Miluj souseda svého

• slovenský

Miluj suseda svojho

Komedie / Drama

USA, 2014, 102 min

Bill is back. A opäť skvelý. Akoby kompletoval trilógiu postáv z Lost in Translation a Broken Flowers. Ale hoci sa jeho príbeh a príbehy jeho susedov či lady-of-the-night nesie v pohodičkovej nálade a obsahuje za hrsť úsmevných epizódiek, trpí neoriginalitu, sentimentom a nemá čím utkvieť v pamati. Všetky tie komické grimasy, brnkanie na nôtu mentor/chlapec či Naominine výstredné kreácie čoby ruskej štetky vyznievajú tak trochu samoúčelné. (San Diego Film Festival)(27.9.2014)

Ať si tenhle film skončí sebe víc pateticky, mně to vůbec nevadí. Celou tu dobu, co jsem ho sledoval, jsem z něj cítil tak hřejivé srdce, že při tom závěru mi bylo neskonale krásně. Bill Murray hrál mrzouta, který k tomu má opodstatnění tak skvěle, že kdyby nebyl jiný jeho film, na tenhle vždy s láskou a radostí budu vzpomínat. Není to ale jenom o něm. Je to také o tom malém klukovi, co ho hraje Jaeden Lieberher, o jeho mámě, ale i o tom učiteli, co do toho tahá víru, a co by mi trošku mohlo vadit. Jenže v tomto případě mi to vůbec nevadí, protože všecko je tak překrásně přirozené a upřímné, až to ve mně vyvolalo dojem, že tak zle na světě přeci jen nemůže být.(12.1.2015)

Svým námětem si film o určité scény a finále vysloveně říká, ale kdo má rád mistra hereckého minima BIlla Murraye, určitě si přijde na svý. Bill má ve filmu mnoho zábavných chvilek, vůbec si myslím že po herecký stránce je film odehranej velmi kvalitně a pokud jde o děj, tak u mě převládali dva druhy pocitů smích a nenuda.(30.12.2014)

Rozpočet $13miliónovTržby USA $44,137,712Tržby Celosvetovo $54,837,234Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,454,543 //počet predaných kusov 51,087Tržby za predaj DVD v USA $4,917,998 //počet predaných kusov 205,230║ príjemné prekvapenie, Bill Murray to vie stále pekne herecky natrieť a bravúrne ovláda svoju postavu, ostatný herci mu výborne sekundujú, dokonca aj nechutná otrava Melissa McCarthy tento krát výstupom nič nekazí /80%/(23.8.2015)

Zbožňuju Billa Murrayho a ty jeho životní ztroskotance a loosery. Je to sice škatulka, ze které téměř nevystupuje, ale zase má tyhle role zažité jako málokdo jiný. Tady mu Theodore Melfi přidělil navíc malého kluka, což je taky obehraný scénář, stárnoucí muž a transgenerační vztah s dítětem, které začíná objevovat svět a potřebuje průvodce. Nutno dodat svérázného průvodce. A právě tenhle svéráz je největší devizou filmu, ironický a satirický pohled na život v Americe, touhle optikou asi jen těžko ,,nejlepšího místa k životu na zemi." A to je první část snímku, ta zábavná a fungující na 100 procent. Pak ovšem přijde ta druhá část, ta vážná, a ta už tak nosná není. Škoda, že Theodore Melfi honil ve scénáři tolik slepic najednou, kdyby zůstalo jen u záměru napsat a natočit nemainstreamovou mírně jízlivou komedii o životě v Brooklynu (s občasným brnkáním na sociální strunu), jehož symbolem je starý zatrpklý válečný veterán, bylo by to prima a St. Vincent by asi byl filmovou událostí, záměr přimíchat do toho ještě tu typicky americkou oslavu rodinných hodnot, ze které plynou všechny ty sentimentálně laděné scény a ždímání emocí, trochu zamával s vyzněním filmu. Ta první komediální část byla dokonalá, opravdu hodně vtipná, ta druhá vážná se moc nepovedla, kdyby už tedy byla alespoň variací Eastwoodovo Gran Torina tím vztahem starý zatrpklý muž - mladý kluk ze sousedství, ale naštěstí po happyendu přišel ještě takový jízlivý závěr ve scéně u oběda...a pak také ta dokonalá scéna při běžících titulcích. Bill Murray je vážně boží...i když zalévá trávník... :-) Já jsem katolík. Tohle náboženství je nejlepší, protože má nejvíc pravidel ... a nejlepší ohozy.(25.1.2015)

• Fr

„ŘEKNĚTE MI, KDO BY BRAL DÍTĚ NA DOSTIHY NEBO DO BARU? A NECHÁVAL HO S PROSTITUTKOU?“ … „A CO ZA MATKU BY NECHALO SYNA S CHLAPEM, JAKO JSEM JÁ?“…“ /// Bill Muray pozvedl svýho frustrovanýho chlápka na další level. Melissu McCarthy moc nemusím, takže se ani nedivím, že zůstala s klukem sama. Von i ten příběh je pěknej vopruz. Kluk se sbližuje s dědkem (no tak Bille, je ti 64…), vtipu pomálu a navíc starouš Vincent není zrovna postava z dívčích románů. Příběh je klišoidní a uspokojí fakt jen fandy Billovejch mrzutejch a na celej svět naštvanejch chlapů. Slza v oku při dojemným (a očekávaným) závěru nemůže vynahradit zbylejch 90 minut. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Miluju nohy Naomi Watts. 2.) Nevím, jak se sblížím se soudem (a seš kluk nebo máma?). 3.) Thx za titule ,,bloodspill“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne(2.2.2015)

„Čo to je?“ – „Kaktus.“ – „Nie. To je ko*ot. Totálny ko*ot.“ Verím, že človek po infarkte prehodnotí svoj život a pokúsi sa začať odznova (a lepšie). Dokonca nemám problém uveriť ani tomu, že na svete existujú mafiáni, ktorí odpustia dlhy klientovi, lebo im prirástol k srdcu. Ale Terrence Howard je fakt chudák, keď z filmov tak často záhadne „zrazu“ vypadáva (Iron Man 2, Komorník a teraz toto). Ja som sa bavil, na konci som bol dojatý a dve tanečné scény OK. Všetci herci sa snažia (vrátane Naomi Watts) a mnohé klišé sú vyriešené skôr, než by ste si mysleli, čo je osviežujúce (šikana). Najviac tomu samozrejme šéfuje Bill Murray v ponožkách v sandáloch. Melancholická, troška drsnejšia poloha smutného klauna je to, čo mu najviac sedí.(21.11.2016)

Pěkná nezávislá limonáda. Charakter Vincenta /Bill Murray/ by se dal ale vytěžit mnohem lépe. Z Murrayových zhýralců tak stále vede ten z BROKEN FLOWERS.(9.1.2015)

Je to průhledné, je to neambiciózní, ale zároveň taky milé a prostě tak nějak fajn. Stejně jako Bill Murray, Naomi Watts, Chris O'Dowd a překvapivě i Melissa McCarthy. A uteče to jako voda. 70%(30.12.2014)

Já vím, bylo to strašně americký, bylo to strašně patetický a klišé, já jsem ale něco takového strašně potřebovala, kluci byli strašně sympatický a já jsem po tomhle filmu strašně příjemně naladěná, dělejte si se mnou co chcete.....miluju Tě Bille i s tím koncem......jasně, že jsem věděla jak to skončí, ale je to u takových filmů tak podstatný? Ani omylem ..(24.5.2016)

"Prohráváš pořád. Jeden by si myslel, že už sis zvykl." Tak se nám z prudivého Vincenta stal adept na svatého. Já se tedy v náboženských záležitostech necítím příliš kovaný, ale přesto mi moc nesedí, že alkoholikovi, sázkaři, lháři a zloději stačí ke svatořečení to, že si občas zahraje na doktora, pradlenu, instruktora bojových umění nebo falešného manžela. Já bych mu možná nějaký ten hříšek umáznul, ale tady se putuje z extrému do extrému. No nic, nebudu to řešit, protože Vincent samotný je poměrně zábavná postava a to ostatní nebylo až tak podstatné.(29.3.2016)

Od podobně zaměřených filmů v Miluj souseda svého hlavní postava neprochází příliš velkým vývojem. Je tu opět jeden důchodce, tentokrát válečný veterán Vincent, který má zdánlivě všechno a všechny na háku. Shodou okolností začne dělat babysittera dvanáctiletému Oliverovi, který ho postupně vytrhává z letargie. Nesledujeme ale nějaký zásadní posun od zapšklého starce ke starostlivému "dědečkovi", spíše nám film postupně odkrývá jednotlivé vrstvy Vincentova charakteru - nejdříve ty negativní (alkohol, dluhy, sázení), posléze pozitivní (péče o nemocnou manželku) finálně stvrzené v závěrečné Oliverově školní prezentaci. O to více je pro mě hlavní hrdina uvěřitelnějším a když k tomu připočteme, že jej hraje ženiální Bill Murray, zábavná podívaná je na světě. P.S.: Trochu mi vadí, že songy od The National cpou téměř do každého nízkorozpočtového bijáku, naopak hodně potěšila pasáž v baru, kde Vincent trsá na klasiku Somebody to Love od Jefferson Airplane.(9.6.2015)

Miluj Billa Murraye a na ostatní ser. On tě provede celým filmem, on tě chytne za pazouru a řekne: "Teď se směj, voe, pozor, teď to bude trochu na city, teď budeme velebit americkou vlajku a teď bude zas prdel..." Víc od filmu netřeba čekat, ale těžko si představit, že by někdo odešel zklamaný. Moc pěkný rodinný pokoukání.(6.2.2015)

Další z malých filmů, které se díky hereckým výkonům stávají filmy velkými. Bill Murray jako nevrlý stařík dostane nové sousedy - velmi bystrého, ale slabého klučinu a jeho snažící se matku, která však díky zaměstnání nemá na kluka čas, a tak se Vincent (Murray) s vidinou peněz za hlídání rozhodne, že ho bude každý den po škole hlídat. Brzy si spolu začnou rozumět, Vincent hocha zachrání před šikanou a hoch Vincenta před sebou samým. A tyto scény sbližování se dvou různých generací a dvou různých povah jsou (krom samotného Murrayova herectví) to nejlepší na celém filmu, pravým opakem je Naomi Watts, která si v poslední době myslí, že dokáže zahrát cokoliv, ale stejně jako Diana, tak ani ruská prostitutka nebudou role, na které budu časem vzpomínat. Ale jde jen o malou vadu na kráse.(13.1.2015)

Bill Murray znovu dokazuje, že mu vážné role sluší minimálně stejně jako ty komediální.(30.12.2014)

Bill Murray v jedné ze svých typických rolí, obyčejných chlapů s flegmatickým výrazem ve tváři. Naomi Watts coby ruská prostitutka má fakt ránu:) Chris O'Dowd coby učitel přináší do svých hodin svérázný humor a Jaeden Lieberher se mi začíná moc líbit. Má v sobě stejný potenciál, jaký jsem viděla u Tye Simpkinse, když začínal. Miluj souseda svého v sobě vyváženě spojuje kombinaci letní komedie s přiměřenou dávkou dramatu. Závěrečná scéna sice možná hraje na city, ale činí tak dobře, že u mně se slzy v očích objevily.(4.6.2017)

We got Bill fucking Murray and that should do! Bezelstná antisofistikovanost tohohle nekonečného klišé mě urážela překvapivě málo, protože Bill je prostě frajer a utáhne to. Skutečně není mnoho jiných důvodů tenhle film ocenit a paradoxně to působí až uvolňujícím dojmem. 3 a 1/2(8.1.2015)

Pěkná ukázka toho, jak se dá výborný námět umořit v průměrném psaní a režii. A nespasí to ani taková veličina jakou je Bill Murray (který je jako vždy skvělý), ani nádherná Naomi Watts (s příšerným ruským přízvukem), ani miloučký Jaeden Lieberher. Za zhlédnutí nic nedáte, ale čas je příliš cenná komodita, abych vám svatého Vincenta s klidným srdcem doporučil. 60%(4.1.2015)

„Jaký je Vin, když nejsme spolu?“ – „Nemá rád lidi a oni jeho. Jen ta kočka a ty. Proč ho máš rád?“ Od začátku (celá ta parádní návštěva banky) skoro až do konce jsem se víc než dobře bavil. Bill je ve své roli nerudného souseda naprosto skvělý a téměř neustále suše hláškuje („Praskla mi voda!“ – „Zavolej instalatéra.“), v čemž ho sem tam doplní (nebo mu nahrají) i další postavy, ať už Maggie („Nemůžu mít děti. Mám zkroucené vejcovody, nebo tak něco. Podle mě se jen štítily Davidova spermatu.“) nebo malý Oliver („Kdo tě naučil se prát, táta?“ – „Ne, můj babysitter.“). V případě Naomi bych možná ocenil i poněkud zajímavější roli než silně stylizovanou ruskou prostitutku, ale evidentně si ji užila a trochu mě s ní přece jenom dokázala pobavit. Téměř závěrečné vystoupení na pódiu se mi překvapivě líbilo, protože se vkusně podařilo sladit dojemnost (a to nikoli citově vydírající) s odlehčením, humorem. Scéna u jídla už byla slabší, ale „pějící“ Bill při závěrečných titulcích to napravil. Škoda jen té snahy tvůrců hrát i na vážnou strunu, kazilo to jinak vcelku pohodovou atmosféru filmu, kvůli tomu „pouze“ silné 4*. „Máš prachy?“ – „Jistě. 7 dolarů.“ – „To máš na svačinu?“ – „Ano, pane.“ – „Aspoň poznáš, jak je svět tvrdej. Něco málo přihodím. Říká se tomu zmírnění.“ – „Co je to zmírnění?“ – „Když ty dáš 7 a já přidám 3.“(29.1.2015)

Bill Murray je pořád široko daleko ten nejlepší současnej americkej herec, na kerýho se dá jít do kina. A pokud mu sekunduje Melissa McCarthy a Chris O'Dowd a komediální timing je naprosto přesný? Znamená to jediné, dám si znovu. #čsfdprojekce(2.1.2015)

Poměrně dost průhledný a předvídatelný kus, který má však ve svém čele Billa Murrayho, který je znovu výtečný a pomáhá zapomenout na několik tvůrčích škobrtnutí. Jeho sarkastický válečný veterán v laciné bundě nemá rád lidi, oni zrovna nezbožňují jeho, chodí na dostihy, na striptýz, hulí, chlastá, mluví sprostě, je na mizině. A zrovna mu noví sousedé (respektive jejich stěhováci) skolili plot. Nakonec začne malého židovského sousedského synka hlídat, protože zadlužená matka musí brát v nemocnici přesčasy. Nerudný chlapík se pak záhy „mění“ (samozřejmě jím je, jen si to tvůrci nechali pro sebe) v člověka, který je schopný nesobecké oběti, což zase pěkně po americku zprofanuje kluk při školním projektu. Že je Murrayho postava nesmírně ohraná, nakonec tolik nevadí. Prostě na to rádi přistoupíme, dostaneme k tomu ruský akcent těhotné trubky Naomi Watts, citlivý výkon debutujícího klučiny Jaedena Lieberhera a několik spolehlivých scén, kterou kloubí výtečný humor s povinnou americkou kýčovitostí. A my mu to zbaštíme, protože to prostě působí přirozeně. Výsledek bych nějak zvlášť nerozebíral, jednoduše bych si užil neambiciózní lidský příběh, ve kterém dominuje čtyřiašedesátiletý bourák, jenž to má před Zlatými glóby slušně rozjeté. 70%(11.1.2015)

Weinsteinům sice ty jejich Oscarové útoky často moc nebaštím, ale tentokrát jsem spokojen. Bill Murray hraje po svém takovou trošku verzi alá Hank Chinaski. Postupem času zkušenému divákovi samozřejmě dojde, jak se bude děj vyvíjet. To ovšem nic nemění na faktu, že se jedná, alespoň pro mě, o velmi příjemnou pohodovou záležitost, u které jsem byl na konci patřičně dojat. Zkrátka taková poctivá člověčinka. 75%(1.5.2015)

Miluj suseda (blížneho) svojho... ako seba samého. Bill Murray je parádne otravný a mrzutý, náladový, starý a vráskavý. Ten fajn dojem robí samozrejme on a to ostatné už akosi nebolo čím vyplniť. Ruská prostitútka, mužský vzor pre dospievajúceho chlapca, nejaké tie akoby komické príhody, srdce z kameňa versus zaplavenie vrúcnymi citmi...Patetické deja vú, aké to už veľakrát bolo. Vyvažuje to však charakter ústrednej postavy.(1.4.2015)

Udržim se a těch pět teda nedám, ale slzičky protejkaly panelem až k sousedům... Way to go Mr. Murray, way to go indeed!(5.2.2015)

Průměrná komedie na ohrané téma "všechno jsem podělal, ale je ve mně cosi lepšího", kterou naštěstí zvedají skvěle napsané, obsazené i zahrané role.(21.12.2015)

Murrayuv Vincent se může směle zařadit mezi takový zevlácký persony jako je Dude Lebowski nebo Tommy Basilio. V lecčems je vlastně i převyšuje. Pravda, že cyničtější divák musí zvláště ke konci lecos překousnout, přesto ten pohodovej pocit z dobře vykoukaného filmu (umocněný geniální improvizací na samém závěru) zůstane pod kůží zasraně dlouho.(16.2.2015)

Bill Murray je zkrátka excelentní ve všem co dělá. Procítěné, nenucené a prostě srdcervoucí...90%(11.8.2015)

Bill Murray slávi veľký žánrový návrat v malom žánrovom filme. Viac v recenzii pre Obrazor.(12.1.2015)

Předvídatelné: ano. V první půli zábavné: ano. Ve druhé půli dojemné: ano. Má cenu to vidět: ano. Má cenu od toho očekávat něco víc než příjemný oddech a výborného Billa Murraye: ne.(12.1.2015)

• Wacoslav1

Tohle mi teda vůbec nesedlo. Jednak si moc nepotrpím na tenhle styl humoru. Mám radši brutálnější a víc ulítlý záležitosti. No a jak se tam navrch ještě objevila ta macatá prasnice, tak bylo definitivně po filmu. Souhlasím s Lacem že jsou i snímky kde mě srala i o dost víc, ale mě jí prostě stačí jenom vidět bečku jednu odpornou zjevit se na scéně a už je film dobrej akorát tak na spláchnutí do hajzlu.10%(15.1.2015)

Oldschool feelgood movie akoby nakrútený v 80s alebo 90s. Uncle Buck pre 21. storočie.(16.12.2014)

102 minut dlouhá hořká extáze zakončená jednou z nejlepších písní všech dob a nejlepšíma titulkama minulého roku. Až se ve mě štěstím střevo hnulo.(1.1.2015)

Hodně, hodně netradiční. Na dnešní poměry v kinech až nepatřičné. Možná už jsem sám tím vším zblbnutý, možná to při vší herecké genialitě vážně bylo vlastně o něčem bez něčeho. Každopádně bych rád na adresu sousedů mých vzkázal, že za prudiče Billa a šlapku Naomi bych je vyměnil dřív, než by mě dokázali znova nasrat a ještě bych je navíc osobně přestěhoval, kam by si sami řekli.(22.1.2015)

Pro dost lidí možná povrchní a prvoplánové a já se jim vůbec nedivím. Vyjma cca první třetiny, která přetéká sarkasmem a nevázaným hedonismem hlavní postavy, je to opravdu po americku dost hrané na city a slzičky, zejména pak ten vygradovaný závěr. Co však u mě osobně hraje silně ve prospěch vyššího hodnocení je, vedle jako vždy skvělého Billa, i celková ne nepříjemně melancholická atmosféra, díky níž se vám film a jeho postavy (samozřejmě, že zejména Vincent) dostanou docela hluboko pod kůži a jen tak na ně nezapomenete. A titulková scéna je vyloženě lahůdkou ... hlavně pro nás, co tak rádi Mr. Zimmermana.(22.11.2014)

Starý bručoun, který se musí postarat o chytré dítko... hmm, kde jsme tohle už viděli... Ale těžko se zlobit, protože Bill Murray i Melissa McCarthy jsou ve svých rolích naprosto skvělí. To stejné musím říct o malém Jaedenovi Lieberherovi, který hraje ono chytré dítko od vedle - to on nese na svých bedrech velkou část emocionálních scén a zvládá je bravurně. Jinak je St. Vincent další fajn indie kousek, který zapomenete do druhého dne. Chtělo by to něco navíc - jako třeba závěr Little Miss Sunshine, kde se užasným způsobem shodí americké soutěže dětských královen krásy. St. Vincent je jen oddechovka, u které víte, že dobře skončí. 70 %(1.1.2015)

Neoriginalita je druhoradá, ak sa pri filme cítite príjemne. Aspoň v tomto žánri. A to sa mi nestalo. Vlastne stalo, ale tiež som z toho chytil parádnu depku a tá prevážila. 70% Ps: Naomi Watts kompletne vystrihnúť(29.1.2015)

Bill Murray jako bručoun, ze kterého se stane - tak trochu chtěně i nechtěně - chůva. Jsou zde pasáže, kterým se opravdu zasmějete, ale pak přicházejí rádoby dramatické okamžiky, které vám dají direkt na solar. Já měl ovšem pocit, že s tímto dávkováním autoři snímku nakládají špatně - a než, že by účelově chtěli diváka emočně nahlodat, spíš mi to připadalo tak, že se nemohou rozhodnout, co vlastně natáčejí. Což byl asi můj největší problém s tímto filmem. Přesto rozhodně St. Vincent stojí za zhlédnutí. Poznámka na závěr: Naomi Watts zde vypadá naprosto šíleně! :D(10.2.2015)

Sakra, svatořečením se prohnaly nějaké novelizace, minimálně od Anežky České :-O... No ale kde je napsáno, že svatými se mohou stát jen střízliví sluníčkoví lidičkové, že? Takhle - Bill Murray nezkazí žádnou zábavu, a to ani v případech, které zábavné být nemají, přemoudřelost jeho malého svěřence nepřekračovala únosnou mez a Naomi Watts už dlouho nebyla ve své roli tak fajn fajn fajnová. V podstatě jen další model z řady okoralých srdcí, do jejichž přízně není lehké se vloudit, pokud ta vaše nejsou ještě více potřebná... A díky tomu, že i přes kanonizaci zůstal sv. Vincent, až na malé úlitby zdravotnímu stavu, tím, kým vždycky byl, ukážu i já svou lepší tvář a protentokrát nebudu hrotit pachuť, kterou obyčejně zanechává dojetí proti mé vůli.(12.1.2015)

Najdôležitejšia vec z celého filmu: mladý nepil vôbec, ale vôbec, krv! A to by si kľudne mohlo zaslúžiť aj o jednu hviezdičku naviac...(22.11.2014)

Za(jímavá) studie jednoho starého dobráka pod slupkou morouse v sociálně (ne)vyhrocené (skoro) komedii. Starého psa novým kouskům nenaučíš, ale můžeš ho odnaučit nectnostem a naučit ho mít rád lidi. Asi takhle nějak na mě působil příběh o Vincentovi (Bill Murray), který je zpočátku nevrle protivným zhýralcem, co si nic neodpírá. Souloží pravidelně se sympatickou prostitutkou v pokročilém stádiu těhotenství, alkohol je jeho největší kamarád a neúspěšným sázením na dostihy si zadělal na dluhy. Ze všeho nejvíc miluje svůj domácí klid, ulici ve které žije, projížďky ve svém starém autě a kocoura Felixe, kterého doma chová. Přesto do jeho života, od kterého nic nového ani pozitivního neočekává, vstoupí nově nastěhovaní sousedé. Obézní a sympatická Maggie, jenž je single matkou školou povinného Olivera. Nejdříve se v zájmu sousedských vztahů poškorpí, a to když stěhováci poškodí Vincentův plot a strom. Náhoda však tomu chtěla, aby se starý pes na stará kolena stal placenou chůvou malého Olivera. Mezi těmi dvěma se začne rodit neobvyklé přátelství. A nejenom to. Vincentovi se dokonce dostane pocty, že bude chlapcem veřejně prohlášen za svatého. Ve scénáři nepříliš známého Theodora Melfiho to moc nešlapalo. Vykazoval známky nevelkých zkušeností a šablon převzatých z žánrově spřízněných filmů, které byly přepracované (např. "Gran Torino"), aby to nebylo tolik poznat. Melfi rozběhl až moc dějových linií, které ne vždy uspokojivě završil a také chybělo objasnění, či přesvědčivost, u některých z nich. Chlapec patří ke školním outsiderům a je terčem šikany, ale stačí chvilková, naštěstí ne příliš dojemná, lekce boxu u Vincenta v suterénu a je rázem po problému. Vincent navštěvuje v léčebně svoji ženu, ale pozadí jejich vztahu, potažmo umístění do sanatoria, zůstane pro diváka záhadou. Po Vincentovi jdou vymahači, kteří ho přepadnou v jeho bytě a přivodí mu mrtvici, ale dál už zmizí ze scény a nepadne o nich ani slovo. Vincent se až příliš zázračně zotaví z mrtvice. Náboženské hodiny v chlapcově třídě film kazí a ubírají mu na dějovém rytmu, který si snaží udržet. Bylo příliš evidentní, že ve filmu nejsou jen tak, avšak příprava diváka na finální scénu filmu s těmito křesťanskými kecy, byla plně nevyhovující. Scénář obsahuje pořádné nedodělky, ale coby režisér Melfi disponuje sympaticky ironizujícím nadhledem, citem pro rozložení scén a dokáže postavám zachovat jejich přirozenost i určitou věrohodnost. K ruce měl vynikající herecké obsazení. Bill Murray nedopustil, aby se jeho morous stal schematicky předvídatelnou figurkou na šachovnici v "istvudovském" stylu a jeho vystižení podstaty charakteru jeho komplikované postavy je brilantní. Naomi Watts, pánové, budete nad ní slintat. Co ta dokázala s postavou rajdy (páni, v 46 járech si troufnout hrát sexy těhotnou!), je přímo paráda. Její flegmatická Daka měla absolutně originální sexy rozměr. Melissa McCarthy svoji tukem obalenou Maggie zahrála zcela přirozeně i zároveň mile. A v jedné z prvních rolí se představil Jaeden Lieberher, který jistě v budoucnu, v rámci dětských rolí, překvapí. Shrnul bych to tak, že je to příjemně plynoucí příběh o krásách a strastech jednoho (zdánlivého) protivy a jeho malého okruhu přátel, kteří je s ním sdílejí. Bratři Weinstenové a Don Cheadle, jež jsou pod filmem podepsáni jako producenti, na něm sice v (našich) kinech nevydělají, ale film je vlastně takový balzám na nervy. V tomhle ohledu funguje dokonale. Naopak, určitá schematičnost filmu zapříčiněná scénářem s nepropracovaným (osobitým) rukopisem, s nímž film svede nejeden boj, příznivý dojem sráží. 60%(9.1.2015)

Tak nějak by možná dopadl Kolja, kdyby Svěrák neměl čas. Veselé i smutné, hořké přesto milé, sarkastické i laskavé, typicky hollywoodské přesto výrazně nekorektní, často předvídatelné ale přesto nenudící. Sólovka Billa Murraye, který projíždí příběhem jako poněkud zarezlá přesto pořád ostře nabroušená kudla a roli protivného mrzouta se zlatým srdcem dotahuje k dokonalosti. Ovšem nutno uznat, že i díky zdatné pomoci výborného Jaedena Lieberhera. První půlka potěší cynika kanonádou sarkastického humoru, druhá pak ty ostatní, zklidněním do vážnější roviny s postupným odhalováním Vincentova života, i na city rozehraným sentimentálním závěrem. Zkrátka velmi vydařená jednohubka, za kterou dík.(4.1.2015)

Chaplinův KID, Svěrákův KOLJA, Eastwoodovo GRAN TORINO, Melfiho ST. VINCENT... pořád ta samá písnička, čili potvrzení, že to stále funguje. U mě osobně tomu není jinak a tenhle typ divácky vstřícných filmů se mi líbí (byť zde namátkou uvedený výčet je kvalitativně docela rozkolísaný). Sledovat sbližování osamělého chlapíka s malým klukem má v sobě prostě něco odzbrojujícího a čistého, co musí vykouzlit úsměv na tváři snad každému. Co už u mě ale moc nefunguje, je to brnkání na sociální strunu - všechny ty připomínky toho, jak je život těžký, když máte hluboko do kapsy, mě nechávaly ledově chladným - poslední filmaři, kterým jsem tohle věřil, byli Vittorio De Sica a Federico Fellini, a od jisté doby jsou podobné filmy jen vylhaná šmíra a logický protějšek druhého pólu filmů, které pro změnu líčí nablýskaný život lidí z lepší společnosti. Po této stránce rozumím, proč je film zaplněn tou multikulti omáčkou - ale bylo by se možno třeba ptát, jestli by se něco změnilo, kdyby Naomi Watts zahodila ten svůj směšný přízvuk a hrála normální americkou šlapku? Podle mě vůbec nic. Celkově si ale myslím, že není moc radno podrobovat tenhle film nějaké přehnané racionální analýze - prostě stačí základní líbilo / nelíbilo, bez zbytečného podezírání, zda film tuhle moc "netlačí na pilu" a támhle "citově nevydírá diváka", jak se s oblibou říká. I kdyby, co na tom? Mě osobně třeba film víc bavil v první polovině, kdy je místy vážně hodně vtipný, a dobře jsem se pobavil. V momentě, kdy film sklouzává z komediální roviny do té vážnější, mě už bavil méně, ale ve výsledku si pořád myslím, že 4 hvězdy si bez problému zaslouží. Bill Murray rozhodně v jedné ze svých nejlepších rolí.(31.12.2014)

Bill Murray už opravdu hodně zestárl. Role protivného staříka mi k němu ale z nějakého důvodu úplně neseděla, sama nevím proč. Ne že by ji nezvládl dobře, i za srdce to dokázalo chytit.... ale co se týká takového tématu "mrzutý dědek vs. mladý chlapec", mnohem víc mě zasáhl film Gran Torino. Tohle mi asi do budoucna v paměti příliš neutkví. ~(3,4)~(23.6.2015)

Kašlu na výtky, tak nějak mě to zahřálo u srdce a víc jsem opravdu nechtěl po dnešním psychicky vyčerpávajícím dni. Takže tentokrát si kritiku přečtěte u jiných uživatelů. Maximum!(26.1.2015)

Nebyť fantastického (ako inak!)Billa Murraya, tak ten film môže veľmi ľahko skĺznuť do prílišnej patetickosti a "limonádovosti". Aj sa tak síce deje, ale stále je zachovaná hranica dobrého vkusu a sentiment je dávkovaný tak akurát znesiteľne. Predvídateľnosť je vybalancovaná sympatickým celkovým vyznením. Nič svetoborné, ale na jedno pozretie je to OK:)(27.3.2015)

Jedná sa o pohodovú záležitosť a Theodore Melfi ( aj scenár ) vytvoril zábavné dielko, plné zábavných a dojemných scén. Nesnaží sa nič vysvetlovať, nikomu sa nepodlieza, všetko pochopí divák sám a to sa mi páčilo. Lenže všetky tieto atributy sa stali tvorcovi pascou a nedokázal z nej vyliezť, všetko posobí mnohokrát príliš násilne. Ale Bill Murray je vynikajúci. 3+(11.1.2015)

Kéž bych mohla říct, že Miluj souseda svého je originálnější kousek... Příběh sice v žádném případě nenudí, ale až moc z použitých vypravěčských trop je jenom variací na už viděné jinde (chlapec a bručoun, pomoc se šikanou, svobodná matka, co věčně nemá čas). Plusové body ale musím dát za pointu, které je o přijetí a smíření, ne o napravování. Bill Murray a Melissa McCarthy svoje civilní party zvládají s přehledem, jenom Naomi Watts vyfasovala parodii na ruskou prostitutku.(23.1.2015)

Úplně po všech směrech průměrný černo humorný snímek o nápravě alkoholického, nevrlého dědka, pomocí malého kluka. Film nijak nepřekvapí, ale potěší nestandardním Billem Murrayem.(14.7.2015)

Nic nového pod sluncem... Kdybych si přečetl předem obsah (což zásadně nedělám, protože ve většině případů potom znáte tak první hodinu filmu), věděl bych jak film skončí ještě dřív, než začal... Takhle jsem to zjistil až asi po pěti minutách filmu... Na to, že se mělo jednat o komedii, jsem se moc nenasmál, ale je to prostě ten film, kdy z kina všichni odcházíte s takovým tím přiblblým úsměvem... Jedna věc se ale musí Vincentovi nechat - už dlouho jsem neviděl, že by tolik lidí zůstalo v sále až do konce závěrečných titulků... :)(9.1.2015)

Svatý Vincent funguje, protože má výtečný casting; závěrečný sentiment vůbec nevadí ba naopak, v tomto poctivém hereckém podání působí velmi příjemně (a lidsky!). Jediné co moc nefunguje je Naomi Watts, která tlačí tu komedii až moc na doraz; a český překlad titulu, který tak trochu boří důvtipný název, který má co do činění s vyzněním příběhu. 70%(30.12.2014)

• seale

Mám totožný názor s POMO a tak u mě film získal jen dvě hvězdičky. -> Nákup laciné holky dětské postýlky: "chtěla bych nějakou krásnou a levnou". Kino se směje. Vtipná parafráze přechází i na samotné zhodnocení filmu. Škoda, Bill je klasik. Asiže jsem se nemohla ubránit porovnání s jinými klasikami, třeba Lepší už to nebude, Cena za něžnost nebo Pán velryb (kde figurují podivínští senioři, co mají svůj svět a je na tom položen scénář).(31.12.2014)

• kajda.l

Svatej Vincek aneb otravná agitka hrdinství a hlavně dokonalá reklama těch nejlacinějších amerických filmových klišé. Místy k nepřežití, naštěstí to k mírné snesitelnosti dokáže táhnout Bill Murray, no ale vážení, s tím vychvalováním cynických hlášek, bych to zase tak nepřeháněl. Wattsové nechutné přehrávání je na pár facek. Líbivě primitivní a zoufale nedotažený film. S Melfim končím. 40%(25.3.2015)

Lady of the Night“, už jste slyšeli vznešenější eufemismus pro šlapku? Svatý Bill Murray a tak trochu jiná rodinná komedie.(12.10.2015)

pěkné. K dokonalosti mi tam něco chybělo. Pobavil jsem se, ale neudělalo to ve mně nějaký silný pocit, že bych teď na ten film myslel(30.12.2014)

V poslední době mám radost z Billa Murrayho, konečně vystoupil ze škatulky herce jednoho výrazu, který pořád hraje ty samé postavy a konečně něco předvádí. Rolí "Svatého Vincenta" si evidentně zahrál s velkou chutí a výsledek je nad očekávání dobrý. Herecky je ostatně snímek silný, kupříkladu ruská angličtina Naomi Watts je neodolatelná. Pohodový, příjemný film s typickým americkým koncem, ale nad tím můžeme zavřít oči.(31.3.2015)

Takové bill-murrayovské Gran Torino. Bohužel mi dojem docela zkazil nepěkný, za uši tahající, český dabing.(21.2.2016)

Malý je síce na svoj vek inteligentný, ale na konci naivný. Z plesnivého ožrana, čo sa mu venoval za prachy a keď ho naučil zarobiť, ukradol mu peniaze, spravil pre účely školskej besiedky svätca, ktorý to s určitým sebazaprením veľkodušne prijal.(9.10.2017)

Líp než EdaS a JohnnyD bych to nenapsal... :) Sice je to trochu prvoplánové, nicméně po celou stopáž sympatické. 3* je málo, 4* zase trochu hodně. Nicméně nenudil jsem se ani chvíli a ten americký dojemno-klišovitý (a také lehce kýčovitý) proslov na závěr jsem si dost užil! :)(31.12.2014)

moc příjemná oddychovka s klasickým americkým klišovitým proslov-finále, které je ale jediným výraznějším mínusem téhle podívané.. je to sice od první do poslední minuty naprosto předvídatelné, ale tak nějak to vůbec nevadí.. a Murrayho Shelter from the Storm v závěrečných titulcích je boží!(9.1.2015)

Docela průměrná komedie. Když jsem na plátně viděl svou oblíbenou herečku Naomi Watts, jakou dostala hloupou a stupidní roli, chtělo se mi skoro brečet. Tohle však naštěstí převýší tradičně výborný Bill Murray, který zraje jako víno a jehož výkon, je určitě tím nejlepším, na co si při vzpomínce na tenhle film vzpomenu. Prostě typický, hodný soused, jakých je kolem nás zcela jistě spousta.(10.1.2015)

„I'm showing him how the world works. You work, you get paid, you drink. - You're drinking alcohol? - ...I honestly don't remember.“ Zkoušeli jste si někdy představit Gran Torino jako komedii? Pusťte si Svatého Vince a nedá vám to tolik práce. Když jsem dostal doporučení na tuhle komedii, tak by mě nikdy nenapadlo, že se u toho budu takhle moc smát a bavit. Tenhle film je prostě dokonalý! Bill Murray se vrátil s plnou parádou! Vincent (Bill Murray) je důchodce, co nechodí daleko pro facku. Domů si vodí prostitutku (Naomi Watts), sází na koníčky, pije whisky a kouří doutníky. A zapomněl jsem na jeden důležitý fakt. Nemá totiž rád lidi. A oni nemají rádi jeho… Po jedné prohýřené noci mu zaklape na dveře malý 12ti letý klučina, že se jmenuje Oliver a bydlí hned vedle. Díky pár náhodám skončil bez klíčů a máma se vrací až pozdě. „Můžu tady počkat? – To jako… V mém domě?“ Příběh začíná a starý Vincent ho seznamuje s tím, co potřebuje v životě nejvíce. Odhodlání, tvrdou ránu a správnej výběr koně. Opravdu jsem to nečekal, ale film je ještě lepší, než bych si mohl kdy myslet. Bill hraje dokonalou postavu svým dokonalým sympatickým postojem. Pouto, které jeho postava naváže s klukem je jedním slovem – kouzelné. Pak nechybí dlouho ke skvělému situačnímu humoru, božím hláškám a nakonec i dojemnému zakončení. Emoce ve filmu jsou jednoduše upřímné. Jako komedie film v žádném případě nezklamal, protože si upřímně nepamatuju, kdy jsem se u filmu takhle často a příjemně smál. Oblíbená Naomi Watts hraje naprosto perfektně ruskou dívku noci. Kdo by to byl do ní řekl, ale její přízvuk a chování je prostě dokonalé. A oblíbený komik Murray? Pro Billa je to úžasná labutí píseň. Sám sebe se ptám, proč jsem nedal pět hvězdiček. Tuším, že až uvidím film podruhé, tak je s klidným srdcem dám… (89 %)(30.3.2016)

Alkoholem prosáklý soused Bill Murray je v roli mrzouta absolutně přesvědčivý, chvílemi jsem se zahloubával zda to vůbec hraje, neb jeho výkon je nadmíru výborný. Příběh je lidsky vtipný, přesně takový, který pobaví a nijak neurazí přemýšlející hlavu divákovu. Naomi Watts se zhostila své role též na výbornou, její role ženy, která je "lehká" jak pírko skvěle doplňuje, jak whisky prázdnou sklenku, Billovo mrzouctví. Příjemný film, který umí neotřele pohladit a já jsem za to pohlazení velmi rád.(31.12.2014)

Tak čekal jsem víc a to skoro po všech stránkách,že mě film více dojme,víc nabídne ujetého humoru,víc do hloubky půjdou postavy včetně Billa Murrayho.Přesto všechno,ale film není špatný a Bill Murray si roli zjevně užívá a vůbec není znát ,že hraje ,ale spíš jakoby to byl opravdu on.Vše vylepšuje závěr filmu ,který přeci jen trochu emocí přinese.Jinak nechápu moc nominaci (teď už nevím na jakou cenu) za vedlejší roli Naomi Watts akor když se píše,že odvedla dobrý výkon v Birdmanovi tím neříkám,že je zde špatná,ale určitě bych to netipl na nějakou nominaci.Ještě bych doplnil,že je osvěžení role Melissa McCarthy,která po nějaké době co jsem jí tedy v něčem viděl tak má normální roli.Za mě je celkové hodnocení filmu na 60 % a tři hvězdy.(4.1.2015)

Bože, úžasnej film!(27.7.2015)

Je to příběh značně inspirovaný filmem Gran Torino , aneb vztah stárnoucího mrzutého veterána a outsiderského kluka ze sousedství, akorát bez auta a střílení, tentokrát s famózní „dámou noci“ ruského původu v perfektně laciném podání Naomi Watts. Na rozdíl od svého předobrazu film nevystoupá do tak dramatických zákrut a konců, a proto nejspíš zobrazuje realistický pohled na muže bez iluzí a neúplnou rodinu(16.12.2015)

Ešte že to malo Billyho, však? Nie že by bol jediný, ktorého si v tejto roli viem predstaviť, zvládlo by to aj pár ďalších pánov hercov. Ale len pár. Také je to hrubé zrno, že až takú jemnú a presnú prácu s prejavom si to od hlavného predstaviteľa žiadalo. Ešte že tí najlepší nie sú vždy najdrahší, však pán Melfi? ;-)(17.9.2016)

Malý veľký filmík stojaci hlavne na Murrayovi a jeho pohodových kreáciach. Tažko filmu vyčítať, že je taký aký je. Pretože aj napriek chybám má v sebe celkom pekné scénky a ako na celok sa na to dobre pozerá. Nečakal som, že bude Watts taká sexi aj s ruským prízvukom. McCarthy kupodivu veľmi príjemná v rovine nie šialenej a uškriekanej blbky, ako ju poznáme s komédií a dokonca aj ten Jaeden Lieberher v podaní malého chalana je omnoho znesiteľnejší ako väčšina jeho rovesníkov. Ono je to taký ten tradičný hodnotovo pozitívny guláš, hľadajúci pekné veci tam, kde väčšinou nie sú. Nie je prehnane vtipný a nesie v sebe akúsi horkosť. Pritom, ale dojíma tým najpohodovejším spôsobom. Netvrdím, že si ho znova zajtra pozriete, ale garantujem vám, že keď ho budú dávať v telke, alebo ho niekto navrhne ako fajn film navečer, nebudete sa brániť. A Bob Dylan nakoniec bol, je a vždy bude tým správnym zakončením akéhokoľvek filmu.(28.1.2015)

Dojemný...ale né hloupě sentimentální. Přirozeně hrající šropál, o Naomi a Billovi se zmiňovat nebudu, to jsou moji oblíbenci, takže jsem rád, že po odpadu v "Drsňačkách" si Melissa zahrála ve skvělym filmu.(1.3.2015)

Veľmi príjemná oddychovka, ktorá vie byť v prvej polovici správne drzá, s ironickými dialógmi a sarkastickým pohľadom na život, až by sa ju žiadalo premenovať na Satan Vincent. Bill Muray opäť hrá ufrflaného, nepríjemného starca a opäť raz skvele. V druhej polovici už sa z neho stáva ten Saint Vincent z názvu, na rad prichádza dôraz na rodinné hodnoty, jemna dávka pátosu, ale film stále vie mať srdce na správnom mieste, takže to vôbec nevadí. Áno, je to priehľadné skrz naskrz, ale zároveň tak nenútené, prirodzené, krásne úprimné a v tak odľahčenej nálade, že tých 100 minút si ešte niekedy veľmi rád zopakujem. A na Naomi Watts v podaní ruskej štetky budem spomínať ešte veľmi dlho. S úsmevom od ucha k uchu silých CELKOVO: 4* (8/10)(13.3.2015)

Mám ráda bručouny. Bývají to lidé, kteří stojí za mou námahu. Sice bručí, jenže je za tím něco sladkého. Stokrát lepší jeden bručoun, než 20 sluníček. Vincent je přesně takový. Chtěli byste si říct, že je odpadlík a nestojí za to. Byla by to chyba, což v hloubi duše víte. Závěr je možná trošku kýč, jenže drobet růžové chceme všichni, ne? Proto tu sladkost odpouštím a vychutnávám. Věci přece nemusí končit jen blbě. *Zkuste O Schmidtovi. Pokud se Vincent líbil, tohle bude taky.(28.4.2015)

