poster

Bitva o Planetu opic

 • USA

  Battle for the Planet of the Apes

 • Slovensko

  Bitka o Planétu opíc

Akční / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi

USA, 1973, 93 min (SE: 96 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Perverz
  ***

  Z celé série nejslabší díl, a to hlavně díky tomu že film už nemá atmosféru předchozích dílů. John a Joyce Corringtonovi, kteří se ujali nedokončeného scénáře (Paul Dehn ze zdravotních důvodů scénář nedokončil), nikdy předtím nedělali na sci-fi filmu, a dokonce ti kokoti neviděli ani jeden z předchozích dílů. A to je sakra znát. Bitva, bitva, hovno bitva, zase málo kasy v pokladně a na bitvě je to znát. Ale!! Já jako fanoušek (fanoušek, no, prostě se mi na to dobře dívá) opičáren, a celé série, jsem si opět užil, trochu míň, ale užil. Tímhle dílem to vypadalo že už je s opičárnama konec, až pak přišel rok 2001...Nezajímavý komentář: Perverz(5.8.2014)

 • Kubaso
  *

  Chlapci z 20th Century Fox si uvědomovali, že se tentokrát má jednat o monstrózní zakončení celé série, a tak štědře přidali 100 tisíc dolarů oproti rozpočtu předchozí části (celkem tedy 1,8 milionů dolarů). A jelikož scénárista Paul Dehn minule odvedl slušnou práci, moudře usoudili, že není třeba nadále plýtvat jeho talentem, použili z jeho scénáře pouze námět a zbavili film všeho, co bylo na předchozích dílech dobré. Navrch jej opatřili horou moralistických keců, aby nezbylo nic, co by mohlo být někým považováno za závadné. A to si chudák Heston kdysi myslel, že obyčejná atomová bomba je může zastavit...(5.3.2008)

 • PEZ
  ***

  Hodnotím Extended Bluray verziu. Posledný diel pôvodnej pentalógie umne nadväzuje na ten predošlý a slúži aj ako prepojenie s dvojkou - Beneath the Planet of the Apes. Navyše sa dá pokladať za neoficiálnu predlohu pre Dawn of the Planet of the Apes, keďže veľa prvkov majú spoločných. Dozvedáme sa ako Caesar (vyborný Roddy McDowall) vládol opiciam, po ich oslobodení z otroctva. A vskutku nechápem všetky tie negatívne hodnotenia. Nepochybne je prvý diel nedostižný, no a aj v ďalších pokračovaniach sa našli zaujímave myšlienky (niekde viac, niekde menej) a plakať pri piatej časti, že neostalo iba pri jednom filme je úplne mimo. Battle for the Planet of the Apes je rozhodne o triedu vyššie ako slabučký 4. diel a i keď je cítiť nižší budget, film funguje. Navyše slúži ako "pekná" ukážka toho, prečo budú na Zemi vojny vždy, či sa nám to páči, alebo nie. Mať trošku väčší rozpočet na výpravu a masky, k tomu mierne zostrihať bojové scény (tie boli až prehnane dlhé a preto nezáživné) a bolo by to aj na 4*. Dôstojné uzavretie série.(13.3.2015)

 • Lacike
  *

  Posledny diel je jeden velky nezmysel. Nedava ziaadnu logiku, ze vsetky opice uz hovoria aj ked od minuleho dielu ubehla len kratka doba. Cele ladenie filmu je strasne detinske a podla toho sa spravaju aj postavy. Najtrapnejsi je General Aldo, ktory by ako zaporak mal nahanat strach, ale je len k smiechu. Tentokrat ma uz nezaujala ziadna postava a to aj vratane Ceasara. Cely film je len o postupnom schylovani sa k finalnej bitke, ktora ako jedina za nieco stoji a filmu vybojovala jednu hviezdicku. Bohuzial film dost kazi nasilu vytvoreny happyend, ktory kasle na vsetky predosle diely. Takze vysledkom je jeden velky nepodarok, ktory je najlepsie ignorovat. 2/10.(14.8.2017)

 • Kingjiri
  **

  Koukal jsem na to už spíše z povinnosti. Předchozí filmy docela ušly a tenhle měl docela dobrej začátek, jenomže pak to šlo všechno do kelu. Samotná bitva působila směšně - to jako bojujou o osud celý planety CELÝ dvě vesnice? Asi malý rozpočet. Stejně jako ostatní díly, se i tenhle přiživuje na úspěchu prvního a nejlepšího dílu. Jediný, co je stále (nejen na svou dobu) perfektní, jsou opičí masky. Na další díly s opičákama už se dívat nebudu, v "nejlepším" je třeba přestat. Dvě slabší hvězdy za sympatický úvod.(8.11.2011)

 • - Spoiler: Mír mezi lidmi a opicemi, který je vyobrazen v závěru filmu, se měl objevit již na konci snímku Do nitra planety opic (1970), nakonec se ale autoři rozhodli jinak. (fiLLthe3DD)

 • - Colleen Camp v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace