Kapela Smoke, to byli takoví čeští Rolling Stones. Za nejasných okolností se ale v roce 1972 rozpadli a každý ze čtyř bývalých muzikantů se s údělem rockera ve výslužbě vyrovnal po svém. Dlouho se neviděli, jejich cesty se rozešly a i jejich pohnutky k oživení kapely jsou jiné - peníze, touha po ztracené slávě, snaha pomoct kamarádovi, ještě naposledy zažít ten pravý rockerský adrenalin. Jenže mají manželky, malé i větší děti a také zdravotní neduhy. Dost možná je ale na konci strastiplné cesty plné omylů, průšvihů a nečekaných překvapení čeká i odpověď na otázku, proč se vlastně tehdy rozpadli? Iniciátorem pokusu o velkolepý comeback kapely Smoke je klávesista Milan (Karel Heřmánek), který se zuby nehty snaží vypadat jako úspěšný podnikatel. Anebo ho k tomu tlačí jeho mladá žena Ivanka (Lucie Žáčková)? Naoko má všechno, co by si mohl přát: nahrávací studio, vnadnou blondýnu, roztomilou malou dcerku a spoustu triček golfového střihu. Ale velmi brzy je znát, že svůj život tak trochu nestíhá. Životní role úspěšného fešáka mu prostě přerůstá přes hlavu. To kytarista Karel (Miroslav Krobot) se na oživení kapely tváří dost zdrženlivě. O každém jeho kroku totiž rozhoduje jeho partnerka Yvonne (Zuzana Bydžovská), osudová žena, která vyznává východní nauky, new age a esoteriku. Karel se pod taktovkou Yvonne už léta živí doma umletým zrním a nosí oblečení z konopných vláken. A je si jistý, že návrat k rockovému nářezu mu u Yvonne jen tak neprojde... Baskytarista Václav (Bolek Polívka) je hodný chlapík z Moravy, který by klukům jejich plány rozhodně nezkazil. Jenže právě teď nejvíc řeší zašmodrchané vztahy se svým dospělým synem Vojtou (Vojta Dyk), který má svou vlastní populární kapelu Darkwerk a na tátovo koncertování se Smoke se dívá skrz prsty. A konečně frontman kapely, zpěvák Otakar (Marián Geišberg)... Ten jediný i po třiceti letech pořád vypadá a chová se jako pořádný rocker, i když věkem již trochu ošoupaný. Rockový odvaz je pořád jeho krevní skupina a pod koženou vestičkou s gustem vystavuje na odiv mužný hrudník... i jiné části těla. Ale i Ota má svoje tajemství, které klukům hned tak neprozradí. Navíc se kolem kapely motá podezřelý manažer (Richard Genzer), který s ní má trochu jiné plány, než muzikanti vůbec tuší, a jeho dcera Miriam (Jenovéfa Boková), která nechce být jen prodlouženou rukou svého vypečeného tatínka. O slepém bubeníkovi ani nemluvě. (Česká televize)

stone

Tak jako Němce má hrát Němec, tak i rockerskou máničku má hrát bývalá rockerská mánička....jinak to dopadne tak jak to dopadlo. ()

Johniii

Moc příjemný film. Výborné obsazení, překvapivě chytlavé songy a Bydžovská ve stylu Yoko Onno jako třešnička na dortu. ()

Vykuk odpad!

Zase další česká sra... Po půlhodině jsem byl tak znuděn a znechucen, že jsem musel vypnout a když nejsem schopen film dokoukat, není jiného hodnocení, hrozně nudná, táhlá kravina, jediný, kdo tam občas trošku pobavil, byl Geňa a to se raději podívám na Partičku než tento paskvil. ()

kubas369

Komedie to sice není ale přijemný filmek na nedělení podvečer jako dělanej a pro mě osobně docela překvapivě dobrej, ikdyž dost podle šablony, kterou ale vyvažujou dobře zahrané charaktery hlavní čtveřice. ()

jirkaslava

Po strašně móóóc dlouhý době úžasnej hudební krásnej českej film. Asi sem taky už starej a plesnivej, ale tohle byla prostě jízda jak za mlada! Černej trochu vulgární humor mě vůbec nevadil, ba naopak překvapil, že se toho Alice Nellis nebála. Palec nahoru. Pro mě jednoznačně český film roku! Vsuvka z Bydžovskou na pódiu by si zasloužila ještě o jednu hvězdu navíc :-) ()

Kalim odpad!

