Amazing Spider-Man 2

• USA The Amazing Spider-Man 2 (více)
USA, 2014, 142 min (Special Edition: 165 min)

Být Spider-Manem (Andrew Garfield) je skvělé. Peter Parker nezná úžasnější pocit než se prohánět mezi mrakodrapy, být skutečným hrdinou a trávit čas s Gwen (Emma Stone). Být Spider-Manem ale má také svou cenu: jedině Spider-Man je schopen ochránit ostatní Newyorčany před pozoruhodnými padouchy, kteří město ohrožují. Když se na scéně objevuje Electro (Jamie Foxx), je Peter nucen čelit nepříteli, který je mnohem silnější než on sám. A když se vrací i jeho starý přítel Harry Osborn (Dane DeHaan), uvědomuje si Peter, že všechny jeho nepřátele něco spojuje: společnost OsCorp. (Falcon)

Bube1

Kvůli negativním komentářům na tento film jsem si založil účet na CSFD a dopracoval se k možnosti komentovat, jelikož jsem ty nesmyslné výtky už nemohl číst. Většině z vás vadí příliš mnoho milostných scén mezi Peterem a Gwen. Copak neznáte postavu Spider-Mana?? Čtenáři původního komiksu vědí, že tohle k Pavoučímu muži zkrátka patří. Peter Parker je teenager a tak řeší typické 'problémy' teenagerů, k nimž láska patří. Jestli někdo čekal vážnost Temného Rytíře, nebo spád nového Kapitána Ameriky, tak by se měl nejprve seznámit s hrdinou, na jehož film jde. Webbův Spidey se daleko více blíží komiksové předloze než původní Raimiho trilogie, což má být bezpochyby i cíl komiksových filmů. Akční scény jsou výborně natočené a zpomalovačky díky pavoučím smyslům považuji za naprosto geniální. Podle mě The Amazing Spider-Man 2 potvrzuje, že restart této série měl smysl. ()

RAFT

No,když to tak shrnu je tenhle díl lepší než jeho předchůdce,hudba byla dobrá,sice některé scény byli ,tak trochu nudné spíš bych je vystříhal .Ale,budiž .Jamie foxx alias electro ,tak tenhle záporák neměl chybu ,opravdu dobře zahrané scény.Jo ,ještě bych zapoměl na green goblina ,zjevený skřet hadra sem si říkal co mu tak hodně chybí ,ty dobré víli .Co mě ,ale ve filmu dost zamrzelo byl rhino ,tak snad příště. ()

speedy7929

Omnoho lepšie ako predchádzajúci diel. Keďže sa scenár nedržal hlavných postáv ako to poznám ja tak ma dosť vecí prekvapilo ( v celku pozitívne ). Celkom ma potešil aj český dabing v kine, mohol som si viac film vychutnať. Spider-man mi prišiel v tomto filme ako veľmi citlivý a labilný chlapec, ktorý si pri každej spomienke na strýka, rodičov, Gwen poplakal no hneď ako prišlo na boj to bol najväčší tvrďák v NY. Celkom sa mi páčili efekty, ktoré boli počas celého filmu. Síce scénku s Goblinom som si predstavoval trochu dlhšiu, verím tomu, že v ďalšom dieli bude Goblina plná scéna. ()

viviak

The unfuckingbelievably bad Spider-Man.Už po 15 minutach si moze divak vytvorit jasny obraz o tom, akym filmom to chce byť. Hlupe, ubohe, nelogicke, predvidatelne s prepalenou stopazou, nulovou hudbou(zimmer bol asi opity). 1* snad len za efekty a kombinaciu, electro, emma stone a jedna vtipna scena. O triedu horsie ako prvy diel, ktory tiez nestal za nic. Naviac sebe by som mal udelit uz nejaku medajlu za trpezlivost lebo po scene "i'm breaking up with you" som reagoval asi ako Leo v tomto videu. ()

El Patron

Nemůžu hodnotit celý film podle závěrečných 30 minut, které byli na filmu nejlepší. Chyběla mi tam ta "spidermanovost",, která může být plně jenom v prvním díle, takže ta se omlouvá. Ale skoro celý film v duchu stokrát viděné zamilované scény se omluvit nedá. Amazing efekt možná, ale Amazing film opravdu ne. ()

dj_kure

Jakmile byl na plátně Spidy tak jsem byl celkem s vývojem spokojenej, nicméně část která je nutná pro stavbu celého příběhu tj, Peter Parker stála za hovno. Možná o trošku lepší než jednička, ale pořád příliš vážné a zmatené. Btw, tim koncem zdá se u mě spíďa s nálepkou "amazing" definitivně skončil, to bylo faaaakt trapný! ()

