Vinnetou a míšenka Apanači

• Západní Německo Winnetou und das Halbblut Apanatschi (více)
TV spot

Nenechaví banditi si brousí zuby na zlatý důl a jen hrdinný náčelník Apačů a jeho věrný přítel se jim dokáží postavit... Půvabná míšenka Apanači dostává od svého otce k narozeninám zcela výjimečný dar – zlatý důl. Je to však zároveň dárek velice nebezpečný. Její otec, osídlenec Mac Haller, byl právě kvůli němu zavražděn. Apanači a její malý bratr Happy se stávají štvanou zvěří… Proti bandě Curly Billa jí může pomoci jen lovec kožešin Jeff Brown a Vinnetou s Old Shatterhandem... Po neúspěchu předchozí mayovky Old Surehand se producent Horst Wendlandt rozhodl obnovit přízeň diváků a fanoušků snímkem s tradiční dvojicí, tedy Vinnetouem a Old Shatterhandem. Přesně řečeno měl Wendlandt původně v plánu, aby Vinnetou a míšenka Apanači sloužil jako představení přítomností jiného bílého hrdiny z Mayova kánonu, Old Firehanda. Nicméně tvůrcům se nedařilo najít vhodného představitele, tak dali přednost změně scénáře ve prospěch zavedeného hrdiny a jeho hvězdného představitele. Vinnetou a míšenka Apanači představuje v sérii mayovek poněkud atypický snímek, kterému puristé vyčítají odlišnosti od naivního romantismu předchozích snímků i Mayova světa. Vedle řady herců, kteří se objevili ve stejných i odlišných rolích již v předchozích mayovkách, se může film pochlubit angažováním Uschi Glassové, kterou objevil právě Horst Wendlandt. Budoucí velká německá hvězda se zde zhostila první větší role své kariéry coby představitelka titulní Apanači. (Česká televize)

vesper001

Je to hloupé a slabé a navíc ten břídil Götz George, který nejen vypadá, ale i hraje jako dement. Dabing tomu zasadil poslední ránu. Strašné. ()

Radiq

Tak začináme hned vtipně - útokem orla! Už teď vim, že to bude hrůza. Navíc zas tam hrajou Götz George a Walter Barnes, kteří už byli v několika předchozích filmech s Vinnetouem, takže je mi podezřely, že se Vinnetouovi všichni ti lidi nepletou... Celkově mi to mistama nedávalo smysl, navic to vypadalo, jak kdybych to už někdy viděl. Viděl jsem to dnes a už si to skoro nepamatuju. Ani si to nechcu pamatovat. Nebavilo. ()

WinnJets

Věčná škoda toho, že byl tento díl nadabován snad 30 let poté co byl natočen. Hlasy Oldy i Vinnetoua působí jak z domova důchodců a to je moc špatně, když uvážím, že byl tento díl natočen pouhý rok po posledním výstřelu a dva roky po Rudém Gantlemanovi. Vše to pak působí neskutečně strojeně, nepřirozeně a v některých momentech až komicky. No a tohle všechno se zákonitě musí odrazit i v celkovém hodnocení. Kvalit legendárních dílů tento samozřejmě ani tak nedosahuje, ale možná by stálo za to nechat jej v původním znění s titulky. Nakonec však z úcty ke dvěma hlavním protagonistům zvyšuji na 3 puntíky. ()

Mr.Bulanek

pokracuju v letnim sledovani mayovek a ted uz me cekaji jenom ty prumernejsi a horsi, tady je jedna z tech horsich mayovek, aspon ze ta hudba je stejne dobra. pribeh neni spatny snad jen hur natoceny ale asi hodne tady delal dabing Lex Barker tu znel jak mutujic duchodce a Ralf Wolter (Sam) do neho nemel daleko. SPOILER chyba pozornejsi divak si muze vsimnou ze kdyz banditi prepadnou mesto kdy unesou Apanaci a bratra, kdyz se Sam koupe tak ma v ruce pusku pak ji polozi na kad a po strihu ji zase bere z poza kade. ()