Ten rozjezd je naprosto ultimátní. Bill Murray předvádí přčsně to, co od něj očekáváte a nejednou vaše očekávání i předčí, což je hrozně fajn. Já mám tyhle staréí nerudné ale své chlápky hrozně rád, tak nějak si představuji své stáří a doufám, že budu takovýhle free fucker. Naomi Watts s brutálně krátkou minisukní a kulervoucně sexy ruským přízvukem mě prostě srazila hákem k zemi. Tohle bych od ní nikdy nečekal a fakt trvalo, než jsem se ujistil, že je to opravdu ona. Melissa McCarthy konečně ukázala, že dokáže i normální role, a dobře. Hodně, hodně příjemný a lidský film. Hodně jsem se nasmál, trochu jsem si pobrečel (scény s Vincentovou manželkou mě prostě drtily). Jen ten konec byltakový trošku moc americký. Vždcky si u toho říkám, že když takhle okatě musí před diváky strkat skoro normální věci, se světem není asi něco v pořádku. Ne že bych byl přesvědčen, že je. Není.(28.7.2015)

Chci, aby byl Bill Murray i mým dědečkem!(31.7.2016)

Pojmy príjemná indie nezávislá komédia a štúdiový komerčný kalkul sa občas zlejú dokopy a vznikne niečo ako Miluj suseda svojho. Tisíc a jeden krát obohratá pesnička s rovnakou dávkou klišé, ako vždy. Zmena prichádza s jedným pomerne nečakaným zvratom, lenže aj po ňom sa všetko dostáva celkom bezproblémovo do starých good feeling koľají. Potešilo ma, ako scenár zapracoval v konečnom dôsledku s vývojom jednotlivých vzťahov, keď uprednostnil to, čo bolo prirodzené a nie to, čo očakáva a chce divák. Takže koniec dobrý, všetko dobré. Ale ani zďaleka nie výborné.(4.1.2017)

"My water is broken!" "Call a plumber!" Klející Bill Murray, těhotná Naomi Watts s ruským přízvukem a halda nekorektních gagů, které neznají žádné tabu - náboženství, prostitutky, Hitlera... prostě cokoli. Připravte se na slzy smíchu, smutku i dojetí a pusťte si dramedii roku 2014.(13.12.2014)

Mám rád takéto malé nenápadné filmy s veľkým srdcom. Len škoda že podobné príbehy sa stávajú len vo filmoch.(16.8.2015)

Zábavná podívaná ze života mrzouta a skvělý Bill! Všechno v tom filmu jde tak pěkně ruku v ruce. Velice jsme se bavil.(27.8.2015)

Kupodivu snesitelné i přes to poněkud (alespoň pro mě) dost ohrané téma, kterak klučina přilne k vopruzelýmu dědkovi a spolu to dotáhnou na jakýsi nový level bytí... Čekal jsem z toho nějaký nezáživný divný cajdák ála Extremely Loud and Incredibly Close, ale tady tohle se povedlo díky těm pár komediálním vsuvkám, Billovi a kupodivu i neotravné Mellise (- "Cactus." -"Wrong, its prick. A huge prick."). Ačkoliv zároveň uznávám, že bych se obešel i bez té sladkobolné ždímačky při prezentaci, která byla už fakt moc. Rozhodně bych ale film spíš popsal jako Drama / Komedie, rozhodně to není samo o sobě komedií ku chlámání se.(9.1.2015)

Od jedné z nejlepších komedií roku 2014 bych čekala trochu víc, než jen nerudnýho staříka, který protne život malýho kluka, který je outsiderem se vším všudy. Nebýt Daky (fakt to byla Naomi Watts??), dacanského chování Vincenta a jeho vyprahlýho trávníku, byla by to podprůměrná americká komedie, která má poselství jasný jak spodní hák. Nemám zkrátka ráda tyhle prvoplánový akce, který si celou dobu hrajou na to, že by rády oslovily i diváky artových filmů.(23.5.2015)

Já tedy svého souseda fakticky miluji, z dálky vypadá, jako že má parametry Romana Skamene, a zblízka je to bohužel pravda, jen ho ještě zdobí slušivá pleška, na níž se odvážně zuby nehty drží tupé, k tomu si připočtěte jeho talent švihat bičem do rytmu country písní, mno, prostě vlhkej sen každý holky. Tím chci říct, že bych Billa Murrayho jako obyvatele vedlejší vily Vilekuly klidně brala, i když mu zrovna z každýho oka koukaj dvě promile a na triku má mastnej flek ve tvaru mexickýho dolaru, ale pořád je to opravdu dobrej herec. Bohužel tenhle film nezachránil, protože zápletka je tak nějak vohraná jak moje vinylová deska největších hitů George Michaela.(6.1.2015)

Bill Fucking Murray!! Každej geniální herec by měl mít film, kde hraje starého nepříjemného dědka... Jack Nicholson, Duvall, S.L. Jackson, tito a mnozí další si takovou roli už střihli. Ale Bill hraje podobnou postavu každý druhý film :). Příběh je celkem klasickej, nic nového pod sluncem, ale jelikož nepříjemnej morous není nikdo jinej než jeden z nejlepších herců Bill Murray, povyšuje film na jinou úroveň. Malej kluk byl taky v pohodě a snad poprvé mi nevadila Melissa McCarthy, která už je tak tlustá, že se někdy ani nevešla do záběru... A to není úrážka, to je prostě fakt, měla by na sobě trochu zamáknout. Na příjemný večer ideální film, ale Bill má i lepší. 4*(14.3.2015)

Tisící dojemná sonda do navenek zahořklého obstarožního srdce. Ale moc hezká sonda.(23.8.2015)

Odpustim tomu ten dojemny kycovityzaber, ktery nebyl tak hrozny, jak jsem se bala, protoze predvidatelny byl, ale vyzdvihnu ten neuveritelny sarkasticky humor. Navic postavy nebyly cernobily, kazdy mel svoji spatnou i dobrou stranku a to i vcetne Oliverova otce. Spoiler. "Nevim" je nejvic rozsirujicim se nabozenstvim :)(31.12.2014)

Bill Murray po dlouhé době opět předvedl, že dokáže v jedné roli spojit jak tu komickou tvář, tak i svoji druhou silnou stránku, kterou jsou vážně laděné postavy a role. Film si nehraje na žádný Oskarový hit, jde o naprosto čistý příběh ze života, kde nám právě Bill umocňuje ten velmi příjemný pocit, který při jeho sledování budeme mít! V některých chvilkách je příběh i dost emotivní, ale konečný mix všech fází děje, dělá film jako celek velmi poutavý, zábavný a doporučující ke shlédnutí.(9.1.2015)

Ten klučina byl prostě fakt inteligentní a skvělý. Nejlepší herecký výkon. Až potom následoval Bill Murray. "Is that Vinc's? - Baby? - Yeah. - I like to stay away from whole situacion. Jsem hrozná měkota, protože při závěrečném ceremoniálu, kdy ho jmenoval svatým jsem brečela jak vůl. 4* si to rozhodně zaslouží už jen proto, že Melissa McCarthy je tu po hodně dlouhé době v relativně normální roli. "She died? - No she shrunk herself. She's living in this now. Rent free."(7.2.2015)

Kde je můj svinčík?!(11.2.2016)

Bill Murray se dal využít ještě lépe, tím spíše, že jeho postava nabízela spoustu možností. Taky to trochu přehnali s tou limonádou na konci. Jinak ale film pobaví, nenudí ani neurazí, líbilo se mi i obsazení dalších rolí (ruská štětka Naomi Watts, Chris O'Dowd, Terrence Howard). Nominace na nějaké ceny nejsou dle mého názoru na místě, ztráta času to ovšem není.(11.2.2015)

První kinovýkop letošního roku a hned taková pohodička. Bill Murray je holt záruka zábavné pokoukané, tady navíc s dramatickým srdíčkem v závěru, takže i slzička ukápla. Indie jednohubka se střídmým dějem, bezva hudbou a kvalitním hereckým ansámblem… spokojenost na všech frontách.(20.2.2015)

Milá sentimentálně komedie o smutném cynickém starci, kterému se vrátí chuť do života v momentě, kdy se k němu přistěhují noví sousedé. Námět rozhodně není originální. Filmů o tom, jak se z nevrlého staříka stává mentor tu už bylo mnoho a kdo je má nakoukané, tak toho St. Vincent rozhodně nemůže překvapit. Je to natočené svižně, Bill to jako vždy herecky v pohodě celé utáhne a ani ten náboženský motiv kupodivu moc nevadí. Snad jen Naomi Watts v roli společnice působí... zvláštně.(18.5.2016)

• hygienik

Prvá pol hodinka bola dosť vtipná, zvyšok filmu bol priemer priemerov, okorenený klasickými americkými klišé (zahorklý vojnový veterán). Film by bol hodný 3 hviezd, keby to nezabil poučný, slzopudný záver. Ďakujem POMOVI, že CSFD projekcia v BA, sa stala realitou.(16.12.2014)

Parádní hořkosladké drama plné lidskosti a životních mouder, které baví, rozesměje, ale i dojme. A to vše naprosto nenuceně. A k tomu ještě sympatičtí herci s báječným Billem Murraym v čele.(1.5.2016)

Moc prijemny film o jednom mrzoutovi, co vlastne neni takovej parchant a jednom necekanem pratelstvi. Zahreje.(15.8.2017)

80%(17.1.2015)

Komediálnější a odlehčenější Gran Torino. Naomi je tam z mého pohledu tak trochu navíc a ještě jí to ani moc nejde. Bill je výborný, ostatně jako téměř vždy.(9.3.2015)

Nevšední a pohodový film. Murray vnáší do filmu svěží vítr a jeho role jako by mu sedla jak gatě na zadek. V průběhu filmu jsem se bavil a nezaznamenal jsem ani jeden okamžik kdy bych se nudil. Určitě tento film doporučuju, ale nedám tomu maximální hodnocení, jistá nadstavba či že by mě to nějak extra ohromilo to zas ne, klasická americká komedie, která není trapná a hlavně není tak křečovitě vtipná což je velké plus.(30.12.2014)

St. Vincent bude s každou další projekcí zrát jako kvalitní víno. 8/10!(31.1.2015)

Ide o kalkul, ktorý nemá ani originálny dej, ani poňatie, ale ide o kalkul natoľko kúzelný, vtipný a občas sentimentálny, že nejde nepodľahnúť.(31.8.2015)

Vincent je zvláštny film, určite nebol zlý, vlastne Bill faking Murray nebol zlý. Bol skvelý a presne taký akého som ho chcel mať. Akurát celkovo tomu chýbalo nejaké korenie, niečo čo by to spestrilo, aby som na to nezabudol hneď druhým mesiacom. Nazdar(4.1.2015)

Po velice velice dlouhé době pěkná americká komedie, která si na nic nehraje. Porušil jsem svoji zásadu nechodit na komedie do kina a udělal jsem pekelně dobře, protože tahle stála za to. Samozřejmě je to zlodějina jako prase a podobný koncept můžeme vidět v mnoha filmových podobách, ale tato s Billem se mi líbila sakra hodně, protože se mi tvůrci konečně po mnoha letech trefili do vkusu humoru. Musím taky pochválit výběr toho mladého klučiny, který mě svým ztvárněním své role totálně dostal a zkušenému starému lišákovi Billovi nejen že stačil, ale i tvrdě konkuroval. O skvělém výberu herce pro roli učitele asi ani nemusím mluvit, protože Chris O'Dowd mluví sám za sebe a celkově to prostě dohromady strašně pěkně fungovalo. Komedie bez křečovitých a trapných scén už se nevidí tak často a tohle je jedna z nich. Věřím že nezůstanu jen u toho kina, ale hned jak to půjde kouknu na to znovu a velice rád i doma. PS: Skvělé titulky! :))))(17.1.2015)

Jakkoli film sem tam nabíral body za důkladnou studii mého stáří, dokázal se jich v závěru zbavit s lišáckou elegancí. Tyhle sázky na jistotu mě iritujou a ještě se kvůli nim nenávidim za to, jak projeví moji nízkost tím, že se zkrátka předvídatelně bavim jenom nad tim, jak je Bill Muray alkáčsky cool a sere celou ulici. Naštěstí je St. Vincent dost mizerně natočenej, má přímo příšernej střih (vypadá to, že byl na poslední chvíli transformován do PG-13) a závěr je přesně tak připosranej a nezábavnej, že by skutečný Vincent hodil po televizi botou.(1.5.2015)

• Lacike

Tak si Bill Murray znova strihol toho svojho otravneho morousa, ktory je v jadre dobrak. Tento jeho stereotyp ma uz prestava bavit. Nepomôze mu ani scenar, ktory neprinasa absolutne nic nove alebo originalne a je napisany jak podla sablony indie pohodovych nezavislych filmov. Vsetko je od zaciatku do konca predvidatelne a vdaka tomu uz dost nudne. Ani svojimi vykonmi to herci nevytiahnu z priemeru a tak za zmienku stoji len to, ze Melissa McCarthy prekvapivo nie je tak neznesitelna ako v ostatnych filmoch. Co je prilis malo na to, aby tento film stal za pozretie. 4/10.(3.1.2015)

Bill Murray, v parádní variaci Gran Torino - Big Lebowski, totálně zabil. Stejně jako Naomi Watts. Vyhodila bych celou linii s tím malým chytrákem a jeho matkou. Akorát by se to pak jmenovalo Big Lebowski 2. Nebo Gran Torino: Rise of a Warrior. Taky škoda toho debilního názvu v české distribuci.(29.1.2015)

Gran Murray Torino.(6.9.2015)

Miluju Billa. Je originálně osobitý a naprosto skvělý. Slabší povahy by dokonce mohly ke konci uronit slzéčku. Murrayi ty zvíře jedno :-D MUCK MUCK(9.1.2015)

Pohodová dramedie, která asi ani nechce být něčím víc. Od prvních minut je zcela jasné, jakým směrem se bude ubírat a opravdu se poté už jen odškrtávají povinné žánrové položky a film už nenabídne žádná další zásadní překvapení, natožpak zvraty. Melfi ale ví, co točí a na debutanta odvádí hodně dobrou a spolehlivou práci. K vesměs pohodové atmosféře se přidávají příjemně nekorektní hlášky a poznámky, které vykouzlí úsměv na rtech svou trefností a neotřelostí. Taktéž s určitou melancholií se mu v závěru daří pracovat obstojně a snad nikdy nesklouzne k laciným emocím a dojímání diváků, ačkoli úplný konec už k tomu má nebezpečně blízko. Nad průměr povyšují film herci, jejichž obsazení je přesné a nelze mít proti němu jedinou námitku. Murray je fantastický a v každé scéně je radost se na něj dívat, jeho Vincenta nelze nemít rád, i když má ke vzoru ctností na míle daleko, debutující Lieberher mu skvěle přihrává a kooperace mezi nimi naprosto funguje. Za zmínku určitě stojí i výborná (!) McCarthy, která je snad poprvé v kariéře snesitelná, neotravná a svým způsobem sympatická. Výborní Watts s O´Dowdem jsou pověstnými třešínkami na dortu, které dotvářejí veskrze pozitivní dojmy z této předvídatelné, nijak objevné, přesto ale více než sympatické žánrovky. 70%(11.1.2015)

První polovina zábavná, v druhé polovině přichází klasický scénáristický zločin - polepšit bezcharakterní postavu a vše dovést do příšerného morálně přijatelného konce. Ano, ještě pořád se takhle prasí filmy. Samozřejmě film nese Bill Murray a jeho sarkastický dětský protějšek překvapivě není tak otravný, jak se od dětí v převychovávacích filmech čeká, ale bohužel jediné klišé, kterému se film vyhýbá, je spárování Murraye s matkou kluka.(30.1.2015)

V případě Billa Murrayho nejspíš neumím být objektivní, ale já to herce prostě žeru. Tady mu ještě těžce šlape na paty Naomi Watts. Já se prostě královsky bavil a o to šlo asi především. Myslím, že St. Vincent se stane dalším filmem, který můžu sledovat vždy a všude, znovu a znovu.(31.1.2015)

Murrayho one-man show. Bohužel nebýt jeho a zbytku velmi povedeného obsazení, tak tu máme naprosto zaměnitelnou a ničím extra zajímavou feel-goo záležitost, jež vás svojí režií dvakrát nestrhne a velmi rychle z vás vyprchá.(21.2.2015)

Hořká komedie o nečekaném sblížení sarkastického mrzouta, který není pod svou negativistickou slupkou tak špatný, jak se na první pohled jeví a malého kluka, který touží po kamarádovi. Zní to povědomě? Mělo by a za normálních okolností by film nestál za větší zmínku nebýt excelentního hereckého ansáblu v čele s výtečným Billem Murrayem. Melissa McCarthy vystoupila z obvyklých vod uřvaných a vulgárních rolí a příjemně civilním způsobem ztvárnila matku samoživitelku, které začnou věci přerůstat přes hlavu. Naomi překvapivě ukazuje komediální talent v roli těhotné striptérky s ruským přízvukem. St. Vincent rozhodně stojí za vidění. Je to sice neoriginální komedie s průhledným závěrem, ale z vod zapomnění ji táhnou skvělí herci (TIFF 2014)(2.10.2014)

Námětem film samozřejmě evokuje Gran Torino. Nově přistěhovaný soused, outsider, naváže kontakt se starým sousedem bručounem. To je ale asi tak vše co oba filmy spojuje a proto je velmi těžké porovnávat. Na rozdíl od Eastwoodova dramatu je tento snímek komedie. Ale ne taková ta bláznivá americká ptákovina, která se mi evokuje, když slyším spojení americká komedie, nýbrž komedie o životě, se spoustou skvělých hlášek (nejen) z úst skvělého Billa Murraye a perfektní Naomi Watts. Konec byl možná trochu prvoplánový, ale byl krásným vyvrcholením příběhu a mne dojal. Tento film by mne možná do kina úplně nepřitáhl, ale jsem rád, že jsem jej díky CSFD projekci v kině viděl. P.S. Titulková "scéna" je třešničkou na dortu :)(5.1.2015)

Melfi si napsal a zrežíroval stokrát okopírovaný příběh o ďáblovi se svatozáří. Naštěstí pro něj se mu podařilo získat Billa, což je buď díky tomu, že je dítě štěstěny a měl by sám začít sázet na dostizích a nebo naopak je dítě štěstěny, které vyhrává na dostižích a může si dovolit učinit finanční nabídku, která se neodmítá. Každopádně si dříve či později během sledování uvědomíte, že je vám vlastně samotný film jedno a užíváte si prostě Vincenta. A na těch cca 100 to přesně stačí, abyste si to užili a nenudili. Co bude točit Melfi příště mne moc nezajímá, co bude točit Bill Murray mne naopak zajímá hodně.(14.1.2015)

Opilec a sobec, který nakonec došel k rozumu a oblíbil si malého sousedského hocha. Sousedský hoch, který si nakonec oblíbil spolužáka, který ho šikanoval. Těhotná prostitutka, která to dítě nechtěla, ale nakonec si ho oblíbila. Čerstvě rozvedená matka hocha, která nakonec odpustila arogantnímu a protivnému sousedovi. To vše v rodinném provedení a už od začátku jasnou pointou. Myšlenka jednoduchá, ale jako komedie i drama dostačující. Uronil jsem ke konci slzu, uronil. Známka kvality. Bill byl super. Nu což, já se dobře bavil. 75%(25.1.2015)

Pár filmů s podobným příběhem zaměřujícím se na emoce diváků už bylo natočeno a tak jsem čekal, že mě to moc nechytne. To jsem se však mýlil, opět mě to dostalo. Sice jednu chvíli si říkáte, že je to takový průměrný poklidný filmeček, ale jakmile se to začne více a více věnovat tomu klukovi a Vincentovi (Bill Murray), tak vás to pohltí a se zaujetím koukáte až do konce. Nejsilnější zážitek je proslov Olivera, kdy Vincenta prohlásí za světce. Z mého komentářu jste asi pochopili, že se jedná spíše o drama než komedii a tohle hodně prospělo Melisse McCarthy. Ona dokáže být v dramatu fajn herečka, je to úplně jiná bytost než když hraje v komediích namachrovanou, ječící krávu.(17.1.2017)

Nepříjemní nesnesitelní mrzoutové dokážou zaujmout a scénaristé to velice dobře vědí. Nedostižným představitelem takových rolí je samozřejmě Clint Eastwood, ale tady klobouk dolů před Billem Murrayem, který ukázal, že rovněž v této poloze umí. Příběh je relativně fádní, ale musím vypíchnout scénu se svatořečením, kdy je naprosto průhledné, že k ní dojde, ale přesto má divák na krajíčku. Humor v naprosté většině situací funguje, takže fláknu pěkných 70 %. Oblíbená část- srovnání s Hitlerem(3.1.2015)

Takové komediální Gran Torino a odvažuji se tvrdit, že Murrayův protivný dědek přehrává toho Eastwoodova a to byl Eastwood vynikající. Jinak účel téhle komedie není o tom vyvolat smích, ale jen úsměv a ten udržet na divákově tváři po co nejdelší dobu. A to se filmu, až na drobné výkyvy, poměrně daří. A podařil se i závěrečný prvoplánový doják, jakkoliv tyhle konce nemám rád. Ale tady mě to vzalo. Herci parádní a vedle zmíněného a hlavně nepřekonatelného Murrayho příjemně překvapila civilní a neuřvaná Melissa McCarthy. Tuhle herečku nemusím, ale tady tleskám. Chris O´Dowd jako kněz a Naomi Watts coby těhotná šlapka byli už jen tou třešinkou na dortu povedeného castingu. 80%(10.1.2015)

Asi jsem blázen ale Bill Murray je božan. Mě se to prostě líbilo. Bavil jsem se, smál jsem se a brečel jsem. Nečekal jsem nic moc a proto jsem překvapen jak moc se mi to líbilo. Takový mix Gran Torina a Santa je úchyl.(12.1.2015)

Mě ten film vyloženě nebavil. Jelikož je psáno komedii, tak jsem naivně komedii čekala. Bill Murray byl samozřejmě úžasný, ale tomu filmu pomoci nedokázal.(17.3.2015)

