Kapela Smoke, to byli takoví čeští Rolling Stones. Za nejasných okolností se ale v roce 1972 rozpadli a každý ze čtyř bývalých muzikantů se s údělem rockera ve výslužbě vyrovnal po svém. Dlouho se neviděli, jejich cesty se rozešly a i jejich pohnutky k oživení kapely jsou jiné - peníze, touha po ztracené slávě, snaha pomoct kamarádovi, ještě naposledy zažít ten pravý rockerský adrenalin. Jenže mají manželky, malé i větší děti a také zdravotní neduhy. Dost možná je ale na konci strastiplné cesty plné omylů, průšvihů a nečekaných překvapení čeká i odpověď na otázku, proč se vlastně tehdy rozpadli? Iniciátorem pokusu o velkolepý comeback kapely Smoke je klávesista Milan (Karel Heřmánek), který se zuby nehty snaží vypadat jako úspěšný podnikatel. Anebo ho k tomu tlačí jeho mladá žena Ivanka (Lucie Žáčková)? Naoko má všechno, co by si mohl přát: nahrávací studio, vnadnou blondýnu, roztomilou malou dcerku a spoustu triček golfového střihu. Ale velmi brzy je znát, že svůj život tak trochu nestíhá. Životní role úspěšného fešáka mu prostě přerůstá přes hlavu. To kytarista Karel (Miroslav Krobot) se na oživení kapely tváří dost zdrženlivě. O každém jeho kroku totiž rozhoduje jeho partnerka Yvonne (Zuzana Bydžovská), osudová žena, která vyznává východní nauky, new age a esoteriku. Karel se pod taktovkou Yvonne už léta živí doma umletým zrním a nosí oblečení z konopných vláken. A je si jistý, že návrat k rockovému nářezu mu u Yvonne jen tak neprojde... Baskytarista Václav (Bolek Polívka) je hodný chlapík z Moravy, který by klukům jejich plány rozhodně nezkazil. Jenže právě teď nejvíc řeší zašmodrchané vztahy se svým dospělým synem Vojtou (Vojta Dyk), který má svou vlastní populární kapelu Darkwerk a na tátovo koncertování se Smoke se dívá skrz prsty. A konečně frontman kapely, zpěvák Otakar (Marián Geišberg)... Ten jediný i po třiceti letech pořád vypadá a chová se jako pořádný rocker, i když věkem již trochu ošoupaný. Rockový odvaz je pořád jeho krevní skupina a pod koženou vestičkou s gustem vystavuje na odiv mužný hrudník... i jiné části těla. Ale i Ota má svoje tajemství, které klukům hned tak neprozradí. Navíc se kolem kapely motá podezřelý manažer (Richard Genzer), který s ní má trochu jiné plány, než muzikanti vůbec tuší, a jeho dcera Miriam (Jenovéfa Boková), která nechce být jen prodlouženou rukou svého vypečeného tatínka. O slepém bubeníkovi ani nemluvě. (Česká televize)

eurovir

prostě pecka. KOnečně film, který není z války, ani z dob komunismu, ale ze současnosti. A pobaví, jak už dlouho žádný ()

Martazoe

Tak tohle se fakt povedlo. Od filmu jsem nic nečekala a Alice Nellis nepatří ani mezi moje oblíbené režiséry, o to víc jsem byla mile překvapená. Stárnoucí rockeři a jejich velká touha se ještě ukázat na pódiu a pořádně to rozjet, je velmi slušně odvedená jemná komedie s uvěřitelnými výkony hlavních představitelů. Můj miláček Krobot nezklamal a i ostatní byli zábavní. ()

shivaki

Taktéž jsem si nechal poněkud stádně vnutit názor mistrem Fukou skrz jeho 40% recenzi. Toto hodnocení a to jakými argumenty jej podložil však zpětně daleko víc něž o filmu vypovídá a samotném Františku Fukovi. Fukovo nahlížení na věci obecně je svět očima asociálního nerda, který uvědomujíc si svou inteligenční převahu, onu asociálnost a patologický deficit empatie samolibě prezentuje jako vyjímečnost. Ale dost o Fukovi a zpět k Revivalu. Na české poměry a s přihlédnutím k tomu, že Revival vznikal ve stejném filmovém podnebí jako např. Babovřesky či Bony a Klid 2, se Alici Nellis podařilo natočit vcelku inteligentní a fresh komedii. O originalitě zápletky nemůže být moc řeč - to je jasné každému kdo viděl skoro 20 let starý Hard Core Logo . Jinak ovšem Revival příjemně překvapil. Jako vcelku dobře napsaná a dobře zahraná komedie ze světa "kapel lokálního významu", jehož ztvárnění je příjemně společensky nekorektní a hlavně uvěřitelné. Pár failů by se určitě našlo - některé vedlejší postavy působí dojmem 3d kulis, Marián Geišberg zase se svým "rockerem - děvkařem" na můj vkus moc tlačí na pilu a hlavně ke konci dojem kazí jistá předvídatelnost. Nakonec ale stejně vítězí pocit příjemný, inteligentní a nepodbízivý "člověčinky". Na začátku komentáře jsem měl pocit že 4 hvezdy jsou akorát. Nakonec k tý čtvrtý přece jen něco chybí. "Hele děte do prdele, já tam stojím s fotografem připravenej a vy tady hulíte trávu!" ()

Venys

Film jsem poprvé viděla v premiéře na MFF v Karlových Varech v červenci 2013 a říkala jsem si tehdy (zatrhávajíc plný počet hvězdiček na hodnotícím letáčku), zda mne atmosféra v sále (potlesk vestoje) nestrhla k pozitivnějšímu pohledu, než si film zaslouží. Každopádně, když jsem jej viděla nedávno znovu, zjistila jsem, že se na mém názoru nic nezměnilo. Jeho režisérka Alice Nellis, která nerada slyší, že je autorkou "ženských" filmů, vytvořila dílo, které za "ženské" nelze označit ani náhodou. V hlavní roli zde vystupuje dávno zapomenutá kapela Smoke, složená z ostřílených rockerů v podání Bolka Polívky, Karla Heřmánka, Miroslava Krobota, Milana Geišberga a (jejich slepého bubeníka) Jana Ponocného, kterou daly znovu dohromady zvláštní okolnosti a oni se snaží vrátit na výsluní...To je provázeno velkou spoustou vtipných situací. Např. nezapomenutelná hádka Krobota s Bydžovskou hrající jeho "výrazně alternativně orientovanou" partnerku, které se reinkarnace kapely příliš nelíbí. Přesto, že se snímek věnuje tématu stáří, smrtelnosti a také limitům, jež pokročilý věk přináší, jde o film optimistický, o vážných věcech pojednává s hravou lehkostí a ze střetu generací (otec Bolek versus syn Vojta Dyk a jeho band) rozhodně vycházejí sympatičtěji starší Smoke. Alice Nellis svérázné herce dokázala udržet na uzdě a přesto jim poskytnout potřebný prostor k rozletu. Mile překvapil také agent kapely v podání R.Genzera. Jedna z mála věcí, kterou bych vytkla, je okatý product placement propagující především jeden nejmenovaný pražský klub... ()

Mitch645

Celkem nechápu negativní hodnocení některých uživatelů. Pro mě osobně jeden z nejlepších českých filmů poslední doby. Rozhodně na vyšší úrovni než všechny Kameňáky a podobné trapárny. ()

damian

Nevím jestli je to tím, jakou muziku poslouchám, nebo tím, že mi sedí tento styl humoru, ale já jsem se skvěle bavil. Výborná muzika, budu si muset Jana Ponocného trochu prolustrovat ;), skvělý dialogy a s nadhledem podané stáří a s ním spojené trable, které nás všechny postupně doženou. ()

melica

Film jsem viděla v televizi a asi po 50 minutách jsem to málem chtěla vypnout, jelikož mě to nijak zvlášť nechytalo. Ale naštěstí jsem tak neučinila, a tím jsem dobře učinila, protože druhá půlka filmu je prostě JÍZDA. Geišberg jako frontman kapely byl perfektní, celá parta na pódiu měla odpich a poslouchalo se to jako poctivý rock. Na rozdíl od některých jiných recenzentů považuju konec za přesný, jinak to ani dopadnout nemohlo. ()

merciann

Za posledních let ,co český film byl poněkud v ůpadku, mě překvapili až roky poslední. začalo to oddychovkou probudím se včera. Nádherným příběhem který se stal dokonce i mě,a to doslovně / křídla vánoc/. Až po skvělou režii jiřího Mádla snímku Pojedeme k moři, A dnešní shlédnutí velmi příjemného filmu Revival. Jako křídla vánoc, i tento film je o přátelství, vzdává hold rockovým legendám. Je v něm cítit to velké spojení rodič a dítě. Děkuji za tento film i za vynikající herecké výkony,Netřeba jmenovat . Je to velká pocta i těmto skvělým hercům a herečkám. Rád bych však vyzdvihl mladou generaci. Hodně povedený výkon a příjemné překvapení v podání Jenoféfy Bokové a Vojty Dyka. Dávám 5* s nadšením ()

forLeni odpad!

Proboha co to zase bylo? Už podle plakátů na zastávkách MHD a upoutávkách v televizi mi začínalo být jasné, že půjde opět o další zbytečný "odpad" české kinematografie. Protože čím větší propagace před uvedením do kin o to větší zhovadilost na filmovém plátně. A mé tušení se potvrdilo. V kině jsem nebyla, vyhazovat peníze a mučit se v kině nebudu, ale dnes jsem tomu bohužel při uvádění na ČT1 neunikla. Takže další rádoby komedie, která komedíí není ani trochu, herci, kteří už jsou bohužel dávno za hereckým zenitem, nejhorší peklo bylo pro mě obsazení "herce" Genzera, na kterého se nedá koukat zde ani jinde v TV, natož sledovat jeho (ne)hraní. Ale co mě nejvíc s prominutím doslova sralo byl všudy přítomný produkt placement neboli PP. To už dnes nikdo neumí natočit v Čechách film bez takové zrůdnosti jako je PP? Nestačí že skoro na všech kanálech, bilboardech, rádiích apod. jsme masírováni nevyžádanou reklamou? Podle mě je tohle už ubohost nejvyššího stupně, pokud tvůrci filmu mají tu potřebu, aby každých 5 minut ve filmu zaznělo SaSaZu, projelo se v každém desátém záběru auto Fiat apod. Naposled mi tohle rvalo uši u seriálového pokračování Taková normální rodinka a od té doby snad není český film, ve kterém by tvůrci s chutí PP používali.No a přičtu-li že herci opět mluví jako návštěvníci hospody 4. cenové a dlaždiči a tyto vulgárnosti mají dle režisérky působit přirozeně a navíc komicky tak to opravdu filmu už vůbec nepřidá, ba naopak. A jako třešnička na dortu hnusná nahá Bydžovská a tenhle filmový masakr je dokonalý. A co je na tom vše nejhorší, že když běžely závěrečné titulky tak jsem zjistila, že film nesponzorovala jen spousta soukromých subjektů vč. SaSaZu, ale peníze na natočení, lépe řečeno na audiovizuální stopu filmu poskytlo Ministerstvo kultury. Takže tenhle brak byl i za peníze daňových poplatníků. Myslím, že tímto "dílem" opravdu naše kultura obohacena nebyla tak jako je tomu u většiny dnešních českých filmových počinů. ()

sbinda

Hezkej a v podstatě předvídatelnej mezilidskej příběh, kterej se nežene za senzací. Líbilo se mi to, ikdyž dvojka Heřmánek-Polívka podle mě nezapadla. Nemohla. Dyť si žádnýho z nich nedokážu představi hrát ani na triangl, natož v rockové kapele...Přidávám jednu hvězdu navíc, v českých poměrech nadprůměrný snímek. 70% ()

Lonelybiker

Na filmy Alice Nellis se vždycky docela těším. Tentokrát si do ruky vzala docela těžkou látku a za to jí patří můj obdiv. Myslím si ale, že někteří herci na posty rockerů nepatří - jmenovitě Bolek Polívka a Karel Heřmánek, ostatní to zvládli slušně. V.Dyk neměl těžkou úlohu, protože hrál sám sebe. Celkově se na Revival dívá dobře, ale ne lépe než za 3 hvězdy. ()

BStone

Tak opět tuzemský film, a opět zklamání. Zajímavý, dobře obsazený příběh, natočený velice nezajímavě. První hodina poměrně výrazná nuda, kdy se snaží film těžit z rádoby rozjetého slovenského stupida, či z částečné variace na českou Yoko Ono alias Zuzku Bydžovskou. Kdyby kluci takhle zkoušeli, tak by to na podiu vypadalo pravděpodobně jinak. Dialogy bez náboje, film se doslova provlekl do konce, spolu se mnou. Hora promarněných šancí a poměrně hořký smoke... 40% ()

yarca

Alici nellis můžu a opět mě nezklamala..doufala jsem v chytrou,byť trochu za srdce beroucí komedii - a dočkala jsem se..hlavní čtveřice nemá chybu,krobot by už si za svoje úsporné herectví zasloužil oscara!!!asi je to rouhání,ale ten člověk mi připomíná gabina blahé paměti..a geisbergovi coby stárnoucímu rockerovi bych klidně kalhotky hodila i já :D! čím dál víc se mi zamlouvá i "malá prsatá" jenovéva boková,z tý holky něco bude :-)..a že si tam dělají legraci ze slepce?!?-mám kamaráda vozíčkáře a můžu vás ujistit,že si se sebe dělají oni sami :-)ejvětší prd*** z ()

andydufrsn

Film jemuž jsem se dlouho, kvůli režisérce, vyhýbal mně mile překvapil. Solidní herecké výkony a rovněž tak ne úplně hloupej příběh z něj dělají koukatelnou podívanou. Neměl by se snímek, vzhledem k tomu o čem pojednává, jmenovat spíš Reunion? ()

Prokop23

Jak si to ti „oldfarti“ dávaj, až ti mladí, co si myslí, kdoví jací nejsou „tvrďáci“, vypadají jako trapní popíci. Kdo mnoho nečeká, bývá obvykle mile překvapen. Kladně hodnotím humor a absenci jakýchkoliv, stejně předem k záhubě odsouzených, hlubokomyslných přesahů a super-životních mouder. Nádherně nadsazená myšlenka fungování bulváru (ano, to jsou ti co mrví naše lesy na tisk těch kváků a zahlcují nám ty naše internety zprávami, které sélebritě zase vypadlo z výstřihu dyndadlo a kdo jakou měl virózu z přemíry chlastu) v podání Genzera a jeho pí-áru. Výborný Krobot, dobrá hudba a na nic nehrající si scénář, který se ze mě svou „originalitou“ a „pestrostí“ nesnažil udělat dementa. Konečně zase česká komedie, která stojí za to, byť páchne televizovinou. ()

jerzy1976

ale jooo, tohle se povedlo :-) bavilo mě to, herecké obsazení nemělo chybu, ani Genzer nevadil. Akorát nevím proč, ale chvílemi mě to připomínalo film Vesmírní kovbojové s Tommy Lee Jonesem a Eastwoodem :-)) ()

Pauele

Nič som od toho neočakával a možno práve preto som sa veľmi príjemne bavil. Že to nemá to alebo ono? Komu na tom záleží pri takomto žánry. Ľahká a naozaj vtipná komédia. ()

21. Český lev - nominuj svého favorita!

21. Český lev - nominuj svého favorita!

22.01.2014

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz