Amazing Spider-Man 2

• USA The Amazing Spider-Man 2 (více)
USA, 2014, 142 min (Special Edition: 165 min)

Být Spider-Manem (Andrew Garfield) je skvělé. Peter Parker nezná úžasnější pocit než se prohánět mezi mrakodrapy, být skutečným hrdinou a trávit čas s Gwen (Emma Stone). Být Spider-Manem ale má také svou cenu: jedině Spider-Man je schopen ochránit ostatní Newyorčany před pozoruhodnými padouchy, kteří město ohrožují. Když se na scéně objevuje Electro (Jamie Foxx), je Peter nucen čelit nepříteli, který je mnohem silnější než on sám. A když se vrací i jeho starý přítel Harry Osborn (Dane DeHaan), uvědomuje si Peter, že všechny jeho nepřátele něco spojuje: společnost OsCorp. (Falcon)

Hanys_

První Webbův Spidey mi celkem sednul, ale teď si říkám, jestli to nebylo jen chvilkovou slabostí, protože TAS 2 je prostě nudný. Jasně má světlé chvilky (Foxxův Max a mladý Osoborne), ale romantika skřípe (s podivem když ti dva tvoří pár i ve skutečnosti) a linie s otcovou kabelou je až nechtěně humorná. 5/10 ()

Pttak

Spiderman je můj nejoblíbenější komiksový hrdina, tak proč mu musela proboha zemřít Emma!? To nepochopím!! Proto čtyři hvězdy. ()

dopita

Začátek je trapně infantilní, závěr zase nevhodně dramatickej. Záporáci stojej za prd a i hlavní hrdina mi tentokrát lezl krkem. Opět zbytečnej film, jako byl první díl. Bude-li trojka, prdím na ni. ()

Ripley

Rejža Webb měl možnost nápravy a ono zase nic.Film je takřka stejný jako první díl.Výměna scénáristů nepomohla,což je škoda.Naděje tu byla.Alex Kurtzman a Roberto Orcia mají na kontě docela slušné kousky jako např. Ostrov,Mission:Impossible 3,Transformers 1 nebo Star Trek.Jak už jsem se přesvědčil v prvním úžasném pavoučím muži,výběr hlavního představitele a jeho girl nebyl dobrým tahem.Andrew Garfield sice ve dvojce už není takový spratek jako v prvním díle,ale oproti němu byl Tobey Maguire v původní Raimiho trilogii zkrátka sympaťák a miláček.Taktéž Emma Stone mě zde moc nesedí a není to jen tím,že není můj typ.Vypadá jako omlazená Goldie Hawn s obřími kukadly.Vztah mezí ní a Parkerem nefunguje ani ve scénáři ani ve scénách kde fungovat má.Kirsten Dunst a její ďolíčky byly neodolatelné.Navíc skvělé herectví její i Tobeyho umocňovalo uvěřitelnost.Emma zde nemá co nabídnout.V původní trilogii mě bavili nejen akční scény,ale vychutnával jsem si i scény neakční a dialogové.Zde mě bavili pouze scény akční a trikové,které uznávám byli na vysoké úrovni a je vidět,že se triková technologie neustále vyvíjí.Jakmile akce ustala nastala nuda.Nepřekonán také zůstává Elfmanův hlavní motiv.Ten je velkolepý.Zimmer zde zřejmě jen dohlížel a svěřil hudbu neznámému P.Williamsovi a výsledek je nevýrazný.Co se týče záporáků,Electro není špatný,ale bohužel vzbuzuje spíše lítost než obavy.A na to jak veliké má schopnosti,Spídy si s ním velice snadno a rychle poradí.Doufal jsem,že mu dá zabrat mnohem více.Green Goblin se objeví pouze na konci filmu,takže škoda písmen.Každopádně zlatý Willem Dafoe a následně nepřekonatelný James Franco.Bohužel se nelze ubránit srovnáváním s Raimiho trilogií.Ta zůstává nepřekonána a nevěřím,že to třetí díl (pokud bude) změní. ()

Milan25

Neřekl bych, že se to úplně nepovedlo, ale je to celé strašně chladné. Navíc postava Harryho Osborna ve filmu vůbec být nemusela, a dopadlo by to skoro stejně. ()

HArna

Celkem příjemný překvapení, spider-mana nějak nemusím. No a v tomto filmu, mě přijde jako nejmíň zajímavá postava. Jednou hází fory na všechny strany, po druhý myslí na svého otce a je mu do pláče, pak na Emmu Stone. Moc jsem nepobral, proč nechtěl pomoc Osbornovi, který to měl stejně za pár. Jeho Goblin byl daleko lepší, věrohodnější než v předchozím pavoučím muži. Ty efekty byli fakt skvělý. 65% ()

