Reklama

Reklama

Mission: Impossible - Národ grázlů

 • USA Mission: Impossible - Rogue Nation (více)
Trailer 1

Státním úředníkům se poněkud zajídají neortodoxní pracovní metody tajné vládní služby IMF (Impossible Mission Force), proto ji rozpustí a jejího šéfa Ethana Hunta chtějí hnát k zodpovědnosti. Mezitím se začíná o slovo hlásit mýtická organizace Syndikát, jejímiž členy jsou zběhlí tajní agenti. Jejím cílem je prostřednictvím řízených teroristických útoků zavést trochu jiný světový pořádek. Ačkoliv Hunt nemá pro akci proti Syndikátu oficiální pověření a pohybuje se v ilegalitě, shromáždí své zkušené parťáky (Simon Pegg, Ving Rhames a Jeremy Renner) a pokusí se tyto profesionální teroristy zastavit. Pomáhá mu i krásná britská agentka Ilsa Faust (Rebecca Fergusson), která má jedinou vadu na kráse – nedá se jí úplně věřit, protože dost možná pracuje pro druhou stranu. (CinemArt)

(více)

Zajímavosti (35)

 • Ve filmu jezdí hlavní postavy převážně v autech od BMW. V Maroku řídí Ethan Hunt (Tom Cruise) při honičce  BMW M3. Ilsa Faust (Rebecca Ferguson) spolu s gaunery a později i Ethanem Huntem se prohánějí na motorkách BMW s1000r. Ve Vídní jezdí novým modelem sedmé řady od BMW. A William Brandt (Jeremy Renner) vyzvedne Luthera Stickella (Ving Rhames) v SUV BMW X5. (Iktus)
 • Dovětek k filmu, který zní "Rogue nation" (Národ grázlů) způsobil menší neshody mezi studii Disney a Paramount. Disney totiž oznámil plánovaný film s názvem: Rogue One: A Star Wars Story (2016) ve stejné době, jako Paramount své pokračování špionážní série. Obě produkční společnosti nakonec došly k řešení; název filmu si Disney ponechá, ale žádné jeho propagační materiály se neobjeví dříve, než po skončení premiéry Mission Impossible. (Linkyc)
 • Tom Cruise (Ethan Hunt) při natáčení podvodních sekvencí spolupracoval s odborníkem na volné potápění Kirkem Krackem. (Scotchweld)
 • V závěrečných titulcích je chyba. Herečka, která hraje operní pěvkyni, se jmenuje America Olivo, ale v titulcích ji tvůrci pojmenovali jako America Olivio. (Koldyn)
 • Tom Cruise (Ethan Hunt) opět neporušil své malé pravidlo co se týče účesu.V každém lichém díle série má vždy krátký sestřih a v sudém dlouhý. (korbitch22)
 • Tom Cruise (Ethan Hunt)  a Ving Rhames (Luther Stickell) jsou jediní herci, kteří se objevili ve všech pěti filmech série. (JORDY)
 • Filmování začalo v londýnských Pinewood Studios. Dále se filmovalo v Maroku, Rakousku a Malajsii. Natáčelo se od 20. srpna 2014 do 12. března 2015. (hinja)
 • Nabídku režírovat film dostal i režisér předchozího dílu Brad Bird. Ten ale prohlásil, že bude pro sérii nejlepší, když se režie chopí opět nový režisér. (S.W.A.T)
 • Ethanovi je v každej časti série prednesená legendárna veta o prijatí misie vždy prostredníctvom iného záznamového zariadenia. V tomto dieli je to vinylová platňa, pričom agentov predstaviteľ Tom Cruise je vášnivým zberateľom týchto platní. (DiBuonaparte)
 • Svetová premiéra snímky sa uskutočnila vo Viedenskej štátnej opere, kde sa natáčala jedna zo sekvencií filmu. Samotný režisér Christopher McQuarrie to opísal ako veľmi surrealistický a pohlcujúci moment. (Rorschach_SK)
 • Sekvencia z opery bola zostrihaná z materiálov natočených priamo vo Viedenskej štátne opere a v štúdiu LH2 v Londýne. Bolo to hlavne z dôvodu, že čas na natáčanie priamo vo Viedni bol vymedzený len na vonkajšie a niekoľko základných vnútorných záberov. Samotný boj v zákulisí bol natočený už v štúdiu, kde bolo pre tieto účely postavené celé zákulisie opery, rovnako ako aj časť diváckych balkónov. (Rorschach_SK)
 • Nápad na natočenie akčnej sekvencie vo veľkej koncertnej sále dostal režisér Christopher McQuarrie počas krátkeho výletu v Paríži, pri návšteve baletu. Bolo to v prípravnej fáze natáčania, keď mal podľa vlastných slov tvorivú krízu a potreboval načerpať inšpiráciu pre nejakú ikonickú scénu filmu. Opera Turandot bola vybraná neskôr, keď štáb absolvoval turné po viacerých koncertných sálach, za účelom nájdenia vhodného umiestnenia scény. Pri návšteve Anglickej štátnej opery hrali práve Turandot. Krátko na to sa režisér rozhodol použiť crescendo árie Nessun Dorma ako dramatické vyvrcholenie celej opernej sekvencie. (Rorschach_SK)

Reklama

Reklama