Jordan pracuje jako operátorka tísňové linky. Jednoho dne jí zavolá dívka jménem Leah, že se někdo snaží dostat do jejího domu. Jordan jí poradí, aby se schovala v patře. To se dívce povede, ale hovor se přeruší. Jordan zavolá zpět, což muž uslyší, a Leah najde. Jordan se ho snaží zastavit přes telefon, ale muž jí pouze řekne „už se stalo“. Druhý den se Jordan z televize dozví, že Leah byla zavražděna. Dává si to za vinu a s prací operátorky chce přestat. O šest měsíců později pracuje jako vyučující pro budoucí operátory. Mezitím je teenagerka Casey Welson unesena z nákupního střediska. Naštěstí má u sebe mobilní telefon, a tak zavolá na tísňovou linku. Hovor přijme nová operátorka, která neví, jak si poradit, a tak případ převezme právě Jordan. Protože Casey volá z telefonu na jedno použití, není ji Jordan schopná vypátrat pomocí GPS. Poradí jí tedy, aby vykopla zadní světlo auta a dírou vystrčila ruku. To se Casey opravdu povede. Uvidí to žena jedoucí za autem, a tak zavolá na tísňovou linku a sdělí, jakým směrem auto jede. Jordan Casey navede, aby vzala plechovku s barvou, která je shodou náhod v kufru, a pomalu ji lila z díry. To přiláká pozornost dalšího řidiče – Alana Denadoa. Když potom únosce zastaví na červené, Alan ho na barvu upozorní. Únosce mu poděkuje, ale Alanovi připadá podezřelý, a proto ho sleduje. Když únosce zastaví, Alan se jde znovu přeptat, zda je vše v pořádku. Únosci dojde, že ho Alan podezřívá, a ve chvíli, kdy chce zavolat na tísňovou linku, ho uhodí lopatou. Poté si vezme jeho auto a naloží ho do kufru ke Casey. Po chvíli se však Alan probere a začne panikařit. To donutí únosce zastavit a Alana zavraždí. Po nějaké chvíli potřebuje natankovat. Zastaví proto na odlehlé benzinové pumpě. Casey si všimne, že z kufru se dá sklopit prostřední sedačka, a snaží se vylézt. Toho si všimne obsluha pumpy. Únosce ale použije benzin, který zrovna tankuje, a pocáká jím obsluhu a hodí po něm zapalovač. Mezitím policie přijde na únoscovu totožnost. Je jím Michael Foster. Ten dorazí do svého cíle, a když vyndává Casey z kufru, zjistí, že má celou dobu u sebe telefon. Jordan ho informuje, že byl identifikován, a radí mu, aby se vzdal. Předtím, než Michael rozbije telefon, řekne Jordan „už se stalo“, a ta si uvědomí, že mluví se stejným mužem jako před šesti měsíci. Zatím vpadne policie do jeho domu, kde je jeho manželka a děti. Ve své kanceláři má Michael malý oltář a v něm fotky své zemřelé sestry. Ta je velmi podobná uneseným dívkám. Na jedné fotografii je v pozadí dům, který byl podle manželky domovem Michaela, ale který shořel. Za domem však stojí stodola, kterou Michael údajně renovuje. Policie chatu prohledá, ale nic nenajde, a tak místo opustí. Jordan je zoufalá, a tak si hovor s Michaelem přehrává pořád dokola... (TV Prima)

Snakefinger

Pro mnohé určitě velmi nové téma stresujícího prostředí práce na tísňové lince, pohled do super moderních telekomunikačních technologií a nápad, jak natahovat v podstatě jeden obyčejný únos do neuvěřitelně napínavých rozměrů. Thriller nabírá na brutalitě i drsnosti a taky v počtu mrtvolek. Možná místy maličko přitažené za vlasy,ale je to prostě pořád jenom film. A podle mě velice velice vydařený. ()

chytri

Pro mě osobně neuvěřitelné zklamání. Herecké výkony zas tak špatné nebyly, ale celý film velmi silně pokulhává na AMERICKÉ hrdinské propagandě a nulovém řešení detailů. Neumím si představit, že mi někdo z kufru vykopne zadní světlo a já ho neuslyším, stejně tak, že na benzínce někoho poleju benzínem, zacákám vše kolem, ale hořlavá je jen ta část na statečném tlouštíkovi. Absolutní trhák je v konci. Holku hledají snad všichni policajti, helikoptéry a nevím co ještě a nikdo nic. Pak přijede jedna operátorka a hned najde zločince. Pokud by se jednalo o akční film se Seagalem na konci 90. let, tak to beru, ale myslím si, že současný divák chce od filmu něco víc. ()

