Green Street 3: Rváči nikdy nezlomení

• Velká Británie Green Street 3: Never Back Down (více)

Je to už štrnásť rokov, čo Danny (Scott Adkins) opustil prostredie futbalových chuligánov. Jedného večera sa po prijatí hovoru dozvedá, že jeho mladší brat Joey (Billy Cook), ktorý sa rozhodol pokračovať v jeho šľapajách, bol zabitý. Aby bývalý vodca chuligánov zistil totožnosť jeho vraha, vykonal na ňom pomstu a prinavrátil zašlú slávu firme Green Street Elite (GSE), vráti sa do jej čela a znova vstúpi do sveta hooligans, kde sa však pravidlá za ten čas zmenili. (Sufferer)

AlistairMir

Zabít bráchu Scottu "Boykovi" Adkinsovi asi nebyl nejlepší nápad, co se kdy v hlavě jednoho padoucha zrodil. Každopádně tím vyvolal řetězovou reakci, kdy se Scott silně namotivovanej vrací do prostředí Hooligans a po zjištění, že nic není jak bývávalo, zjistí ještě jednu věc a to, že i když je vše jinak, tak pořád jde o to nakopat konkurenci až do bezvědomí a to stále umí dokonale. Pro mě ze všech Hooligansů nej filmek i když asi proto, že je to tady vše tak trochu jinak a to mi sedlo. Prostě bitky 5 na 5 se mi líbily víc než 50 na 50, kde se na choreografii ani nehrálo. Je to sice napůl sci-fi páč v reálu to takhle fakt nechodí, ale kašlu na to, hlavní je že se na to pěkně dívá. Hlavní bad guy taky dost narostl a finální souboj tak měl doslova koule no a Kacey je stále hezčí a hezčí. A tak i když smysl reálných hooligans šel vždy mimo mě, tak ve filmu se na ně podívám rád obzvláště když tam je šrotovací mašina Scott Adkins. ()

kapsomut

VELKÝ ZKLAMÁNÍ! Já se na to těšil od doby, co jsem věděl, že se to bude točit. A potom z toho vyleze tohle. Velký zklamání... 40% ()

Johnny.ARN

Keďže hlavnú úlohu hral Adkins, myslel som si, že to bude viac MMA ladené. A nie. Súbojov bolo síce viac, aj celkovo scenár bol ladený na tréning a boje ako na footbal a taký ten street fight, ktorý sme mali možnosť vidieť v predchádzajúcich dieloch, ale nebol to až taký prúser. Hooligans prešli do podzemia, už to nie sú súboje za bieleho dňa na ulici, s palicami, flaškami a nožmi. Už sú to organizované súboje, kde zápasníci jednoducho majú natrénované, vedia do čoho idú a patrične si to užívajú. Z tohot pohľadu film priniesol veľa. Z pohľadu predchádzajúcich dielov ho asi fanúšikovia zavrhnú. Fighty neboli zlé. V kútiku duše som dúfal, že nechajú Scottovi voľnú ruku, alebo nohu, nech im ukáže, ako sa kope. Takto to bol box s prvkami zápasu a zopár kopmi. Pôsobilo to tak, že je to o stupeň lepšie ako pouličné súboje. Čo sa týka scenára, klasika. Pomstiť smrť brata, rozkopať všetkých a dostať vraha. Zvrat ku koncu som nečakal, ten ma prekvapil. Výpravovo slabé, neustále slov - motiony po čase začnú liesť na nervy. Adkins trochu v útle čo sa týka súbojov a hrať tam tiež nemal veľmi čo. Prekvapil ma Joey Ansah, dúfam, že o ňom ešte budeme počuť. Zhrnutie : celkom slušný film, aj keď na svojích predchodcom nemá. 3 z 5 ()

ecceHOMMO

Po úbohej dvojke, aspoň čiastočný návrat k pôvodným hooligans. Verný fanúšikovia a skupina ľudí, čo má v obľube tento typ filmov si určite na svoje príde, i keď si bude musieť počkať respektívne prečkať prvú polovicu snímku. V tej druhej ten očakávaný nářez príde. Škoda len samotného príbehu, ktorý nedokáže tak ako jednotka strhnúť a vlastne ani jedna z postáv nedokáže výraznejšie zaujať a vytvoriť si výraznejší vzťah k samotnému divákovi. ()

psajko

Novější (béčková) verze filmu Hooligans. Souboj mezi chuligány kdo obsadí prvenství v jejich vlastní lize (Millwall vs. West Ham). Od druhé půlky už se z filmu stane typický street fighterský film, a to je to místo kam Scot Adkins alias Danny patří. Danny totiž ví jak rozbít pár hlav, hecnout svoji firmu a zamilovat se do nejhezčí baby v okolí. A jelikož všichni víme, že Danny je ten pravý vůdce, tak si zde dáme takovou tematickou píseň: I'm forever blowing bubbles, Pretty bubbles in the air, They fly so high, nearly reach the sky, Then like my dreams they fade and die. Fortune's always hiding, I've looked everywhere, I'm forever blowing bubbles, Pretty bubbles in the air. ()

Mrkvič

Jedna hvězda za Adkinse a překvapivá druhá za záporáka. Spencer Wilding už bude určitě postava, které si budu ve filmech všímat. Jinak je tento třetí díl šíleně debilní a co bylo nejhorší, že hlavní hrdina je ze všech postav asi nejvíc retardovanej. A to ho hrál právě Adkins. ()

viperDavid

Tak jo no, jednou jsem měl holku. Byla krásná, milá, sexy. Její prsa a postava byla výstavní, ale když na to došlo, bylo to jak přejíždět vlak. Asi tak na mě působyli bitky ala Scott Adkins. Luxustní Boyka, šel do tří béčkového filmu a místo kopanců do krku to bylo jako komance do meruny. Těžká ztráta. ()

ywo666

Určitá snaha tu je. Ak film budete porovnávať s filmami ako Hooligans alebo Football Factory tažko sa popálite. Keď to ale porovnáte s tým, čo točí Seagal, Lundgren, Van Damme, Daniels, Austin v poslednej dobe, je to porovnateľné ak nie lepšie. Snaží sa to o príbeh, snaží sa to o herectvo, ale jediné, čo v filme stojí za to, sú súboje, tréningová pasáž a píchateľná barmanka. Scott sa snaží, ale herecky pokulháva. Často ani nemá čo hrať. Ale opäť záleží s čím sa porovnáva. Jeho akčný konkunkurenti nie sú určite o nič lepší. Takže dávam béčkové 3* s kľudným srdcom. ()

The Viper

Ničím zajímavé a příběhově klišovité, tak že naprosto přesně víte jaká událost se bude dále rozvíjet, jaký bude mít dopad na našeho hrdinu a jak to vše vlastně skončí. Co ovšem musím vypíchnout je choreografie soubojů, které sice nikdy nebudou vypadat realisticky, zde se tomu alespon trochu přiblížily a myslím že Adkins coby tahoun filmu celkem obstál, i když já bych ho raději viděl v lepší 'image'. Popravdě není na škodu občas si pustit takovouhle ohranou záležitost, která bohužel toho s fotbalem má opoznání méně než jednička, opoznání více než dvojka a celkem dobrý nápad s ligou chuligánů. ()

sedm.1

Já se musím přiznat, že zde použité propojení fotbalové prostředí, respektive svět hooligans, s tradiční béčkovou bojovkou, mi příliš nesedlo, moc jsem to nepobral, přišlo mi to vážně dost naivní, nesmyslný, ale především zcela zbytečný. Na druhou stranu, když už se vám podaří do svého filmu dostat božského Scotta Adkinse, byla by ze strany tvůrců šílená hloupost nevyužít jeho mistrovsví, které ho řadí, co se filmového bojového umění týče, minimálně do top světové trojky, k thajským bohům Tony Jaa a Iko Uwais. Ale ok, nedá se nic dělat, nicméně, Green Street 3 nemohu hodnotit jinak, než jako ryze akční film, který ale již nemá s původní myšlenkou naprosto nic společného. Ovšem tedy jako bojovka funguje film parádně, to bez debat. Díky Adkinsovi nebylo zas zapotřebí nějakých kamerových veletočů a brutálních zásahů ze strany střihačů, kamera nechá pěkně ukázat, co Scott skutečně umí a že toho není vůbec málo, a divák se tak může jen přepychově kochat. Fantastická choreografie, přehledné a nekompromisní souboje, jasný palec nahoru jak pro Scotta Adkinse, tak i ostatní borce, kteří jak pár ran umí také rozdat, tak především i přijmout. Takže po této stránce lahůdka a naprostá spokojenost. Jinak obsazení a v podstatě i většina postav je ve velké pohodě, samozřejmě středobodem je oprávněně sám velký mistr, ovšem i jak jeho parťáci, tak i záporáci mě vážně bavili, a to jak svou sympatičností, tak hlavně i svou výrazností. A zapomenout nemohu samozřejmě ani na megašukézní koťátko Kacey Barnfield, hodně zajímavý objekt . Co se atmosféry a vizuálu týče, ani to bych určitě nehodnotil nějak kriticky, té syrovosti mohlo být tedy ještě i klidně trochu více, a to nemyslím jen při soubojích, ale i tak ve mně převládá v tomto ohledu spokojenost. A tak nějaký větší problém mám vlastně jen se zápletkou, kdy zde tedy nebudu v žádném případě poukazovat na nějakou neoriginalitu snímku, má nespokojenost se ale spíš odráží právě v tom podivném propojení, díky čemuž se mi pak zdála celá ta zápletka křečovitá, a když se nebojovalo, tak i fakt nudná a nevýrazná. Ale bojuje se naštěstí hodně, takže nakonec s odřenýma ušima dám přeci jen lehce nadprůměrné 4*, Adkinsovi opět přeju, ať už konečně dostane nějakou tu životní roli, která ho vyšvihne mezi akční elitu, kam bez debat patří, a tvůrcům posílám varování, protože tohle jsou z jejich strany vážně zbytečné boudy na diváky. ()

Sufferer

Pokiaľ ma vo filme z tohto prostredia baví najviac aférka s barmankou, tak je niečo zle. Nesporne uspokojí nároky skalných nadšencov futbalového chuligánstva alebo priaznivcov Scotta Adkinsa, zvlášť keď sa po celý čas potáca od jedného oháňania päsťami k druhému. Po hodine to už ale začne byť natoľko únavné, až sa seba v duchu pýtate, koľko rán je schopný fanúšik pôvodnej snímky zniesť? Prežiť sa to dá, vychutnať sotva. ()

Lefty86

Starý ( spíš mladý ) dobrý Adkins. Scott není jen Yuri Boyka, je to pro mě taky Hector z Expendables 2, Flint z Nájemných zbijáků nebo El Gringo. Narodit se tenhle maník o 10-15 let dřív, byl by hvězda "karate" filmů první velikosti vedle, Van Damma nebo Seagala. Teď musí točit a i zachraňovat podobné filmy jako je tenhle a daří se mu to, není to bůhví co, ale typické béčko, s typickým příběhěm, propojení s fotbalem a Premier League mi přišlo zbytečné, ale nejspíš to má být "pokračování" filmů o Hooligans ( který jsem teda ani jeden neviděl ) a je to asi paběrkování na značce. Ale nevadí, kontroluju co natočí i tenle chlapec a zatím mě ničím kde hrál hlavní roli vyloženě nezklamal. Je v tom jistá podobnost třeba se Lvím srdcem, nápadem i příběhěm ale kvalitou se to rovnat nemůže a neřekl bych že to je jakási pocta Van Dammovkám jak jsem tady četl od někoho. U mě takových pěkných 65% ()

f7r

Filmy z tohoto prostředí mám rád, ale tady se oblíbené prostředí opustilo hodně rychle a přešlo se k zápasům v provizorních klecích. Další ránou je pohádkový konec (vzhledem k tomu, jak se v Anglii hledí na fotbalové násilí). Jako oddechovka to ale jde - taková klasika v sérii GSE. ()

KOZEL84

VanDammeovská romantika.Jean-Scott ''vrtulník'' Van Adkins na trnité cestě za pomstou.Nejlepší jak vždycky ve finále polomrtvý pustí mentální promítačku a je jasné,že v tu ránu ten druhý skončil (Lióne!). ()

Hapretor

Hrůza. Je Scott Adkins na mizině, že bere takové role doslova na hovno ?! - Tohle je pro něj akorát degradace. Vždyť umí mnohem víc. Ne jen mlátit v kleci tupé, prázdné makovice, co řvou Baník !!! , Baník !!! , Baník !!! - aha, ono to bylo v Anglii, tak pardon. (Ještě tam měli dát hudbu z Rockyho, během toho jejich "tréninku"). ()

Heroine

Jedna hvězdička za Adkinsův tréning. Jinak je to slaboučké!! Čekala jsem nějaké trošku drama v pozadí, opletené akcí. Ale je to fakt slaboduchá záležitost. ()

FOCKE_WULF

Trojka je dost řídká a hluchá, úplně v ní chybí ta společná energie gengu chuligánů. Protože když mi v žilách koluje West hem a kámoši mě několikrát vytáhli ze sraček, nebo já jim přispěchal na pomoc do nějaké rubanice a když máme sklony v ožralosti zpívat chorály o pojebaných bublinách, držíc se kolem ramen, tak jsme kurva rodina a žádný pičusové z Millwallu nám nebudou narušovat naše teritorium (atmosféru hooligans mimo jiné výborně popisuje ve svých knihách Irvine Welsh - maník jede poprvé s bandou na výjezd do Motherwellu, jeho první vjem, když dorazí na místo - obrovský řev a v jednom okamžiku vysklená všechna okna vlaku; dlouhovlasý albínský magor, který se nespokojí s pořváváním mezi svými a jde proaktivně vysírat do nepřátelského kotle, prost jakéhokoli pudu sebezáchovy). Tohle všechno tu chybí, jsou tu jen rvačky bez té rabijátské vášně. Green street jednička měla dobrej příběh, ve dvojce jsme mohli sledovat interakce westhemských a millwallských rváčů ve vězení, kde to ještě zahušťovala sadistická bachařka. Ale GS z roku 2013, nevim nevim. Navíc Scott Adkins má charisma asi jako Alfréd Strejček, takže by měl spíš vést v nějaké firmě účetnictví a né statečné muže do bitev. ()