Hořkosladká komedie podle ohrané šablony. Jediné, co vyzdvihuje tento film z průměru je klasicky skvělý a přirozený Bill Murray. Každopádně bych někdy chtěl pokecat s 12 letým agnostikem :D(1.8.2015)

Jakmile jsem viděl plakát, řekl jsem si, že to bude neskutečná kravina. No, nemohl jsem se více mýlit. Není to kravina. Ten film mě dostal a překvapil. Bill Murray je zde skvělý, ale tentokrát opravdu hraje poměrně náročnou roli. Konečně jsem dostal možnost vidět Melissu McCarthy v něčem, kde může ukázat, že je schopná herečka. No a nakonec výborná Naomi Watts, také jiná než obvykle. A do toho skvělí dětští herci. Tohle jsem si užil se všemi emocemi.(19.11.2014)

Všechno, co jste už viděli ve filmech o vztahu stárnoucího morouse-alkoholika a dítěte z prvního stupně základní školy, ale nebáli jste se podívat znova, protože v tom hraje Bill Murray. Do plusu je pár příjemných vtípků a Murrayho tanec na song od Jefferson Airplane a asi i fakt, že jsem překvapivě neměl příliš velkou touhu zabít ani Melissu McCarthy, ani to dítě. Do mínusu jednoznačně příšerná nuda přibližně prostřední pasáže a krystalická průzračná předvídatelnost vlastně celého filmu. Trojka z nejslabších...(30.12.2014)

Jeden z nejlepších komiků století v roli psané na tělo. To nemohlo dopadnou zle. A také že ne. Moc příjemná jednohubka co se nikomu nevnucuje, jen se tak toulá kolem a kdo na ní narazí, ten odejde šťastnější :-).(23.1.2015)

Kus kvalitní zábavy, poctivě vystavěný na skromném nápadu a hereckých výkonech (stylový O'Dowd), korunovaných hlavní postavou jak ze školního projektu. 3-4*(25.1.2015)

Když někdo umí, tak umí. Bill Murray je pan herec už hezkou řádku let a jak nám zde opět dokázal, ze svého řemesla zhola nic nezapomněl. Svojí role se zhostil dokonale. Popravdě, nikdo by neměl problém mu ji uvěřit. Realističnost je největším plusem tohoto filmu, spolu s dobrým, emotivním scénářem a vhodně zvoleným obsazením tvoří velmi, ale opravdu velmi vydařené dílo. 75%(23.8.2015)

Jestli se nenecháte odradit kýčovitým plakátem a příšerným překladem názvu, můžete se těšit na příjemně nepříjemného Billa v hlavní roli lehce pochmurného dramatu s velmi dobrým obsazením. Neoriginalitu či přílišný sentiment jsem na rozdíl od ostatních hodnotících nezaznamenal, celý film jsem se nechal bavit a nebýt trochu průhledného konce, rád dám i pátou hvězdu.(3.12.2014)

Zase tak hodobožový to nebylo i když bylo pár scén kdy jsem se smíchy málem pochcal, ostatní mi však způsobilo mírnou zácpu. Bill je prostě socka se vším všudy a přijde mi, že je jedno jestli hraje v béčku nebo v třetí a, všude zanechá stejně debilní dojem. Kurvička Naomi...teda málo vážicí holka byla suprová a fakt že jí spojuje s její reálnou podobou jen levej horní řezák je čistě náhodnej. Good(31.12.2014)

One man show Billa Murrayho? Ne! Two men show. Bill Murray a Jaeden Lieberher naprosto famozní! Jeho závěrečný proslov ve škole byl neskutečný.(4.2.2015)

Velmi příjemný film s Billem Murrayem, avšak nebýt toho dojemného projevu chlapce na konci a skvělých soundtracků od Theodore Shapiro (z Interviews jdu do kolen) asi bych hodnotil jen třemi hvězdičkami. Vřele doporučuji film zhlédnout v původním znění. Dabing je totiž naprosto otřesný!(25.8.2015)

Tematicky mi to připomíná film About a boy a Hughem Grantem. Samotář a kluk od vedle, který to v životě nemá lehké. Počáteční odpor k dítěti se lehce překoná, naváže se otcovské přátelství. Bill Murray je starý zahořklý mrzout. Ten kluk co mu vstoupí do života ho trochu rozpustí a obrousí mu hrany. Jinak samozřejmě rodinná komedie s nadstandardními výkony, Naomi Watts si svou prostitutku opravdu vychutnala. Něco mi k té dokonalosti ale přece jen chybělo. 70%(7.10.2015)

Ani famózní Bill Murray, který byl dokonalou parodií na Clinta Eastwooda z Gran Torino, ani těhotná Naomi Watts s ruským "r" a ani prvních pár desítek naprosto nadějných minut to nakonec nevytáhnou na čtyři hvězdy (které jsem původně zamýšlel dát). A to měl St. Vincent k tomu vskutku velmi dobře nakročeno, i přes naprosto klišoidní téma "mladý kluk, který vytáhne zapšklého veterána ze sraček", ovšem uznejte, druhá polovina byla prostě ta klasická nefalšovaná patetická emérika. A to já někdy nerad, jako zrovna teď. Ale jinak fajn oddechovka.(20.12.2014)

Na ČSFD projekci. Dost mi to připomělo perfektní film Gran Torino. A ani tento kousek nebyl špatný, rozhodně jsme se nenudili, ve filmu nebylo slabší místo, i když byl děj většinou předvídatelný.(31.12.2014)

Úžasný Bill Murray v příjemném příběhu o jednom nevrlém sousedovi a malém chlapci. Jo, sice tohle už bylo spoustukrát odvyprávěno, jenže žádná z těch verzí neměla Billa. Je to čitelné, je to místy laciné a překáží tu dost často ta dvoumetráková zrůda se čtyřma bradama, ale pořád je to příjemný příběh a celkově příjemné pokoukání. Dokonce mít film třeba o hodinu víc, vydržel bych se na něj v pohodě dívat. Třeba scén hlavního hrdiny s jeho manželkou mohlo být v klidu víc.(14.1.2016)

Čakal som niečo ako známe "krejzy komédie" typu Postrach Denis :). ale nebol to ani "Postrach Muray" . Ale nie. Tento film bol menej bláznivý zato ľudskejší, romanticko dramatickejší, s výborne hrajúcim Murrayom a za povšimnutie stojí aj prejav Naomi Watts. Neprekážala mi ani patetičnosť ani také to "americké klišé". Ja som sa pobavil. A v závere si aj znovu pustil Boba Dylena a jeho Shelter from the sortm. :)(26.5.2016)

Optimistická, patosem protkaná a předvídatelná komedie u které sice nezažijete záchvaty smíchu, ale zato se nejednou kysele zašklebíte a mnohokrát se lehce pobaveně usmějete. Nebýt toho překlopení do vážné linie, šel bych snad i na plný počet. Takhle je to za slabší čtyři. Vynikající Bill Murray (jak jinak), ještě lepší Naomi Watts (nepřekvapivě) a Chris O'Dowd je po Calvary a Cuban Fury už zase sympaťák. Slušná prvotina.(26.1.2015)

Zajímavé jak mohou fungovat sousedské vztahy. V očích každého z nás se člověk jeví úplně jinak a každý vidí realitu úplně jinak. Zábavné a dojemné, ale bohužel jsem v tom viděl spousta jiných podobných námětů ze starších snímků. Proto tomu nemohu dát lepší hodnocení.(20.10.2015)

Hodně vtipné, ve stylu Gran Torino.. výjimečně i nechutné...(3.1.2015)

Je to předvídatelné, patetické, ale hlavně zábavné a Bill Murray je jako vždy výborný.(9.1.2015)

Moc jsem od toho nečekal, ale nakonec mě to pohltilo a mile překvapilo. Být v kůži Olivera, tak si od takového pobudy držím co největší odstup, ale nakonec, když se pomalu odhalují jeho tajemství a životní trable, jsem zjistil, že není takový, jak na první pohled vypadá. Velkým plusem je zde Naomi Watts, kterou bych si v životě v takové roli nedokázal představit, ale musím uznat, že byla naprosto geniální.(22.1.2015)

Příjemná lehce zvrhlá rodinná komedie o člověku, který svůj život naprosto vzdal, a svobodné matce, která ten svůj za každou cenu vzdát nechce.. Obsaďte Billa Murrayho, řekněte mu, že má hrát Jacka Nicholsona a napište scénář jako variaci na odlehčené Gran Torino.. Jako bonus snad jediná negativní role Naomi Watts, kterou pamatuji ;-)(3.1.2016)

Moc milý a moc dojemný rodinný film. Jsem spokojená :)(20.4.2016)

Rejzu Theodora melfyho teda vobec nepoznam, a ako komedia film dobre odsypa. Ma par momentov na zasmiatie sa, Melissa McCarthy /Drsnacky, Spy 2015/ svoju rolu zvladala velmi dobre, hoci teda vela komedialneho talentu nema - ono zase som videl len malo bab komediantiek, vacsinou su komedianti chlapi . od kultoveho Pierra Richarda cez Hardyho a Laurela az po povedzme Bustera Keatona. No ni, US styl humoru sa po dlhej dobe zase aspon trochu priblizil Europe : 70 %(25.6.2016)

Nie je tajomstvo, že mám veľmi rád Billa Murrayho, ale mám pocit, že posledné roky sa objavoval v dosť zlých filmoch. Najmä ak išlo oňho v hlavnej role. A dúfal som ,že to tu dopadne inak, a chvalabohu môžem povedať, že rozhodne to o tomto filme neplatí. Úprimne môžem povedať, že pre mňa je tento film veľmi sympatický. Mám rád filmy, kde sa vytvára puto medzi hlavnými hrdinami a je super, keď sú takto sympatickí. Film ma srdce na správnom mieste a jednoznačne je to vidno keď to človek sleduje. Bill Murray je super, Melissa McCarthy sa tu ocitá v trošku inej role, Jaeden Lieberher pôsobí ako skutočný chalan a dokonca aj jeho tyran na škole tu bude mať určitú dávku osobnosti. A občas jedna rana do nosa môže spôsobiť divy. Kto by to povedal? Občas je film trošku priehľadný a možno by som nechcel, aby v závere bol tak na city, ale na druhú stranu je dobré dať do filmu trošku citu a empatie a hlavne tým na niečo poukázať. Pokiaľ má film pointu, tak to funguje dobre. A pre mňa je to super. Skôr by som vytkol nasilu urobenú scénku, kde sa Vince a Oliver musia pohádať a pritom vieme ako to celé skončí. Tam je pre mňa asi najväčší problém. Ostatné podľa mňa funguje veľmi dobre. Má to srdce na správnom mieste, buduje to dobrú atmosféru a rozhodne to má dostatok dobrých postáv na to, aby sme to dopozerali a cítili sa príjemne naplnení. Rozhodne si myslím, že je to film hodný vášho času. Hodnotenie: A(30.12.2016)

Moc pěkný a moc sladký, vadilo mi to? Ne. Bavil jsem se? Ano. Bill Murray je king! Jenom ať prosím točí víc filmů.... Jak jsem se tu nedávno ptal na postavu bručouna, co všechny posílá do prdele, tohle je ono. *:)* Dost mne bavily vedlejší role. Mellisa Prasnice McCcarthy nebyla snad v prvním filmu na zkopnutí ze skály a Naomi Watts jako ruská ženština k sežrání a Chris O'Dowd strašnej pohodář, ten měl mít víc prostoru. *:)* 8/10 moc příjemných a spokojených.(11.12.2014)

V podstate som si nič od toho nesľuboval, pretože Billa Murraya akosi nemusím, ale musím uznať, že v tomto filme bol vynikajúci! A napokon aj celý film bol veľmi milým prekvapením s príjemným posolstvom o tom, že niekto sa síce ako svätec navonok neprejavuje, ale vo vnútri skrýva mnoho cností. Začiatok bol síce rozpačitý a dosť sa to vlieklo, no keď sa to poriadne rozbehlo a začali sa odkrývať charaktery a minulosť hlavných postáv, tak sa mi to páčilo viac a viac. Záverečná prednáška o "svätých medzi nami" bola peknou a dôstojnou bodkou za celým príbehom, ktorému sa našťastie podarilo v mnohom vybočovať od klasických klišé.(3.1.2015)

A prej, že lepší už to nebude. Kdo by sakra nechtěl Billa za dědu? Když je tak neskutečně didaktickej a má boží brejle? Navíc odpudivá gravidní rusanda Naomi, kouzelný učitel s kolárkem v podání Chrise O Downa, mladej Lieberher a Melissa McCarthy konečně v roli hodné jejího potenciálu. Postavy výborně uchopené. a dobře napsané. Nenáročná jednohubka, s milou pointou, gro snímku dělají právě postavy, zdá se psané na těla.(5.1.2015)

Téma již několikrát odvyprávěné, ale v podání Billa Murrayho a mladého Lieberhera tak okouzlující, že se na to budu dívat znovu a znovu. 80%(6.1.2015)

Nebýt obsazení a překvapivě zvládnuté režie, byla by tohle klasická tuctovka ob-generačního kamarádství a povzdechu nad snesitelnou těžkostí bytí. Ale Bill a jeho dětský parťak, jsou prostě skvělí. Ta chemie tam je, funguje to. A to se dá říct i o ostatních postavách. Komorní, syrové, reálné. Žádné přehrávání. A to je fajn. Film není komedie/drama, spíše začíná jako "komedie" a postupně se prokouše k tomu dramatu, až je mírně depresivní. Ale to je OK. Takový už život je. A St. Vincent je takovým jedním sympatickým příběhem. Plus kdo by nechtěl vidět O'Dowda jako sarkastického katolického učitele? :-)(2.2.2015)

Bill válí. St. Vincent nepřínáší vlastně nic objevného, ale je to příjemný film, u kterého si přijdou na své fanoušci Billa Murraye, protože ten chlap je prostě boží.(10.2.2015)

Nepřišlo mi to tak vtipné, jak bych čekala, spíše tam jde o vývoj hlavní postavy, kterou skvěle ztvárnil Bill Murray, ta role mu opravdu sedla a je vidět, že si to užíval. Naomi Watts by tam být vůbec nemusela, docela mi v tom filmu vadila. Nicméně příběh o chlapci, který si najde idol ve svém sousedovi má něco do sebe.(16.8.2015)

• SniperG1

Hrozná nuda a ta dramatičnost v závěru tomu taky moc nepomohla... 35%(16.8.2015)

Áno podobá sa to na Lost in Translation a Broken Flowers a napriek tomu je to výborný film s vynikajúcimi hercami.(1.9.2015)

Jedinečné. Doporučuji. Generační vztah válečného veterána s dítětem. Matka, která to nezvládá a biologický otec, který "neexistuje". Bill Murray se mírně ohraného, leč funkčního nápadu chytil s obrovskou vervou. Táhne jej. Možná jde o jeden z nejlepších Murrayho filmů, leč snímek sám o sobě se dotýká pomezí průměrnosti.(20.9.2015)

Moc příjemné, ale ve všech ohledech nevýjimečné. Ani moc nepomáhá, že Bill je můj bůh.(14.1.2018)

Vtipné momenty tam boli ,ale komédiou by som to nenazval. Každý sa tam podľa mňa nájde niečo. Je to úsmevné, jednoduché, s posolstvom, ale nie je to prvý ani posledný film tohto druhu a viac - menej všetko sme už niekde videli. Ale Bill je ťahúň, to je hlavné. 3 z 5 ( CSFD projekcia, CC, Eurodiera, BA )(16.12.2014)

Fajn filmek o dalším z řady starých mrzoutů, ke kterému si najde cestu nějaké to malé pískle. Klasicky to není ani z daleka taková komedie, jako se to tváří z traileru. St. Vincent je lehce smutný, mírně úsměvný ale hlavně ho hraje božský Murray s neméně skvělými herci okolo (Watts, O´Dowd)! Bohužel pořád je to přinejlepším jenom FAJN. 2-3* zaokrouhlené nahoru.(20.2.2015)

Že je Bill Murray starý a zo senility podpisuje čo mu pristane pod rukou ? Prečo ? Síce je pravda že preklad " Miluj souseda svého " znie asi rovnako ako " predstav si chuť slepačieho hovna" , ale nedá sa nič vyčítať Billovi , ktorý si bol vo filme s lacným námetom oddýchnuť a podľa jeho vzoru by sme tak mali činiť aj my. V mojom prípade sa to podarilo. Nič za čím treba hľadať presahy do bonusu.(30.3.2015)

Celou dobu, co jsem film sledovala mi jela v paměti myšlenka, že jsem to snad už viděla...A pak jsem si vzpomněla, co se mi na tom nezdá...Vůbec nevím, jak jsem na to mohla zapomenout, ale trailer k tomuto filmu jsem viděla již hodně dávno, ale koukala jsem na něj asi 7krát v průběhu jednoho týdne, páč jsem jím byla okouzlena :) Bohužel nerozumím tomu, že z mé mysli udělal "puf" a nějako jsem na to zapomněla :) Ale aspoň důkaz, že při prvotním setkání mě to již okouzlilo. Billy hraje přesně takového "mrzouta", který mi na něj ohromně sedí :) Klučík je roztomilý, Watts je tak ohromně hrozně "ruská" a nesympatická :) A McCarthy - super :) Ten film je skvěle úsměvný, smutný, realistický, na ponožky v sandálech dlouho nezapomenu, nechutný bordel v domě puchnul až ke mě, ale když si Billy nasadil lékařský plášť - všechno to "špatné", jak ho okolí znalo - zmizelo. Ten film je ukázkou toho, že každý nezná lidi kolem sebe tak moc, jak si myslí a hlavně - co je jim po tom..Jsem ráda, za ten závěr - slz mi teklo hodně a přesto, že to bylo předvídatelné a až třeba patetické - bylo to krásné :)(21.9.2015)

Herecký koncert pro Billa a kupodivu jeden z nejlepších výkonů Melissy McCarthy, jaký jsem viděl (vedle Bridesmaids.) Nesmírně si cením toho, že někdo ji do svého filmu nenacpal, jen aby se ztrapňovala před kamerou a opakovala hloupé vtipy jako např. v Z cizího krev neteče a tak dál. Ona je velmi dobrá herečka, ale bohužel si vybírá/jsou jí nabízeny role, kde nemá skoro co předvést. To samé bohužel nemůžu říct o své oblíbené Naomi Watts, jejíž výkon tu působí jako parodie, tedy neuvěřitelně trapně. To je ale asi jediná výtka a za skvělé finále a přiměřené vtipy i emoce nemůžu jít pod čtyři hvězdičky. :)(8.11.2015)

Američané mají rádi pohádky a velké finále. Obojího je tu dost. Celkové zamýšlené morální vyznění je sice oslabeno tragikomickou politickou nevyhraněností tvůrců, ale skvělý Murray a dobře napsané dialogy udržují vše v mírném nadprůměru: 70% (5369 hodnotících, 73%).(10.4.2016)

Scénář je sice strašlivě průhledný a od začátku člověk ví, jak to dopadne, ale naštěstí díky skvělým hercům (především Murray) a kvalitní režii se na to dobře kouká. Když se k tomu navíc přidaly povedené vtipy a v závěru slušné emoce, tak jsem se přistihl, že se mi tenhle film fakt líbí. 85%(3.9.2017)

Nikdy mi nevadily patetický filmy na téma "zakyslý páprda se skamarádí s klukem od vedle a to mu ke stáru změní život k lepšímu". A je lhostejno, zda jej ztvárňuje C. Eastwood, Z. Svěrák nebo B. Murray; posledního jmenovaného jsem přestal sledovat poté, co mě ohromně zklamalo Ztraceno v překladu (jinak všemi zbožňovaný film) a teď si říkám, že jsem tak zjevně o mnohé přišel, protože hraje fenomenálně. Film je opravdu příjemné pohlazení a nemá ani moc brutální příběhovou krizi, takže mě z té divácké pohody nic nevytrhlo a je to tak dobře. Měl jsem ostatně dojem, že všichni hráli skvěle - Naomi Watts jsem ani nepoznal, jak skvěle hrála tu ruskou kurvu, ušlechtilý Terrence Howard ve své epizodce byl charizmatický jako vždy a Chris O'Dowd taky skvělej. Jediný, kdo mi tam trochu vadil, byla ta tlustá svině Maggie, ale tak nějak jsem to překousl. 4* dávám proto, že je to sice pěknej film, ale nepřináší nic originálního, jen recykluje.(17.2.2015)

Hořko sladká komedie, která je chvílemi tak sladká, že vykouzlí úsměv od ucha k uchu a v druhém okamžiku je tak hořká, že se mi u ní chtělo brečet. Každopádně to lze shrnout konstatováním, že Bill Murray je zpět a to v plné formě, proto není divu, že mu role starého morouse tak skvěle sedla a při zdatném sekundování Melissy McCarthy to představuje herecký koncert, který ocení zejména fanoušci trochu hlubších komedií. Moje hodnocení 80%.(6.11.2015)

Prumerna odpocinkova americka romantika s "nesympatickym dedkem" v hlavni roli...trosku ohrana pisnicka, ale Murray je v pohode, Melissa nevadi, ten kluk hraje primerene...prumer lze udelit.(13.1.2015)

Pro mě velký překvapení naprosto pohodovej milej film kde se člověk i zasměje :) nemám problém prásknout to za 5*.(17.1.2015)

31. 01. 2015 (35.); i člověk kalibru pana Vincenta může být vzor(3.2.2015)

Na jednu stranu jsem čekal, že bude St. Vincent ještě vtipnější a námět a charaktery se daly určitě vytěžit víc, na stranu druhou jsem však rád, že film pouze nekopíroval komediální schéma z Bad Santa, ale vyprofiloval se spíše do dramatičtější roviny. Jinak Bill Murray rulezz, ovšem jeho dětský parťák za ním nijak nezaostává, a vůbec celý herecký ansámbl je fajn a to včetně mnohými proklínané M. McCarthy. Závěrečné svatořečení je pak sice patosem naplněnou, ale i tak výtečnou a navýsost uspokojivou třešničkou, jež i můj srdeční mramor na pár okamžiků proměnila v měkkou opuku.(30.3.2015)

60%(26.4.2015)

Zcela průměrnej film, na kterým mě nejvíc sral dabing Pavla Trávníčka, jehož hlas padne do huby leda tak Travoltoj, ale Billu Murraymu v žádným případě. Jinak nic moc s veletrapným (dementně americkým) závěrem.(18.8.2015)

