Robert Downey Jr. hraje ve filmu právníka Hanka Palmera, který se z velkoměsta vrací domů, kde prožil dětství a kde je jeho odcizený otec, maloměstský soudce (Duvall), podezřelý ze spáchání vraždy. Palmer se rozhodne zjistit pravdu a v průběhu pátrání obnovuje spojení s rodinou, od které před lety odešel. (Warner Bros. CZ)

evulienka3

Najväčšou prednosťou tohto filmu je myslím, jeho herecké obsadenie, ktorému kraľujú hneď dvaja Robertovia. Práve strhujúce výkony obidvoch spomínaných pánov totiž posunuli moje hodnotenie tohto filmu z kolónky priemerný do kolónky mierny napriemer. Samotný námet filmu nie je zlý ale mám pocit, že scenárista sa príliš rozpísal a potom sa nemožno réžii čudovať, že miestami vznikali hluché a zbytočné pasáže, ktoré film zbytočne naťahujú. Mne osobne síce jeho dĺžka neprekážala, ale zároveň som si vedomá, že pár prestrihaných scén by tomu dodalo väčší šmrnc a potom by to bola vzťahová dráma ako sa patrí. ()

rikitiki

Nebýt skvostných hereckých výkonů Roberta Downey Jr. a Roberta Duvalla, bylo by to o poznání slabší. Ale tihle dva předvedli to nejlepší, co v nich je. Velmi mile překvapil také Billy Bob Thorton, který i na miniaturní ploše, kterou dostal, vystřihl prokreslenou postavu jak z partesu. Potud bez výhrad._____ Uvedení do děje trvá asi hodinu, která není vždycky právě záživná - to je tak na tři hvězdy. Konec, žel, sklouzne k tradičnímu americkému patosu, kdy se rozhádaná a vinami minulosti bičovaná rodina dá opět dohromady - sorry, ale to je max. na dvě hvězdy, protože je to vyděračské klišé. ___Ale střední část, kdy se soudní drama mísí dohromady s psychologickým, kdy se postupně odhalují skryté motivy a dávné prohřešky, jejichž důsledky stále ovlivňují životy všech, to jsou nejlepší momenty filmu. Příčina stíhá následek, noříme se stále hlouběji do rodinné minulosti a na světlo vyplouvají činy, které i po letech zraňují oběti i viníky. Mnohovrstevnatý řetězec nenápadných rodinných tragédií, které formovaly charaktery otce, jeho synů a přenášejí se i na lidi v jejich okolí. Tahle pasáž je na silné čtyři hvězdy - napínavá, dojemná a drásavá. ()

Flego

Robert Downey Jr. si po "šerlokáckych a ajronmenovských" rokoch trochu oddýchol a snažil sa dokázať svojim fanúšikom, že sa dokáže zhostiť aj civilnej postavy. Že sa mu to podarilo, o tom niet pochýb, spolu s menovcom Duvallom rozohrali herecký koncert, na ktorý sa rád každý pozerá. Vzťah otca a syna na bode mrazu, keď každé slovo je dovodom k hádke, je ústredným motívom príbehu, takže sa určite nejedná o klasickú súdnu drámu. Problémom filmu je však šialená minutáž, ktorá v pomalom rozprávaní posobí ešte hrozivejšie. ()

MontyBrogan

Pomerne bežný príbeh o napnutých vzťahoch v rodine workoholikov, ktoré sa obnovujú pri opätovnej konfrontácii za nepriaznivých podmienok trochu dopláca na svoju dĺžku. Pri tom všetkom, čo scenár ponúkal, mi príde minutáž adekvátna, ale tempo žiaľ nebolo stále rovnako intenzívne. A navyše mi to v konečnom dôsledku dejovo dosť pripomínalo nejakú epizódu zo seriálu Odložený prípad, len natiahnutú na tých hore sa týčiacich 141 minút. Ten seriál som síce mával rád, ale vo filme, ktorý má v hlavných úlohách Roberta a Roberta, a keby vám to bolo málo, tak vo vedľajších tiež skvelého Vincenta a Billyho Boba, je to proste trochu málo. ()

