Kapela Smoke, to byli takoví čeští Rolling Stones. Za nejasných okolností se ale v roce 1972 rozpadli a každý ze čtyř bývalých muzikantů se s údělem rockera ve výslužbě vyrovnal po svém. Dlouho se neviděli, jejich cesty se rozešly a i jejich pohnutky k oživení kapely jsou jiné - peníze, touha po ztracené slávě, snaha pomoct kamarádovi, ještě naposledy zažít ten pravý rockerský adrenalin. Jenže mají manželky, malé i větší děti a také zdravotní neduhy. Dost možná je ale na konci strastiplné cesty plné omylů, průšvihů a nečekaných překvapení čeká i odpověď na otázku, proč se vlastně tehdy rozpadli? Iniciátorem pokusu o velkolepý comeback kapely Smoke je klávesista Milan (Karel Heřmánek), který se zuby nehty snaží vypadat jako úspěšný podnikatel. Anebo ho k tomu tlačí jeho mladá žena Ivanka (Lucie Žáčková)? Naoko má všechno, co by si mohl přát: nahrávací studio, vnadnou blondýnu, roztomilou malou dcerku a spoustu triček golfového střihu. Ale velmi brzy je znát, že svůj život tak trochu nestíhá. Životní role úspěšného fešáka mu prostě přerůstá přes hlavu. To kytarista Karel (Miroslav Krobot) se na oživení kapely tváří dost zdrženlivě. O každém jeho kroku totiž rozhoduje jeho partnerka Yvonne (Zuzana Bydžovská), osudová žena, která vyznává východní nauky, new age a esoteriku. Karel se pod taktovkou Yvonne už léta živí doma umletým zrním a nosí oblečení z konopných vláken. A je si jistý, že návrat k rockovému nářezu mu u Yvonne jen tak neprojde... Baskytarista Václav (Bolek Polívka) je hodný chlapík z Moravy, který by klukům jejich plány rozhodně nezkazil. Jenže právě teď nejvíc řeší zašmodrchané vztahy se svým dospělým synem Vojtou (Vojta Dyk), který má svou vlastní populární kapelu Darkwerk a na tátovo koncertování se Smoke se dívá skrz prsty. A konečně frontman kapely, zpěvák Otakar (Marián Geišberg)... Ten jediný i po třiceti letech pořád vypadá a chová se jako pořádný rocker, i když věkem již trochu ošoupaný. Rockový odvaz je pořád jeho krevní skupina a pod koženou vestičkou s gustem vystavuje na odiv mužný hrudník... i jiné části těla. Ale i Ota má svoje tajemství, které klukům hned tak neprozradí. Navíc se kolem kapely motá podezřelý manažer (Richard Genzer), který s ní má trochu jiné plány, než muzikanti vůbec tuší, a jeho dcera Miriam (Jenovéfa Boková), která nechce být jen prodlouženou rukou svého vypečeného tatínka. O slepém bubeníkovi ani nemluvě. (Česká televize)

Karel321 odpad!

Lituju všechny kdo už dříve nepoznali, že Alice Nelis by uměla režisérsky sprznit i děti hrající si na písku. Ta osoba ať jde prodávat do samoobsluhy a nepřipravuje už nikoho o drahocenný čas. Revival je hloupé nesmyslné smradlavé filmové lejno. Příšerný zvuk, kterému není rozumět, kamera jak od malého děcka, herecké výkony na první dobrou a naprosto nudný děj. Nuda, nuda nuda. Posuňte se do jakéhokoliv místa filmu a vždy narazíte na zbýdačenou skupinu starých pánů mlatících prázdnou slámu. Dialogy naprosto o ničem, nesmyslné nudné kydy ala Esmeralda. Všude reklama na Sasazu. Hlavní mladá herečka dceruška hnusná jak prdel. Vybrat takovou zrůdu do filmu, to chce odvahu nebo notnou dávku nevkusu. Hlavní starší herečka manželka taky šeredná jak noc. Komedie plná nemocí, beznaděje, zoufalosti. Opravdu legrace k popukání. Někdo kdo nemá smysl pro humor, by měl mít zakázáno točit komedie. A Alice Nelis by měla mít zakázáno točit i kafemlejnkem. ()

Mate0

Nudil jsem se,skoro po celý film pár vtípku ale jinak to pro mě nemělo jiskru,ani zábavu....a atmosféra po celý film je pro mě poslabší... ()

k0c0urek

Je to pěkný pohodový film...ze života ....trochu připomíná U mně dobrý - né tolik srandy, ale ten pozvolný příběh tam je :) A nezapomeňte, že každý mobil má tlačítko na ztlumení zvuku :))) ()

Necrophobic

Tak špatné to nebylo ,to ne .Ale ,že by si to zasloužilo tak vysoké hodnocení :-(. Když to vezmu kolem a kolem tak mě v paměti nejvíc uvízl Krobot s jeho minimalistickým ,ale o to víc sofistikovaným herectvím.A v podstatě jsem ze zasmál jen když něco pronesl on. Zbytek ansáblu nic světoborného .A Genzer pro mě nikdy nevystoupí ze stínu Partičky a Tele,tele a nejsem schopen ho vůbec akceptovat jako herce,ale možná jde jen o subjektivní dojem. ()

zmirix

Čekal jsem pitomost obvyklou v českých podmínkách. Byl jsem velmi mile překvapen mělo to srdce,duši a humor u kterého se člověk nemusí stydět. 85% ()

Zzz38

Samozrejme, že to nie je film hodný Oscara, ale podľa mňa ten film splnil účel. Pozrela som si ho, pretože som očakávala vtipné momenty a chcela som sa zasmiať. To sa aj stalo. Zároveň sa mi páči námet a obsadenie, ktoré je skutočne prvotriedne. ()

neowhiterabbit

I přesto, že nepatřím k zarytým skalním fanouškům tohoto druhu hudby a navíc jsem zpočátku filmu moc naději nedával (i když některé filmy A.Nellis mám rád), díky dobře vystupňovanému "rozplétání" děje jsem jej dokoukal do konce a jsem rád. Herecké obsazení mi vyhovovalo, Karel Heřmánek herecky dobrý, hudebně se už tolik na klávesy neprojevil, ale to bude asi tím, že jim moc nedá :-), Miroslav Krobot (kterého mám rád od jeho A.Nebela ) vyniká jak pohybem hereckým tak kytarovým a pro mě neznámý slovák Marián Geišberg si to užil náramně. Bolek Polívka taky příjemně překvapil (v posledních filmech celkem často). A neztratil se ani dluhy prostřílený R.Genzer a zpěvák v roli zpěváka populární skupiny V. Dyk. Díky vymyšlené nemoci jednoho z kapely se děj lehce zamotává,aby se přišlo na skutečnou nemoc jiného člena u nás legendární kapely SMOKE.....takže její příznivci = milá povinnost zkouknout a ostatním fandům jakékoli hudby......proč to nezkouknout a nezjistit, zda nekecám??? :-D ()

andaAanda

po svých prvníc dvou filmech, osobních i osobitých, se alice nellis dala na omyvatelné, bagelitové, líbivé komedie, u kterých si s nějakou uvěřitelností neláme hlavu. dále viz tetsuo :) ()

Calvus77

Vesele o smutných věcech aneb hořká komedie... Ty herce mám rád a je to příjemná a milá podívaná, občas se zasmějete a Krobot s Bydžovskou (a sekundující Geišberg) jsou výborní... Ale něco tomu prostě chybí! A nebo je tam zbytečně mnoho té "komedie" ?! ()

Danny71

Klasický americký scénář o úspěchu něčeho, co nemělo naději na úspěch, s českou úpravou a humorem. Takže docela se na to dalo dívat a docela dobře mě pobavil. ()

PORTER44

Film mě nijak zvlášť nezaujal i když herci kteří tam hráli jsou dost zvučný jména a docela je můžu tak mě pobavil akorát M.Krobot jinak žádný zázrak,Polívka a Heřmánek jako hudebníci vůbec nevypadají,obzvlášť Polívka vypadal s kytarou dost komicky,ale i přesto se na to nechalo koukat. ()

BioRaj

Na filmu jsem byl v zahradní hospůdce , kde promítali Čadíci . Musím konstatovat , že i po 4. točených to bylo k uzoufání ploché , herecky nevěruhodné a scénář ani nebudu komentovat. Podle mě jen film natočený ke splnění nějakých pokroucených kvót české kinematografie a aby herci měli co dělat . V tomto filmu kreativitu a filmové umění ( jde to i v komediích ) nehledejte . ()

Indio

Konečně zabavné české film. To co zkoošijoo rádoby komedie tu decentně komedialnim zpusobem a pěknym jednoduchym příběhem ( kterej víc ocení starší ) Dokázala Alice Nellis. Noo a abych jako spravnej fanoušek filmove kapeli SMOKE určil oblibeny hudebníky tak to jsou pan Marián Geišberg a pan Miroslav Krobot. ()

El_Barto

Konečně se v tom moři Kameňáků a teenagerovských hovadin objevil maják decentní, slušné zábavy. Spousta vtipů mi sice zřejmě nedošla, protože nejsou o mé věkové skupině, ale i tak jsem se velmi dobře bavil, možná nemusel být tak rozvláčný začátek. Za to je ta hvězda dolů. ()

21. Český lev - nominuj svého favorita!

21. Český lev - nominuj svého favorita!

22.01.2014

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz