Kapela Smoke, to byli takoví čeští Rolling Stones. Za nejasných okolností se ale v roce 1972 rozpadli a každý ze čtyř bývalých muzikantů se s údělem rockera ve výslužbě vyrovnal po svém. Dlouho se neviděli, jejich cesty se rozešly a i jejich pohnutky k oživení kapely jsou jiné - peníze, touha po ztracené slávě, snaha pomoct kamarádovi, ještě naposledy zažít ten pravý rockerský adrenalin. Jenže mají manželky, malé i větší děti a také zdravotní neduhy. Dost možná je ale na konci strastiplné cesty plné omylů, průšvihů a nečekaných překvapení čeká i odpověď na otázku, proč se vlastně tehdy rozpadli? Iniciátorem pokusu o velkolepý comeback kapely Smoke je klávesista Milan (Karel Heřmánek), který se zuby nehty snaží vypadat jako úspěšný podnikatel. Anebo ho k tomu tlačí jeho mladá žena Ivanka (Lucie Žáčková)? Naoko má všechno, co by si mohl přát: nahrávací studio, vnadnou blondýnu, roztomilou malou dcerku a spoustu triček golfového střihu. Ale velmi brzy je znát, že svůj život tak trochu nestíhá. Životní role úspěšného fešáka mu prostě přerůstá přes hlavu. To kytarista Karel (Miroslav Krobot) se na oživení kapely tváří dost zdrženlivě. O každém jeho kroku totiž rozhoduje jeho partnerka Yvonne (Zuzana Bydžovská), osudová žena, která vyznává východní nauky, new age a esoteriku. Karel se pod taktovkou Yvonne už léta živí doma umletým zrním a nosí oblečení z konopných vláken. A je si jistý, že návrat k rockovému nářezu mu u Yvonne jen tak neprojde... Baskytarista Václav (Bolek Polívka) je hodný chlapík z Moravy, který by klukům jejich plány rozhodně nezkazil. Jenže právě teď nejvíc řeší zašmodrchané vztahy se svým dospělým synem Vojtou (Vojta Dyk), který má svou vlastní populární kapelu Darkwerk a na tátovo koncertování se Smoke se dívá skrz prsty. A konečně frontman kapely, zpěvák Otakar (Marián Geišberg)... Ten jediný i po třiceti letech pořád vypadá a chová se jako pořádný rocker, i když věkem již trochu ošoupaný. Rockový odvaz je pořád jeho krevní skupina a pod koženou vestičkou s gustem vystavuje na odiv mužný hrudník... i jiné části těla. Ale i Ota má svoje tajemství, které klukům hned tak neprozradí. Navíc se kolem kapely motá podezřelý manažer (Richard Genzer), který s ní má trochu jiné plány, než muzikanti vůbec tuší, a jeho dcera Miriam (Jenovéfa Boková), která nechce být jen prodlouženou rukou svého vypečeného tatínka. O slepém bubeníkovi ani nemluvě. (Česká televize)

Kvasekus

Krobot je skvělej a všichni by si měli po tomhle filmu zajít na Cirkus ponorka. Pro mě závan čerstvýho větru do českýho filmu...klidně by takhle mohlo foukat dál a víc. ()

Trixinka

Od komedie očekávám, že se zasměji a pobavím. U tohoto filmu jsem spíš přemýšlela, jestli to vydržím a nevypnu. Vtipných míst málo, děj bez nápadu, předvídatelný, obsazení dobré, ale nevyužité. ()

Kenty

Překvapivě koukatelný český film po dloooouhéééé době. Až na pár momentů, kdy jsem hlavním hercům nevěřil jejich hudební kariéru, slušný ()

Realmond

Perfektní herecké výkony především Richarda Genzera, Bolka Polívky a Karla Heřmánka, poměrně dobře napsaný scénář o velkém comebacku jedné rockové skupiny, film není až tak úplně komedie, ale určitě stojí za zkouknutí. ()

Demonic189

Obrovské sklamanie! Na komediu strašne malo vtipné, na hudobnú drámu strašne ploché. Mladé herecké obsadenie na čele s Emo klučinou (vrrr!!!) doslova na facku, takze to drzia nad vodou akurát Polivka a spol. Dialogy su vacsinou otrasné, hlašky žiadne. ŽIADNE. Film neustále rieši starobu a že je na nej vsetko zle. Ku koncu je takmer nepozeratelný, takze aspon slabé 2*... PS: strašne ma serie, že film ukazuje rockerov ako rozbíjačov manželstva. PS2: to Česi piju výhradne Gambrinus? ()

sisimiut

"A tohleto se bude vysílat kde." "Tak je to pro Český Rozhlas,takže všude." "Takže třeba Indie?" Kapelu Smoke jsem si skutečně zamiloval. Nevím kdo vymýšlel ty písně,ale dle mého názoru jsou skutečně bomba. Je možná jen trošku škoda,že si tvůrci lépe nepohráli s tím disidentstvím u skupiny,hned by mi byla ještě sympatičtější :-) ()

matysek2425

"hnijící tělo,měknoucí mozek a neutuchající chuť do života"...za mně výborný film na ,který jsem se s chutí podíval znovu(což se mnoha novým českým filmům nepovedlo)pěkná ukázka propojení showbyznysu a bulváru(pro ty,kteří to snad ještě nepochopili)a vynikající herectví hlavně dvojice Krobot-Bydžovská. ()

