Kapela Smoke, to byli takoví čeští Rolling Stones. Za nejasných okolností se ale v roce 1972 rozpadli a každý ze čtyř bývalých muzikantů se s údělem rockera ve výslužbě vyrovnal po svém. Dlouho se neviděli, jejich cesty se rozešly a i jejich pohnutky k oživení kapely jsou jiné - peníze, touha po ztracené slávě, snaha pomoct kamarádovi, ještě naposledy zažít ten pravý rockerský adrenalin. Jenže mají manželky, malé i větší děti a také zdravotní neduhy. Dost možná je ale na konci strastiplné cesty plné omylů, průšvihů a nečekaných překvapení čeká i odpověď na otázku, proč se vlastně tehdy rozpadli? Iniciátorem pokusu o velkolepý comeback kapely Smoke je klávesista Milan (Karel Heřmánek), který se zuby nehty snaží vypadat jako úspěšný podnikatel. Anebo ho k tomu tlačí jeho mladá žena Ivanka (Lucie Žáčková)? Naoko má všechno, co by si mohl přát: nahrávací studio, vnadnou blondýnu, roztomilou malou dcerku a spoustu triček golfového střihu. Ale velmi brzy je znát, že svůj život tak trochu nestíhá. Životní role úspěšného fešáka mu prostě přerůstá přes hlavu. To kytarista Karel (Miroslav Krobot) se na oživení kapely tváří dost zdrženlivě. O každém jeho kroku totiž rozhoduje jeho partnerka Yvonne (Zuzana Bydžovská), osudová žena, která vyznává východní nauky, new age a esoteriku. Karel se pod taktovkou Yvonne už léta živí doma umletým zrním a nosí oblečení z konopných vláken. A je si jistý, že návrat k rockovému nářezu mu u Yvonne jen tak neprojde... Baskytarista Václav (Bolek Polívka) je hodný chlapík z Moravy, který by klukům jejich plány rozhodně nezkazil. Jenže právě teď nejvíc řeší zašmodrchané vztahy se svým dospělým synem Vojtou (Vojta Dyk), který má svou vlastní populární kapelu Darkwerk a na tátovo koncertování se Smoke se dívá skrz prsty. A konečně frontman kapely, zpěvák Otakar (Marián Geišberg)... Ten jediný i po třiceti letech pořád vypadá a chová se jako pořádný rocker, i když věkem již trochu ošoupaný. Rockový odvaz je pořád jeho krevní skupina a pod koženou vestičkou s gustem vystavuje na odiv mužný hrudník... i jiné části těla. Ale i Ota má svoje tajemství, které klukům hned tak neprozradí. Navíc se kolem kapely motá podezřelý manažer (Richard Genzer), který s ní má trochu jiné plány, než muzikanti vůbec tuší, a jeho dcera Miriam (Jenovéfa Boková), která nechce být jen prodlouženou rukou svého vypečeného tatínka. O slepém bubeníkovi ani nemluvě. (Česká televize)

Muff

V záplavě hloupých českých filmů posledních let je to docela příjemné osvěžení. Nesrozumitelné drmolení a přehnané tempo první třetiny filmu vyrovnává kliděnjší tempo zbytku a kvalitní herecké výkony. Není to kdovíco, ale když průměrnému kousku dávám tři, tak Revivalu musím dát 4* ()

Joostas

Dá se říci,že při pocení s lipovým čajem jde o vkusný film nepůsobící křečovitě. V rámci tzn.českých komedií dobré. ()

macco33

Není to úplně špatné, člověk se u toho celkem pobavil, herci se opravdu snažili ...ale kdo viděl film Pořád naplno, tak se možná bude ptát, zda Alice Nellis opisovala hodně, nebo jenom tu a tam. Nebo že by to byla podobnost čistě náhodná? A navíc ta zahraniční "předloha" má mnohem větší grády. ()

lobo87

Zaujímavý pohľad na skupinku bývalých rockerov v dôchodku a ich snahu o comeback. Malo to myšlienku, nápady i skvelé momenty (a Alice si neodpustila zosmiešnenie súčasných bulvárnych hodnôt). Z celej zostavy sa mi páčil skvelý Krobot a korunu celému filmu nasadil na moje potešenie výborný Marián Geišberg, ktorý bol vo svojej úlohe najviac uveriteľný... 65% ()

jendamaty

Ani moc zábavné... vlastně trochu nijaké. Herecky mě mnohem více bavily dámy Boková, Žáková, Bydžovská, byly prostě zábavněji a uvěřitelněji napsané. Některé dialogy pánů šustily papírem. Opravdu je tomu celkem špatně rozumět... ()

x_ander

Revival pro mě bylo poměně příjemné překvapení. Jak mě tento typ filmů moc nezajímá, tak mě upoutal, pobavil a potěšil tím, že je to i lehce hořká komedie. ()

natalanka

Juj to byla jízda. Za mne hodně dobré a hodně dobří herci. Zvláště za ně moc děkuji. A příběh taky neměl chybu. A tak dlouho jsem film míjela. Vtáhl mě do děje a já se nestačila nadechnout a byl konec, překvapivý.... dojemný. každý z herců je pro mne neskutečná osobnost. :-) ()

