"Ty chceš řídit? Před chvílí jsi byl mrtvej!" Každý občas zemře. Většina lidí méně častěji než agent Hunt, ale když ho to baví. Mě to tedy také poměrně bavilo, ale zabezpečená schránka v Maroku mohla být chráněna geniálněji, záporák měl být rozhodnější a těch náhod ve prospěch dobra taky nemuselo být tolik. Na druhou stranu leccos zachraňuje humor, povedená akce, motohonička a taková ta jistota, že si Hunt ještě nenavlékl svůj poslední falešný obličej.(27.12.2015)

Živelná pecka míchající starý styl s modernou, v níž každá rána hodně bolí a vydá pořádné masité plesknutí. Záběry na Rebeccu Ferguson jsou ódou na nohy a Tom možná už stárne, ale s věkem v akčních scénách rozhodně přitvrzuje (protože "to líp vypadá"), navíc si ze sebe umí udělat srandu. McQuarrieho scénář je hodně klasická špionážní naháněčka ve stylu britské školy, která ale často jde proti stanoveným postupům série. Akce je prvotřídní, střih je radost sledovat (opera) a z hopsačky v Maroku drkotají zuby. Těším se až se mrknu znovu. Tento komentář, pokud jste ho dokázali dočíst se sám zničí za 5...4...3...2(30.7.2015)

Opět se klaním Tomu Cruiseovi, který z pozice producenta dotáhl další své vynikající akční dobrodružství. Tam kde Marvel hodí zelené plátno, modré pozadí či co všecko, tam Toňas osedlá motorku a jde tvrdě na věc. Dlouho a pečlivě se připravoval i na vodní scénu a kdesi jsem se dočetl že dokázal pod vodou vydržet i něco kolem 6 minut. Auto si s Peggem odřídili sami. Kdepak tyhle filmy už z podstaty člověk musí milovat stejně jako kdysi Belmondovky. Ještě bych velmi rád pochválil scénář, nenápadně zahrané romantické tokání a nejvíc Seana Harrise. Celý film jsem přemýšlel odkud jej znám a už vím, ke to ten chlápek z Promethea. Skvělá volba pro záporáka. Další Misi prosím co nejdříve. Na Maxe to sice letos nestačí a pravděpodobně na něj nebude mít nikdo, ale tohle si 90% zaslouží zcela právem.(4.8.2015)

Nejlepší díl Mission: Impossible? Dost možná. Každopádně potvrzení velmi pozitivního kurzu ve vývoji série, která čím dál tím jasněji nachází svou tvář. Klasický mix akce, napínání a nadhledu se definitivně proměňuje v luxusní týmovku, jíž sice šéfuje Ethan Hunt, ale ohromně si užíváte souhru všech jejich členů. Christopher McQuarrie si každopádně udržel typické znaky svého rukopisu, takže si můžete vychutnat oldschoolovější pojetí blockbusteru, s jasnou návazností na staré bondovky i sedmdesátkové špionážní thrillery, výborně napsaný scénář, který šikovně hledá (i nachází) ikonické a velmi stylové momenty, a audiovizuálně prvotřídní podání. Scéna v opeře je určitě jednou z nejlepších sekvencí roku (a vztyčeným prostředníčkem Quantum of Solace), akce pod vodou fantastická, honičky s motorkami strhující. Výborná podívaná a parádní letní akční thriller.(30.7.2015)

Keď už ja dám akčnému filmu plný počet, vážení, tak stojí naozaj za to. Prvým štyrom dielom MI som dal najviac 4/5, ale pri piatom diely sa niečo prelomilo a môžem s radosťou symbolicky (lebo však piaty diel-päť hviezd, chápeme sa) nadeliť aj hviezdu piatu. V čom nastala zmena oproti predošlým dielom? Ja vám veru ani neviem, skvelo som bavil ako počas všetkých častí, ale premyslenosť Rogue Nation a jej odenie do nového kabátu mi prišlo priam úchvatné. A možno tak vysoko hodnotím preto, lebo som mal možnosť MI:RN vidieť v spoločnosti rodiny a tak som si ten zážitok o to viac užil. Kto vie, každopádne sa mi to sakramentsky páčilo.(20.12.2015)