Hezký film. Sice předvídatelný, ale mile natočený s výtečným Billem, který po delší době hraje svůj majstrštyk. Škoda občasného zabřednutí do klišovitých scén, ale naštěstí je jich málo a výsledek je velmi povedená hořko/sladká komedie.(28.8.2015)

Co se životem, když se s vámi nemazli...bolavý příběh...(8.2.2016)

Pohodovy filmik, ktorému odpustite aj záver, ktorý až príliš hrá na city. Nájde sa tu viacero skvelých hlasok a v podstate všetci herci hrajú výborne.(17.12.2014)

jeden z těch příjemných filmů,který si na nic nehraje a nesnaží se divákovi podsunout něco čím ve skutečnosti není.I přes svojí lehkou průhlednost dokáže St.Vincent nejen rozesmát,ale s noblesou zabrnkat i na vážnější notu.Hlavním tahounem je jednoznačně výborný Bill Murray,ale neztratí se ani ostatní - trošku atypicky obsazená Naomi Watts s ruským přízvukem a hodně překvapivě i Melissa McCarthy,která poprvé hraje normalního člověka a ne pološílené individuum...80%(2.1.2015)

Najväčší klad:Herecké výkony:Bill Murray,Jaeden Lieberher.Nie dobré výkony:Melissa McCarthy,Naomi Watts! Slabučká réžia:Theodore Melfi.Film,ktorý nevidieť nie je chybou...(4.1.2015)

Pan herec Bill Murray hraje Vincenta, pochlastávajícího starého mrzouta, který má hluboko do kapsy a jeho poklidné zahnívání dramaticky naruší noví sousedé. Do sousedství se přistěhuje zdravotní sestra Maggie (Melissa McCarthy), která sama vychovává svého chytrého syna Olivera (Jaeden Lieberher), který to samozřejmě v nové škole nemá lehké. Než na dveře zahořklého Vincenta zaklepe malý Oliver, společnost mu dělá kocour Felix a udržuje volný tělesný vztah s ruskou těhotnou striptérkou Dakou (Naomi Watts). Situace se vyvine tak, že se z něho stane placená chůva malého otloukánka. Film sází na lehký humor vycházející z chytrých dialogů a velký herecký talent Billa Murrayho. Kvalitní scénář, který si napsal sám režisér Theodore Melfi, staví na kontrastu a propojení dvou světů, starce a dítěte. Malý film plný pozitivní energie s dojemným koncem.(11.1.2015)

Zarážejí mě řeči o tom, že jde o klišé - Ano jde :) U akčních filmů tomu říkáme béčko jak z osmdesátejch, či devadesátejch. U Hororů jakbysmet. Můžeme pokračovat napříč všemi žánry a zabředli bychom do dlouhatánské diskuze o tom, jaký film čím vzdává něčemu hold, či je jen "pouhou" žánrovou slastí. I u St. Vincenta jde o určitý žánr. Disciplínu řekněme. A tu zdolává film Theodora Melfiho na jedničku s hvězdičkou. Kouzelný Murray, skvělej soundtrack, dojemný finále. Přesně ten druh filmu, kdy chci mít dobrou náladu, pocítit hořkost života a u konce se spokojeně pousmát a říci si, jéžiš to bylo tak zkurveně fajn! Chápu jakékoliv průměrné hodnocení.(15.1.2015)

Zápletka sice otřelá, ale dobře podaná a zahraná. Murray je tradičně dobrý, a za mě naprosto úžasná Naomi Watts v roli prostitutky. Ten úžasný přízvuk!(25.1.2015)

* Bill Murray je vynikající, osobitý a děsně příjemný herec. Sympaťák každým coulem, navzdory charakteru, který zde ztvárňuje a který by ne každému mohl lahodit. Vtipný a nechutný, ale s dobrým srdcem. ** Atmosféra filmu byla natolik příjemná a uklidňující, až jsem si po shlédnutí připadal opravdu odpočatě. Spousta vtipných momentů, povedená hudba a mile napsané postavy naproti předvídatelnosti a žánrovému klišé, přesto na nudu nezbyl čas. A ačkoliv vše až příliš okatě směřovalo k finále filmu, měl jsem co dělat, abych neuronil slzu. S řadou nedostatků, ale strašně hezké. *** Ten bílej kočičák.(26.1.2015)

Wow, Bill Murray si to střihnul jako Pan Herec! Divím se, že není v nominacích na Oscara 2015... Škoda, byl by velký favorit(26.1.2015)

Příjemný film s ubručeným Murraym, který ale nenabídl nic, co bych už neviděl. Příběh zapšklého dědy, který se má starat o mladého klučinu už tady párkrát byl v lepší formě (Kolja).(28.1.2015)

Tak tohle bylo příjemné jak ranní sraní. To je mimochodem kompliment. Začalo to pomalu a těžce ale pak to sklouzlo a člověk cítil po celou dobu příjemnou úlevu, po které následoval úsměv na tváři. Film je zvláštně a přitom krásně natočen. Otřesné scény střídají scény nádherné a naopak. Člověka ale stejně ale na konci čeká výborný happyend. Co dodat? Herecky to bylo prvotřídní, tím myslím všechny, nevyjímaje Roye z IT crowd! Příjemně vážně překvapila Melissa McCarthy, která střídala komediální tvář s tváři dramatickou, takže velké plus za tento výkon, byla to radost sledovat. Člověk může namítat, že jisté scény jsou předvídatelné, bláhově stavěné tak, aby všechno dosáhlo svého ale fuck that, hlavně, když to funguje a baví. Já jsem teda spokojený a to je to, co od filmu očekávám. Bill je prostě třída a tohle mi naprosto sedlo.(12.2.2015)

• kebom

Šablónovitá vykrádačka z Big Lebowski šľahnutá Olive Kitteridge. V každom piatom zábere sa aspoň mihne americká vlajka. Obvyklý nános patetických kecov s najnovšou módou - vyberať tlstých hercov (už iba černoch mi chýbal, ale zato tam bola ruská-ako inak-ku.va a portoricko-poľský zmrd v škole). Neracionálne ba až absurdné konania postáv. Dieťa s inteligentnejšími rečami ako Einstein. A bonus? Porovnanie miestneho povaľača k matke Tereze s potleskom v miestnej škole (hrdina z Vietnamu, blabla). Bonus 2? Požiajte si peniaze od výpalníckych ksichtov, potom ich nevráťte, následne prídu ku vám domov aby ich z vás dostali, kde vás trafí mŕtvica...a...výpalnícke ksichty sa zľaknú a už nikdy neprídu. Céčkovú snímku ťahá Bill Murray, ale len výslovnou improvizáciou typickou pre jeho štýl. Žiaľ to nestačí.(7.3.2015)

Po dlouhé době film, který mě dojal svou upřímností a příběhem. Bill Murray v roli, která mu vyloženě sedne a kde vynikne jeho skvělé hraní. Opravdu moc pěkný film.(6.11.2015)

• Courtemanche

Pro mě zbytečně natočený, umírající ,,nevímco,,. Chybí tady cokoli čemu se říká ELÁN.(31.1.2017)

Celkom milo pôsobiaci film, ktorý nám ponúka zo všetkého niečo. Ponúka nám trocha komédie, trocha drámy, trocha útlociitu aj trocha lásky. Veľká škoda je, že zo všetkého ponúka iba trocha a tým sa radí medzi celkom priemerné filmy. Celkom príjemná oddychovka na večer nič svetoborné alebo nevídané či dokonca neočakávané. Bill Murray už nie je ten slávny krotiteľ duchov, ako ho poznáme ale na druhej strane svoje si odohrať určite vie a jeho výkon aj po rokoch nie je na za hodenie. Naomi bola perfektná, blonďatú blbku zahrala perfektne a celkom som ju žral. Melissu mám rád, nie je to herečka, ktorá si dáva zrovna kino trhákové roly ale v úlohách ktoré hráva sa cíti dobre a je to na nej aj vidno, na place si to užíva ponúka dôveryhodný výkon, k tomu všetkému je veľmi sympatická a no nebudem to naťahovať ako herečku ju fakt môžem. Filmíček, teda oddychový no na priek tomu si upútal moju pozornosť, či už scény so školy, sanatória alebo s okolia susedstva či baru alebo bordelu dalo sa na to celkom dobre pozerať. 55%(28.12.2014)

Bill Murray jako vždycky skvělej... Role mu perfektně sedla, ostatně jako zatím asi každá. Trošku divny bylo, že se s klukem seznámili nějak podivně rychle. Jinak pohodová podívaná s až překvapivě dojemným koncem. 83 %(13.1.2015)

Bohužel je film hodně odvozený od britského About a boy. Konec je skoro úplně opsaný a to mne značně otrávilo. Jinak Bill Murray je standardně dobrý a Jaeden Lieberher je skvělý. Chris O Dowd je kouzelný také jako vždy. Takže film má své nesporné klady ale také nepřehlédnutelné a bohužel neodpustitelné přehmaty.(15.1.2015)

Viac menej som sa tešil na túto komédiu. Sám som mal v detstve starého mrzutého suseda, ale ten zostal až do smrti starým sviniarom. Bill Murray mal evidentne veľmi vyčerpávajúci rok 2014. A aj napriek vyššiemu veku to v pohode zvládol. Počas úvodných titulkov mi do oka udrelo meno Don Cheadle, ktorý sa na tomto filme podieľal ako producent. Trošku ma to aj potešilo, lebo Don je v pohode chlapík. No a ako klasicky, pri sledovaní filmu po 10 minutách dávam pauzu a idem si na CSFD preštudovať čo to vlastne pozerám. Upútal vcelku obstojný herecký zoznam. McCarthy sa chytá pri veľkých Hollywoodskych menách v poslednej dobe čím viac, Naomi Watts v pohode stvárnila ruskú šlapku, ako vravím pohodová záležitosť s pár vtipnými hláškami. Zdrojom zábavy je postava Vincenta, ten má jednoduché názory, slovník dlaždiča, rád podáva tikety, dá si panáka - môj ideálny dedo by z neho bol. Lenže je z neho aj babysitter. A práve tu objavujeme dvojtvárnosť jeho charakteru, kde síce dosť drsne pracuje a vychováva mladého suseda čo sa nedávno nasťahoval vedľa jeho baráku. V tej chvíli mi to prišlo ako zjednodušené a viac humorne brané Eastwoodovo Gran Torino.(9.2.2015)

Mě se to líbilo. I když ten patos na konci... Ale jo, Bill je dobrej a ten floutek taky.(2.3.2015)

Nieco take sme tu uz raz mali. Na rozdiel od Gran Torina ma toto podstatne vacsi nadhlad.(2.10.2015)

Pokud jste dospělí... nechcete takového souseda jako je Bill! Pokud jste dítě... potřebujete poradit a pomoct od někoho kdo je ostřískaný životem... chcete takového souseda jako je Bill! Pokud jste divák (dospělý nebo dítě, na tom nezáleží) a máte rádi Billa, podívat se na tenhle film je povinnost!(12.10.2015)

vynikající, skvělý, zábavný, laskavý a vůbec perfektní. Neuvěřitelný Murray, já ho fakt žeru ! Příběh je totálně šablonovitý, ale to vám nebude vadit, protože dvojka Murray a Leibeher vás strhnou. McCarthy a Watts jsou rovnocennými partnerkami, hudba je výborně vybraná, tempo pěkně odsejpá, prostě takhle nějak má podle mě vypadat dobrá komedie.(21.7.2016)

Nevrlý starý sused sa ukáže aj v celkom inom svetle, nielen ako draho platený opatrovník, ale aj ako nevlastný dedo, ktorý chlapca naučí to, čo ho matka naučiť nemôže. Tento film plný zložitých aj ťažkých osudov nie je ani smutný ani depresívny, ale plný veselých zážitkov a humoru. A tiež obyčajnej ľudskosti, takmer ako od Svěráka, teda od nejakého jeho amerického klonu. Príjemný zážitok, aký som od Billa Murraya ani nečakal, keďže jeho novodobé filmy mi väčšinou nesedia. –––– Naša krajina nevznikla len objímaním stromov. Ak sa nebrániš, ostatní ťa zničia. –––– Vznešená dáma noci. Je to jeden z najpoctivejších spôsobov, ako si na seba zarobiť.(16.10.2017)

Klasické "probuzení / polepšení" nezodpovědného, chlastajícího, lidi odhánějícího starého morouse a protivy svým "feel-good" dějovým obloukem nijak nevybočilo ze zajetých kolejí, ovšem stejnak bylo vše v naprostém pořádku. Hlavně pro snadno oblíbitelné postavy v čele s výborným a roli se oddávajícím Billem Murraym. Jiskra s malým talentem Jaedenem Lieberherem přeskočila okamžitě a nepohasla ani při lehce patetickém "svatořečení" v 100% happy-endu.(23.1.2018)

Na režísérsky a scenáristický debut vskutku dobre zmáknutá práca. Nad priemer ťahali herecké výkony, ale facky triezvosti rozdával nesúlad dramaticko-komediálnej synchronizácie s presilovkovou formáciou príbehových klišé čím značne trpel môj emočný rozmer. Čarovne dojemné scény zmrazili spoločensky neušľachtilé frázy, ktoré, ja viem, mali rozosmiať, ale niekedy treba pohladiť aj to krásno. V tomto prípade si St. Vincent zaslúžil viac dramatické uspokojenie s jemnou prímesou ľahko-trpkej komédie bez otrepanej verejnej glorifikácie na spôsob US hero style. Dovtedy som si užíval nenápadný podmaz pocitovej teploty myšieho prdu, ktorý ukážkovo zrážal na kolená roztrasené základy amerického sna. A aké dve ponaučenia zarezonovali? Vincent NIE JE Big Lebowski a mladý má skutočne talent... Mimochodom ČSFD premiéra v Bratislave mi prišla s významového hľadiska ako míľnik v dejinách slovenskej kinematografie a s malou dušičkou dúfam, že nezostane len pri prvej lastovičke, ktorá síce leto ani Vianoce nedonesie, ale aspoň úroveň kultúry povznesie na novú a, postupom času, na štandardnú úroveň. Vielen Dank a filmu ZDAR!!!(22.12.2014)

Zezacatku paradni komedie, ktera se pote dost zvazni a zacne se (typicky americky) hrat na city. Nicmene i tak dobra podivana, u ktere cas prijemne plyne . A navic, vse tahne excelentni Bill Murray!(3.1.2015)

Jasný důkaz toho, že i z totálního hovna se dá uplést parádní bič! Bill Murray totiž může být obsazen kamkoliv a je téměř stoprocentní, že se bude jednat o nadstandardní výsledek.. tuto one-man show, které ale skvěle sekundují prostitutka Naomi s ruským přízvukem, malý chytrolín(z jehož závěrečného projevu jsem byl dosti naměkko) a obrovsky milé překvapení v podobě Melissy McCarthy, hodnotím celkově velice pozitivně, byť se jedná spíše o hořkou komedii ze života, usadil se mi v žaludku nezměrný pocit klidu a spokojenosti..............moje hodnocení = 8 z 10.(7.1.2015)

Ohraná, předvídatelná zápletka, avšak s milým a občas i vtipným dějem sice nepřekvapí, ale příjemně plyne a nenudí. Za zmínku stojí velice netradiční role pro Naomi Watts i snad poprvé neotravná role pro McCarthy. Ve výsledku jen průměr, rozhodně ne na nominaci na Zlatý glób.(20.1.2015)

Vím, že jsou už teď tyhle filmy trochu klišé. Protože od Gran Torina, který nasadil zatraceně velkou laťku, byl s těmito náměty docela šupec. Ale přesto že B. Murray není největší můj oblíbec, v téhle roli vynikal. Přátelství, které se nastolilo během krátké chvíle mezi chlapcem a trpícím samotářem, je hluboké, poutavé a ten "americky klasický závěr" mě prostě dostal. Ano, i to se může pořád stávat. Klišé, neklišé, dojalo mě to.(14.2.2015)

Film ničím prevratný ani zaujímavý. Dá sa povedať až nezapamätateľný. No prchavý moment, ktorý zanechal a citové vydieranie z nepochopiteľných príčin, pretože žiadna z postáv sa nedala skutočne obľúbiť svojim charakterom, posúvajú tento snímok v mojom hodnotení pomerne vysoko. Prostredie, dej, zasadenie - pre mňa vôbec nie pútavé, no individuálne výkony zvlášť Naomi Watts v roli tehotnej ruskej prostitútky a Chris O'Dowd ako učiteľ náboženstva - to je niečo, na čo len tak človek nenarazí.(9.3.2015)

Bylo tam pár těch typických emerických hrdinství z Vietnamu a moralizování za každou cenu, ALE...Působilo to neskonale sympaticky, že jste museli všem fandit..I ten malej rozumbrada mi přišel strašně fajn a narozdíl od většiny filmů s označením komedie, u tohohle jsem se zasmála..a usmívala se skoro po celou jeho délku.. A pěkně mě štvalo, jak přelíval tu kytku v závěrečných titulkách, to by se nemělo ...! ;)(25.3.2015)

Hned po Bad Words a Bad Santa je bad St. Vincent nejlepší komedie s cynickým hláškujícím hlavním anti-hrdinou. Příjemné překvapení i přes spousty patosu.(2.4.2016)

Tragikomický úryvok z neusporiadaného Vincentovho života o tom, že v každom človeku sa dá nájsť aspoň kúsok dobra, hoci to tak na prvý pohľad vôbec nevyzerá. Príjemný film s bezprostrednou atmosférou, kvalitnými hereckými výkonmi a svižným hudobným podfarbením.(14.2.2018)

Mám rád tenhle druh filmů - filmy, které mají optimistické vyznění a dávají člověku naději, že svět přece jen není tak posrané místo. O Billu Murraym není potřeba vůbec mluvit... Naomi Watts je pořád neuvěřitelná kočka! A Roy z Ajťáků se začíná profilovat ve více než dobrého herce... Film nepřináší nic zásadně převratného ani nového, něco co by tady ještě předtím nebylo - ale přináší to v takové podobě, že na člověka (pokud není absolutní cynik) to musí zapůsobit. A nějaký patetický konec, jak tady někdo píše? No a co? Ten k tomu patří, tak to má být!(9.2.2015)

68 %(14.3.2015)

Je to síce také vtipnejšie Gran Torino (2008) čo mu na originalite hodne ubralo ale za to na zábave výrazne polepšilo. Bill Murray je jasná hviezda ale mňa celkom prekvapila aj Melissa McCarthy, ktorá rozhodne do komédií patrí.(17.8.2015)

Téměř typická role Billa Murrayho ve filmu, který vás občas rozesměje, rozhodně pobaví a všechno to zvládne civilně příjemným způsobem. I ve chvíli kdy film zvážní je to pořád neskutečně civilně lidské a tudíž svým způsobem krásné. Váhala jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, ale už kvůli absolutně skvělé Naomi Watts musím tu hvězdičku přidat. 75%(29.8.2015)

Mne veľmi sympatický Bill Murray (bol kedysi môj kandidát na prípadného Riddlera v Nolanovke ;) ) a jeho postava Vincent (ďaleký príbuzný Walta Kowalského) opäť skvelo žiari. Tentokrát po boku veľmi sympatického mladého predstaviteľa, ktorého výraz je natoľko sympatický, že som ešte viac znenávidel postavu Huga Cabreta (a.k.a. Asa Butterfield). Ruská Naomi a jej krásne štíhle nohy super, a dokonca, a to by som rád zdôraznil, MI NEVADILA ani Melissa, ktorú bežne v jej filmoch len ťažko pretrpím. Celkovo super, kopec humoru a pre senzitívnejšie povahy aj nejaká tá kvapka slzy na záver ! Ale to už nechám na vás... 4****, 72,846 %(18.12.2014)

Kvalitní snímek kde září nejen Bill Murray ale i malý Jaeden Lieberher. Bill je straý komedian takže je jasný, že dokáže pobavit ale tenhle film má i silné momenty. U tohohle filmu je to konec. Celý film se nese v krásné pohodičce a občas se objeví sranda, která pobaví. Upřímný, vtipný a příjemný film. 80%(9.2.2015)

Bill Murray hraje celý život jednu postavu, tak konečně došel do věku, kdy se mu ta znuděnost/nasranost dá věřit(15.2.2016)

Bill Murray je frajer a těžko si představit jiného herce, který by hrál místo něho. Režisér Theodore Melfi moc dobře věděl všem je síla jeho filmu a rozhodně to využil na sto procent, navíc se mu daří prodávat rodinné hodnoty, tak aby to nebylo trapné a prvoplánové. Což je mnohem těžší úkol, než se na první pohled může zdát. Melfi krásně netlačí na srdceryvné scény, ale na druhou stranu nikdy nekouká vedle a vždy je ochoten ukázat, že všechno má dvě strany mince. Přišlo mi to, že Melfi se nesnaží kritizovat chování svých postav, ale ani se jich nezastává. Bill Murray je ve své roli naprosto perfektní a každý jeho výraz je správně cynicky zahořklý a jeho dialogy jsou neskutečně trefné. Melissu McCarthy moc nemusím, ale tady hraje hodně moc dobře a její postavě jsem naprosto rozuměl. Naomi Watts mě neskutečně moc překvapila, jelikož jsem si jí nedokázal představit jako těhotnou striptérku/prostitutku s ruským akcentem, která krásně doplňuje zbylo dvojici. Pak tu ještě máme Jaedena Lieberhera, který je sympaťák a tak nějak s ním a s jeho situací soucítíte. Film má spoustu dojemných momentů jako scény v pečovatelském domě nebo úsměvných momentů jako jsou ty z banky, dostihů, hospod či ze školy. Jediná co mě vadilo, bylo to jak se v druhé půli začalo tlačit na pilu co se týče srdceryvných scén. Miluj souseda svého je krásný film o přátelství mezi chlapce a nerudným dědkem ze sousedství.(2.1.2015)

Bill Murray je k nezaplacení.(15.1.2015)

Pohodovej film s dobrým obsazením. Tyhle komedie ze života jsou nejlepší.(15.2.2015)

Mám ráda takovéto suché filmy, které se nesnaží líbit se každému. Dala bych i pět, ale trochu mě zklamala ta oslavná patetická scéna při vyhlašování svatých...škoda. Jinak pro Billa geniální role.(20.2.2015)