Djflash

911 je snad nejčastěji vytáčena kombinace čísel v Americe. Je to totiž tísňová linka, a právě do jejího ústředí nás zavede snímek režiséra Brada Andersona. V úle (jak se tomuto prostředí slangově říká) se děje spousta zajímavých věcí, když však zavolá mladá dívka, že byla unesena a je zavřena v kufru auta odvážena neznámo kam, teprve tehdy se rozjede to pravé nefalšované drama. Hlavními aktérkami jsou Halle Berry, jako žena na drátě a Abigail Breslin, která zde ztvárnila unesenou nešťastnici. Pro ni to muselo být po psychické stránce velmi náročné natáčení, s ohledem na její věk to však zvládla na výbornou. Snímky podobného ražení, odehrávající se povětšinu času v malém prostoru mají zpravidla průměrnou stopáž, tedy něco okolo devadesáti minut, a ani zde tomu není jinak. Film tak dokáže bez větších problému udržet divákovu pozornost ve správném napětí. Příběh tu není zrovna kdovíjak složitě vysvětlován, ale každý vnímavý divák, který si umí dát dvě a dvě dohromady ho pochopí i beze slov. Náš psychicky narušený antihrdina ze začátku nevypadá na první pohled zas tak nebezpečně, ovšem s přibývajícím časem se z něj vyklube opravdový psychopat. Na snímku se mi nejvíce líbí plynulý žánrový přechod z čistého dramatu do thrilleru, čemuž velkou měrou pomáhá i sama atmosféra. Autoři sice do scénáře zakotvili typický filmový prvek hlavní hrdinky záchranářky na vlastní pěst, ale zde to má ve vztahu k závěru vcelku zajímavé vyústění. Tvůrci jako by konec filmu záměrně usekli, a nechali tak diváka domyslet si jak to nakonec se záporným hrdinou vlastně vůbec dopadlo. Pro někoho může být Tísňová linka být jen další tuctový thriller, ale já si myslím, že tomu tak není. Snímek nás zavedl do zcela nového neokoukaného prostředí, a dokázal tak velmi dobře rozvinout svůj potenciál. Film tak má nejen svému žánrovému obecenstvu určitě co nabídnout . ()

dudel3333

už dlho som nemal pri sledovaní filmu zimomriavky...............človek veril každej minute filmu ,každemu momentu a ten koniec.......totalny odpal ktorí čakal malokto a preto sa tu všetci nad tym seriete.Ale prečo nie? Aj tak najvačší odpal filmu je Berryovej "číro".Herecky maximalne realisticke a uveritelné. ()

montel

Jordan Turnerová (Halle Barry) je zkušená operátorka bezpečnostní linky 911. Jednoho večera ji ale vyvede z koncentrace telefonát, kde je v ohrožení života mladá dívka. Jordan tento telefonát nezvládne, udělá chybu a za pár dní je dívka nalezená mrtvá. Jordan se přímé praxi raději nějaký čas vyhýbá a zaučuje nové tváře. Do práce se vrhne znovu ve chvíli, kdy na linku zavolá dívka, která je uvězněná v kufru jedoucího auta, ale netuší kam jí únosce veze. Jedno ví ale jistě, tento neznámý muž se jí chystá zabít. Je jen na Jordan, aby dívku dokázala uklidnit a zjistit, kde se nachází dříve, než bude pozdě...Tísňová linka mě nepřekvapila, ale uspokojila. Přesně tohle sem od tohoto filmu čekal. Navíc jsem dostal naservírovaný grandiózní závěr, ve stylu Mlčení jehňátek a tak sem byl více než spokojen. Filmů, kde je někdo uvězněný v kufru auta je sice hodně, tady jsem byl ale napjatý jak struna skoro celý film. Když přidáme příjemnou stopáž a velmi dobrou Halle Berry, možná mám před sebou thriller roku. 75% ()

