jen kvůli již vcelku vyčerpanému tématu a absolutnímu nepochopení scény, kdy jedou proti vlně tsunami. OK, pochopím, že ji chtějí přejt než se zlomí, ale že by si to uvědomilo i dalších několik desítek různě velkých lodí ??? A u těch větších, by jim rozjezd trval i několik minut, takže by museli být spíše věštci než kapitáni na lodích. To mě hlava nevzala. :-) Ale ve 3D krásná destrukční podívaná, to se musí nechat. ()

mh825

The Rock trhá deformované dvere auta, pilotuje vrtulník, v prípade potreby zapne autopilota a "odskočí" si pár ľudí zachrániť vzadu..... samozrejme vie lietať aj s lietadlom ani lode mu nie sú cudzie. Na katastrofické Béčko prijateľná kombinácia. ()

Brano

Neviem čo je horšie. Či dej, alebo samotný herci. Tento film vykrádal všetko možné zo žánru katastrofické filmy. Dwayne sa na túto úlohu nehodil a Gugino a jej dcéruška Daddario boli tiež tragické. Od začiatku to bolo predvídateľné (pár, ktorí sa má rozvádzať, matka si nájde nového, otec chce tráviť čas s deťmi, stane sa katastrofa, opäť budú spolu... Nevidel som to už v snímku 2012?) Hanba, toľké milióny do toho vrážajú a nie sú schopný si vymyslieť aspoň originálny scenár. Obyčajné béčko, ktoré vyniká len vizuálnymi efektmi. Akčné scény boli tiež slabé a po väčšinu nezaujímavé. Ku koncu som sa už iba nudil. ()

Lkn

Dwayne by vážně neměl dostávat takové role kde je situace aby se rozbrecel. Tohle není fakt pro nej. ()

Brmbolec

Je to proste katastrofický film so všetkým, čo k tomu patrí: pátos, láska, rozvedený rodičia, americká vlajka na konci, infantilné reči. Ale inak by to ani nemohlo byť. Na jednej strane je to strašná blbosť, ale na druhej strane sa tam stále niečo deje a vizuálne je to na top úrovni. Nič viac predsa od tohoto žánru ani čakať nemôžeme 70 % ()

arkis

Už po prvej scéne mi bolo jasné, že táto prehliadka apokalyptických efektov nebude mať nič spoločné s realitou, tak som vypol mozog a užíval som si tie pekne vyprojektované otrasy. :) ()

Jarduk03

Obama na steroidech zachrani 1000+1 kalifornana, kdyz mu na pozadi vlaje americka vlajka. Ach boha, uz mi fakt asi neni 10, aby mi ve filmu stacily velky bicepsy, velky kozy a velky klise. ()

brzozin

Amerika je opravdu veliká země. A stupňuje se to. Dříve stačil ke stmelení rozpadající se rodiny třeba jen požár budovy nebo ohavný terorista držící v šachu několik rukojmí. Dnes je k tomu potřeba zničit celé západní pobřeží. Jinak je scénář snúškou stokrát provařených zápletek. Takže v polovině filmu bude i cvičený orangutan, který nespadl z Marsu, vědět, co se bude dít dále a jak to dopadne. Jediné, co sand stojí za hodnocení, je počítačový vizuál. No ale hlavně, že na konci vlaje americká vlajka. Jinak bych ani ten jeden bod nedával. ()

TonyStark

Je to popcornová jednohubka, na kterou si po týdnu nikdo nevzpomene. Všechny druhy pádů budov, kroucení silnic a přetržení přehrad už jsme dávno někde viděli, ovšem tady jsou díky technologickému pokroku ztvárněné zase o něco lépe. Herec tam hraje jen jeden a je to kupodivu Dwayne Johnson, jemuž tam dělá křoví dvojice meger představujících jeho rozpadlou rodinu. A na tomhle podobné filmy vždycky narazí. Vztahy a udobřovačky mezi padajícími mrakodrapy se zdrhnuvší manželkou za asistence kozaté (jo,aspoň něco) dcérušky.Kristova hnáto! ()

Fruit Ninja míří na velké plátno

Fruit Ninja míří na velké plátno

24.09.2016

Rock vyrazí do džungle

Rock vyrazí do džungle

20.08.2015

A ne, bohužel nepůjde o pokračování oblíbeného béčka Vítejte v džungli. Dwayne Johnson se místo toho upsal projektu jménem Jungle Cruise, který se u Disneyho snaží oživit už několik let. V jednu dobu… (více)

Bourneovský The Rock

Bourneovský The Rock

11.07.2014

Dwayne „The Rock" Johnson je momentálně na vrcholu kariéry. Letos ho sice uvidíme jen v Herculovi a seriálu Ballers, v příštích letech se ale vrátí jako Hobbs v Rychle a zběsile 7 i jako Roadblock v… (více)

Pod Rockem se zatřese země

Pod Rockem se zatřese země

16.10.2013

Dwayne Johnson jen nedávno dotočil historickou fantasy Hercules: The Thracian Wars a právě předvádí bicepsy na placu Rychle a zběsile 7 v režii Jamese Wana. Má ale v plánu několik dalších projektů, k… (více)