V poho filmik, taky iny. Trochu mi pripominal toto, podobne 'sympaticky' kladny hrdina. Toto je ale take vyspelejsie a nie tak uletene. Bill a mlady Jaeden skveli, akurat Naomi ma tam otravovala. Celkom ma prekvapila ta vaznejsia dejova linia, dokonca aj s celkom silnym zaverom. Ale stale mam pocit, ze mi cely film neutkvie velmi v pamati... [#1/2015](26.2.2015)

Já se u filmu docela bavil. I když mě vadily ty chvíle, kdy vás to dohání k slzám. Docela mě to připomnělo film Fakjů pane učiteli. Slabší tři hvězdičky si to zaslouží.(18.6.2015)

Trochu otřepaný téma přátelství zatrpklýho strejce a malýho kluka,ovšem podaný tak zábavnou a přirozenou formou,že to nemá cenu řešit nebo dokonce snižovat hodnocení úžasnýmu filmu,kterej šlape od začátku do konce. Herecký výkony všech protagonistů jsou parádní,cynickej Bill Murray přesně takovej,jakýho ho máme rádi (frajer i když jen zalejvá trávník během závěrečných titulí). Odpouštím tomu i ten patetickej závěr s chlapcovým projevem,s nímž by mohl z fleku kandidovat do prezidentských voleb a nejspíš by je (v USA) i vyhrál.(16.9.2015)

jaj to je slabé, nerad to říkám, ale pronudil jsem se až do slabého konce... Gran Torino je o několik mílových kroků dál... 55%(23.10.2015)

Krásná černá komedie o bručounovi, co uvnitř je svatý a malém klukovi co sdi našel nového babysittera... Skoro i slza ukápla.. 8/10(3.2.2016)

Jednoznačně kladně hodnotím Billa i mého oblíbeného Chrise O'Dowda, stejně jako fakt, že mi filmový Oliver vůbec nelezl na nervy, což se mi u dětských postav naprosto pravidelně stává. Ale jinak americká průměrná průměrnost, neurazí, nenadchne, ideální film k žehlení.(30.12.2014)

Dobrá komedie, Bill Murray hraje super, ostatní dobře sekundují. Vtipů a vtípků je dost, ne všechny u mě padly na úrodnou půdu, ale celkově dobrý. Možná kdyby se film nesnažil prokládat chvilkama komedii vážnější notou, ale bez skrupulí si dělat srandu ze všeho, tak by z toho byla komedie ještě o chlup lepší. 3+*.(30.12.2014)

nie, nie, nie. ani najcharizmatickejší, kúlový a večne sexi Bill Murray, ani božská Naomi (aj keď ten ruský prízvuk nebol bohviečo), ani sympatická Melissa a dokonca ani britsky rozkošný Chris O'Dowd "nezakryli" mohutné klišé, ktoré predvádza dokonalú distribúciu smiechu, plaču, hanby a pohoršenia tak, aby aj trošičku náročnejší divák pri takomto gýčiku nemal zlé svedomie. každopádne.. obsadenie sa podarilo. kto má rád billa, príde si na svoje.(6.1.2015)

Nebýt dojemného projevu chlapce na konci, dám méně. Bill Murray je dobrý herec. Ale tady mu to nesedlo. Nemá kukuč na cynické debili. Na ty má patent Jack Nicholson (Lepší už to nebude).(7.1.2015)

V rozmezí 22 hodin jsem viděl dva filmy, jejichž děj se točí kolem někoho, kdo se topí v dluzích. A po včerejším příběhu íránský dívky Royi jsem při sledování úžasnýho výkonu Billova (ale skvělý byly i Wattsová s McCarthyovou!) doufal, že tady bude aspoň ňákej hepyend. No a dočkal jsem se, dá se říct. Jenže právě ta (v tomhle druhu filmů povinná) slzopudná scéna málem srazila všecky ty rudý ke dvěma. Naštěstí je film zakončenej příjemnym songem od Boba, při němž jednak běžej titulky, jednak se ukáže, že Vincent je furt starej unavenej mrzout po mrtvici, akorát už neventiluje navenek tu svou nenávist. A díky těm pěti minutám je z toho zpátky poctivejch osmdesát.(12.1.2015)

Obcas od filmu necekate vůbec nic a pustite si ho jen tak z nudy v nedeli po obede...A o to vic vas dostane. Brecel jsem jako zelva :)(25.1.2015)

Je to síce len príbeh o nepríjemnom dedovi a chlapcovi outsiderovi, ktorí si pomôžu navzájom - námet, ktorý nehýri originalitou - no ten dedo je Bill Murray vo výbornej forme (hoci o Oskaroch by som radšej pomlčal) a aj ten chalan je sympaťák. Je to príbeh, ktorý pohladí na duši a čert ber tých, ktorý sa sťažujú na schematickosť, patetickosť a prevídateľnosť. Po dlhšom čase film, ktorému dávam tie štyri hviezdy naozaj rád. 8-/10(26.1.2015)

Mírně nadprůměrná pohodovka v čele s typicky alkoholickým a ztroskotaným Billem Murraym, která místy pobaví, místy dojme. V konečně součtu ale určitě potěší i přes to, že film neubíhá žádným zběsilým tempem a nic extrémního se neděje. Prostě pohodové komediální drama, které stojí za vidění... 70%(6.2.2015)

Skoro ako od Clinta Eastwooda. No velmi velmi velmi sladke.(10.2.2015)

Bill Murray mě v téhle roli dost překvapil. Ale byla to milá změna. Film byl sice snadno prokouknutelný, ale nádherně jsem si odpočinula a musela jsem se fakt celou dobu blbě usmívat. Ostatní herci byli také skvělou volbou.(16.2.2015)

Vcelku pěkný film s bezkonkurenčním Billem. Za zmínku snad ještě stojí Melissa, kterou jsem tu viděl poprvé ve vážnější roli. Jinak škoda toho až moc růžovoučkého konce.(23.4.2015)

Mrzutý stařík Vincent, který očividně nemá rád lidi. Rád pije, sází a potrpí si na " noční dámy " neměl chybu, tak nějak po celou dobu mi to přišlo, jako strašně hezký příběh s krásným proslovem na konci, který dojal i mě.(19.5.2015)

Nevím jak to Bill Murray dělá, že vždy, když se prvně objeví na scéně, strhne na sebe celý film a z toho se pak stává houpavá plachetnice, která vás strašně příjemně přenáší přes i ty největší vlny. On je prostě fenomenální herec a dokazuje to nejen v hlavní roli, ale i v každém menším štěku. A asi nemá smysl psát, o co je to lepší, když se k němu připojí skvělá, zde pěkně odulá Naomi. Tak strašně pohodové, zábavné a kdykoliv koukatelné kino se jen tak nevidí a v podstatě není co filmu vytýkat, protože v tomto případě nepatří složitost děje, napětí, vyšší cíl nebo snad hra na efekt, absolutně vůbec k prioritám tohoto nadčasového, uklidňujícího a neskonale zábavného snímku.(18.8.2015)

• edie sedgwic

uf, toto som dlho nevydrzala(2.2.2016)

• Amper01

Tenhle typ filmů nechápu: hned v prvních minutách soulož. A k čemu jako? Film o tom není, dokonce o ničem podobném... Tak PROČ to tam dávali? Vlastně jsou sami proti sobě - Ti kteří nemají rádi filmy se sexem, tak to po tomto vypnou. A ti, co filmy se sexuálním podtextem vyhledávají zase budou zbytkem zklamáni... Tak PROČ to tam sak*a dávají? Na druhou stranu - já jsem přimhouřil oči a nevypnul to a paxem stejně litoval...(6.2.2016)

• F.W.Colqhoun

Ani by nevadilo, že se těží z miliónkrát proseté hlušiny "vyhořelý chlap dojde spásy (svatosti!) prostřednictvím (cizího) dítěte". Na rozdíl od About a Boy nebo Bad Santa, založených na podobné premise, ale St. Vincent naprosto nesprávně odměřuje ingredience humoru, patosu, lidského teplíčka a adorace rodičovství. Theodore Melfi nechává svůj film emitovat podivný patos a čvachtavou falešnou humanitu, která spolehlivě dusí potenciál slibného hereckého obsazení. Že si s ní nedokáže poradit ani naturel jindy dokonale spolehlivého Billa Murraye, je dostatečně výmluvné. Občasné silnější momenty (zpravidla cynický Murrayův šleh) trčí nad hladinu balastu a kýče naprosto osamoceně; mezi nimi pláně plytké nudy. Prostě - hřejivý film. Se vší sračkoidností, která k tomu patří.(11.7.2016)

Jak na věc. Ovšem předání životního moudra tentokrát probíhá třemi odlišnými metodami: "senior", "old school" and "Saint Vincent´s way"... Mezi námi sousedy... Takto inspirující a osobitý sousedský vztah plný harmonie... Komu z nás se může toliko poštěstit? ;-)(30.12.2014)

"Svatý Vincent" je naprosto neoriginální a ničím nepřekvapující komedie, natočená podle obvyklých postupů. Děj je postaven na neobvyklém přátelství postaršího chlápka a školou povinného kluka. Vincent je na celý svět naštvaný, mrzutý a zadlužený protiva, ale je to jen skořápka, ve které tluče laskavé a milující srdce, jen ho je třeba oživit. A to je úkol malého Olivera. Příběh je jen ozvláštněn jednou noční "pracovnicí", jinak nic nového pod sluncem. Nechybí, jako obvykle ani dojemná scéna při které jsem já, starý rocker uronil slzu. Opravdu! Sečteno a podtrženo, měl bych hodnotit sotva průměrně, ale je to milý a příjemný film, který umí pohladit po duši. Takže 4 *.(11.1.2015)

Překvapivě civilní a přesto zábavné. Ke konci sice až moc předvídatelné, ale dohromady tvořící film s velmi pozitivním nábojem.(21.1.2015)

Konfrontácia Lieberher - Murray funguje dokonale a každá ich spoločná scéna ma neskutočne bavila. Je obrovská škoda, že rovnako to nefunguje s ostatnými postavami. Keď totižto zliezol z plátna jeden alebo druhý, film ma začal nudiť až kým sa zase nevrátili.(27.1.2015)

Klasická dramedy s předvídatelnym příběhem, která z šedýho průměru vystupuje díky hereckýmu obsazení. Bill Murray nebo Naomi Watts hodně potěšej, malej Jaeden Lieberher podává slušnej výkon a Melissa McCarthy hraje normální civilní roli, takže je snesitelná. Jen Chris O´Dowd zklamal, ale ne svojí vinou, protože mu byla přiřazená nepříliš zajímavá role. Nemůžu se ale zbavit dojmu, že takovýhle téma si přímo řikalo o zpracování v podobě čistýho dramatu.(30.1.2015)

Od tohohle jsem čekala hlavně kopec srandy, ale vyšlo z toho úplně něco jiného. Vtip tam byl taky, to ano, ale film mě donutil přemýšlet a taky roztát nad některými scénami. Po filmu mi zůstal příjemný pocit u srdce a taky přání mít taky tak úžasné dítě, jako měla v tomhle snímku Melissa :D 95%(4.2.2015)

• GlamourCat

Tihle strašně fajn alkoholici a děvkaři žijí jen v Hollywoodu, musí to tam být super. Ňam ňam, super-sladké. Nevěřím tomu, strašně moc tomu nevěřím a proto jen hvězdičku za to, že Bill Murray. Prostě jen jeden velice moc smutný chlapík-voják, který už si příliš zažil. Je mi to líto, protože jsem se dlouho dobře bavila, ale dojem mi zůstal spíš nepříjemný.(23.7.2015)

Prvý film, ktorý sme videli zadarmo ako súčasť ČSFD premietaní. :) A bolo to bohužiaľ zatiaľ jediné premietanie na Slovensku. St. Vincent je jednoduchý malý filmík, ktorý ťahajú skvelí herci. Bill Murray je ako vždy presvedčivý až na kosť, Melissa McCarthy dokazuje, že s nadhľadom zvláda aj "vážne" role a Naomi Watts hraje tehotnú ruskú štetku. Miestami som váhal, či nie je naozaj tehotná (nie nebola). :) Najväčšie prekvapko však spôsobil debutujúci 11-ročný Jaeden Lieberher - najlepší herecký výkon a skvele napísaná postava. Chlapec točí aj ďalšie filmy, takže odporúčam sledovať jeho rozbiehajúcu sa kariéru, je fakt dobrý.(9.8.2015)

2 a pol za predvydatelny a trapno americky koniec(18.8.2015)

Docela dobrý film, občas i vtipný ... 55%(10.9.2015)

Na to, že nemám ráda Billa Murraye, této role se ujal naprosto bravurně. A ano, na konci jsem řvala jako želva při Oliverově proslovu...co víc? Je to dojemný film a teď mě omluvte, jdu si pro kapesník.(18.11.2015)

Fajn komedie, která v první polovině sází na "mrzutý" humor a v té druhé části útočí na city. Povedený snímek, který spolehlivě zachrání nudný večer.(6.12.2015)

Mrzout dobrý (i když nevím, v čem to byla komedie), ale ostatní mě příliš nebavili a ruská běhna dokonce i rušila (ale fakt nevim, jestli víc než Melissa). Otřepaný příběh o mrzoutovi a milém chlapci, kterých jsem určitě viděl víc, v lepším podání a s rozhodně lepšími herci ...(8.12.2015)

Já nevim jak vám, ale mě většinou stačí, když ve filmu hraje Bill Murray a tady se okolo něj vlastně všechno točí a to je dobře.(9.11.2016)

Nič prevratného to nie je, ale za pozornosť to predsa len stojí. Bill Murray je dá sa povedať dosť uveriteľný. Limonády nie je príliš veľa a tak rodinný film je na svete. Je to tak na šesťdesiat percent a navodí to celkom dobrú atmosféru.(30.12.2016)

Bill Murray je herecký bůh, o tom není pochyb a utáhne celý tenhle film na svém malíčku. I příběh je rozehraný moc fajn, má spoustu příjemně vtipných momentů, bohužel ten brutálně patetický závěr je velká černá skvrna. Skutečný Vin by se jim na takovou šarádú zvysoka .... Jinak to mohlo být za poctivé 4*65%(22.4.2017)

Velmi pohodový film, ve kterém byl samozřejmě přesně obsazený B. Murray a oproti zvyklostem i umírněná Mellissa McCarthy. Občas úsměvný a občas smutnější tón, ale vcelku film směřuje k happy endu, který je podaný nenásilně a pohodově. Takovéto filmy pohladí po duši a divák se rád ztotožní s hlavním hrdinou a dokonce by i chtěl něco podobného sám prožít. Prostě se nechat vést a být happy : -)(3.1.2015)

Ačkoliv mi na snímku nic vyloženě nevadilo (a párkrát jsem se výrazně pousmál), neobsahuje asi nic, kvůli čemu bych si ho pamatoval nějak déle. Nejvíc se zřejmě bude mluvit o výkonu Billa Mureyho, ale já byl hlavně překvapen z Melissy McCarthy, která zde patrně poprvé v životě předvádí cosi jako koukatelný herecký výkon. Jinak jde o standardní (a předvídatelný) film o změkčení starého mrzouta prostřednictvím dětské bezprostřednosti, což jsme viděli již mnohokrát.(1.2.2015)

Nejvíc člověčinou prodchnutý a nasáklý film od dob...snad Mary a Maxe. Totálně mě to dostalo. Je to syrový, vošklivý, skvěle cynický, dost na hraně, půlku filmu jsem ani nechtěla vědět, jak to dopadne - a pak to do sebe všechno zapadne, je to krásný, dojemný a strašlivě lidský a já brečim a směju se dohromady a říkám si, jak jsem mohla pochybovat o fimu, ve kterým hraje Bill Murray? A skvěle hraje. Zatraceně skvěle. Tak jistojistě brzy na viděnou, sousede..(1.2.2015)

Škoda toho přeslazeného amerického závěru. Ale Bill je prostě nej v každé své roli.(2.2.2015)

Herecký koncert nejen Billa Murryho a Melissy McCarthy, ale taky Jaedena Lieberhera, což je teda jen tak nevidí! Film se zpočátku tváří podvratně, ale pak se asi Melfi lekl a v poslední třetině se vrátil do bezpečných a mělkých vod rodinného filmu (ani tu kojící bradavku neukáže, srab). Celá ta pasáž se školním projektem je tak stokrát viděná, nezajímavá a nepřekvapivá, že shazuje celý film na úroveň odpoledního televizního vysílání a to je fakt škoda. No, naštěstí to zachrání titulky (což je vlastně ale asi smutný, nebo ne?)(6.2.2015)

Co má Melfiho St. Vincent společného s Burtonovými Big Eyes? Oba dva filmy jsou kýče jak vrata od stodoly, přesto zábavné. Melfi napsal a natočil takového odlehčeného Bukowského. Najdete tu jak prvotřídní děvku, ve které mi chvíli trvalo rozpoznat oblíbenou Naomi Watts, tak chlast, a dokonce i dostihy a sázky. Kafe bez kofeinu, které si nechám s radostí opakovaně dolévat.(5.4.2015)

Bill Murray svým minimalistickým velikášstvím zachraňuje jinak zcela průměrný film, který stoupá a klesá při jednotlivých epizodkách. Jeho trudnomyslný veterán přihazuje svými zvednutými prostředníky hvězdu navíc.(28.8.2015)

Bill je naprosto úžasnej a rozhodně nikdy nezklame. Celkově jsou herecký výkony na vysoký úrovni...Naomi jako těhotná ruská štětka, ten vyzáblej špunt nebo Chris O'Dowd, překvapivě tolerantní učitel. Jinak film nepřináší nic moc novýho nebo objevnýho, ale má zkrátka příjemnou atmosféru. A vůbec nenudí a to se taky počítá.(14.12.2015)

Volej Billa Murraye, když do filmu potřebuješ někoho, kdo ti dokonale zahraje ztroskotance. Nebýt tam on, film zapadne.(28.4.2016)

Skvelá komédia. Nad očakávania som sa bavil. I keď nektoré veci boli šablónovité, Bill posúval film o úroveň vyššie. Áno, film sa trocha vymyká žánrovej škatuľke - komédia - často ide o čierny, sarkastický humor a v niektorých momentoch o smiech cez slzy. Každopádne film má hĺbku a verím, že nebudete plakať len od smiechu ale aj od dojatia_humor, Bill, humor, hudba a fantastická kamera 85%(20.12.2014)

Trochu mě mrzí, že recenzenti film přirovnávají k Zlomeným květinám či Životu pod vodou. Jenomže společné je pouze to, že Bill M. hraje lůzra. Jinak režisér Theodore Melfi není Jarmush ani Wes Anderson a ani se o to nejspíše nesnaží, točí obyčejnou drsnější hollywoodskou komedii. Fanoušci Murrayho, Jarmushe a Andersona tak budou zcela jistě zklamáni. Vtipné to ale je.(3.1.2015)

Tak nakonec dávám tři, i když jsem váhal nad čtyřmi hvězdičkami. Pro čtyři by hrál fenomenální Bill Murray, dobrá Naomi Watts a celkově civilně pojatý koncept filmu. Naopak to celé sráží typicky americky patetická scéna snažící se vyloudit z očních kanálků diváků nějakou tu slzu (skoro se podařilo) a očividná tématická příbuznost s Grand Torino. Film je to ale přijemný a pohodový. Bill Murray to táhne a trochu nesouhlasím, že hraje stejně jako ve Ztraceno v překladu a Zlomených květinách. Jeho Vin je jiný - živější - než jeho ostatní fuck you all hrdinové zmiňovaných filmů. Parádní náboj má poslední scéna pod titulkama, u té jsem se jaksi vnitřně bavil a bylo úplně vidět jak si ji Bill Murray užívá. A stejná "divná" atmosféra se podle mého přenesla i do hlediště na diváky, kteří když se rozsvítilo, byli tak nějak zaražení, ale přesto s úsměvem na rtech...(11.1.2015)

Ale jo. Bill je fantastický. Od začátku sympaťák a po mrtvici ještě větší. Je to spíše drama než komedie (bránici mi to rozjelo 1x) a na konci aby ani jedno oko nezůstalo suché - byl jsem připraven a slzu včas zamáčkl. Do televize akorát. 65% (55% dělá Murray).(14.1.2015)

Triviální historka bez přesahu a k tomu plno laskavého moralizování.(14.1.2015)

Mám rád Murraye a v téhle roli byl super. Vlastně snad všechny postavy ve filmu byly svým způsobem sympatický. Pohodový film, kde se párkrát zasmějete a celkově nenudíte. A ani bych neřekl, že se hrálo nějak extra moc na city, což by se tady dalo očekávat. A to je rozhodně plus.(20.1.2015)

Příběh mrzutýho ochlasty, kterej se náhodou a tak trochu nechtěně spřátelí s malým otloukánkem od sousedů je možná lehce předvídatelnej, ale Bill Murray je pan herec a má štěstí a čich na role, ve kterejch prostě z každýho průměrnýho filmu udělá klenot. Vincentův příběh vám vykouzlí rohlík přes celej ksicht a dost možná vám vydrží celej den. I přes ten nepochopitelně debilní překlad.(26.1.2015)

Ani zklamání, ani nadšení, prostě když se nudíte nebo máte takovou tu melancholickou náladu, kdy je vám všechno putna, pak je tohle dobrá volba. Taková hořká komedie, kde vám občas cukne koutek, ale to je tak vše. Celkově se na to dívalo celkem dobře, ale nic, co bych si pamatoval nebo snad chtěl vidět znovu.(6.2.2015)

Další příběh jak se ze starého, protivného, sprostého a nechutného chlapa stane.... Ne ne...tady ne tak uplně. Bill Murray (podle mého) uzrál jako víno. Ne že by byl teď chutný, to ne, ale do téhle role sednul jak prdel na nočník. A Naomi Watts jako levná ruská štětka, tak to je úlet, který mě fakt potěšil. Příběh nic moc, akce vůbec, vtip malinko a stejně mě to drobátko dojalo. Celkově lepší průměr.(10.2.2015)