Luciaaas2

Krásně napínavý thriller, sice nic světoborného, ale má to spád a chytne Vás to. Konec je opět takový Hollywoodský a kopírující závěr jednoho filmu :-) SAW ()

fabregas1

Tísňová linka je thrillerový standard ve kterém nechybí napětí, akce i nějaký ten zvrat. No prostě to co divák chce vidět. Je sice pravda, že film moc nepřekvapí a lepší a promyšlenější scénář by určitě neškodil, tak přesto všechno film tepe svižně a konec s hororovýmy prvky je příjemná vsuvka do mírně nadprůměrného Thrilleru u kterého se dá zkritizovat snad jen celkem velké množství nelogiky a také chování postav. Pro mě je to zlatý střed. Ani víc ani míň. ()

Lenny76

Krimi žánr zrovna nevyhledávám, ale můžu říct, že jsem byla příjemně překvapena. Film má rychlý spád a celou dobu udržuje diváka v napětí. A ještě krásná Halle Berry, takže co víc si přát. ()

AndyPipkin odpad!

To je kravina. Operátorka, chytřejší než Sherlock Holmes, které stačí si 5krát poslechnout záznam a na místě zjistit, že je to zvuk od vlajky. WTF? A když operátorka vysvobodí rukojmí-tím, že praští únosce a začne rozvazovat rukojmí. Ach jo. Tehle film je opravdu v červeném? :-O ()

Jincom

Film bych si určitě užil mnohem víc, nebýt neskutečně nelogických hrdinských činů hlavní hrdinky, která mě svým chováním docela vytáčela. Škoda, protože samo téma slibovalo zajímavou podívanou. ()

Max40

Nic velkého,nic převratného ale své to splnilo.Bylo příjemné po dlouhé době vidět Halle v zajimavé roli(naposledy jsem s ni snad viděl ples příšer).Eklund se do své postavy neuvěřitelně vžil. ()

klaranapoli

Wow. Super nervy drásající film :D Ale fakt, konečně po dlouhý době skvělej film, kterej mě nezklamal, ba naopak velmi jsem ho podceňovala. Ale bavil mě od samého začátku a nelituji. Já sama bych tuhle práci fakt asi nedělala, a celkově obdivuji ty co to dokážou. Ale tohe mě fakt překvapilo :D Celkový průběh film a ten skvělej konec :D O můj bože kolikrát jsem použila slovo skvělý? :D ()

Ayax

Obsah: Tísňová linkia je tragicky natočený nudný ,,thriller" s Halle Berry á la Pom-pom v hlavnej úlohe. Pár minút napätia na začiatku. Potom fono-novela. A záver... USA... 1/2* za titulky. ()

MirekTo

Opravdu zcela nechapu duvod, proc si byvala bondgirl hraje na Terminatora krizeneho s Rambem a ukonci film tak otresne, ze razem srazi vaz jinak pomerne kvalitnimu snimku. Sorry, ale.. IT'S ALREADY DONE! ()

sha.piro

Příjemné krimi drama s vynikajícími hereckými výkony a slušným tempem, které trochu kazí nelogické chování američanů (vytahujících telefony nad "propastí", plazících se podzemními chotbami k vrahovi bez předešlého upozornění "tady je", volajících a čumících na únosce projíždějíc přímo vedle jeho auta atp.) ()

MotMotkovich

Ve všech filmech odehrávajících se v Americe najdou pachatele hned. Obzvlášť když vědí typ auta, barvu a dokonce i SPZku!! Ale tady se jim to prostě ne a ne podařit. Další věcí je naprosto debilní chování lidí, kteří na pachatele narazí. Korunu všemu nasadil přímo epický závěr, po kterém jsem byl rád, že film už skončil. Nechápu, jak je možné, že má tento snímek tak relativně vysoké hodnocení. No, opět očekávání bylo až moc vysoké zřejmě. Jediná věc, která mě zajímala, je ta pracovní pozice na call centru. Nedělal bych to ani za 100 000 měsíčně. A jen díky tomuto pracovnímu nasazení lidí v call centrech na lince tísňového volání dávám 60%. ()