Alden_Larson

Na filmech Alice Nellis se mi vždy nejvíc líbí reálnost lidských emocí a v tomto filmu se jí to povedlo nejvíc. Všechny postavy jsou krásně rozvinuté a mají mezi sebou nádhernou chemii. Herecké výkony byly skvělé, prezentace byla skvělá a hudba byla fantastická. Film má sem tam problémy s tempem ale jinak jsem si ho náramně užil. 9/10 ()

Lenny.cz

Dlouho jsem se u filmu tak nebavila. Osobně ho považuju za jednu z nejlepších českých komedií. Jediné co mi vadilo byl na můj vkus až příliš rychlý konec. Od filmu jsem toho příliš nečekala a velmi příjemně mě překvapil. Určitě jsem ho neviděla naposledy. ()

tchempi

Nemám rád filmy Alice Nellis; tohle naštěstí není „film Alice Nellis“. Je milý, lidský, a i přes pomalejší tempo je ve filmu relativně dost vtipných scén. A heci jsou úžasní, resp. v rámci svých charakterů úžasně přesní. Pokud jde o žánr, je to sice opět ten typicky český porevoluční mutant drama/komedie, ale tenhle se náhodou povedl. ()

jgregory

Mám filmy Alice Nellis ráda a i tenhle mě moc pobavil, jasný jsou tam nedostatky, ale celkově dobrá komedie. I Bolek nevypadal tak strašně zdevastovaně a pan Krobot alias Karel je výborný. Rozjezd byl trochu pomalejší, ale pak se to rozjelo a i hudba super. Na léto fajn podívaná. Proč by museli být všechny české filmy tak intelektuální a do hluboké minulosti se vracející nudy? ()

Dino13

Místy byl film slabší, ale jako celek se mi Revival určitě líbil, těží především na výborném obsazení herců. Pokud přivřeme oko nad product placementem (který je celkem v mnoha případech šikovně skryt či začleněn do filmu), pár slabších momentů filmu, myslím, že celkově vznikla pohodová fajn komedie, v poměru s tím co se v Česku poslední léta točí, tak nad tím není pochyb. 78% ()

pan_ponozka

Milá komedie o partě, co ještě nechce umřít. Nellis bez nějakých hlubokých invencí servíruje obyčejný letní film. Pánové jsou skvělí, jejich mimika a gesta ukázkové (+sestříhané) a Zuzana Bydžovská snad hraje samu sebe. Čeho je škoda, tak množství PP. Ale co čekat za velké prachy v českých luzích a hájích, že jo. Spokojené 4*. ()

kokofek

Bavila jsem se od začátku do konce což je u komedie (s trochu černějším humorem) podstatné.Navíc mají postavy atributy pravdivosti.Velmi mně zaujala postava hraná Mariánem Geišbergem, protože jsem už takové typy ve svém životě potkala.Humor mi nepřišel vůbec nevkusný , protože ten kdo má tu možnost se stýkat s postiženými lidmi tak ví ,že si i rádi dělají legraci sami ze sebe. ()

ynot

Po dlouhé době příjemné překvapení v kině. Kdo to hodnotí jako umělecké dílo a hledá nějaké hluboké poselství, je blb. Tohle byla letní zábava a já se nasmál. Tečka. Navíc ti čtyři chlapi hráli skvěle (Krobot borec jako vždy a Polívka jak ho neznám), mladí jim výborně sekundovali, i Genzer kupodivu taky docela dobrej. Spíš se to mělo jmenovat Comeback, ale čert to vem. Ať si filmoví intelektuálové s Lidovkama a Rejžkem v čele melou nesmysly o pokrytectví a kalkulu, já následuju Spáčilovou. Tohle byl čerstý vítr v lidových komediích. ()

JoshuaMach

Velice uvolňující komedie. Po dlouhé době česká komedie, u které se opravdu zasmějete. Staří dobří herci předvedli skvělé komické výkony. Na letní pohodičku ideální volba. ()

232

Zarazil mě trošku utahanější a nudnější začátek, ale později jsem zjistil, že to dělala absence Miroslava Krobota, který se před kamerou úžasně rozjel a většinu komedialních scén si ukořistil pro sebe. Tato letní komedie o stárnutí, které si prostě někdo nechce připustit, je herci hraná od srdce. Nikdo z herců se nijak nepřetvařuje a jde z toho cítit dobrá nálada, která zřejmě panovala i při natáčení. Akorát mě mrzelo, že Bolek Polívka, jako známý komik patřil v tomto filmu spíše do té kategorie postav, co se moc nevyjadřovali a byly spš v ústraní, naopak ještě jednou chválím Miroslava Krobota, který mě překvapil svým komediálním talentem. Film má tempo, jsou tam nečekané zvraty, scény jsou přehledné, díky dobrému střihu a je to především česká komedie, kde vtipy a hlášky nejsou trapné, křečovité a kterým se dá od srdce zasmát a takových komedií se v Česku točí málo a proto je třeba si jich vážit. Zasloužené 4*. ()

Ostravak

Jednoduše skvělé, legrace od začátku až do konce. Ať je více takovýchto veselých filmů, třeba s tunou product placementu. ()

21. Český lev - nominuj svého favorita!

21. Český lev - nominuj svého favorita!

22.01.2014

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz