Temný případ - Série 3

(série)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, 2019, 8 h 11 min (Minutáž: 55–76 min)

Tvůrci:

Nic Pizzolatto

Mahershala Ali, Stephen Dorff, Carmen Ejogo, Scoot McNairy, Ray Fisher, Sarah Gadon, Michael Greyeyes, Mamie Gummer, Emily Nelson, Jon Tenney, Rhys Wakefield (více)

Epizody(8)

Oceňovaný seriál Temný případ se vrací na HBO se třetí řadou, která se točí kolem nové kauzy a pyšní se impozantním hereckým obsazením. Mahershala Ali ztvárňuje postavu vysloužilého detektiva Waynea Hayse, který je už pětatřicet let sžírán případem zmizení dvanáctiletého chlapce a jeho desetileté sestry, k němuž došlo v arkansaském městečku West Finger. Zatímco stárnoucí Hays, jemuž začíná selhávat paměť, prochází podrobnosti svého vyšetřování s producentem dokumentu o tomto skutečném zločinu, je nám umožněno nahlédnout nejen pod pokličku případu, ale i Haysovy minulosti. Sledujeme události v roce 1980, kdy došlo k vraždě, a v roce 1990, kdy šokující objev znovu vyvolal o tento děsivý případ zájem. Skrze vzpomínky poznáváme klíčové postavy jako jsou Roland West (Stephen Dorff), Wayneův partner v době vraždy, učitelka a spisovatelka Amelia Reardonová (Carmen Ejogová), stejně jako okresní úředníci, agenti FBI, členové rodiny a podezřelí. Každá z osmi epizod poodkrývá další kousek skládačky toho, co se oné osudné noci v roce 1980 stalo, a zároveň odhaluje, jak tato událost ovlivnila tolika lidem život. (HBO Europe)

FatalDay

Hlavný príbeh a prelínanie časových línií ma vôbec nenadchlo, ale aspoň hlavné postavy boli výborné napísané aj zahrané. ()

slatkakuca

Od pátého dílu jsem se začala totálně ztrácet a přestala to vlastně vnímat. Strašně se to vleklo a 8. dílu jsem se nemohla dočkat. Na konci se žádné šokující odhalení nekonalo. Atmosféra super. Velké zklamání. ()

DeTomasoT odpad!

skvělej začátek, asi tak dva díly, super dvojice vyšetřovatelů, fakt se mi líbí asi nejvíc, hraje jim to hezky dohromady, ale tak ubohý natahování nicotnýho příběhu, který je zakončený až komediálně, měl to rozesmálo a naštvalo zároveň, protože jsem čekal gradující konec jako obvykle... uměle natahování příběhu kecama páru černochů, pak umělý natahování špatnym vyšetřováním případu, vtipná historka se zabitím vyslýchanýho, která ukončila druhý vyšetřování ve druhý třetině se dozvíte, že hlavní hrdinové jsou packalové, který co mohli tak pokazili a konec hodnej francouzský komedie jen vykresluje opravdu špatnou sérii, která dělá ostudu značce TD, fakt to nestojí za shlédnutí ()

Tobias18

Třetí řada je nejslabší, tím jsem si jist. Není o tolik horší než druhá řada, ale i tak za ní zaostává, a to z několika důvodů: od začátku tvůrci vsadili na jistotu-snažili se navázat na úspěch první série, a udělat to dost podobně (více časových linek, případ řešící se v řádech desetiletí...). Na druhé sérii se mi líbilo, jak byla odlišná a originální, což se tady rozhodně říct nedá. Dalším důvodem je hrozně repetetivní děj, který mohl být zkrácen do pěti epizod a nic by se nestalo. Ale hlavním důvodem je finále, které je naprostým pohřbem celého seriálu. Jinak to má úžasnou hudbu, ještě lepší herce a je to krásně natočeno, takže samozřejmě stále nadprůměr. Nebýt však několika epizod ve středu série, šel bych s hodnocením ještě níž. 70%. ()

Regeindy

Za mě to už byl slabý odvar výborného seriálu. Pár dobrých nápadu, hlavní herci znovu výborní, ale děj by se vešel do dvou dílů, napětí nic moc a celé to bylo takové utahané a ospalé. ()

stuj

Slabé. Děj se posouval hodně pomalu, což by tolik nevadilo, kdyby to mělo atmosféru. Jenže ta nedorazila. Osudy hrdinů mi potom byly dost ukradené a na konci jsem byl jsem rád, že už mám dokoukáno. ()

Duffson

Za me zklamani..u prvni serie bylo tajemno, napeti po celou dobu a hlavne excelentni hlavni postavy. Ve druhe serii vice zabavy a akce a taktez skvele herecke podani. Tady jsem vsech 8 dilu jakoby cekal kdy se to uz konecne nekam pohne a rozjede..a nic. Hrozny zklamani ()

mike7777

Nejslabší série z dosavadní trilogie. Začátek slušný a pak spadl řetěz, pořád čekání na nějaký posun který nepřicházel. A tak jediné co vyloženě potěšilo byl výborný Dorf. ()

evita_

Za mňa návrat k piatim hviezdam. Neviem, ale zrejme to bolo charakterom prípadu, ktorý ma tak nejak viac ako celok bavil. Hrdinov do tretej série taktiež zvolili veľmi citlivo a vkusne, tam nemám námietky. Taktiež ako veľmi zaujímavé bolo prelínanie času v troch rôznych obdobiach života detektívov a ich blízkych. True detective možno považovať ako veľmi vydarený projekt v prípade všetkých troch sérií. Verím, že sa zrazu neobjaví nejaký mudroň, ktorý následné série pochová nejakým super fasa inovatívnym nápadom, ktorý bude absolútne na hovno. Držme palce. ()

Bion

V skratke len toľko, že táto séria sa mi páčila o niečo viac ako prvá, lebo bola veľmi atmosferická. Môj najobľúbenejší žiaľ zostáva druhý Temný prípad. Najviac zavážil záver. V prvej sérii v celku fajn mysteriózny, ale ničím výnimočný (veľmi jednoduché vypátranie vraha pričom najväčšiu úlohu zohrala náhoda) záver. V druhej sérii naopak celkom originálny a zaujímavý. V tretej v podstate nič moc. Práve posledná epizóda podkopla nožičky všetkému ostatnému v tejto sérii a z 5 hviezdičiek sú 4. Všetky nitky prípadu rozuzliť v poslednom diely a úplne v inej sfére akou sa tiahne séria od začiatku, nemusí byť zlou voľbou avšak, myslím že séria mala našliapnuté k tomu aby zanechala trochu väčší WAU efekt než aký vo výsledku bol. ()

Filip83

Druhá série moc mysteriózní vůbec mě nenadchla od první série jsem po recenzích a chvalopěvech čekal asi až moc, ale třetí série z mého pohledu "the best". Pět hvězdiček nedám jen kvůli poslednímu dílu, kde jsem čekal, že z toho autoři vymáčknou víc... ()

wolfstone

Nelíbilo. Po špičkové první sérii a velmi pěkné druhé , je třetí série velké zklamání. Herci, zpracování vše špičkové. Ale je to strašně utahané a nudné . Nikdy víc. ()

hypnos11

Návrat ke kořenům vzali tvůrci až příliš vážně. Když se první série odehrává ve dvou časových rovinách, třetí série se bude odehrávat ve třech. A ten konec se k tomu nehodí už vůbec. Ale přes jakékoliv výtky se tomu nedá upřít hmatatelná, syrová atmosféra, skvěle padnoucí, nenápadná hudba, zručná režie, a především vynikající herecké výkony. Nebýt té důchodcovské eskapády, která zabírá třetinu stopáže, dávám za 5*. Stephen Dorff v první časové linii je strašně namaskový (děsná paruka), naopak Carmen Ejogo vypadá, že maskérnu v nějakých 50 letech vůbec nepotřebuje, vypadá na třicet. Závěr je jednoznačně slabší, ale stále je to lepší, než druhá série. ()

XXX99 odpad!

Všetko okolo je temné, hudobná kulisa aj hlavný hrdina, ale všetko ostatné je úplne prázdne. Ak by sa robil aj rebríček uspávacích filmov, toto by s prehľadom vyhralo všetky ocenenia. Pri prvých troch dieloch som zaspal celkovo 6x. Práca strihača musela byť komatózna ()

Petbrab

SPOILER.Třetí řada se dějovou konstrukcí přibližuje k první řadě. Příběh se odehrává dokonce ve třech časových rovinách. Tři scény se odehrávají dokonce ve čtvrté a páté časové rovině. Provázanost s první řadou je v šestém díle dokonce umocněna s možným propojením vyšetřování, které se řeší v první řadě. Nápad se stárnoucím detektivem a jeho počínající senilitou nám v úplném závěru nechá vlastní rozhodnutí, kterému konci případu chceme věřit. Stejně jako v první a druhé sérii zde kromě krimi příběhu hrají velkou roli vztahy. Hvězdu ubírám za jistou nelogičnost, kdy matka pohřešované musela tušit, kde její dcera je, a myslím, že by se zachovala jinak. ()

Canniosh2

Tak bohužel zatím nejslabší série ze všech řad. On ten případ je jako zajímavej, proč ne, ale nikdy v žádném díle, ba ani na konci, se nedostavil žádný (dokonce ani náznak) nějakého WOW efektu, a už vůbec ne WTF efektu. Prolínání dějových linek bylo fajn, člověk se do děje dostane razdvatři, ale to je tak vše, pak jen unylý děj, unylý příběh, unylé vyústění, které nijak nepřekvapilo. Nedoporučuju. ()