Eso es

• Francie L'As des as (více)
Ukázka z filmu

otík

Pohodová bláznivá komedie, ve které si francouzi společně s němci dělají srandu z Hitlera a druhé svět. války. Belmondo je okouzlující a film má dobrý spád. Francouzi si vychutnali i mnoho náročných kaskadérských scén, kde Belmonda jistě nikdo nezastupoval. ()

vesper001

Jedna z mála komedií, během které výbuch smíchu ve vteřině přechází ve zmrzlý úsměv a jeden z mála filmů s Belmondem, kde se mi nejvíc líbil někdo jiný než Belmondo. Jmenuje se Beethoven a mimochodem – není to ani skladatel, ani bernardýn. :) ()

andrii

Jeden a půl dobrodruha má kříž s tím hákovým křížem. Chrabrý rytíř nebes ochraňující svého svěřence, přítel, na kterého se lze kdykoliv spolehnout. Takovou má p(ov)ěst proti SS ten, který dokáže být charakterem frajerem i v čase mrazivě temném. ()

hans500

Pominu - li špatný dabing, film byl skvělý a zábavný. Kromě Chaplinova Diktátora asi není lepší parodie na Hitlera než Eso es. ()

filmmovier

Belmondo se mi jako komik líbí čím dál víc a každým jeho filmem mu přicházím na chuť víc a víc. Ale tady jde i o Gérarda Ouryho, režiséra těch nejlepších Funésových filmů, a jelikož je Žid a válečné komedie mu jdou, nechápu, že jsem se tomu tak dlouho vyhýbal, protože sranda to byla nehorázná, hlavně pokud jde o opravdu skvostné zparodování Hitlera. I zbytek filmu ale stojí za to, akce je napáditá a nenudící, postavy i herci jsou parádní, má to švih a je to velice francouzské, takže já jsem spokojen, protože jsem se nasmál opravdu dost a je jen škoda, že Adolf nedostal trochu víc prostoru, protože když byla na scéně jeho postava, stálo za to, fakt výborná prdel a nejlepší film o Vůdci. A navíc to má tradiční skvělý dabing, ze staré školy, takže je to (skoro) dokonalé. 80%. ()

LadyPupu

Pokud existuje nějaký film, který mi za všech okolností zvedne náladu, tak je to tento. Takhle si Bebela chci a budu pamatovat nejvíc. Bývalého boxera se srdcem na dlani, který se nikoho a ničeho nebojí a ještě si dokáže kohokoliv kdykoliv hezky povodit... "Sind Sie Franzose?" - "Éééé???" - "Was ist das?!?!" - "Medvídek! Er bin velmi hodný, šarmantní. Jeho nejm je Beethoven. Pa pa pa páám..." ()

drederik

Veselá podívaná z neveselé doby. Když váš nejoblíbenější herec dává na frak náckům v čele s Hitlerem, tak to nemůže skončit ani jinak než s 5*. ()

Master19

Snad můj nejoblíbenější film s Belmondem. Skvěle balancuje na hranici nevkusné frašky a drží se v oblasti výborné zábavy. Nic naplat, válčit francouzi neumí, ale točit pak o tom filmy ano... ()

Prekarkar

Neuvěřitelné! Komedie na jedno z nejvážnějších témat. A velmi povedená. Záběry jsou excelentní, navíc v krásném prostředí, hudba a zvuk přesně dokreslují situace. Belmondo a jeho kaskadérské kousky nesmí chybět. Prostě oddychovka jak má být. ()

JohnSmith

Byl jsem na vážkách zda nedat 2*, protože první polovina filmu nebyla nic moc a furt jsem čekal co bude, jestli z toho bude komedie nebo politické drama. Naštěstí druhá polovina se přehoupla do klasické belmondoviny a byl jsem tudíž spokojený, i když je to podle mě slabší Belmondův kousek. ()

lykan9

Já osobně mám velmi rád francouzské komedie s druhoválečným tématem (v tomto případě před druhoválečným). Eso es je ještě doplněno skvělým charismatickým Bebelem. Tady není, co víc dodat. Skvělý skvost 80´ let. ()

Brain-D

Jean-Paul Belmonda úplně nevyhledávám a to nejlepší jsem od něj myslím viděl. Pár nápadů bylo skvěle satirický, ale rozhodně to není jeho nejlepší výkon. 60% ()

cross

Hezké, vtipné a místy i inteligentní. Scénář by se však každopádně dal ještě trochu vychytat a tak jsou některé scénky spíše lehce směšné. Jinak však výborně natočený film, který pobaví, s výborným Belmondem v roli šité na míru. ()

mirec88

Jedna z najlepších jeho komédií a pritom na takú vážnu tému ako je ochrana židovského chlapca za čias Hitlera. Belmondo fakt bol eso es! :-) ()

klima777

Ono je to asi dobré. Leč celá hořko-sladká taškařice kráčí mimo mne. Takže se s Jean-Paulem setkáme nad jiným šálkem thé. ()

Autogram

Nebol by to Belmondo, keby si neurobil srandu aj z druhej svetovej, presnejšie z toho, čo jej predchádzalo. Okrem zvádzania žien, ktoré mu takmer zobú z ruky, sa zahral na malého Schindlera, zboxuje bezbranných gestapákov, uniká na Mercedese, jednoducho je vo svojej koži. O vážnych veciach nevážne, to je typická francúzska komédia starej dobrej školy, navyše aj s krásnym hudobným motívom. Na konci je to síce už viac chaos ako film, ale výborný. –––– Nepřichýlila byste jednoho bezbranného sirotka? ... Dobře, a ty se vyspíš u mně. –––– Ve státě, kde se začnou kontrolovat umělci, je to špatné. –––– Když máš plný gatě, tak se chechtej. Ti druzí si pomyslej, že nemáš nahnáno. ()

blixadovan

Vynikající záležitost, která si naprosto bezskrupulózně dělá srandu z pana Hitlera, židů nebo obecně z válečného konfliktu, přičemž se neuchyluje k mřemrštěným karikaturám a nesmyslům. Belmondo je ve skvělé formě (bohužel český dabing nebyl Krampolův), jak fyzické, tak i ostrovtipové. Sláva. ()