BMW12

Vynikající drama v čele se skvělým Iron Manem! Robert Downey Jr. táhl celý film, být tam jiný herec, tak bych ten film možná vnímal jinak. Samozřejmě je třeba i ocenit výkon Roberta Duvalla, protože už jen hrát ve filmu v jeho věku je pozoruhodné. Děj filmu se mi velice líbil. Ze začátku sice jsem se už bál, že to nebude o soudcovství, ale o rodině, ale nakonec to tvůrci zkombinovali do obojího. ()

Roman.Ticka

Bylo to předlouhé, zkrátila bych místy utrpení (doslova) minimálně o třetinu, ale protože mám slabost pro svého oblíbence Roberta D. J., který opět vystoupil ve stylu suveréna a cynika, což mu sluší asi nejvíc, s mrknutím oka uděluji lepší 3*, takže zaokrouhleně 4*. Oba výborní Robertové si to plně zasloužili. Ale napoprvé stačilo. ()

Ivoshek

Nebylo to špatný, jen tomu něco chybělo. Hodně příběhů, které se odvíjí, ale nikam nevedou. Dokoukal jsem to. OK. Dalo se z toho námětu dostat mnohem víc. ()

TheEvilTwin

Pěkně udělané a nakombinované rodinné drama spolu se soudní síní, kterému hraje do karet skvělé herecké obsazení dodávající na autentičnosti a kvalitě celého díla. Nenudí, zabaví, překvapí i dojme a Downey Jr. je jako vždy výborný. Jediná moje výtka je ke konci, kdy se film věnoval až moc dramatu a pomalu ubíral na dění ze soudní síně - být to naopak, byl bych spokojenější. Z hlediska dramatu plnohodnotný film, z hlediska napětí v soudní síni zdaleka nedosahuje na ostatní žánrové kolegy. I tak ale slušná záležitost a ve výsledku silnější 3ka. ()

Othello

Když si vlastně uvědomim o čem ten film byl (arogantní právník z velkoměsta se vrací do rodné prdele, aby tam vzpomínal a uzavřel některé etapy ze svého nejapného mládí, urovnal si vztahy s rodinou a nakonec obhajoval svého otce skrze což k němu nachází cestu), uvědomuju si najednou, jak strašně vražedných 140 minut to mohlo být. Jenomže Judge má jeden velkej zářez a to je Robert Downey Jr., kterej opět hraje Tonyho Starka, akorát v R - ratingu, takže může vesele klít jak pohan. Jinak ta jeho zkoksovaná neurotická póza mě, přiznám se, stále nepřestala bavit. Nicméně jsem měl celou dobu pocit, že ta dvojice scénáristů spolu nehorázně bojovala během psaní. Často se tu řeší věci standardní pro americká rodinná dramata, ale volí se u nich trochu jiný přístup a někdy si chytře pomohou poměrně originálním způsobem, viz scéna hádky Downeyho s Duvallem ohledně škraloupu z dětství, která by nemusela fungovat tolik intenzivně, pokud by kolem nezuřil hurikán. Na druhou stranu zase některé postavy (nejčastěji mladý právník) jsou ve filmu proto, aby komentovaly očividné a radili tak divákovi. Každopádně Duvall na Oskara není. ()

luka4615

Jak se první film produkčního dua Downeyho Jr. a jeho manželky povedl? Až na pár zádrhelů výborně. Film po celou stopáž táhnou vpřed herečtí matadoři v čele s Robertem Downeym Jr. a Robertem Duvallem. The Judge je emotivně a citlivě natočen, bez problému Vás tedy vtáhne do děje. Jediné co bych snímku vytkl je příliš nejistý, mnohdy až kostrbatý začátek, nicméně zhruba v polovině filmu vše začne odsýpat jak má a celý film začne fungovat na výbornou. The Judge je povedeným filmem z právnického prostředí s nádechem rodinného dramatu který staví hlavně na procítěných hereckých výkonech a jímavé zápletce, pročež ho mohu s klidným svědomím jen doporučit. ()

Morholt

Brilantní mix soudního, rodinného, ale i romantického dramatu, který Dobkin dokázal citlivě proložit sem tam nějakým vtípkem, takže se divák kolikrát zasměje víc, než u většiny současných komedií. Downey si vzal něco z Iron Mana i Sherlocka, což se zdánlivě do dramatické škatulky nehodí, ale v tomto případě byl opak pravdou. Protipólem mu byl Robert Duvall jako zásadový, tvrdý a hlavně tvrdohlavý soudce-otec, který povětšinu stopáže marně hledal se synem společnou řeč ať už v rovině rodičovské, nebo ve vztahu otec-právník. Oboum to báječně (ne)fungovalo. Na romantickou a ženskou strunu tu hrála Vera Farmiga a nekompromisního protivníka v soudní síni ztvárnil Billy Bob Thornton, přičemž ani v jednom z případů nemohla být volba lepší. Už tak dokonalý casting podtrhli Downeyho filmoví bratři v podání D´Onofria a Jeremyho Stronga. A za dokonalý jsem považoval celý film a takřka po celou stopáž to pro mě byla jednoznačná stoprocentní záležitost, dokud ovšem nepřišel - možný spoiler- závěr soudního jednání a s ním výlev citů před zaplněnou síní, který lepil klišé na klišé. Proč to sakra dělaj? No ale jedna desetiminutovka mi dvě hodiny parádního zážitku zase tolik zkazit nemohla, takže pro mě je The Judge jedním z nejlepších filmů uplynulého roku a když vidím oscarové nominace tak nechápu, proč tam zrovna tenhle film není. 90% ()

Lucasion

"You and I are finally done. - Oh, we're not done." Hank Palmer (Robert Downey Jr.) je velmi úspěšný právník. Má skvělý dům, hodnou dceru, ultra drahý telefon a manželku se zadkem středoškolačky. Před posledním případem mu zavolá starší bratr, že jejich maminka zemřela. Hank tak odjíždí za rodinou a vrací se po 20ti letech do rodného města. O spoilery se nejedná, protože každý kdo viděl trailer, nebo si četl popis filmu i ví, co bude následovat. Soudce je jedním slovem vynikající. Možná dvěma slovy naprosto vynikající. Robert Downey se ponořil do role právníka skvěle a dost možná jde o jeho nejlepší zahranou roli. Jistě Downey je showman, a i když místy dokazuje svůj odzbrojující důvtip, tak i přesto hraje celý film s charismatickým přesvědčením. Jeho výkon je skutečný talentovaný koncert. Dramatická zápletka filmu graduje v dialogových momentech rodiny. Velice mi film připomínal rodinou situaci ve sportovním dramatu Warrior (2011). Místy jsou prvky situace podobné, a Robert Downey i Duvall s nimi skvěle pracují. Snímek Soudce se taky může pyšnit báječným soundtrackem, který dodává atmosféře na citech. Proto je celých stočtyřicetjedna minut tak skvělá podívaná. Pochválit se musí i skvělá kamera, u které jsem směl pocit, že dokázala umocňovat vyprávěný příběh. The Judge je určitě jedním z nejlepším filmů roku. Je to velmi citlivé a intimní drama, které plyne pomalu a rozvijí příběh plný zpřetrhaných vztahů v rodině otec – syn. Samotné scény ze soudní síně, jsou natočeny, aby divák cítil napětí i smutek. Za mě tedy pět hvězdiček a Oscarový výkon pro Juniora. Nádherné, dojemné a citlivé drama, které bych mohl definovat jako absolutně výborný snímek. (95 %) ()

Handle

Nic světoborného a spousta klišé, nicméně neurazí to. Ve svém žánru možná lehký nadprůměr, každopádně škoda té stopáže, bylo to opravdu zbytečně dlouhé. 3,5*. ()

jerry12

80%. The Judge balancuje na hranici mezi konzervativně laděným právnickým dramatem a rodinným sentimentálním melodramatem, a to různou měrou prakticky po celé dvě a půl hodiny. Chvíli odkládá do pozadí soudní systém a stává se až zbytečně snaživou továrnou na kýčovité emoce, jindy se zase soustředí na ústřední soudní případ, více času i energie však věnuje spíše té rodinné zápletce, což je trochu škoda. Pět hvězdiček nedávám proto, že by The Judge byl dokonalý, a vlastně ani proto, že by byl jakýmkoliv způsobem působivý. Z fleku bych vyjmenoval pět, deset ve všech směrech lepších a úchvatnějších právnických dramat. Ovšem nemohu dát nižší hodnocení filmu, který jsem z nějakého důvodu žral od začátku až do konce a ta relativně (a asi i zbytečně) dlouhá stopáž mi utekla jako seriálová dvacetiminutovka. Navíc trojice Duvall, Downey jr. a Thornton válela obdivuhodným způsobem a líbil se mi ten emocionální chlad, který postavy provázel (pravda, občas nahrazován nesmyslnými vztahovými klišé). The Judge není typ filmu, který lze označit za bez diskuzí špičkový, ale je takovým, jež se může pro mnohé stát velmi oblíbeným. A i to někdy k plnému hodnocení stačí. ()

seale

Na dojmu trochu ubírá prostoupené americké klišé. Přesto se však jedná o herecký koncert dvou protagonistů v područí silného tématu a dobré filmařiny. ()

Rohy212

Pěkný film, který se sice trochu táhne, ale úplně nenudí. Emočně se navíc dotkne snad každého, ačkoli si člověk párkrát říká: "Tohle vážně probírají před plnou soudní síní?" Všechna ta klišé se dají díky hereckým výkonům hlavních dvou Robertů dost jednoduše prominout. ()

Lacike

Mohla z toho byt skvela drama v style filmov z devätdesiatych rokov o rodinnych vzťahoch kde v centre stoji vztah medzi otcom a jednym so synov. Cela ta sudnicka linia je len forma, cez ktoru sledujeme pnutie medzi prislusnikmi tejto pohadanej rodiny. Lenze scenar nie je prilis dobry. Obsahuje az prilis vela vedlajsich linii, ktore nie su prilis zaujimave a rezia je slaba. Kvalitny komedialny reziser nedokazal dodat dramatickym vypjatym scenam poriadny drajv a len vdaka kvalitnym vykonom ustrednej dvojky Downey - Duvall ich sceny funguju. Ale v rezii niekoho schopnejsieho mohli vyzniet ovela strhujucejsie. Mna najviac iritovala kamera Janusza Kamińskeho, ktore je prilis vyrazna a casto na seba tie jeho netradicne zabery strhavali pozornost. Vysledkom je slusny film na jedno pozretie, ktory mal ovela väcsi potencial. 5/10. ()

6thSun

CHEAT ALERT! Když to chcete mít správně patetický, Duvall je jistota, stejně jako napsání mentálně postiženého, ale bytostně srdečného bratra. ()

Terva

CITÁT - Jaký je to pocit, vědět, že každý koho obhajujete je vinen?......... Podivné drama ze světa soudců a obhájců, synů a otců. Já se vlastně skoro nudil. Dlouhé dialogové pasáže, nudné flashbacky a nepříjemný hudební doprovod. CITÁT - Oční kontakt se nedá dokázat. Idiote!!......... Když si Hank Palmer (Robert Downey Jr.) vyjede okolo 70 minuty na kole, má na sobě tričko skupiny Metallica z jejich studiového alba .....And Justice For All (Spravedlnost pro všechny) z roku 1988. ()

Komedii Santa je úchyl! čeká pokračování

Komedii Santa je úchyl! čeká pokračování