Za mě jednoznačně palec dolů, bohužel. I když je to "jen" komedie, očekával bych alespoň malý pokus o moment překvapení, něco originálnějšího a hlavně vtipného! Nemusí to být žádná rafinovaná vtipnost, prostě něco mnohem přirozenějšího a zemitějšího, něž je tenhle inscenovaný rádobyhumor. A taktéž si neodpustím poukázat na ten totální amatérismus co se týče předstítání toho, že hlavní čtveřice opravdu hraje na své nástroje. Někde jsem dokonce četl podobný názor, ale že je to takhle blbě řemeslně zvládnuto, to jsem nečekal - prostě pokud někdo neumí hrát, tak to přeci natočím tak, aby to vypadalo, že dotyčný opravdu hraje a vystříhám se záběrů na ruce apod. - možná to je pro někoho nepodstatné, ale ten film to znevěrohodňuje i když jde jen o komedii. OK - zapomenu na ruce a řekněme technickou stránku věci a vypnu mozek - čemu se ale u téhle komedie ze současnosti mám smát. Těm opelichaným sexuálním narážkám? Že si jako každý z kapely myslí, že ten důvod pro návrat je Bolkovo umírání - žádný pořádný (aspoň černočerný) frk z toho vytěžen není... Že se brblá o hulení? Že se použije marketingová strategie o znovuobnovený zájem o kapelu apod.? Bohužel tento kousek někde těžce zamrzl a drhne a drhne. Jestli je tohle současný český komediální mainstream, tak to potěš. Přitom Nellis má za sebou vcelku podařené a chytré kousky - viz. Ene Bene nebo Výlet. Bohužel vzhledem k těmto dílkům znamená pro mě Revival kvalitativní sešup a to na úroveň děl Jiřího Vějdělka - a odtud už opravdu není k nějakému pořádnému kameňáku příliš daleko. Nellis má na víc. ()

transbeskyd

Vzduchem létají skvělé hlášky a kalhotky, do toho skvělá muzika rockových vypelichaných rakváčů, kterým zvoní hrana a zároveň chytli za minutu dvanáct druhý dech. Skvělá jízda až jsem jim to fakt záviděl. Marian G. mě rozsekal to je fakt rocker tělem i duší, ostatní slušný, zajímavá role pro Gaňu a dobrá stíhačka Bitch-ovská. Sakra ten výčet pozitiv by byl dlouhej jak hajzlpapír, takže rivajvl = skvělej brajgl! ()

pekas

Ano, když si uvědomím, jaké filmy u nás také vznikají, je tento jednooký mezi slepými rozhodně na špici komedií. Krobot a Bydžovská táhli komediální stránku asi nejvíc, Polívka byl ten hodnej, Heřmánek ten chytrej a Geišberg ten děvkař, jo tahle skupina byla vcelku kompaktní. Myslím, že se příští projekci, pokud mě nějaká ještě čeká, rozhodně vyhýbat nebudu. Solidní čtyři hvězdy. 76% ()

ondey

Alice Nelis mě nikdy nezklamala. Teď přichází s chytrou komedií, která sice není prvoplánově střekutě vtipná, asi jsem ale stejně naladěn jako Nelis, protože já se třeskutě smál. Obzvlášť typicky minimalistický výkon Miroslava Krobota mě doháněl k slzám :D Tleskám, děkuji a pouštím minimálně ještě jednou :) ()

kubilov

Pomalý, uvolněný film o bývalé slavné kapele a jejích čtyřech, dnes už zestárlých, členech, kteří mají pochopitelně každý své potíže, ale přesto pořád drží pospolu. Revival je film o jejich comebacku, o jejich problémech nejen mezi sebou, o jejich přijetí veřejností, o jejich zdraví i nezdraví a o spoustě dalších věcí. Klasicky mě bavil Bolek Polívka, mile mě pak překvapil Marián Geišberg, kterého jsem ze začátku považoval spíše za nejslabší článek skupiny, což se pak nakonec stal nevýrazný a nudný Karel Heřmánek. Miroslav Krobot už hodně krát zahrál lépe, takže jsem od něj taky možná čekal až moc, to ale vynahradila sympatická Jenovéfa Boková (bych fakt rodičům poděkoval za tohle jméno) a Richard Genzer v roli senzacechtivého manažera. K nejlepším scénám pak patří koncertové výstupy, které naprosto zastínily ostatní scény. Nic převratného, ale jako oddychovka bohatě stačí. ()

jirin_cz

Na komedii zapomeňte, nezasmějete se. Jedná se o jedne z mnoha českých filmů, kdy je jedna nudná zápletka roztažená po celý film. Chce se dát dohromady jedna kdysi slavná kapela, a aby zlákali Krobota, tak Heřmánka s Genzerem napadne říct mu, že Polívkovi zbývají poslední tři měsíce života, toho zlákají a hrajou. Několikrát během filmu to vypadá, že se dozvíme, jak budou reagovat členové kapely, dkyž se dozví pravdu, ale to ne, dozvíme se to až asi pět minut před koncem filmu, záverečná písnička a konec. Výborně strávené dvě hodiny... Dvě hvězdičky jsou za skvělé herecké obsazení - ať už Polívka, Krobot nebo Geišberg (kterého jsem doposud neznal), ba dokonce i Genzer hraje dobře. A také hudba, která je mi blízko. ()

Peter Bračík

Dobrý nápad scenáristky - dať dokopy starú kapelu, kvôli vymyslenej chorobe a posledným chvíľam jedného z členov na tomto svete. Príjemná atmosféra a dobré herecké obsadenie pobavilo a vcelku spríjemnilo večer. ()

hiding

Na film jsme zašel 3.3.2014 do Lucerny v rámci brněnského filmového festivalu(Cinema Mundi). Sál byl téměř vyprodaný. (Což i tak není nic moc, ti z vás co vědí jak je Lucerna velká pochopí.) A před začátkem filmu jsme se cítil trochu trapně, s kamarádem jsme tam byli jediní studenti, potom 4 dospělý( vážně jsem to počítal) a pak samý důchodci. Každopádně, když film začal, přestal jsme na to myslet a začal jsem si užívat film. Popravdě dějová stránka nebyla nic moc, ale humoru bylo dost. A ani nevíte, jak se mi ulevilo, když jsem zjistil, že nebudou zpívat Česky. Na český film opravdu dobré, líbilo se mi, že tam byli části, kdy jsem se smál já, a jiné kdy se smál zbytek publika(důchodci, alespoň jsme věděl co mi bude připadat vtipné za 50 let.) Za humor bych dal klidně i 5 hvězd, protože to jsme od filmu očekával, a také jsem to dostal. Ale ten děj a všeobecně zbytek nebyl nic moc. Celkově? 83%. ()

lucky.loo

Bohužel ve většině souhlasím s Tetsuem, tento snímek kdyby nebyl tak by se stalo tak maximálně to, že si v něm např. Fiat a Apple neudělaj reklamu. Míra nevkusu se dala krájet, když už to pojali v tomhle levelu tak místo aby Geišberg ukazoval ptáka, tak mohla alespoň Jenovéfa ukázat kozy. Jde tu o ten známý pocit z filmu a ten tu byl zkrátka jaksi prázdný. Hodnocení : 30% ()

mig21

Viděl jsem to v rámci práce 7x a po každém shlédnutí čím dál lepší ;) "Yvonne mě nutila denně dělat takový cvičení, kdy jsem si představoval, až umřu. Někdy to byl nejhezčí zážitek z celýho dne." ()

Lucius55

Byl jsem spokojený. Velmi příjemné a trefné herecké obsazení přidává čtvrtou hvězdičku. Někdy sice by ten humor nemusel být hnán až tak vysoko přes laťku (trapnosti či úchylnosti), ale strávil jsem to bez nucení... ()

64B

Příjemná česká komedie, ve které je dobře zobrazeno znovuobrození hudební skupiny, ale i česká vychcanost, jak se snažit vydělat prachy. Dyk mi tam kupodivu taky sedí, složení "Smouku" bych neměnil, protože bylo sestaveno dobře. U filmu sem se bavil, občas vtipné scénky, hlášky. Takový zlatý střed, řadím k lepším českým filmům za posledních pár let. ()

21. Český lev - nominuj svého favorita!

21. Český lev - nominuj svého favorita!

22.01.2014

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz