Je to asi o 15 minút dlhšie, než by sa patrilo, ale to je asi tak jediná výhrada. Cruise je stále borec a McQuarrie sa predviedol. Ako scenárista (žiadne zbytočné kecy) a prekvapivo aj ako režisér. Natočil najdynamickejšie akčné sekvencie celej série (fantastická naháňačka na motorkách) a na konci si drzo dovolil komorné, osobné finále, ktoré mnohých divákov vyhodilo z konceptu, ale v skutočnosti je najlepšou časťou filmu. Bez trikov, len pár poriadnych po papuli. Všetky postavy využité, klišé s prekvapujúcim šéfom našťastie obídené... no a úžasná, neskutočná Rebecca.(31.7.2015)

Tom Cruise v roli Ethana Hanka chce překonat všechny Bondy a být americkým Bondem č. 1. Nicméně je trochu týmovější a občas i humornější (viz Vídeňská opera a scéna „Rakušan musí umřít“). Automobilová a motorková honička je výborně provedená a správně napínavá. Simon Pegg hraje dobře komického parťáka.Celkově je tým dobře obsazen. Ale zlatý hřeb je Recceba Ferguson se svoji šaramantní a tajemnou postavou, a hlavně excelentně zahranou.(30.7.2015)

Number uno letos. Pokračování Mission Impossible dodává divákovi přesně to, co jest očekáváno. Zběsilo dynamické tempo,které lidem se slabým srdcem způsobí infarkt. Nejpromyšlenější story ze všech dílů, vynikající Cruis ve formě více než kdy jindy, překvapivé a neočekávané zvraty, solidní záporák se zajímavě sychravým hlasem a fantastická rozmanitá akce, především honička na motorkách patří mezi nejlepší ve svém druhu. Prostě pořádná dávka inteligentního vzrůša hmm Oxymóron ?? 100%(7.8.2015)

Ať už je ten sájentologický Pygmej jakkoliv nesympatický, manipulativní a arogantní kokot, role si prostě vybírat umí a jeho poslední Nemožný auditing je toho nesporným důkazem. Rozhodně nejšťavnatější kousek z celé série, obsahující naprosto dokonale vyvážený mix kulervoucí akce, sryleru a rozličných zvratů a vyfikundací, po kterém jednomu nezbyde než šťastně zavrtět ocasem, utřít o trávu poslintanou tlamu, spokojeně obchcat rohy a běžet páničce ošukat nohu za to, že ho pustila do kina. A tak nezbývá než počkat, co s úplně stejným námětem provede nový Agent s povolením dělat odpudivé xichty, a doufat, že před příští misí způsobí pomatenému Tomíkovi nějaký zvlášť hnusný Engram zkrat na E-metru, odebere se za Habárdem do pekla pro slizké zmrdy a nový Propan Cunt bude už konečně ten Jeníček.(2.8.2015)

Nepamatuju špionský blockbuster, který by byl tak sevřený. Fascinovalo mě, jak McQuarrie v prvé řadě vypráví příběh a pracuje s postavami, přičemž akci si nechává spíše jen tak mimochodem, jako prostředek k posunutí děje, nikoliv účel. V době, kdy jsou všechny výbuchy a honičky povinnými atrakcemi, koncipuje svět Ethana Hunta do podoby tepajícího, ale nikoliv zběsilého akčňáku, jemuž se díky tomu bude asi vyčítat nuda a rozvláčnost, ale onen lehký „low-profile“ tomu dokonale sedí, byť je to řemeslně bravurní (střih u Turandot), nebo technicky nápadité (sestřelení dvou motorek autem). Jenže tady jde hlavně o hrdiny, o minimalisticky vykresleného záporáka (porovnej s nevyužitým Nyqvistem z minula), o dokonale napsanou a skvěle zahranou hlavní ženskou postavu (přiznávám, že ta nejednoznačnost mě napínala až do finálního rozetnutí) a v neposlední řadě o Hunta samotného, který se zaparkoval jako řadový člen týmu, který má po ruce trojku hláškujících sidekicků. Těsně po projekci jsem byl nadšený, jen jsem svým způsobem netušil proč. S denním odstupem v tom vidím nehorázně komplexní a promyšlený film, kterému se bude v téhle sezoně těžce konkurovat a jestli kasovně zaboduje, Cruise definitivně vtáhne do filmového světa výraznou personu. Přeju mu to.(30.7.2015)

• - Nápad na natočenie akčnej sekvencie vo veľkej koncertnej sále dostal režisér Christopher McQuarrie počas krátkeho výletu v Paríži, pri návšteve baletu. Bolo to v prípravnej fáze natáčania, keď mal podľa vlastných slov tvorivú krízu a potreboval načerpať inšpiráciu pre nejakú ikonickú scénu filmu. Opera Turandot bola vybraná neskôr, keď štáb absolvoval turné po viacerých koncertných sálach, za účelom nájdenia vhodného umiestnenia scény. Pri návšteve Anglickej štátnej opery hrali práve Turandot. Krátko na to sa režisér rozhodol použiť crescendo árie Nessun Dorma ako dramatické vyvrcholenie celej opernej sekvencie. (Rorschach_SK)

• - Tom Cruise (Ethan Hunt) opět neporušil své malé pravidlo co se týče účesu.V každém lichém díle série má vždy krátký sestřih a v sudém dlouhý. (korbitch22)

• - Tom Cruise nakrúcal nebezpečnú scénu, ako visí z lietadla Airbus A 400, pričom sa nenechal zastupovať kaskadérom. Scéna si vyžadovala starostlivú prípravu, aby sa zamedzilo príletom vtákov a odnášali sa predmety, ktoré by ho mohli zasiahnuť. Scéna sa opakovala celkovo osemkrát a hneď pri prvom pokuse mu prudký vietor zdvihol nohy smerom od lietadla. (classic)