Prvotřídní herecké výkony, hlavně Naomi Watts, která skvěle dokázala zahrát Rusku s perfektním ruským přízvukem a samozřejmě Bill Muray, který prostě komediální role hrát umí. Mellisa McCarthy mě popravd příjemně překvapila. Po tragickém výkonu ve filmu Drsňačky jsem nad zlomil hůl, ale zde svou roli zahrála na jedničku. Příběh je trošku v jistých věcech ojetý, ale i tak baví díky dobře napsanému scénáři a plynutosti děje. Rozhodně jsem se nenudil a rád jsem tento snímek sledoval.(12.3.2015)

• zubrik66

Katolícka cirkev musí krochkať blahom, ak predmetom nového svätého muža je alkoholický stroskotanec, ktorý neustále fajčí, kľaje, gembluje a jazdí pod vplyvom alkoholu. Billov výkon je fajný, len výklad slová svätý ostáva zabudnutý na jeho pustom trávniku, ktorý sa skôr podobá vyschnutej stepi ako krásnej zeleni. Celkový výsledok filmu je rovnaký ako americký výklad slova demokracia - mucha sediaca na kravskom lajne.(16.3.2015)

Klasický příběh - zpruzený stařec potká dítě s vlastníma problémama a oba si vzájemně pomůžou. Něco jako Santa je úchyl, co se tváří vážněji a vtipný je akorát Bill Murray (a trošku ještě ruská prostitutka).(7.4.2015)

• Pitryx

Děděk Muryaovic (a to nemyslím pejorativně) se snažil, seč mohl, ale ten film je tak stupidní, že to prostě nepomohlo. Téma ohrané, kluk protivný, jeho máti ještě víc. A Wats je tu přímo hnusná. Pořád jsem čekal nějakou „pecku“, prostě něco, co se v ději semele, aby to konečně dostalo „šťávu“, ale kde nic, tu nic. Až zhruba po hodině se z nudné „komedie“ stane ještě nudnější polodoják. Navíc ta stopáž byla přímo nemožná. Ať se pan Murray nezlobí a jeho fandové také ne, ale za takový klišoidní scénář nemohu hodnotit než jako depresivní koninu, na kterou podruhé ani omylem. /Pročpak zase tak pitomý český distribuční název?? Asi aby se to více pletlo s názvy stejnými/. No a úplně na závěr, za ten výkon si Bill Murray přeci jen nezaslouží naprosto nulové hodnocení. A tak mu dávám plusko a to, to největší.(1.5.2015)

Americká verze snímku Jak na věc. Určitě ne lepší, avšak ani nijak výrazně horší. V každém případě jiná. Tak trošku příměstská po americku, vonící po spáleném oleji, prošlapaném blátě a primitivní televizní kultuře. Oním rozdílovým bodem je samozřejmě samotný Murray. Ten jeho minimáčský ksicht je prostě tažný.(27.9.2015)

Podle galerie a obsahu jsem se na tento film předem těšil, čekal jsem komedii ve které bude nějaký starý otrapa a hodný, chytrý, sympatický kluk který se s nim skamarádí a skončí to uvědoměním „jak jsem se choval špatně“. Netrefil jsem se úplně, ale byl jsem aspoň dost blízko svému odhadu. Ke konečné nápravě mrzouta nakonec nedošlo, což je akorát dobře a filmu to u mě přidalo. Na povrch vyplouvá trocha skutečné povahy Vincenta, takže trochu tušíme že se něco musela stát, určité události, které jej změnily. Průměrný film, po kterém ale nemusíte litovat svého času.(14.11.2015)

• SpaceOdyseus

Tak urcite, tento film je dojemny, hrejivy, feel-good, ma srdce a vsechno... Ale jen kdyby to nebyla takova nuda, tak predvidatelna a takove emocni vydirani. Dokoukal jsem to jen kvuli Billovi.(18.12.2015)

Gala predstavenie pána Billa Murraya. U Naomi Watts človek nechápe ročník narodenia, ako to tá ženská robí? Jej ruský prízvuk, ktorý nehrala prvýkrát, je taktiež dokonalý. Detský herec sekunduje veľmi dobre, nenásilne a dôveryhodne. Vtipné a emotívne momenty robia film tiež nadpriemerným.(26.12.2015)

Murray je stará bluesová páka.Tady mne zase dostal.(3.2.2016)

Rozpočet_ 13 milionov dolarov // Tržby_ 54.8 miliona dolarov // Tržby v ČR*_ 753 608 Kč // Diváci v ČR_ 6 036 // Tržby v USA*_ 44.1 miliona dolarov(3.10.2017)

Herecké výkony už zhodnotili iní, slzavý koniec tiež, takže nie je čo dodať? Klasická oddychová komédia. Obyčajný priemer, ale zapamätám si ju vďaka prvej ČSFD projekcii v BA. Vďaka všetkým za túto možnosť.(16.12.2014)

Příjemná oddychova komedie se skvělym hercem Bill murray .Ten teda, ve filmu valel.Jednou film bohatě stačilo zhlédnout. Za mě cca 70%(25.12.2014)

• a0001

Meganuda, ktorá sa snazi tváriť sentimentálne, žiaľ nedarí sa jej ano to. O komédii sa baviť vôbec nedá. Navyše postavy vo filme niesu sympatické, slabé herecké výkony vo veľmi slabom príbehu. A keď mám pravdu povedať ani neviem prečo som film namiesto "odpad" hodnotil jednou hviezdou. Ten film nemá čo ponúknuť.(10.1.2015)

80%(17.1.2015)

Žádný zázrak. Na poprvé svižná komedie a na podruhé to budou už jen otřepané fráze. Nic hlubšího a žádný děj, jen průhledný a laciný scénář jako vždy v USA . Laciné intriky v politice i ve filmu. Tři hvězdičky jsou za výkony dvou hlavních protagonistů, nebýt jich tak by to byl jen ubohý propadák.(24.1.2015)

Bill Murray ve své životní roli! Ano, klidně si to dovolím říct, protože tohle je jeho sólový herecký koncert. Naštěstí fungují i vedlejší postavy, ale ty jsou tu víceméně jen pro rozvedení Billovi osobnosti. Je to líbivé, osobní a zároveň inteligentně vtipné. Nic jsem od toho nečekal a o to víc mě film překvapil. Zaslouženě plný počet!(25.1.2015)

Dojemný na nic si nehrající film s opravdu vynikajícím veteránem Billem Murrrayem.Vincent(Bill Murray)starej, věčně ožralej mrzout,kterej si pravidelně platí prostitutku,a kterou zřejmě přivedl do jinýho stavu,se jednoho dne vzbudí po opici a s rozbitým čelem a zjišťuje,že bude mít nový sousedy v podobě matky se synem se kterým se pozdějí sblíží,což by ho ani ve špatným snu nenapadlo.Nečekal jsem,že mě Murray ještě dokáže upoutat.Ani bych nevěřil že je to americkej film bez zbytečných klišé a dalších blábolů kolem.Naomi Watts co by těhotná prostitutka taky výborná.Pohoda za 80%.(25.1.2015)

tohle bolelo. a bavilo. moc.(27.1.2015)

Při letmém pročtení obsahu St. Vincent se mi bleskově vybavilo Eastwoodovo Gran Torino - svéráznej, mrzutej dědek, noví sousedi, ..., ale přes jisté společné prvky jsou to hodně odlišné filmy. SV mě rozhodně neoslovil jako zmiňované GT, ovšem i tak se jedná o jakž takž zábavný kousek, plný pozitivního náboje. Největší šok mně připravila Naomi Watts v roli ruské "lady of the night", s (podařeně) hrozným přízvukem, již dosti opotřebované a k tomu všemu těhotné. No, nevím jestli tohle bylo úplně nutné... ale třeba se tím tvůrci někomu do vkusu trefí. Já se budu snažit rychle zapomenout:)(28.1.2015)

Příjemné, na nic si nehrající. Jen ta maska u Naomi Watts se nepovedla.(1.2.2015)

Je to take Murayove Grand Torino, resp. jeho komedialna verzia. Dobre sa na to pozera a aj to chyti za srdce, co viac moze clovek od dobreho filmu cakat?(7.2.2015)

Příběh trochu obehraná nota, ale N, Watts v roli těhotné štětky s dobrým srdcem viděti, štěstí míti a pobaviti se.(10.2.2015)

Ze zacatku se to tvari jako Bad Santa 2, aby se to pak preradilo do nebyvale zkratkoviteho feel good dramedy. Bill Murray je furt frajer, o tym zadna, ale cela ta zdravotnicky ladena zapletka pusobi priserne vychtene. Celkem vzato mila zabava na stredecni vecer, reprizu si ale asi necham ujit.(11.2.2015)

Nerudných staříků jsem ve filmu už pár viděl. Stejně tak vtyléčených ze své nerudnosti. A také dětí. A toho všeho dohromady. Strašně předvídatelný film, ale když na to máte náladu, Bill vás rozesměje. 70%(21.2.2015)

Ironie, dojetí, drama, smutek a štěstí představují pro mě moc podařenou podívanou. Skvělá hudba, moc příjemně to působilo. Herci úplně úžasní. Konečně Melissa McCarthy nehrála jen potrhlou ženskou, o Billovi nemusím psát nic kladné, to je samozřejmnost. Po filmu mám přehnaně moc pocitů štěstí a proto celých pět hvězd.(22.2.2015)

Bill Murray je unikátny herec , pravdepodobne asi jeden z tých, ktorého buď milujete alebo nenávidíte. Ja patrím k prvej skupine. Potešila aj Naomi v postave ruskej št..ky :) a ten chalan tiež nehral na zahodenie. 85%(30.3.2015)

Bill Murray...excelentní výkon..(24.4.2015)

Trochu ucelove na moj vkus ale aspon je to zabavne a neublizi. 70% za Billa Murraya.(23.6.2015)

Něco trochu jako Gran Torino. Bill Murray nikdy neomrzí.(17.11.2015)

Moc jsem se na mrzouta těšil, s tím klučinou mu to klapalo. Ostatní role mě tady spíš rušily.(13.1.2016)

Pocitovo veľmi príjemný film. Taká sladká verzia Eastwoodovho Gran Torina. Murray bol tradične skvelý, Naomi vo svojej úlohe zaujímavá a celým film sa nieslo také pozitívne posolstvo. Scéna v škole s "vysväcovaním" však mala byť silnejšia a dojemnejšia... 65%(24.3.2016)

Parádní film a samozřejmě konec pro citlivky jak dělanej. Z určitého pohledu mi to ze začátku připomínalo Gran Torino. Taky tu je zatrpklý stařec, který dává školu života mladíkovi. Film má ale trochu lidštější notu a lepší konec. Za mě moc povedený kousek.(5.5.2016)

Hezky udělané drama, které nijak nepřečnívá ty co jsem už viděl, nicjméně je to dobře udělané a herci hraj všechno zvladli dobře..(6.7.2016)

Čekala jsem průměrnou komedii a dostala velmi dobré sociální drama. Děkuji za příjemný zážitek. Nesuďme lidi, pokud je neznáme-tohle si musím zapamatovat hlavně já,protože tuhle vlastnost bohužel sdílím s mnohými lidmi.(10.12.2016)

Jako moc fajn. A doopravdy taky tak.(3.7.2017)

TOP film. 85%(3.2.2018)

• Da_reba

Pozeral som to len kvôli Billovy a označeniu "komédia" aj keď bol Bill skvelý nič vtipného za celých 100 minút som nevidel, len totalne depresívnu drámu o vzťahu dvoch ľudí čo sú absolútne do bodky presné opaky. Ďakujem za depresívny večer 40%(21.11.2014)

• jirkahodr

Murray je skvelý a to je jediné co na filmu je dobré. ALe nedá se vystavět film jen okolo jednoho dobreho herce. Tak , že nakonec z toho je lacina americká taškařice která neurazí v 20 :00 v sobotu na Nově. Prostě v kině očekávám víc.(2.1.2015)

Znovu a znovu to isté klišé, znovu a znovu pohoda. Tuctovosť? Ak je pohoda tuctová, Bill je úplne najtuctovejší. A vieme, že je to úplne opačne.(9.1.2015)

Bill Murray čím je starší, tým je lepší. Film je to síce predvídateľný, ale s tak príjemnými hereckými výkonmi je to zanedbateľný nedostatok. Ak niekto dokáže natočiť vyrovnanú kombináciu komédie a drámy, obsadiť (po dlhej dobe) detského predstaviteľa, ktorý nie je protivný ani otravný, ba dokonca vie hrať, tak to je u mňa umelec. Vrcholom filmu je pre mňa úplný záver. Počuť Murrayho spievať "Shelter from the Storm" od Boba Dylana a pritom ho sledovať ako polieva "trávnik" a poťahuje z cigaretky, to si zaslúži ešte minimálne jedno zhliadnutie! 80%.(10.1.2015)

Bill Murray(17.1.2015)

VYBORNE, prva polovica tak jemne vtipna a zabavna a druha je krutym pohladom na zivot. A plati ze po smiechu prichadza plač.(27.1.2015)

ano, ok .... ale prečo takto? Nepriame (potom priame) útoky na city diváka, príliš uponáhľané zmeny v charakteroch alebo konaní postáv, miestami falošne cynický patriotizmus ("môj ocko je pacifista" ... "táto krajina určite nebola postavená milovníkmi stromov"), či naozaj nelogická východisková situácia zápletky (áno každá starostlivá matka, ktorá sa snaží urobiť pre svoje dieťa čo najviac, aj keď trošku sebecky, by určite súhlasila aby jej na dieťa dával pozor agresívny, vulgárny, alkoholik ...). Tlačenie na pílu, atmosferické nadhľady a spomalenia kamery aby sa poukázalo na duálnosť istých scén, pôsobia vo výsledku rozpačito. A hlavne, hlavne ... pokus o vykrádanie Gran Torino s viac iritatívnym, menej zásadovým, ale stále čiastočne rasistickým a preto pre istotu parodovaným susedom by potreboval inú výstavbu a scenár. Hodnotenie dávam len za remeslo (ktoré je už štandardom) a za výkony Billa Murraya, či Chrisa O'Dowda, ktorý hrá farára presvedčivo, ale skôr pripomína obľúbené diely IT Crowd.(28.1.2015)

V ktorom vesmíre je toto komédia... Taká oddychovka ktorá sa čoskoro dostane do nedeľného primetime niekedy o tretej ku káve. A tie postavy ma bavili. 65% --- O pár týždňov neskôr: o čom ten film vlastne bol? No fukin idea...(29.1.2015)

Nevim no, az na urcite odchylky jsem se nemohl zbavit pocitu, ze se jedna o potrhlou predelavku Gran Torino.(1.2.2015)

Bill Murray vynikajuci !! Aj som sa nasmial a dokonca aj slza padla. U mňa to fungovalo veľmi.(6.4.2015)

Přes nemálo výhrad stále krásný tenisový přátelák. Byl jsem dojat.(28.4.2015)

Tak trošku mnohem slabší snímek na způsob Gran Torina, přesto příjemný výkon Murrayho, takže slušných 60%.(9.7.2015)

Na začiatok sa musím priznať, nedával som tomuto filmu veľké šance na to aby vo mne niečo vzbudil, očakával som nanajvíš mierne spríjemnenie nedeľného poobedia. No naozaj ma to dostalo chytilo a porozhádzalo po citovej stránke jak malé decko.... Žiaden Hollywoodsky trhák no aj tak si nemyslím že ostane niekto komu by sa tento film nepáčil. Čo dodať asi len skvelý film a skvelý Bill Fuckin' Murray!(16.8.2015)

Sledovat filmy o starych mrzutoch je asi pre mna to prave. Nebolo to Gran Torino, kedze sa jednalo o komedialny zaner, ale malo to svoje vlastne caro.(22.8.2015)

Rodinná oddychová jednohubka, ktorá prekvapí najmä svojim prevedením, myšlienkou a skvelými hereckými výkonmi. Murray absolútne skvelý, Naomi Watts v pre ňu skutočne netradičnej roli a takisto malý Jaeden bol dobrou voľbou. Miestami trošku prepísknuté, ale celkovo z filmu vyžarovala harmónia a cit. Preto u mňa jeden z tých lepších nadpriemerných filmov. 65 %(26.9.2015)

Kikng-kongova láska ma nesklamala. Bill byl debil, svojím spôsobom dobrácky gambler utrápený chorobou manželky. Malý Oliver - slušný výkon.(6.10.2015)

Občas je dobré pustit si nějakou tu Murrayovku, protože každý se rád podívá na osud někoho, kdo je na tom ještě hůř než on. A Bill Murray ty svoje role protivných, zapšklých, sešlých a velmi sarkastických dědků hraje naprosto skvěle. A těch lůzrů kolem sebe tady má povícero. Těhotnou ruskou prostitutku, tlustou rozvedenou sousedku, jejího rachitického adoptivního synáčka a v podstatě všechny, co se tam mihnou. Na první pohled jasná depka, ale ono je to naopak po celou dobu velmi zábavné. Vtip a dojetí v poměru 1:1, dokonale vyvážená chuť. A Bill naprosto exceluje, pro mě jeden z jeho nejlepších filmů vůbec.(19.10.2015)

Skvělý film, ve kterém exceluje Bill Murray. Není to zdaleka jen povrchní komedie, ale i takový hlubší pohled do duše na první pohled nepříjemného a mrzutého souseda. Konec, ač typicky americký, byl dojemný a působivý.(13.12.2015)

Asi vůbec nejlepší pocit pro skalního filmového fanouška je narazit zcela náhodně na téměř neznámý (asi zásluhou nízké medializace) snímek, který dokáže tak neskonale uchvátit.. Množství lidí, co tento film zhlédne, si asi řekne, že dílo extra nepotěší ani neurazí, ale když člověk dá filmu šanci i prostor se mu dostat do srdce, tak se vše radikálně změní.. Dojemné budování vztahu mezi starým nevrlým nešťastným vdovcem a mladým nadějným hochem, který si ze všech sil snaží najít ke svému novému opatrovníkovi cestu, to je to, co ze snímku dělá nezapomenutelný zážitek.. Stačí jen přetrpět trochu nepovedený začátek, nechat se vtáhnout do děje a poté už vše nechat na výkonu brilantního Billa Murraye.(14.2.2016)

Takové slabší Gran Torino s kladným koncem.(13.9.2016)

Hloupě avizované jako komedie.. spíš hořký příběh jednoho starého chlapa se zbytečně patetickým závěrem.(4.2.2017)

Toto bolo velmi prijemne, presne taky druh oddychu som potreboval.(10.4.2017)

Kouzelný Bill, maximálně vtipně vykradené Gran Torino - 85%, ale je to na 5 hvězd!(2.1.2015)

Je to spis prijemna agitka na Billa. Jako by se chtelo rict: "Jo Murray je tu stale a je kurevsky dobrej", ale to je tak vsechno. Film je sam o sobe trosinku o nicem a az primitivne predvidatelnej. Ale Billy, Billy je proste trida....(3.1.2015)

• jarmil8

Takový žánrový mainstream, který ničím nepřekvapí a dopředu víte, co se bude dít. Takže se časem dostaví sladkobolná nuda, kterou rozvíří jen opravdu dobří herci. Melissa McCarthy tu překvapivě nehraje krávu, Naomi Watts je v roli ruské šlapky vcelku zábavná a Bill Murray hraje už po několikáté totéž, ale překvapivě je to pořád ke koukání. A ostatní také.(9.1.2015)

Škoda toho všudypřítomnýho sentimentu a patosu, potenciál to mělo dobrej. Mohla to bejt výborná čistokrevná komedie, takhle je to klasickej americkej ubrečenej dramaticko-komediální kočkopes. Na druhou stranu, některý hlášky se vážně povedly. What's in the box? My wife. She died? No, she shrank herself. (16.1.2015)

Jak to ti amíci dělají, že z lehce nadprůměrného filmu dokážou během chvilky udělat podprůměrný. Nejspíš je to jejich vrozená touha po sluníčkovém konci. Kdyby masový vrah podřezal během filmu půl města, včetně dětí, matek a handicapovaných, stačí aby sundal ze stromu proti její vůli kočku, která chtěla zadávit ptáka, podat ji důchodkyni s alzheimerem a vše je v pořádku. Divák zamáčkne slzu a půjde spát s myšlenkou na lepší svět. Ty 3 hvězdy nejsou pro film, ale pro Billa Murrayho.(22.1.2015)

Veľmi príjemný malý filmík, naštvaný veterán, tehotná ruská "lady of the night", mexickí sťahováci a skysnutá mačka. Je len škoda, že takýchto filmov už každý videl neúrekom a nemajú čo nové ponúknuť. Bill Murray je skvelý, ale nedočkal som sa dávky humoru ktorú som očakával zo žánru "Komédia/Dráma". Komédia tvorila tak 10% filmu a ostatok bolo klasické americké hranie na city, sentimentalita a pod. Hudba ma ale výrazne potešila, akoby som soundtracky vyberal ja sám.(25.1.2015)

Výborný Bill, sexy Naoumi s ruským přízvukem a pohodová Melissa - k tomu troška černého konverzačního humoru a pěkný příběh. Hodně dobrá práce(26.1.2015)

Bill Murray je můj oblíbený herec, to zaručuje vždy hvězdu nahoru :-) Nabízí se srovnání s Gran Torinem a nerudným dědkem Clinem Eastwoodem. V tomto srovnání vede Gran Torino samozřejmě na plné čáře. St. Vincent je tedy okoukané téma, ale i tak příjemné drama/komedie ( zaplať pánbůh bez fekálního humoru ), které stojí za to vidět.(27.1.2015)

Chtěl jsem dát čtyři, což ale bylo ještě v době, kdy jsem neviděl Birdmana, údajně horkého favorita na Oscara... No a po Birdmanovi musím jít na pět, protože tato vlastně docela předvídatelná, ale velmi milá komedie/drama nenudí, pobaví, nabídne i nějaké to "morální dobro" a zároveň není klišovitá... No a pak hlavně Bill Murray, který to tu táhne nevídaným způsobem a sekundovat mu dokáže vlastně jen dětský hrdina...(28.1.2015)

Obyčejní příběh který umí správně chytit za srdce ve své obyčejnosti...(30.1.2015)

Bill sa prezentuje v ďalšej drámo-komédii. Nevrlý starec s nezávideniahodným životom na staré kolená záujme chlapca zo susedstva a dá mu kamaráta a veľmi nezvyklú pestúnku. Veľmi humorné pasáže sú striedavé s dramatickými. Všetci sú veľmi presvedčivý. Nebyť občasnej patetickosti a pár hluchých pasáže tak to je za plný počet.(1.2.2015)

Príliš veľa sentimentu. Ale ten malý chlapec bude v najbližších rokoch na roztrhanie.(6.2.2015)

Jako správný warrezák jsem film stáhnul a viděl s titulky od the.body skvěle přepsané vtipky do češtiny. Co se týče Billa Murray myslím že to byla jedna z jeho nejlepších rolí které kdy hrál. Takže má to pointu a zasmějete se, tudíž stojí za doporučení(15.2.2015)

Jack Nicholson a další prominou, ale ještě nikdo nezahrál stárnoucího cynického mrzouta tak skvěle jako Bill Murray právě v tomhle filmu. Když k tomu přidám ve vedlejších rolích Roye z Ajťáků, který si tu střihnul učitele s kolárkem ("Děti, máme tu hodně různých náboženství, ale katolící jsou na tom nejlíp, protože mají nejlepší oblečení a nejvíc pravidel.") a pak Naomi Watts coby striptérku někde z Východu, je z toho výborná komedie se spoustou originálních hlášek.(18.2.2015)

Vážně nemám rád Melissu, ale za to můžu Billa. Takže jsem se dostal do drobně schizofrenní situace - koukat, či nekoukat...toť otázka, která však již byla vyřešena. A odpověď zní - slušné, občas i humorné, ale v závěru to ve mně nic emotivního neponechalo. Přecejen mě opravdu moc nechytl ten srdceryvný výval toho klučiny. Bylo to až moc kýčovité a naprosto jsem mu tu roli nevěřil. Co dokresluje můj pocit z filmu, je to, že nejlepší na tom byly závěrečné titulky. Ty si zaslouží alespoň 75 %. Jinak ale celkově je film zralý na 50 %.(24.2.2015)

Pokud bych chtěl převést film Gran Torino do komedie, vypadalo by to přesně takto. Bill Murray je jednička a v tomto filmu se opravdu ukázal. Drsný černý humor podepřený skvělým příběhem.(5.3.2015)

4 hlavne za herecky vykon Billa a toho maleho kluka :-), jinak lehce depresivni nahled na lidske zivoty ...(29.4.2015)

Všetci máme radi, keď sa film vyhýba klišé. Občas sa im však zabrániť nedá, a vtedy máme radi, keď s nimi film nakladá opatrne. St. Vincent je nimi ale predchnutý tak, že je ťažké hodnotiť ho príliš vysoko, i keď srdce k tomu zvádza. Bill Murray je Pán Herec a asi sa nájde len málo ľudí, ktorým jeho poloha mrzutého, životom zradeného suseda neučarovala. Zdatne ho však dopĺňa i trojlístok postáv okolo neho, všetci však vykazujú pramalú dávku originality či prínosu. Film nenudí, je príjemne úprimný, hrejivo sentimentálny, horko vtipný. Avšak bez invencie, takže pozretie diváka vlastne nijak nezasiahne. Silných 60%, ale keby v tom nehral Murray, jednalo by sa o tuctovú záležitosť.(14.6.2015)

3-4* opravdu těžko hodnotit, film je pěkný, rozhodně stojí za to se na něj podívat... Ačkoliv nejde vystihnout třeba jen jednu scénu, ale jako celek to celkem funguje.(14.7.2015)

Byl jsem na tento snímek zvědavý a nezklamal mně, i když chvíli je to smutné a negativní, avšak naštěstí těch úsměvných momentů tam je víc.(15.8.2015)

• Jartian

ten kluk celou tu saradu posral. Chova se jak 30ti letej profesor s nejaky podelany statni skoly. A vubec .. vykradacky Clinta jsou ted asi v mode(15.8.2015)

To se mi libilo, az dojalo.(19.9.2015)

skvělá oddechovka, skvělý BILL a Naomi je na oskara za vedlejší roli za ruskou prostitutku, dlouho jsem se tak nepobavil!(24.9.2015)

Na Billa Murraye jsem se těšila a byla jsem zvědavá, jak roli zvládne, vzhledem ke svému osobnímu životu. Čekala jsem sentimentální drama alá komedie, ale byla jsem mile překvapena. Vůbec to nebylo přehnané a nahrané na diváky, bylo to mile dojemné a vtipné. Bill Murray byl skvělý a celý film bylo takové milé odlehčení. Za emoce, které mi během filmy proudily ven z očí, dávám 4 hvězdy.(29.9.2015)

Príjemný film, ktorý je postavený na skvelom Murraym, ktorý podáva perfektný výkon. V závere sa nemusíte hanbiť aj za nejakú tú slzičku.(27.1.2016)

Bill zachranil cely film a Melissu stale nenavidim(28.1.2016)

Film o rodícím se přátelství starého bručouna a ochlasty, který je neustále bez peněz, se školákem, který se přistěhoval do vedlejšího domu...Představoval jsem si komedii, nabitou vtipnými situacemi, u níž budu brečet smíchem, viděl jsem spíše rodinné drama, u kterého bylo blíž k slzám z dojetí, než od smíchu. Ani vtip ale úplně nechyběl. Čeho se mi ale nedostávalo, byla přesvědčivost mnohých okamžiků, přesvědčivost konání postav a příběhu celkově. Přišlo mi to prostě takové moc vystylizované. Nelíbila se mi ani postava mé oblíbenkyně Naomi Watts. Co se mi naopak líbí velmi, je postava Vincenta v podání Billa Murraye, skvělý Jaeden Lieberher a rovněž velmi dobrý Chris O´Dowd jako učitel. Hlavně díky těmto skvěle zvládnutým postavám je snímek nadprůměrný. 65%.(28.3.2016)

Dal bych i čtyři, ale kvůli tomu, co udělali s Naomi Watts, jak z lidské mrzutosti učinili něco naprosto nežádoucího, a kvůli celkovému vyznění musím dát tři.(17.9.2016)

Nemôžem si pomôcť, ale idem s hviezdičkou vyššie akoby som mal. Príbeh bol od začiatku jasný, mnohokrát videní, ale spracovanie a hlavne prítomnosť zatrpknútého Billa Murrayho, ktorému rola sadla bolo eňo-ňuňo. Príjemná, uvoľnená, rodinná pohoda. Takto by sa mali točiť filmy na nedeľné a upršané odpoludnie na jeseň (videné v júni).(5.6.2017)

Naivní, ohraný dej, pár vtipných scén, pár dramatickejších momentov. 60%(24.10.2017)

na filmy bez talentu sa nedá hnevať. Na tento sa hnevám, pretože má v mnohých miestach a postavách ambíciu byť veľmi silným a vplyvným kusom v kategórii drsná komédia. Výnimočné postavy - chlapec - nebol odporne dojímavo doterný ako asi všetky takéto typy detských postáv v amerických filmoch. Jeho matka - wow, výborná voľba; teší ma, že nezvolili takú tú sexi milfku, brunetu s cvičeným trpko-sexy utrápeným úsmevom, hovoriacim "o 15 minút za rohom ti dám fajku". Bill - jediné čo poviem, že je proste vo forme ;) Naomi - kto by to bol povedal, že vrcholom jej vyzretia bude vedľajšia rola ruskej tehotnej šľapky. Miestami však badať nepeknú klietku z igelitu klišé, ktorá dusí a pridáva skysnutú pachuť gýču. Aj napriek (klasika) záveru, z ktorého som sa trochu posral tureckým medom, takmer plný počet.(23.11.2014)

Humorný snímek s nádechem emocí, krásně ztvárněný starý "páprda" Vincent v podaní Billa Murraye. Ideální snímek na sobotní večer kdy zalezete se svojí drahou polovičkou nebo jak to dělal Vincent s kočkou před "plátno" a vychutnáte si těchto 102 minut zábavy s mírným emočním zvratem na konci. Abych to nějak shrnul, snímek prostě potěší není to nic na co budete vzpomínat za půl roku, ale jeden pěkný večer sním určitě prožijete. PS: Děkuji CSFD za moje první místo na předpremiéře :)(30.12.2014)

Komedie, rozhodně ne. Nebýt Billa, byl by celý příběh mimo jak pejzácká kletba. (vážně musí cpát náboženství všude?).Neodpustitelné je jak moc prošvihly komediální talent" Ajtáka". Nedokážu tomu odpustit prvoplánové dojáky, mířené na Hamburgrojedy, které filmu ubraly a to velmi, na kvalitě. Ale, protože mám slabost pro lovce duchů který ve filmu prostě zářil, zaslouží si film slabé tři.(5.1.2015)

Skvělý snímek v němž Bill opravdu exceluje. Svým hereckým výkonem mi dokázal, že rozhodně ještě není ze hry venku. Sympatická komedie, opravdu sem si Billa náležitě užil. Vtipných situací tu až tolik není a první třetina filmu opravdu není moc záživná. Vše ale umocní závěr filmu. St. Vincent je film který si rád pustím znovu :))(6.1.2015)

Není to žádné Gran Torino, ale Bill vládne a zvládne všechny polohy skvěle. já vím, je to vlastně prostinký a vlastně i ohraný příběh, ale bavilo mě to velmi.(9.1.2015)

Nebyť skvelého Billa Murray-ho tak by som film obišiel. Sám Bill ale film neutiahne, keď tam niet kvality scenára. Jeho vtipy a herectvo je niečo úžasné a skvelé, bez neho by film za veľa nestál. Preto že Billyho Vincent je tak skvelo zahratý dostal film odo mňa 1 až 2 hviezdy navyše. Takže čistý priemer 50% z toho Bill 40%(9.1.2015)

Skvelý film. "Kritici", ktorí tu dávajú 3 hviezdičky majú evidentne slabšie rozvinutý zmysel pre humor (bez urážky), čo je ale bohužiaľ dnešný trend všade okolo nás...(9.1.2015)

Uz pri pohlade na obal DVD som vedel o co pojde, ale je to kus umenia z nicoho upliest bic, ktory Vas sviha od smiechu az k slzam a to, ze to ubehlo ako voda hovori za vsetko.(11.1.2015)

Jak je to snadné, stačit natočit film jen tak, netlačit na pilu a nesnažit se z námětu dostat víc než v něm je. Pohodový film, který má svižné tempo a nesnaží se věci komplikovat.(18.1.2015)

Pokud chcete jít na film, kde nehrají krásní herci, nebudete překvapení dějem, za pár hodin zapomenete, že jste na něm byli, tak doporučuji návstevu kina. Když ho ale náhodou neuvidíte, nic se nestane....(19.1.2015)

Spíš drama. Komedie je tam oproti dramatickým scénám poskrovnu, ale perličky se tam najdou, "Praskla mi voda." "Tak zavolej instalatéra.". Po dlouhé době slušný film, který nevycházel z války, porušení zákona nebo psychického narušení hlavního hrdiny. První část mi přišla taková až moc poamericku sentimentální (jízda autem jako páni, prachy, zmrzlina, etc.), ale potom se to zase zvrtlo, Bill byl skvělý a Jaeden mě překvapivě dostal víc než Melissa. Ale obsazení dobré, scénář taky, soudrack jsem teda nijak nevnímala, ale celkově jsem spokojená.(21.1.2015)

Bill murray je taky můj svatej!!! Výborná Naomi. Super film, chechtal sem se od začátku do konce.. :-) :-)(22.1.2015)

Silný příběh dítěte a rozmrzelého starce...(24.1.2015)

Bylo to fajn, Ale... Vážně nechápu proč si film neudržel onu pohodovou atmosféru která panovala na začátku filmu. Asi v polovině filmu se snímek postupně mění na menší drama což je podle mě velká škoda. Bill Murray předvádí parádní výkon, až se člověku nechce věřit, že to celé jen hraje. Naomi Watts jsem nikdy neměl moc rád a v tomto filmu hraje zbytečnou postavu, která se stará o dědulu, aby se neřeklo... Poslední třešničkou na dortu je podle mě parádní soundtrack, který se dá poslouchat i jen tak na procházce.(26.1.2015)

U takéhoto filmu je dôležité, čo od neho človek očakáva. Pre mňa bol pohodovým, ľudským, miestami zábavným, miestami zľahka, ale únosne dojemným príbehom o dvoch základných veciach, ktoré sú vo filme aj pomenované - pracuješ, platia Ťa, piješ. A druhá - nikto o nikom nič nevie. Ale súdime všetci. Určite to nemá na Lost in Translation, ale nejako mi to nevie vadiť.(2.2.2015)

Jaj, to je velká škoda! Bill hraje super hru, ale tolik nevyužitého potenciálu, co z toho ještě šel vytěžit. No, asi největší zklamání je to, že se film rozjede jako super komedie, ale najednou v půlce filmu nastane obrat o 180° a rázem je z toho vážné drama, odkud se komedie vytratila.(3.2.2015)

Konečne po dlhom čase starý dobrý Bill. To, čo ten človek vyžaruje na mňa vždy pôsobí vynikajúco... Žiaľ, mám taký nepríjemný pocit, že o tejto snímke nedokážem povedať (ani napísať) nič viac. Film som videl pred tromi dňami, ale len s ťažkosťami si dokážem spomenúť na iných hercov, alebo dokonca príbeh samotný. Žeby starecká senilita?? Nie... myslím, že to je skôr o nezáživnom, až gýčovitom scenári a ak by Bill nebol Bill, asi by som nedal viac ako 1/5. Ale keďže Bill je stále Bill, dávam 3/5. Mimochodom, najúžasnejšia scéne má asi 2 minúty a je neuveriteľne krásnym výkonom Herca s veľkým H. Jedná sa o záverečné titulky, popri ktorých Bill polieva kvetináč. Áno, tak málo stačí...(6.2.2015)

doják to je dojička, ale muž(22.2.2015)

Velmi milé překvapení a to ve všech ohledech. Film defakto nemá hluchá místa a svižně odsejpá. Konec je sice velmi předvídatelný, ale díky skvělému Murrayovi to zle snadno odpustit.(4.5.2015)

Ten zmetek si ty role samotářů a ztroslotanců prostě užívá a já mu to věřím v každém filmu od začátku do konce. bylo to fakt dobrý. :-)(9.5.2015)

Bohužiaľ, film bez originality. Režisér čerpá z vyčerpanej témy a ponúka nám vyčerpávajúcich 100 minút, počas ktorých sa neraz pozriete na hodinky, pretože presne budete vedieť, čo vás čaká dopredu a nudíte sa. Zachraňuje to akurát tak Bill Murray, ktorý žiari medzi hereckým zastúpením (N. Watts si už dúfam nezahrá nič v súvislosti s tým, čo stvárnila v tomto filme), inak mi film nič nedal a som presvedčený, že naň zabudnem do týždňa, pretože rovnaký typ filmu tu už bol 1000x (drsňák sa skamaráti s chlapcom a nečakane sa z nich stane zohratá dvojka). Ó a ešte zopár hlášok bolo vynikajúcich, inak priemerných a nevýrazných 50%.(5.8.2015)

• nacomeno

Táto komedydráma útočí na diváka hromadou sentimentu a na záver patetickými žvástami. Film sa oplatí pozrieť len kvôli Murrayovi a Naomi(16.8.2015)

I ve svých 64 letech to umí Bill stále rozbalit. Směsice vtipných i smutných scén působí trochu nevyváženě, ale dojem z filmu nekazí. Melissa McCarthy si zahrála po boku legendy, což je sice změna oproti jiným béčkovým komediím, ale její snaha se nakonec vyplatila.(17.8.2015)

• lienocenka

Ako to napísať čo najstručnejšie? Toto je presne ten typ filmu ktorý bol do kolonky "komédia" zaradený buď omylom, alebo prešpekulovane, aby si ho pozreli aj ľudia čo o drámu bežne nezakopnú. Za hlavného hrdinu by mal byť považovaný malý Oliver a nie Vincent (Bill Murray), lebo podľa mňa je to film o ňom - ako vníma svet, ako bojuje s neprajnosťami, ako sa učí zvládať svet. Ale koniec filmu ma dostal úplne. Považovať za svätca Vincenta bol asi vrchol. Nie som žiaden "svätuškár" to nie, ale podľa mňa to bol jasný výsmech celej kresťanskej ideológii.(24.8.2015)

K-kaktuss --- né Kokot desnej kokot ! Strašne ma bavil Bill Murray celý čas som doslova žral jeho výkon + tie brepty , ktoré boli veľmi trefné a vkusné a záver bol už len podčiarknutím za super zážitkom , ktorý mam z tohoto filmu...Pri poriadnom sledovaní je to striedanie smiechu so slzami naozaj povedené 4*(30.8.2015)

• damapo

Nelíbilo se mi to, nicméně je to podle mě otázka filmového vkusu. Mé přítelkyni se to líbilo nesmírně.(20.9.2015)

Príjemno trpká-komedia, povedal by som aj z bežného života, ktorá nikoho neurazi a pobaví. Začalo to ako klasicka sprostosť, ktorú som chcel po 15min vypnuť ale celkom zaujímavo sa to začalo vyvíjať. B.Murraya ako herca ja moc nemusím, naposledy som ho videl v Zombielande a tuším ešte za detských čias v Krotiteľoch duchov ale rola mrzutého suseda mu sadla ako - "riť na šerbel". Celkom ma pobavila Naomi Watts v nevšednej úlohe ruskej "ľahkej devy" a Melissu McCarthy si v inom filme než "comedie" ani neviem predstaviť... "u mě dobrý" 8)(24.9.2015)

To téma už tady bylo, film je tak trochu patetický, ale Bill Murray je úžasný, jako vždycky !!!(14.10.2015)

Krásný film o tom, že i jeden protivný ožrala může být svatý. Film o lásce, odpuštění, důvěře.... a o tom, že svět není černobílý. Vtipné a i slzička ukápla:-)(15.10.2015)

Výborně zpracovaný a především zahraný zcela předvidatelný příběh, role pro Murraye jako stvořená. Film balancuje sice na hranici kýče, ale nikdy ji nepřekročí.(30.10.2015)

Nestává se často, aby mě zaujal nějaký festivalový snímek. Rozuměj tzv. umělecký film o ničem. Ale tohle mi sedlo. Nejen Murray, ale i ruská Naomi je k sežrání. Celkově příjemná jednohubka.(3.11.2015)

Příjemná podívaná - Murrayovi ten věčně nasranej chlápek, co chlastá, kouří, sází na koně a topí se v dluzích, sedí a zvládá ji s bravurou. Humorné pasáže se většinou povedly, ty vážné taky nejsou špatné, ale místy vyznívají nepřesvědčivě.(20.11.2015)

Příjemné komediální drama, tedy asi více drama než komedie. Na Bill Murrayemu to stojí a padá, zajímavou vedlejší roli prostitutky z východu tu má Naomi Watts, i klučina neztrácí. Jen nevím proč, ale nesedí mi těžkotonážní Melissa McCarthy, kterou navíc i ne úplně příjemně nadabovali. Ale přece jen emoce to nějaké mělo, takže mírně přidávám v hodnocení až na čtyři hvězdy.(15.12.2015)

Bill Murray tady exceluje :-)(6.2.2016)

já si to pustil vlastně jen jako pozadí k práci. Tu jsem velice brzo odložil a potom si jen užíval. Krásný film(29.2.2016)

Neprilis originalni, neprilis vazny, od zacatku predvidatelny ale presto prijemny filmecek.(25.5.2016)

Dlouho jsem se tomuto filmu vyhýbal, nějak jsem si nedokázal představit Billa Murrayho jako protivnýho starýho dědka, resp. nedokázal jsem si představit, že se z toho filmu nevyklube jen protivná pseudokomedie, ze které máte deprese ještě několik hodin po shlédnutí. Ale herci odvádí skvělý výkon a děj se vyvíjí tak přirozeně, že se určitě podívám i na budoucí filmy od Theodora Melfi. 75 %(26.5.2016)

Trošku lepší film o protivném sousedovi, co se z něj nakonec vyklube docela fajn chlap. Celkem mě to chytlo.(15.6.2016)

Dobře udělaný film se zářivou hvězdou první velikosti. Pan Murray předvedl opravdu skvělý herecký výkon podpořený dalšími spoluhráči. A tak nevadí ani "americký konec" (oni je prostě umí). Příjemný, odpočinkový film, který kupodivu ani nedá moc nahlédnout pod pokličku smutného života hlavního hrdiny.(29.10.2016)

Keď bol tento film ešte len ohlasený celkom som sa tešil.No vo výsledku mám pocit že mi niečo chýbalo.Ako Billov Vincent je slušný "týpek",aj malé chlapča je v pohode a naše dve žienky relatívne tiež ujdu a keby aj nie nedostali tolko priestoru aby to bolo cítiť.Ale je tam proste "to niečo"..Príbeh je vystavaný typicky ako sme už vela krát videli ale pán Murray tomu svojou charizmou dodáva naozaj šmrnc.Dve tri scény stoja za povšimnutie.Výsledok je ale "len" lepší priemer.(5.1.2017)

Postava cynického chrapúnskeho samotára bola ušitá na mieru dvom hviezdam - Billovi Murrayovi a Jackovi Nicholsonovi. Teraz mal šťastie Bill, ktorý exceluje v tejto krásne jednoduchej mozaike zo života osamoteného chlapca a starého muža. Prvý krát ma Melissa McCarthy nerozčuľovala vo filme. "Odtiekla mi voda!" "Zavolaj vodárovi."(26.1.2017)

Bill Murray ve filmu exceluje. Nápady jako sekání trávy netrávy, lehká žena skáčicí po Vincentovi anebo závěrečný proslov rozhodně zvyšují kvalitu filmu. Zajímavý kousek, který stojí za zhlednutí.(17.5.2017)

První polovina filmu byla vyloženě nudná. Stokrát okoukané téma nezachránil ani skvělý Bill Murray. Od chvíle kdy však došlo k mrtvici jeho postavy, tak došlo k obratu. Škoda, že v takovém duchu nebyl celý film. I když i druhá polovina stála na výkonu Billa, tak jako celek se Miluj souseda svého držel lépe a hlavně konečně začala komedie, kterou jsem očekával již od začátku.(28.6.2017)

originální, procítěné, happyendovské a famózní herecké představení B.M. ♣(24.7.2017)