Milionový nadhazovač

Miliónový nadhadzovač

Drama / Životopisný / Sportovní

USA, 2014, 124 min

• Morholt

Klasická limonáda namíchaná z amerického snu, rodinných hodnot, lásky a mixnutá opicemi v civilizaci a snad všemi klišé, které sportovní žánr nabízí. Rozumím tomu, že tyhle filmy jsou svázány určitými postupy, ale tady jsem nezaznamenal ani minimální snahu o nějakou odchylku, pro kterou by stálo za to si Nadhazovače pamatovat. Nijak zvlášť mě nepřesvědčili ani herci ´v čele s Hammem, u kterého mi přišlo, že si až příliš snaží hrát na Downeyho, což mu vůbec nešlo. Kdyby to bylo o sportu, který mám rád, nejspíš bych šel s hodnocením nahoru, ale baseball rád nemám a o kriketu toho vím tak málo, že ho ani nenávidět nedokážu, takže 35% je maximum. Víc nevypotím.(15.3.2015)

Million Dollar Arm působí děsně příjemným dojmem. Jon Hamm je sympaťák každým coulem a i dvojice z dalekých krajů a jejich nové působení je vážně příjemné a dobře se na to kouká. Ovšem nic víc mi film nenabídl a po čase už jen vím, o čem to bylo. Rozhodně ale film neskončí v zapomnění ostatních tuctovek!(1.3.2015)

Menežr si střihne trip do krajiny bengálských tygrů, aby poznal, že souložit jde i dívkami, jež se nevěnují modelingu. Tři připálení indiáni se užívají házení tenisáku do té hloupé baseballové lapačky, učí se kalit v kokainových doupatech připálených raperů, ale hlavně pořádají grilovačky s roštěnkou od vedle. Vyjma neustálého skajpování a starocha, jež durch spí a plive moudra to nebylo marné! Hlava a pata se vyskytla a vše dobře dopadlo. O nic jiného Disney nestojí! 85%(30.10.2014)

Európania baseballu nerozumejú, neidú si ho tak ako za mlákou. Keď si spomenieme a Moneyball ( slovíčko "keď" je veľmi dôležité ) tak tam sme dostali aspoň slušné výkony a nomináciu na Oskara. Tu aj keď t bolo na základe skutočnej udalosti, niečo tomu chýbalo. Film sám o sebe nehovorí len o tomto športe, hrá to na všetky strany. A je predvídateľný. Síce zaujímavá športová dráma, ale napätie v posledných minútach a modré Porsche to nezachráni. 3 z 5(8.3.2015)

Divák dostane přesně to, co očekává před puštěním. Vše je podle šablony (byznysmen za zenitem, bláznivý plán, prvotní neúspěchy, pak bum, všechno vyjde, všichni jsme šťastní, tralala, k tomu linka moudré ženy a moudrého starce, kteří ukážou cestu ze slepé uličky...). Nemám důvod do toho nějak kopat, pohodová věc, ač přeslazená. Lepší, než Trouble with the Curve.(8.10.2014)

• - Hlavní postava JB (Jon Hamm) nosí hodinky Rolex Submariner. (Liqid)

• - Filmovanie snímky prebiehalo v amerických štátoch Georgia a Kalifornia a taktiež na viacerých miestach v Indii. (MikaelSVK)

• - Obaja indickí chlapci nakoniec podpísali zmluvy s Pittsburgom Pirates. Amit, ktorý dvojici robil prekladateľa, sa po návrate domov stal trénerom basseballu. Jeho mužstvo tri roky neprehralo. (vander19)