Králové léta

• USA The Kings of Summer (více)

Tři teenageři se rozhodnou prokázat svou nezávislost tím, že stráví léto stavbou srubu v lese a budou se živit tím, co dá matka příroda. (Filmbox)

JohnCZ

Hodně příjemná oddychovka obsahující přesně ty ingredience, které správný indie film mít má. Zajímavý nápad, pár artových záběrů, příjemnou hudbu, špetku dramatu, trošku vtipu a hlavně nové nadané neokoukané herce. ()

schizmo

Boha! Chce se to tvářit jako oduševnělý snímek o útěku teenagerů do divočiny, ale příběh je tak plytkej a děj nahodilej, bez emocí nebo hloubky, že to musí urážet každého trochu náročnějšího diváka. Chce se to tvářit jako drama i jako komedie, ale není to ani jedno. Chce to ukázat křehkost dospívání, ale ukáže to bandu kluků, kteří postaví chtrč v lese a u toho zabijí pár nevinných zvířat... ()

NinonL

Moises Arias je talentovaný herec s nezapomenutelnou tváří, která působí i bez masky. Doufám, že ho u filmu čeká velká kariéra. Králové léta je film o útěku za domnělou svobodou a před domnělým útiskem. Zažili jsme si to všichni, některé, šťastnější z nás, to teprve čeká :-) ()

zahubicku

Hezky udělaný film o tom žádná a i když jsem tomu chtěl dát 5*, tak nemůžu protože a to z jednoho prostého důvodu, představitel hlavního protagonisty mi vůbec ale opravdu vůbec nesedl. JInak Biaggio byl super, o použitém humoru, který se mi přesně trefil do noty ani nemluvím) ()

ivishka

Nečekala jsem ani, že se tak královsky pobavím u tohoto filmu. Když pominu ten nereálný základ ( jako například, že když si někdo jen tak postaví dům uprostřed lesů, tak jim na to nikdo nepřijde; dovolování si na policisty apod..), tak musím zhodnotit celkový dojem z filmu a ten byl více než dobrý. Naprostá většina hlášek, které neztrácely na pádnosti už díky tomu, že herec, který měl možnost je říkat, nehnul ani brvou... Líbily se mi i občasné detailní záběry přírody. Nejvíce mě ovšem pobavil Moises Arias už jen svým vzezřením :-D. P.S. Myslím si, že film je také docela dobře ztvárněnou vidinou snu, který měl snad každý - žít někde sám bez všeho hluku a zmatku kolem. I to dětské myšlení se mi moc líbilo :-). ()

Popluh

"Ale počkej vole, když tam chceš mít tolik kůl vychytaných záběrů vykradených z jiných filmů, který jsou jakože art a hluboký, ale moc s ničím nesouvisej, jak pak chceš rozvíjet postavy?" - "To je v cajku vole, prostě všechny budou naprosto archetypální s předvídatelným rozvojem a pro jistotu všechny dějové zvraty budou klišoidní, aby se tam dalo narvat ještě víc nic neříkajících a střihově neukotvených záběrů proti slunci" - "Jasně vole, to bude indí pecka jak sviň, to pošlem do Sundace a Redford se z toho zesere". Aneb jedna geniální postava (Biaggio) a pár samoúčelných zbytečných eye-candy záběrů film nedělá. ()

Baronne

Booooože, jsem tak rád, že jsem zase viděl Moisese. Fakt doufám, že se prosadí, je to neskutečně dobrej herec ! ()

erased

S ohledem na téma se přímo vybízí srovnání s letošním Mud. Na rozdíl od Nicholsova nesentimentálního návratu do klukovských let se ale zdá, jako by Kings of Summer byl naivním výletem klučiny do emocionálního světa dospělých. A postavy tomu odpovídají, tak jednoduché archetypální postavy bez vývoje by totiž člověk pohledal. S tím by ani nemuselo být nic špatně, jenže by se k tomu museli vybrat představitelé odpovídajícího věku, ne prváci na střední, kterým jsem stavění bunkru a lítání po lese s meči ani na vteřinu nevěřil. Ale vem to čert, bez srovnávání, přemýšlení a snahy pod tím vším něco najít (hlavně logiku nebo uvěřitelnost), to pozlátko pro oči i uši docela funguje a odsýpá. ()

Tony.cs

Po přečtení některých komentářů jsem se bál, abych se neuvrtal do nudného filmu. Ale nakonec jsem si liboval. Ironické postavy a nešťastná láska? Vynikající kombinace. ()

kaylin

Přesně ten typ filmů, co teď hodně letí. Nezávislé vážné komedie, které si plynou ve svém poklidném tempu, nemusí se každému zamlouvat, ale většinou asi až tak moc nevadí. Sranda to moc není, pokud se chcete opravdu zasmát, ale má to svoje kouzlo. Tohle je zrovna určitá snaha jít proti dospělým trochu jinou cestou. Ten film je dobrý, je nápaditý, má zajímavé scény, zajímavé postavy, Biaggio je naprosto výborný. Není to moc velká sranda, je to celkem vážné, ale líbí se mi filmy, které dokáží spojit dnešní svět s přírodou a nevyznívá to jako zbytečná agitace. ()

ABLABLABLA

Jsem uchvácena. Naprosto úžasná kamera, střihové akce, záběry, barvy. Už ten první záběr s výtvorem fantastické hudby, tancem a hlavně jak byla scéna sestavena je brilantní aka dva ogaři mlátí klacky do roury a jeden jak kokot se na ní hýbe do rytmu ve stylu bojového umění. Roura uprostřed, oni po stranách, on na ni.. kolem zeleň. Vše perfektně vyvážené, ale ne zase moc pravidelné či centrické. Aby se přetla ta centrální linka, tak je tam hozená diagonála a no prostě tohle by byla dokonalá fotka. Boží :D Nebo zase jiný záběr s kladivem ve zpomaleném pohybu proti slunku, jak udeřuje o hřebík ve dřevě. Nebo záběr na upuštěnou budku na trávu v lese, s paprky slunce a ptákem... wau.. Prostě už natolik mě pohltilo prvních 5 minut, takže si dokážete představit, že pro mě byl celý film naprosto orgastická podívaná a užívala jsem si každou scénu, každý milimetr snímku. Jinak jsem se asi vrátila do puberty, ale mám pocit, že jsem se do Joe zamilovala :D A je mi úplně jedno, že tam má hrát 15letého ogara, ale ten jeho záškodnický úsměv je tak sexy. Jak na svého otce zavolal poldy, že je zloděj.. přitom ta westernová hudba... rodiče Patricka zase byli totálně jebnutí po palici a být jím, tak bych taky utekla. Ty pohybové záběry, kdy rozsekávali plechovky, meloun a jak se mlátili do svalů byl prostě jen wau. Joo řeknu to znova, s kamerou si vyhráli a tím se mi strefili přesně do mého citlivého místa. "I presume we're not pressing charges.... Frank se zatváří... Frank would you like to press charges against your son? - Hmm not at this time." Jinak kdo by řekl, že hraní monopolů se může tak zvrhnout. "Food attracts mice. And you know what mice attract? - Stupid fucking questions? - No, snakes. - In italian the word for snake means the demons cock." A zde přichází má stížnost. Jako proč? Proč tam byl zas had. Víte, jak jsem se kurevsky lekla a zas to musela rozdýchávat nejmíň 5 minut a hlavně, když už jsem pak věděla, že tam s ním asi zase bude scéna, tak jsem vlastně přišla o celkově 7 minut filmu, protože jsem se na to nemohla dívat, abych se nedostala do mého typického fobióvého transu následujícího skoro-infarktem... takže jsem vlastně neviděla, že ho ten had uštknul a neviděla jsem, co s ním pak Joe udělal... jenom jsem to slyšela, což mi ale moc nepomohlo. Jako vážně ale ten další záběr na konci na něj jsem nečekala... Myslím, že začnu dělat dobrou službu všem, co mají z hadů takovou fóbii jako já a když mě v nějakém filmu přivodí infarkt aniž bych věděla, že ho mám čekat, tak budu psát upozornění. Čili Snake Alert. ()

Kaluž

Úsměvný návrat do dětství… ale pokud jste něco podobného nezažili na vlastní kůži, druhý den se vám to pravděpodobně vykouří z hlavy. ()

slunicko2

Názorná ukázka, co to je weird humour. 1) Výchozí situace je jasná. Rodiče jsou debilové. A protože jablko nepadá daleko od stromu, i jejich děti jdou v jejich šlápějích._____ 2) Dialogy, pravda, mají prezentovat určité vzdělání, ale o jejich duchaplnosti bych si dovolil čapkovsky s úspěchem pochybovat._____ 3) Nicméně postupně jsem si na ty mimoně (rodiče i děti) zvykl a začal si ten vskutku zvláštní humor i trochu vychutnávat._____ 4) Zajisté k tomu přispěl i fakt, že jde o tři pěkné zajíčky. Je tu 18letý Nick Robinson (hlavní postava Joe Toy), 19letý Gabriel Basso (Patrick, ten větší) a 19letý Moises Arias (Biaggio, ten malý). Jen se trochu bije realita se skutečností. Hlavní postavě má totiž být 15 let a ostatním přiměřeně, což tedy neodpovídá. ()

Eldrick

Ty píčo, to bylo originální a indie jako svině, opravdu! Banda opožděnějch puberťáků si hraje v lese a bubnuje každých 10 minut! Tve, za to bych jim dal normálně Oscara! To jsem ještě neviděl! Výborný film na týrání válečných zajatců! ()

ibeh

Příjemný film na léto. V televizním filmovém klubu Americké nezávislé léto, kde se dá vždy na ČT art (do r. 2013 ČT 2) něco zajímavého vybrat. Kluci sympaťáci a rodiče lezli na nervy i mně :) Svobodaaaa....! ()

Na Metal Gear Solid si ještě počkáme

Na Metal Gear Solid si ještě počkáme

16.03.2015

Jordan Vogt-Roberts na sebe upozornil indie Králové léta a momentálně chystá dobrodružné retro Kong: Skull Island. Návratu nejslavnějšího opičáka se zúčastní třeba Tom Hiddleston (Avengers), Michael… (více)

Kdo natočí Ostrov lebek?

Kdo natočí Ostrov lebek?

17.09.2014

Přidělování monstrózních blockbusterů režisérům malých nezávislých filmů pokračuje. Gareth Edwards se po Monstrech dostal ke Godzille. Colina Trevorrowa po Vlastní zbraň podmínkou čekal Jurský svět.… (více)

Kdo podnikne výpravu do Jurského světa?

Kdo podnikne výpravu do Jurského světa?

20.10.2013

O čem přesně bude dlouho připravovaný Jurassic World, to studio Universal, producent Steven Spielberg a režisér Colin Trevorrow prozatím úspěšně tají. Po odkladu, který si vynutilo dolaďování scénáře… (více)