Endyis

Nevím zda li už i dabéři si z těchto dílů udělali tak nějak prdel, ale poslouchat staré hlasy Fišera a Ráže (mohlo jím být v průběhu dabování cca 75 +-) jak mluví mladýho a houževnatýho Barkera a Brice - to jsem málem smíchy nerozdejchal... Jinak už velmi velmi slabé 35% ()

anli

Po úspěchu"Pokladu na Stříbrném jezeře"se s Mayovkami roztrhl pytel a točili je dokonce jeden čas dva štáby současně(každý samozřejmě jiný film).Těm prvním čtyřem se už nikdy nic nevyrovnalo.Opět je tu krásná krajina a hudba,opět touha po zlatě a opět Ti dobří a Ti zlí.To by sedělo.Ale příběh a zpracování už nikoliv.Z knih tu není ani zrno a zcela vymyšlené postavy tu dělají dobrodružství a snaží se diváka zaujmout,stejně jako nahá koupající se Apanači,což se do mayovek vůbec nehodí,ale třeba to přitáhne diváky,že?Nových nápadů tu je pramálo a stejně chudý je i příběh.Trochu zaujme mladý Götz George,ale to je tak vše.Za oba hlavní hrdiny a hudbu dávám 45%,protože ohánět se se svojí zbraní stále umí. ()

noriaki

Jednu hvězdičku dávám za Lexe Barkera a druhou za Pierra Brice. Scénář se vymanil z obvyklé šablony zažehnávání hrozící války s indiány a rozjel paranoidní dobrodružství plné zrady a zvratů. Ani tohle, ikonická hudba a znovu krásné scenérie to nevytáhly alespoň na slabší průměr. Film je špatný po všech stránkách, včetně tolik proklínaného dabingu. To se mu pravda vyčítat nedá, ale papírem šustící dialogy jsou tuším dědictví původní verze. ()

nevermore

První půl hodina je šílená. Pak se film trošku spraví, přestřelka ve městě je docela fajn, ale přeci jen pokles je strašně znatelný. Carl Bill propustí zajatce a o půl minuty později si to rozmyslí a chce je znovu chytit :) Mezi klasickými 4 díly, poté důstojnými dalšími díly (Old Shatterhand, a oba dva v Údolí smrti) patří tento díl k těm nejslabším. ()

lykan9

Míšenka Apanači je tou nejhorší Vinnetouovkou vůbec. Ze Sama je vyloženě neschopný trouba, Apanači je tou nejméně sympatickou ženou, která se vůbec v mayovkách objevila a hlavní záporák je také příšerná a nezajímavý. Prostě katastrofa. Aspoň, že Barker a Brice se drží svých standartů. ()

Autogram

Celkom klasická winnetuovka, veľa sa tam jazdí na koni a strieľa, takže by nám nemalo nič chýbať. Ani pekné dievća nechýba, ani romantika, ani hudba. Mohol by to byť slušný priemer, akurát sa podarilo nakopiť toľko príbehových lapsusov a nezmyselných situácií, že za to musí ísť jedna hviezda dole. Tiež od Winnetua som neočakával, že bude mať funkciu hlavného pyrotechnika, a hrdinstvo, spravodlivosť a vyššie ciele zostanú len v jeho záverečnom slovnom prejave. ()

Maynard.

Tak víš jak, je to sice už hodně, hodně, hodně jinačí než první díly, ale pořád se tam na koni projíždí Olda s Vinetůem. Takže není vůbec snadný tomu dát míň jak čtyři hvězdy. Kdyby tam nebyli tihle dva uličníci, tak bych s čistou hlavou mohl říct, že je to celkem slušná srágora :o). Tady je sice spousta zlata, pomsta, zrada, láska, ale už to nemá takový správný kouzlo. Co mi nejde do hlavy, tak proč tam cpali pořád stejný herce jako do jinejch Májovek. Mladej Šimanski a další okoukaný vedlejší role... No, asi prostě nebylo tolik kvalitních herců nebo nevim. ()

Wally

Pokud si nechcete zkazit dojem z mayovek typu Vinnetou I, II, III nebo Poklad na Stříbrném jezeře, pak na tento film prosím nekoukejte. Je to hrůza... ()

klúčik

Toto je jeden z najslabších filmov zo série. Aj keď sa snažili dať tam veľké scény ( bitka v mestečku, vlak, nájazd indiánov), ale celkovo to bolo také nemastné neslané... G.George v tej kučeravej parochni, to je sranda. A ešte k českému dabingu tohto filmu. Moc mu uškodil ( bohužiaľ hlavne pán Ráž, ale to len preto, že cítiť jeho chorý hlas), škoda, že sa to nenadabovalo v roku vzniku filmu. Určite by to bolo pôsobilo omnoho lepšie. Filmu dávam 40%. ()

Ledkodlaq

Už za mých dětských let byl tohle nejslabší kousek z řady, přesto jsem to hltal s otevřenou pusou a zatajeným dechem. ()