Shredder

Amazing Spider-man - odohrava sa v Ultimate univerze (preto mozno niektori nespoznali Rhina a Electra). Vizualne posobily uvod daval Webbovi nadej na zlepsenie reputacie po katastrofalnej jednotke, no postupom casu je zrejme, ze Spideymu dosla stava rychlejsie ako v Raimiho trojke. V zasade vsetky tie ostentativne efekty a fiktivny progres zakryvaju fakt, ze Spidey sa zasekol na mieste a len tazko sa zbavit Deja vu pocitu. Tam, kde sa ine komiksovky snazia posunut dopredut a vyvinut sa Spider-man opakuje a scenar pripomina jeho animovanu serialovu verziu z devatdesiatych rokov. Lubostne pletky, hadky s kamaratom, financne problemy, rozlicne pohlady verejnosti, vznik protivnikov, objasnovanie ich motivov atd., klasika. Ak si odmyslime redudantne faktory a zameriame sa na akcny aspekt filmu, ktory je pri komiksovkach bezpochyby dolezity, zistime, ze mame kratku akcnu sekvenciu v uvode, jednu kratucku s Electrom a samozrejme zaver. Elektro poletuje a striela elektricke vyboje na vsetky strany a cele sa to transformuje z plnohodnotneho filmu na scenku z videohry. Neuspokojive vyvrcholenie pride zachranit Green Goblin, ktory urobi to iste, co Norman Osborn v prvom filme z roku 2002 a velmi rychlo odchadza zo sceny. Rhino na uplnom konci, je vlastne uz len teaserom na tretiu cast. Je pravda, ze kvoli predimenzovanemu vyuzivaniu CGI je reboot sviznejsi ako Raimiho trilogia, no zaroven plati, ze tento videoherny rezim ostava nemastny-neslany a poletovanie, skackanie ani pusinky s Gwen to nezachranili. ()

Bounded

Hans Zimmer opět dokazuje, že svět sci-fi a fantasy by byl bez něj mnohem pustší místo. Electrovy melodie inspirované hrajícími tesla cívkami jsou výborné. Electro jako záporák je pro mě zcela v pořádku (dostatečně mocný, s uvěřitelnou, i když s prostě patetickou motivací), o to méně je pro mě snesitelný původní comicsově karikovaný charakter a vzhled Maxe a pitvornost Paula Giamattiho. Bez toho druhého bych se obešel zcela. Nejhoršími pasážemi tedy neprakticky (z hlediska utvoření celkového dojmu) zůstává úvod a epilog s Rhinem a nutný patos, bez kterého by se zase asi neobešli Američani . Očekávám, že to patří k New Yorskému feelingu stejně jako hamburgery a Socha svobody. Kolem a kolem je tedy všechno v pořádku: akce, efekty, emoce a kupodivu i věrně zpracovaný klíčový moment závěru, a spíše se ukazuje, že jenom dávám přednost comicsovým filmům, které hrají na vážnější notu. Kdyby byl toto skutečně teprve druhý Spider-Man, věřím, že moje, ale i celkové místní hodnocení, by bylo mnohem vyšší. ()

iKosser

Hudba fakt jede! Nevím co všichni zas mají v prdeli, jestli nic nebo si tam zapomněli dát svůj fialový kolík, ale mě se to líbilo. Akční, dobré nápady, neskutečná Emmička která si jednou takhle vyhraje Bond Girl. Jaime Foxx splnil svůj úkol taky na jedničku, no prostě naklid mazec. Dobré ty malé nápady, detailíčky....Ale co si budem povídat, je to pořád dokolečka. Všechny ty vztahové kódy tu už byly s Duntskou, pak letiště a nemocnice bez generátorů, stejní záporáci kteří chcou místo osobní revenge vymýtit svět a tak dále....trojka už bude muset být kurevsky vyšperkovaná, jinak to bude dokola jak kurva. A ještě bez Stoneky, která očividně ví, kdy z vlaku bez brzd vyskočit... ()

SuicideKing odpad!

chtěl jsem to vypnout už po té idiotské sceně s letadlem, žel jsem to neudělal a sledoval další, ještě kreténštější scénu s jakymsi obrněným autem a až pak to vypnul... oooooooooo jaká to byla chyba. člověk zvládne jen omezenou dávku demence, a tímto jsem si to vybral na dlouho dopředu ()

john.h

Z komiksový produkce posledních let nadprůměr. Trochu už mi na sérii Spider-Man začíná vadit, jak tam vznikaj záporáci a superhrdinové. Tuhle stačí spadnout do kádě s vodou a elektřinou a je z vás elektrická nestvůra, támhle stačí píchnout nějaký sérum a je z vás Green Goblin. Nejvíc iritující byly ale hlavní kladné postavy s neustále zaslzenými oči. Celkem nečekaný konec bitvy se záporáky a pak závěr s klučinou na ulici to pozvedly trochu výš. ()

No Remorse odpad!

Víc buzerantskej film jsem v životě neviděl to bylo tak hrozný že to bez problémů předčilo i můj oblíbený Man of žid! Jako nečekal jsem nic protože jednička byla fakt hrozná, ale tohle ? Film v kterém se neřeší nic jiného než vztah dvou dětských tváří může zaujmout maximálně další dítě nebo někoho s nevyřešenou sexuální orientací. Když už jsem si myslel že už to horší snad ani nemůže být , tak mě dostali dalším buzerantským rozhovorem a tak to šlo furt dokola. Jedna jediná scéna byla fajn a za tu se dostanu s hodnocením maximálně na odpad! P.S. Tvl ten buzík celej film brečel ... tak s touhle sračkou běžte do hoven! ()

TSZ

Vcelku zajímavé pokračování prvního dílu, ze kterého už si nepamatuji lautr nic. Z aktuální části si budu díky Jamie Foxxovi pamatovat fajn záporáka a poněkud nečekanou smrt klíčové postavy. Stále jsem přesvědčen o tom, že Raimi to natočil daleko lépe, nicméně i tato série bude mít možná něco do sebe (o čemž jsem po prvním díle dost pochyboval). ()

Don82

Ale ne, zase modrá barva? Co blázníte, lidi? Vždyť dvojka nového Spidermana je skvělá komiksová podívaná a v mnoha ohledech jde za hranice svého žánru díky tomu, že Marc Webb rád experimentuje a nebojí se vymyslet nové způsoby jak oživit tento typ filmu. Bez diskuze řemeslně zvládnutý film, povedené časování scén, kombinování scén, vše krásně klape. Celková atmosféra filmu je o něco temnější a děj hlubší, ale to stále nevadí tomu aby si děj udržel slušné tempo a pravidelně střídal zábavu, vážnější linku a do toho dávkoval akční scény. Ty musím pochválit, protože je vidět, že tvůrci chtěli přijít s něčím novým a neokoukaným a tak většina soubojů, výbuchů a pravého komiksového demolování vypadá nejen velmi svěže a "cool" ale celkově dobře zapadají do dynamického plynutí děje. U děje se taky zastavím, ještě jednou: dvojka velmi zajímavě posouvá Spidermana dál ve své sáze, divák se dozví nové informace, objeví se nové postavy a jinak, ve filmu se pořád něco děje. A nebo si někdo povídá v dobře zahraném dialogu a ony ty dvě a půl hodiny celkem rychle utečou. Samozřejmě pár scén s Gwen bych možná zkrátil, ale i tak si myslím, že se (opět) podařilo natočit Spidermana "zvratitelného" pro všechny pravé fandy a nebo zkrátka pro ty, co mají rádi akční podívanou říznutou fantasy. Na závěr se ještě zmíním o hudbě, která mě velmi překvapila, ne-li ohromila: to jak Hans Zimmer naprosto elegantně mixuje Dubstep, zvuky města a "klasické" melodie jen dokazuje, že neto pán rozhodně nepatří do skladatelského důchodu. ()

Hisnuklusi

Tady to nove spracování včetně celeho Garfielda je tak obrovský pruser, že to nejde prostě ani popsat. Ale jednu hvězdu každopádně dávám za velice dobře zahraného a celkově kvalitně vykresleného Elektra, to je padouch, co má fakt náboj, až mi snad ani do tak strašného filmu tak kvalitní záporák nesedí, dokonce i Goblin byl fajn. Dovedl bych si uplně normálně představit film, natočený jen o těch dvou bez celeho Spidermana a té jeho otravné píče. Ono by to třeba i bylo snesitelné, ale to by víc jak polovina filmu nesměla prostě být přiblblá romanťárna o dilematu, mám se přestěhovat a nebo nemám. A jak se tady píše, že to není nic, co by uráželo.. to teda uráží a hodně. Nechápu, že se všichni pořád otírají o Raimiho trilogii, ta byla oproti tomuto zlatý dul. ()

Alfred Molina by se mohl vrátit jako Dr. Octopus

01.10.2020

V Sony chystají další pavoučí spin-off

V Sony chystají další pavoučí spin-off

23.03.2017

Minulý týden jste se dozvěděli, že dostane vlastní film Spider-Manův protivník Venom, a teď tu máme další projekt, který má rozšířit nový pavoučí vesmír. Scenárista Chris Yost (Thor: Ragnarok) dostal… (více)

Venom se znovu chystá do kina

Venom se znovu chystá do kina

17.03.2017

Vesmírný symbiont, který „posedne" Spider-Mana a posléze se stane jeho velkou nemesis, už byl na velkém plátně dvakrát. V závěru pavoučí trilogie od Raimiho jste ho určitě viděli, na konci Amazing… (více)