Moiraine

První polovina mě až k uzoufání nudila, ale když došlo na první "koncert", tak se to výrazně zvedlo. A na konci už se to dokonce přiblížilo i komedii. Když jsem četla synopsi, tak jsem nabyla dojmu, že se bude jednat o něco, jako byl Happy Life. Kromě premisy mají ale společného jen málo. Možná i bohudík, protože odlehčenou komedii (kde se člověk opravdu i zasměje) o vážných věcech s pozitivním vyzněním u nás asi nikdo ani natočit neumí. Převážnou část děje na mě Revival působil spíš depresivně. Bylo tu ale pár pěkných momentů a dívat se na to dalo, tak trochu přimhouřím oko. ()

Sykon

Na český rybník slušný počin. Je ale škoda že také trpí častými neduhy českých filmů. Především nevtipné dialogy snažící se navodit bodrou atmosféru komedie mě nijak zvlášť neberou. Stěžovat si na množství podrazů a podvodů asi nemá cenu, přece jen je to odraz společnosti, ve které žijeme. Nejvíc tak na Revivalu oceňuji tu myšlenku, že i banda dědů se umí odvázat a splnit si sny z mládí. I když ten motiv v pozadí se mi nelíbí. ()

AloisNeuman

Vojta Dyk zpívá na jednom podiu s Polívkou. Tak to jsem nečekal. Bydžovská nahatá na podiu. Tak to jsem nečekal. Film ala byli jsme mladí a teď jsme staří v czech made provedení. Tak to jsem nečekal. ()

drStanek

Nemůžu se zbavit pocitu, že tenhle film vznik úplně stejně, jako znovuzrozená rocková kapela Smoke. Vezmete pár starejch herců, který už nemají do čeho píchnout, scénář s lacinou pointou, šikovnýho producenta, uděláte reklamu a voalá - prachyprachyprachy. ()

Brinkley

Námět jistě zajímavý a bezesporu účinný; určitě dotáhl do kina i starší generaci bigbeaťáků (i když si nejsem jistá, zda i posluchače Visáčů či Pražskýho výběru). Pro mě osobně humor Revivalu zcela průměrný, postavy krásně rozškatulkované. K hercům a jejich výkonům ovšem nemám připomínek (pokud pominu expanzi TeleTele do filmu). Revival neurazí, nenadchne (a určitě si v dohledné době pustím Tajnosti, abych si připomněla, proč mám Alici Nellis tak ráda). ()

Henry Morgan

Lepší než drátem do oka! Jako zasmál jsem se, mělo to zábavné momenty, ale skoro celé to připomínalo americké mainstreamy typu škola rocku, sestra v akci, atd, jen to bylo mizerně dotažené do finále. Resp. si zvolili hořksladký konec, ústřední zápletky se rychle vyřešily v zákulisí a věnovalo se jim méně prostoru. Fenomenální nástup na jeviště byl pak spíše jen skokem do rakve. Doslova. Určitě nebyla zanedbatelná ta podtextová linka, kde se dospívající děti chtějí usmířit s rodiči a naopak, jenomže i skrze atraktivní prostředí rocku to působilo jako pěst na oko nebo Dykův koncertní look. Trochu blbě :) V mých očích asi dobrý český film, tedy dobrý film na zdejší poměry, bohužel to mohlo být věrohodnější a asi to působilo méně světově, než bylo původně zamýšleno. No škoda, čekal jsem od toho mnoho a dočkal jsem se jen mála. ()

Psycho.R

Nějaký čas jsem shlédnutí Revivalu přesouval na pozdější čas. Dneska jsem v rámci dvoudenní dovolené místo nemocenské nahlodal svoji mysl k těmhle týpkům. Chci hlavně říct, že jsem rozenej rocker a tak jsem se do příběhu vžil. Navíc mě potěšila Alice Nellis, jejíž filmy moc nemusím. A v neposlední řadě chci poděkovat tomu, že se z filmu nevyklubala jakási tragikomedie v níž je první půlka svěží a vtipná, a druhá dramatické. To tady v Čr vidím každou chvíli a nemám tyto filmy rád. Jediným mínusem se mi zdál zvuk, kdy je někdy hercům velmi obtížně rozumět. ()

BDMarty007

Byl jsem k tomu a priory velmi skeptický, ale byl jsem celkem příjemně překvapen. Slušná komedie, žádná řachanda, ale pár opravdu vtipných momentů, zejména okolo Miroslava Krobota. Oceňuji, že to téměř nikdy nepřekračuje hranice vkusného humoru, byť kdykoliv se objevil na scéně Richard Genzer, tak se to hodně zapotácelo nebezpečným směrem. Jeho postava je napsána hodně až jako "troškovsky", a on to svým zjevem a projevem ještě umocňoval. Kdyby tam nebyl, určitě bych přidal 10% a divím se, že to Alice Nellis dopustila. Přesto mě to dokázalo zaujmout a té partě jsem upřímně držel palce. Líbil se mi Marián Geišberg, který to svým charismatem táhnul a kterému jsem to jako jedinému věřil, a pak Jenovéfa Boková. No a samozřejmě Miroslav Krobot, který je kořením celého filmu. Vidím to tak na 70%. ()

21. Český lev - nominuj svého favorita!

21. Český lev - nominuj svého favorita!

22.01.2014

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz