Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Další dobrodružství astronautů na planetě ovládané inteligentními opicemi. Když si kdysi dávno člověk podmanil opice a uvrhl je do otroctví, vyslal bůh na zem spasitele, který se zázračně zrodil ze dvou opic. Zatímco rodiče zahynuli, jejich potomek přežil. Jako César měl pak bojovat za to, aby vyvedl své druhy z otroctví. Opice se vzbouřily a zem byla zničena strašlivou válkou. Pak se César, jeho přívrženci, vojáci gorily i lidé vydali hledat místo, kde by opice a lidé mohli žít pospolu v klidu a míru. Lidský učitel učí opice přečíst jejich nejsvětější zákon: Opice nikdy nezabije opici. Jen generál Aldo gorila se učit nechce. Chce jezdit na koni a bojovat, nenávidí lidi, nechce s nimi žít v míru. Černoch McDonald navrhuje Césarovi, aby se s ním a moudrým Virgilem vydal do zakázaného města, které během zničující války srovnala se zemí bomba. V archivu tam najdou film, na němž César uvidí své mrtvé rodiče a vyslechne, jaká má být jejich budoucnost Všichni tři se tedy vydávají do zamořeného města, kde se ale přece jen již dvanáct let daří přežívat hrstce lidí v čele s guvernérem. Z archivních materiálů se César dozví, že v roce 3950 mají gorily zničit svět (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (115)

Vyhy 

všechny recenze uživatele

Opět pomohla změna prostředí a finální bitva celkem povedená. Přesto mezery v příběhu, kde scénáristi spíš šli za cílem nějak to odvyprávět, ale detaily už neřešili a díky tomu to vypadá, jak to vypadá. Stále to má stejný nešvar, jako pár předcházejících dílů a to, že film skoro vypadá jako parodie. První díl zůstane vždy nejlepší. ()

anli 

všechny recenze uživatele

Pátá"Planeta opic"je už opravdu vaření z vody,bez špetky nápadu,navíc plná logických chyb v rámci celé ságy.Někdo tu chtěl zřejmě celou ságu uzavřít a napravit jí pokaženou pověst.No,akce se nezdařila,neb film zabředl ještě do větší nudy a nesourodosti,než díl předchozí.A většina věcí tu opravdu nedává smysl.Doporučuji jen skalním příznivcům v případě,že bude venku kalamita a půjde jen jeden televizní program a tam poběží tohle.Za asi tří slušné scény dávám 20% a končím to trápení. ()

Reklama

Sayko 

všechny recenze uživatele

A teď už se mi zdá, že vkračujeme hodně do režisérovo fantazie, jelikož je tu víc domněnek, než uvěřitelných filmových faktů. Například domněnka, že lidé přežijí radioaktivní útok, do jisté míry se jim neznetvoří mozek a budou schopni válčit. Zde už jde jen o náhodu a film začíná fantazírovat až do nesmyslných rozměrů. Avšak dívat se na to pořád dá a vzhledem k tomu, že je v tomto díle (už podle názvu..) dost akce, tak diváka i zabaví a nudit se opravdu nebude. ()

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

Celá zápletka je strašne deravá (Cézar sa vydá do apokalyptického mesta vypočuť si nahrávku svojich rodičov, kde ich uvidia ľudia a začne sa boj). Je síce sympatické to množstvo akcie a masiek, ktoré tu je, čo chýbalo trojke, trojka ale mala zaujímavejší dej a štvorka zase uveriteľnejšie motivácie. Mdlé ukončenie série. ()

OG_Swifty 

všechny recenze uživatele

Poslední díl originální serie nemá špatnou myšlenku, protože utopické poselství s havlistickým mírem a rovností je krásná věc. Co už tak krásné nebylo byla velká řada nelogičností, doslova píčovin. Zmínkou budiž třeba skutečnost, že Forgotten City je zamořený radiací, ale opice a MacDonald to obejdou tím, že si opičák vezme měřák radiace. No a odkud vyjely ty náklaďáky a autobus, když to mělo být všechno rozmrdaný tou megaatomovkou, to byla další nezodpovězená otázka. Asi bych to přirovnal k druhému dílu, mělo to světlý momenty, ale většinou to bylo takový "meh". ()

Galerie (88)

Zajímavosti (7)

  • Snímek byl původně zvažován jako televizní, ale díky dobrým výdělkům předchozího dílu Dobytí Planety opic (1972) se do kin nakonec podíval. (fiLLthe3DD)
  • Předchozí díl byl kritizován za ponurou atmosféru a lehce násilné scény – ve snaze přilákat co nejvíce diváků (ideálně rodiny s dětmi) měli tedy producenti požadavek, aby toto pokračování bylo více odlehčené a vhodnější i pro mladší diváky. Nakonec si opice v kinech „vybojovaly“ 8,8 milionu amerických dolarů (rozpočet byl 1,7 milionu dolarů), čímž se Bitva stala nejméně výdělečným dílem v sérii. (fiLLthe3DD)
  • Kulisy „Opičího města“ byly vybudovány ve státním parku Malibu Creek v Kalifornii. Scény z radiací zamořeného města pak byly nafilmovány ve vodárenském komplexu Hyperion v Los Angeles, kde se později natáčel např. Terminátor (1984). (fiLLthe3DD)

Reklama

Reklama