Jak kdybych na plátně viděl svoje první špiony, první auto-moto honičku, první poctivou rvačku. Jak kdyby McQuarrie rukou Ethana Hunta otevřel v místnosti, kterou dobře znám, ještě jedny, pečlivě ukryté dveře. A za nimi rozjel hru ze staré školy, ve které je místo pro londýnskou mlhu, překvapivé parafráze Casablancy a v duchu série i na vpravdě nemožné mise v čele s vodní nádrží, u které jsem ke konci téměř lapal po dechu za hlavního hrdinu. Před projekcí jsem pátému vkročení do téže řeky opatrně nevěřil, proto se z direktu čím dál sympatičtější party zvedám hodně ztěžka. Welcome to IMF.(30.7.2015)

Já to tvrdil už na základce: i za pětkou je někdy ukryt mimořádný výkon. Rodiče mi to ale tenkrát moc nežrali, svoje k tomu později měla co říct i naše půlkoňová škodovka, takže vřelé díky za novou Misi, která vrací do sedla krom mě i agenta Hunta. Upřímně jsem zvědav na šestku, protože o šestkách pro změnu od puberty říkám, že už je to moc...(10.8.2015)

Sériu Mission: Impossible by som síce neoznačil za svoju obľúbenú, ale zároveň som s ňou nikdy nemal žiadny problém. Každý diel je bez problémov pozerateľný, čiastočne odlišný, než tie predchádzajúce a vždy ponúkne aj pár vydarených scén a tak už beriem za samozrejmosť, že pri správnej nálade nepohrdnem ani najnovším pokračovaním a opäť som dostal približne to, čo som aj čakal, dokonca možno aj o trochu viac. Platí to hlavne o prvých dvoch tretinách, ktoré aj napriek tomu, že celková zápletka mi v rámci série príde, ako jedna z tých menej atraktívnych sú mimoriadne dynamické, tu sa stále niečo deje, akcia strieda akciu, nájde sa tu plno zaujímavých nápadov, slušných vtipných momentov a celkovo sa na to pozerá v rámci možností až prekvapivo dobre a v tejto fáze som mal pocit, že sledujem najlepší diel série. Ale po naháňačke na motorkách už prakticky nie je o čo stáť, film sa prepne do módu zotrvačnosti, nenašiel som si tu ani jedinú scénu, ktorá by ma ešte skutočne zaujala a tak som to už dopozeral prakticky bez väčšieho záujmu, čo ma vzhľadom na vydarenú predchádzajúcu fázu veľmi mrzí. Po akčnej stránke som v rámci série pomerne dosť spokojný, pochváliť musím hlavne naháňačku na motorkách, ktorá je perfektne natočená, akciu v opere, ktorá je zase dosť nápaditá a aj zábavná, ale ani súboje až na ten nízky rating nie sú najhoršie. Herecké obsadenie tiež nesklame, Tom Cruise má u mňa dlhodobo veľký rešpekt za to všetko, čo je schopný a ochotný podniknúť a aj tu toho predvedie viac než dosť, nechýbajú už klasici ako Simon Pegg, Ving Rhames, ktorý ale má skôr len väčšie cameo a od minulého dielu aj Jeremy Renner, veľkým plusom je Rebecca Ferguson, ktorej postava ma veľmi bavila, na moje prekvapenie mi sadol aj Alec Baldwin a poteší aj hlavný záporák Sean Harris, len nedostal moc priestoru. Christopher McQuarrie sa už v spolupráci s Cruisom osvedčil a nesklame ani tentoraz, pričom mi to prišlo ako také zaujímavé spojenie moderného dravého špionážneho thrilleru a klasických žánrových prístupov využívaných spred desiatok rokov. A tak ma síce dosť mrzí, že ani po piaty krát nemôžem dať Mission: Impossible tú štvrtú hviezdu, ktorú by som aspoň raz veľmi rád dal, ale až na tú záverečnú tretinu ma to aj tak bavilo, slušná žánrová zábava. 64%(27.9.2015)

Mimo přeplácaných kaskadérských kousků, nic nového. Prakticky samé kotrmelce, než-li pořádné bitky. Film oproti 4ce velice utrpěl, především pak po příběhový stránce i dějového napětí a vrací se o hodně kroků nazpět. A o pořádný mrtvole si taky můžete nechat jenom zdát. Velice slabá závěrečná scéna. Čiší z toho taky hodně nízký rating. Dobré snad je, že se stále snaží alespoň trochu držet v duchu Mission Impossible, ale od scénáristy 'Na hraně zítřka' McQuarrie jsem čekal daleko víc.(30.7.2015)

Tom Cruise prostě potřebuje dokázat, že i v padesáti uběhne víc, doskočí dál a o pojmu "kaskadér" si myslí, že označuje zavlažovací systém, tak moc mu je vzdálený. A ano - určitě je obdivuhodné jeho nasazení. Jenže jinak je tenhle film alespoň pro mě ukrutná nuda. Předně proto, že v něm nedokážu cítit napětí, když se hrdina vybourá na motorce v plné rychlosti, aniž by měl škrábanec, pod vodou vydrží deset minut a z metru ho netrefí patnáct samopalů. Já chápu, že akční žánr je co do realističnosti ohebný a v Mission: Impossible to určitě platí dvojnásob, ale když tu šíleně nepřehlednou akční scénu, absurdní zvraty a posuny v ději založené na náhodách korunuje nedefinovaná nesmrtelnost a všehoschopnost hrdinů, tak už vážně nevím, na co se tu mám soustředit a co tu má u mě vyvolávat zájem o průběh. M:I je beze vší pochybnosti film uspokojující pro cílové publikum - nejde ho odsoudit jako špatně odvedenou práci. Cítím z něj maximální "poctivost" amerického blockbusteru v plné síle a mnoho diváků to po právu ocení. Pokud ale dopředu neodpovídá vašim preferencím, těžko si vás nakloní. Nebo aspoň nevím čím. Takže hodnotím nízko, ale beru to jako mojí věc - jiným hodnocením asi i rozumím a kdyby to mělo o půl hodiny míň, asi bych byl o dost smířlivější. 3 a skoro půl(29.7.2015)

• - V závěrečných titulcích je chyba. Herečka, která hraje operní pěvkyni, se jmenuje America Olivo, ale v titulcích ji tvůrci pojmenovali jako America Olivio. (Koldyn)

• - Herec Tom Hollander, ktorý si v tomto filme zahral postavu britského premiéra, stvárnil ďalšieho člena britskej vlády už vo filme Politické kruhy (2009). (MikaelSVK)

• - Herečka Michelle Monaghan sa v tomto filme odmietla opäť objaviť ako Ethanova manželka Julia Meade Hunt. (MikaelSVK)