ZdenoLo

Na môj vkus moc preefektované a slaboduché. Juanovi Carlosovi a jednoducho Márii to škrípe vo vzťahu a to sa ťahá celým filmom. Elekctro sa ukázal ako poloBoh ale to čo predviedol pri finálnom boji dokáže aj môj kocúr keď prekúše kábel od lampičky. Takže v tomto druhom pokračovaní to 60 kilový natupírovaný fracek skôr pokazil ako posunul ďalej.. ()

VIPerson

Zimmer je takovej DiCaprio na soundtrackovym poli. Zimmer už prostě musí dostat pořádnýho Oscara a ne jen za lvího krále :(. ()

Janega

Po všetkých stránkach prepracovanejší než prvý film. No aj tak to má svoje muchy, ktoré mohli byť pochytané v pavúčej sieti. Garfield mi príde o čosi sympatickejší, i keď jeho české nadabovanie je čistá úbohosť. Furt znel ako uplakané decko. Komiksy stoja a padajú na záporákoch. Tu sme ich mali dokonca troch, pričom dvaja z nich (pre mňa zaujímavejší než hlavný záporák) paradoxne dostali len cameo role a z ich účasťou sa počítalo do budúcich filmov (o ktorých vieme, že nebudú). Osobnosť hlavného záporáka Elektra mi prišla, ale dosť povrchne spracovaná. Jednalo sa len o nejakého outsidera, ktorý mal komplexy, že nikto neslávil jeho narodeniny, tak sa rozhodol, že celé mesto zničí. Vskutku zaujímavo-úbohá motivácia stať sa zlým. Green goblina nám tu hrá Dane DeHann, ktorý je síce milučký chlapček, no na úhlavného nepriateľa Spider-mana nemá ani za mak charizmy, človek by ho akurát prehol cez koleno a päť a dvadsať na zadok. Každopádne je škoda, že túto pavúčiu sériu stopli, lebo myslím, že finančne to nebolo tak zlé, aby nemohli zainvestovať a ukončiť to trilógiou, najlepšie vo forme filmu Sinister six. ()

Krabak

Konečně jsem si dohledal, kde že to je Gwen Stacy. Vždycky jsem si říkal, že jiná dvojice jak Spider Man a Mary Jane neexistuje. Teď už mi to konečně do sebe začíná zapadat. 3 věci, které bych filmu vytkl. První je dlouhodobé rozebírání love story s jíž zmíněnou Gwen. Přiznám se, že pár úseků jsem musel sem tam popohnat, abych u toho neusl. Druhá věc je to, že po titulkách není upoutávka na další díl, případně jiný film od Marvelu. A třetí, pro mě nejhorší podpásovka je to, co udělali z Rhina. Robota? To jako fakt? S tím se jděte zabít. Myslím si, že právě díky těmto chybám nikdy Spider Man nedosáhne takové oblíbenosti ve filmové podobě, jako jiní Marveláci. Na druhou stranu musím ale režisára pochválit za pavučinové bombičky, které původní Spíďa neměl. A to mi ve srovnání s animákem/komiksem celkem vadilo. -->60% ()

alouch

Ústřední dvojka Garfield a Borhyová mladší jsou sympaťáci, Garfieldovi toho Spidermana opět věřím víc než Maguierovi. Navíc Spidermanova ztřeštěnost film odlehčuje, takže z toho není takové melodrama sirotka bojujícího proti všem. Rovněž oceňuji větší podobnost s komixem a také lehké povysvětlení některých faktů. Nicméně je důležité podotknout, že film nepřekvapí. Jsou v něm všechna klasická spidermanovská schémata včetně lehkého romantična. To sice ke Spidermanovi patří, ale kdyby se víc věnovali akci a méně kecali, nebylo by to vůbec na škodu. Kvůli tomu film působí poněkud nekonzistentně, lehce útržkovitě. Sečteno a podrtženo - dobře jsem se bavila, ale ničím mě film nepřekvapil. ()

beba789

Viděno už několikrát. Přesto se nedokážu ubránit pocitu, že jsme dostali jeden z nejlepších superhrdinských filmů vůbec. Andrew z mého pohledu zůstane už asi navždy tím nej Spideym. Poslední půl hodina totální citový masakr, který rozdýchávám s těží i po těch třech letech. Škoda, že to se sérií dopadlo, jak to dopadlo. Tohle by byla série, které bych velmi rád věnoval pozornost. 100%. ()

Lefty86

Spiderman téměř bez Spidermana. Přišlo mi že Spíďa tu byl úplně minimálně, i když šel pátrat do toho metra šel jako Peter. Největší plus byli hlavní souboje, jejich podání a hudba. Garfield se mi do role moc nehodí. Do kina jsem se těšil a ani jsem nějak zklamaný nebyl, ale ta délka byla šílená. Ale první film kde můžu říct že se vyplatilo 3D!! 65% ()

