Bitva o Planetu opic

Battle for the Planet of the Apes

Bitka o Planétu opíc

Akční / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi

USA, 1973, 93 min (SE: 96 min)

Kde začít? Chválím námět, akční sekvence a ponuré prostředí... Příběh by rovněž nebyl špatný, ale je zde tolik nelogických kiksů a debilně rušivých pasáží, až to vyráží dech... Snímek se odehrává sotva 30 let po "Dobytí," ale opice už jsou schopny normálně mluvit, uvažovat a co se inteligence týče, tak dokonce předčít i samotného Caesara... U Planety opic jsem sice zvyklý na to, že každý další díl odporuje tomu předchozímu, ale tohle byl extrém i na mě... Planeta opic měla opice a sochu svobody, "Do nitra" mělo mutanty, "Útěk" byl převrácená jednička a "Dobytí" bylo o tom, kterak opice převzaly vládu nad světem - byť v každém díle byl minimálně jeden rušivý element, tak alespoň každý vnesl do série něco nového, ale tohle nenabízí ani takové minimum... Nebejt to srdcovka z dětství, jdu s hodnocením o hvězdu míň :((5.1.2019)

• Lacike

Posledny diel je jeden velky nezmysel. Nedava ziaadnu logiku, ze vsetky opice uz hovoria aj ked od minuleho dielu ubehla len kratka doba. Cele ladenie filmu je strasne detinske a podla toho sa spravaju aj postavy. Najtrapnejsi je General Aldo, ktory by ako zaporak mal nahanat strach, ale je len k smiechu. Tentokrat ma uz nezaujala ziadna postava a to aj vratane Ceasara. Cely film je len o postupnom schylovani sa k finalnej bitke, ktora ako jedina za nieco stoji a filmu vybojovala jednu hviezdicku. Bohuzial film dost kazi nasilu vytvoreny happyend, ktory kasle na vsetky predosle diely. Takze vysledkom je jeden velky nepodarok, ktory je najlepsie ignorovat. 2/10.(14.8.2017)

Slabšie ako predošlý diel, ale stále sa dalo na to pozerať aj napriek všetkému proti, ktorými sa film môže popýšiť. Videl som tu aj potenciál, ale vďaka hroznému scenáru nevzniklo nič výnimočné. Ani technické spracovanie nestojí za veľa, ale akcia sa ako tak dala. Kostýmy od prvého dielu neprešli žiadnou reformou, ale to až tak nevadilo. Ľudia sú vo filme pekný sračkári, ktorí nedokážu spraviť poriadny obrat vo svoj prospech. Mohli sme vidieť oveľa viac, no tvorcovia už naozaj nevedeli ako ďalej a očividne došiel dych. Schluss. 50%(23.9.2009)

• Radyo

Jakže se jmenuje ta rubrika v časopise Reflex ? Never More ? Jo, tak tohle označení bych použil společně pro všechna pokračování Planety opic. Jen doufám, že když jsme se dočkali remaku původního prvního dílu, že nějakou "chytrou" hlavu nenapadne vyrobit i remaky těch dalších. To by asi nemuselo skončit dobře.(22.7.2002)

• Likan7

Zajímal by mě důvod proč v osmdesátkách se snažili Planetu opic takhle ždímat. Tahle sága jednoduše už nemá co říct a další a další díly jsou jen pohřbem této značky, která prvním dílem vytvořila kult. Tohle je naštěstí závěr těchto větších filmů, ale nutno dodat, že i když se to dá přežít, příběhově Vám to nedá vůbec nic. Burtonův remake je proti tomu oscarovka.(25.10.2017)

• Claude Akins

• - Snímek byl původně zvažován jako televizní, ale díky dobrým výdělkům předchozího dílu Dobytí Planety opic (1972) se do kin nakonec podíval. (fiLLthe3DD)

• - Colleen Camp v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)

• - Spoiler: Mír mezi lidmi a opicemi, který je vyobrazen v závěru filmu, se měl objevit již na konci snímku Do nitra planety opic (1970), nakonec se ale autoři rozhodli jinak. (fiLLthe3DD)