Mission: Impossible - Národ grázlů

Mission Impossible: Národ grázlov

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Hongkong / Čína, 2015, 132 min

Rogue Nation je skvelou syntézou staromódnych akčných klasík a moderných postupov. Pomalšie tempo mi vyslovene lahodilo, namiesto zbesilých sekvencií McQuarrie naservíroval ťažkotonážne a pritom elegantné pasáže, ktorým jednoznačne kraluje naháňačka motoriek a bavoráku. Tom je v skvelej forme, Renner-Pegg-Baldwin precízne a hlavne, i vtipne sekundujú. MI5 má všetko, čo od Áčkovej žánrovky čakám, hlavne ak má najpodarenejšiu zákulisnú scénu v historií spracovaní Pucciniho Turandot :) Ps: V Cinestaru na Andělu už dávno nebol tak dobre vyladený zvuk, výrazne to prospelo zážitku! 80% | CineStar Anděl Praha, 29.7.2015 |(30.7.2015)

Všeobecné nadšení bohužel nesdílím a pátá MISE se u mě řadí k těm, co mě moc neoslovily (2,3). Ne, že by to byl špatný film, marně přemýšlím, co mu vlastně vytknout (zajímavé, stejný problém jsem měl s NA HRANĚ ZÍTŘKA). Ale prostě mě to narozdíl od čtyřky nebavilo, i když v dílčích věcech to oceňuju.(30.7.2015)

Rozpočet $150miliónovTržby USA $195,042,377 Tržby Celosvetovo $682,330,139Tržby za predaj Blu-ray v USA $15,985,411Tržby za predaj DVD v USA $10,488,714║ Tom Cruise fakt valí, opäť našlapaní dej, dynamická atmosferická dych berúca akcia, hlavne naháňačky na motorkách, divadlo v Rakúsku + aktivácia sondovacej karty v systéme vo vodnom zdroji, k tomu tu je výborný náprotivok v podobe sympatickej nevyspytateľnej Rebeccy Ferguson, občas pri akcii je rýchly strih ale dobre, dej má spád a stále má čím zaujať, režisér Christopher McQuarrie to ustál a nenechal sa uniesť len na zbesilej akcii ale dáva do toho všetko čo sa dá, drámu, napätie na hrote noža, či odľahčené scény, v ktorých sa Simon Pegg stará opäť o zábavu a na prekvapenie Jeremy Renner je len ako kulisa bez akčných póz čo je škoda,... ale aj tak tento rok v rámci akcie to u mňa o chlp vyhráva Rýchlo a zbesilo 7 /videl v kine: 90%/(5.8.2015)

Od Birdova ultra high-tech moderního špionážního filmu k stále modernímu, stále používajícímu high-tech, ale přitom mnohem klidnějšímu a zemitějšímu pokračování. Se zajímavě napsaným scénářem, který dává důraz možná víc na slovní souboje či potyčky než na ty ruční, má hezké oldschool špionážní základy a dokáže předat i akční scény jaksi realističtěji, ale přitom stále s podobným faktorem stylovosti (Maroko). Ale přesto jsem si z nějakého důvodu užil toho Birda napoprvé víc. Zajímavé ale bylo, jak moc Rogue Nation mělo a přitom i nemělo blízko k Bondovi. A ano, Rebeccu Ferguson obsazovat do podobných rolí víc, víc!(6.10.2015)

Mé myšlenky a pocity z filmu se zcela ztotožňují s komentářem Bloodyho13. Jen se pod něj podepsat. Stejně jako je Brjůs nesmrtelný, nezničitelný, vše přeživší ve své Smrtonosné pasti, tak Tomík zase v Nemožné misi. Každý na svém písečku. Taky já jsem se bavila a pod fousky se usmívala nad doslova heroickými výkony agentů jak CIA, MI6 tak i mužů v černém. Všechny akce byly ale velmi, velmi působivé a fascinující. Honička na burácejících motorkách brala dech. Pokud máte rádi špiónskou akční záležitost, a jak píše Bloody, s prvky sci-fi, budete se jednoznačně bavit! Opravdu hodně mě potěšili obsazením Simona Pegga a co víc, člověk si zde opět uvědomil, kdo byl hlavním sponzorem a která značka auta je ta nejbezpečnější na světě. V takovém autě přežijete všechno. Viděla jsem na vlastní oči!(22.8.2015)

• - Vo filme sa veľmi často objavuje mobilný telefón Nokia Lumia 930. (lukyno40)

• - Svetová premiéra snímky sa uskutočnila vo Viedenskej štátnej opere, kde sa natáčala jedna zo sekvencií filmu. Samotný režisér Christopher McQuarrie to opísal ako veľmi surrealistický a pohlcujúci moment. (Rorschach_SK)

• - Filmování začalo v londýnských Pinewood Studios. Dále se filmovalo v Maroku, Rakousku a Malajsii. Natáčelo se od 20. srpna 2014 do 12. března 2015. (hinja)