Harapes

Byl jsem přinucen jít na tento film do kina a očekávání z filmu mě nepřekvapilo.Opravdu podívaná pro mladistvé.Jediné co mě překvapilo ,že tvůrci ve finále filmu nechají...(kdo viděl,pochopí...dál neprozradím).A pak ten trailer v závěrečných titulkách na X-meny,no síla. ()

Marrty3

Blockbuster, který mě absolutně dostal. Další Marvel, který s radostí ohodnotím 5*****. Já to hltal od začátku až do konce. Andrew je pro roli Spider-mana perfektní. Vedlejší role jsou opět skvěle ztvárněny, hlavně pak DeHaan, který svou vyšinutou roli zahrál na jedničku (už v Kronice se mu to velmi dobře povedlo). Vydařená hudba dodala skvělou atmosféru. No a o efektech snad netřeba hovořit, jelikož ty jsou tu více než exkluzivní. Snad poprvé mi ani nevadila porce romantiky, které (podle místních uživatelů) bylo prý hodně. K tomu všemu velmi neobvyklí konec v komiksovém světě. Tohle se Marcovi opravdu povedlo a doufám, že #3 & #4 budou pod jeho taktovkou. Skvělost. ()

FARGO

Jediné, ale obrovké pozitivum, proč vidět tuhle scénaristickou břečku jsou akční scény a Elektro. Celá jeho linie, i když občas trapně vtipná naprosot zapadá do konceptu komiksového záporáka. Jeho origin story mohlo být věnováno více času, hlavně totální mentální přeměně k nenávisti spider-man. Webb si taky skvěle hraje s kamerou při všech akčních scénách, kterou jsou dost přehledná a díky obrovskému budgetu i epické. Stejně tak hudba je výtečna a přináší hodně nových a zajímavých elementů. A teď to horší. Film o Spider-manovi, kde nejhorší postava je Peter Parker? Nesnesitelný fracek, ufňukánek, který se lopotí od jednoho trapasu k druhému? Jako vážně? Dialogy šustí papírem co to jen jde, vztahová linie je předpotopní a vtipy nejsou vtipné, jen trapné. ()

Hadriel

Napěchované slušně zvládnutými triky. Viděl jsem v IMAX 3D, a překvapivě 3D dost povedené. Nesedí mi Garfield, už od minulého dílu. Blond Emmě Stone nesluší. Trochu takové naivní, hloupé děcké béčko. Často dost zajímavá hudba. Těším se na soundtrack. Kdyby to skončilo o 10 minut dřív pěkným nehappyendem bylo by to na čtyři hvězdy. Ale protože to nekončí, tak ten opravdový konec, laciné hlášky a takové nelogičnosti táhnou film dolů na tři. Mám pocit nenaplnění, celou dobu se mi zdálo, že tomu prostě něco chybí. I když zlepšení oproti prvnímu dílu tam je (ale ne tak velké jako třeba u druhého kapitána Ameriky). Holt se prachy musí ždímat dokud to jde (viz. 3 a 4 díl naplánovaný na 2016 respektive 2018) + Hudba. + Zatím nejlepší zapracování 3D s filmů co jsem viděl v roce 2014. ()

chaometic

Jeden z nejhorších filmů na kterým jse byl v kině. Scénář byl naprosto dementní, nelogický. Spoiler:Parker hledá a pravdu o svých rodičích. Další zbytečná zápletka je genová vada rodny osbournových. Ve filmu je příliš hodně kecání a málo příběhu. Za to se ve filmu objevuje hodně zápletek, které ovšem do sebe nenavazují a v kině návštěvníka spíše traumatizují. Dalším problémem jsou herci, kteří se svým dvojníkem z komiksu ani trochu nepodobají. Norman Osborn nebo Harry osborn a další. Spokojený může pouze ten, kdo seriál Spiderman nezná. Dal jsem jednu hvězdičku pouze za Elektra a sestavení jeho psychologického profilu, který na plátně zapůsobil víc než 120 minut nudy. ()

Alfred Molina by se mohl vrátit jako Dr. Octopus

01.10.2020

V Sony chystají další pavoučí spin-off

V Sony chystají další pavoučí spin-off

23.03.2017

Minulý týden jste se dozvěděli, že dostane vlastní film Spider-Manův protivník Venom, a teď tu máme další projekt, který má rozšířit nový pavoučí vesmír. Scenárista Chris Yost (Thor: Ragnarok) dostal… (více)

Venom se znovu chystá do kina

Venom se znovu chystá do kina

17.03.2017

Vesmírný symbiont, který „posedne" Spider-Mana a posléze se stane jeho velkou nemesis, už byl na velkém plátně dvakrát. V závěru pavoučí trilogie od Raimiho jste ho určitě viděli, na konci Amazing… (více)