V nepříliš vzdálené budoucnosti dohlíží na dodržování pořádku mechanické policejní jednotky. Nyní se jim ale lidé začínají bránit. Když dojde k odcizení a přeprogramování jednoho z policejních droidů, stane se robot jménem Chappie vůbec prvním robotem se schopností samostatného myšlení a cítění. Jak se jeho existence stává v očích mocných stále větší hrozbou pro celé lidstvo, nezastaví se tito před ničím, aby vynutili zachování statu quo a zajistili, aby byl Chappie současně i posledním robotem svého druhu. (Falcon)

Magika82

Jak vyhodnotit celkový záměr, děj, silný podtext s jednoduchou prostostí, syrovost a surovost, kterou mírní cit a pochopení? Zřejmě tak, že ducha protý stroj, jenž k vědomí a svědomí přišel, prokázal onu námi - lidmi - potlačovanou empatii a vznešenější já. Tím se vrátil k základní a zásadní myšlence: Nikdy nezáleží na slupce (vzhledu), ale vždy a jen a pouz na tom, co se skrývá pod ní. U mne naprosto a zcela vyjímečných udělovaných 99%, a tedy 5 hvězd. ()

Garch

Směs Robocopa s „Číslo 5 žije“, přeučeného na gangsta droida a „District 9“ ??... Slibný začátek, s fantasticky lidským pohybem robotů, pokračuje poněkud rozpačitou částí, kde se z restartovaného policejního autonomního robota No.22 stává "robomladík" s lidským vědomím (?) a následně přejde z filmu pro děti (tedy, až na slovník), přes fázi nečekané krutosti až do existenciálního dramatu (Jsme skutečně definováni svým vědomím, které, pokud by šlo zálohovat, dává nesmrtelnost?). …PS: Jihoafričtí Die Antwoord jsou sami sebou, tudíž výborní. Hugh Jackman se v roli nějak necítí a je poněkud mdlý, což se mu tedy běžně nestává!. …PPS: „A teď ti odpouštím, zlý pane“ ()

Daqvid77

Prostě číslo 5 žije po 30. letech. Jen s tím rozdílem že dostal číslo 22. A vypadá lépe protože to moderní filmařina dovoluje. Ale jiank snímek na pohodu. ()

misik95

Opravdu nevím co mě přimělo se podívat na tento film, když už trailer v kině mě neskutečně lezl na nervy. Možná zvědavost. Bohužel tento film se mi vůbec nelíbil a to díky hlavní postavě, Chappiemu. Dlouho jsem ve filmu neviděl tak rušící faktor, jakým je tento debilní, ukňouraný robot. Celou dobu mi z něj bylo špatně, jak se snaží projevovat jako člověk a přesvědčovat okolí, že je skutečný. Nejde tu o nic jiného než o vykradené Číslo 5 žije, bez žádné hloubky nebo smysluplného příběhu a nejvíce mi vadí, že se k té šaškárně přidal Jackman. Tento námět mohl být zpracován mnohem lépe. 29% ()

simply

Zklamání, obrovské zklamání...Po Districtu sem čekala další svěží a originální scifi, bohužel nikde nic. Film byl zoufale dlouhý a místy celkem dost nudný. Škoda hereckého obsazení, které zde nemá šanci pořádně nic předvést a je tu tak nějak do počtu (hlavně Sigourney Weaver). ()

Phorbo

Big Hero 6, I, Robot, Robocop a Avatar dohromady... Potěšili mě Die Antwoord. Celkově mě to bavilo, jen toho velkyho Moose nebylo možná zapotřebí. Že vždycky ty velké, ozbrojené robotické potvory musí být humanoidního dvounohého tvaru a musí nést kvanta velkých zbraní... Tvůrci by se měli už konečně poučit, že čtyřnozí roboti jsou o dost víc pravděpodobnější než dvounozí... ()

Movie Gourmet

Tak trošku jiný "Číslo 5" :-). Je to opět v podstatě smutný příběh, který ukazuje čeho všeho jsou lidi schopni při cestě za svými cíli. Je to o tom jak vše, co může být člověku nějak prospěšné se dá i velice snadno zneužít. Hugh Jackman si zde "střihl" netradičně, "záporáka" a hrál obstojně, Sigourney Weaver ztvárnila vedlejší roli ženy na vedoucí pozici... Nemastný neslaný Ind Dev Patel "ajťáka"... Nebyl to ale ani jeden z nich, co mě k filmu přitáhlo, byli to "frontmani" jihoafrické skupiny Die Antwoord - Ninja (Watkin Tudor Jones) a Yolandi (Yo-Landi Visser). Podivnější stvoření ve filmu jen tak nenajdete, takže tuto záležitost jsem si nemohl nechat ujít. A je to v podstatě jen díky nim, že je film průměrný až lehce nadprůměrný :-) Hail to South Africa! Verdikt: 3* a 70 %. PS. Film je samozřejmě doprovázen hudbou výše zmíněné hudební skupiny a v závěrečné sekvenci nemůže chybět ani jejich největší hit, song s názvem "Enter the Ninja", který vřele doporučuji :D:D:D ()

MrKlobouk

Chtěl bych tomu dát víc, protože si celkem dobře dovedu představit, jakou práci s tím Blockamp měl (konceptarty a celá výprava je prostě dokonalá), ale když vás iritují všechny postavy ve filmu, poselství je dost podobné Districtu apod... Tak is prostě kladu otázku, proč koukat na něco, co už tady bylo a je to ve 100 x otravnější podobě (jo, myslím tím šišlající Die Antwoord, herecky nevyzrálého Patela a dost divnýho Jackmana). ()

qxkamo

Zaujmave sci-fi a onedlho uz mozno ani nie sci-fi. Film je kontroverzny v tom, ze sa v nas snazi vzbudit emocie prave na nespravnej strane barikady. A este - cely cas som sa divil, ze ake divne herecke obsadenie a aka skvela hudba :). ()

laepus

Možná že tři hvězdy by byly přesnější, ale přesto dávám čtyři. Film mě na začátku chytil a dodíval jsem jej na jeden zátah - mělo to tah na bránu, dostatek akčních scén, občas zajímavé nápady, co vlastně je ještě lidská a co umělá inteligence, Hugh Jackman si střihl úchylného záporáka, postavy i přes počáteční plochost začaly během filmu dostávat určitou hloubku, ale na District to nemá ani náhodou - snaží se to být až příliš mainstreamové, až příliš akční, až příliš barevné a v závěru smířlivé. Ale Blomkamp se v tom nezapře - takže ještě jednou - upachtěné čtyři tomu dám. Měním na tři. ()

bobstock

Číslo 5 žije? Nelze zapomenout. Tady je číslo 22. Tedy Chappie. Stroj s naprogramovaným vědomím a inteligencí, která se učí přesně, jako malé dítě vychovávané kdekoliv na světě. Je jediný a jeho rodina jsou zločinci. Režisér zasahuje příběh opět do JAR. Policejní roboti chránící zákon. Komplikované boje s anarchistickou sebrankou. I když tentokrát setsakra stylovou. Neherci ze skupiny Antwoord předčili superhvězdy. Zakomplexovaného Hugha Jackmana s podivným účesem a odpudivě zařízlými kraťasi. Sigourney Weaver jen tak do počtu. Mladý čokoládový stvořitel Dev Patel se snaží, co to jde, aby udržel výchovu robota v dobrém slovasmyslu, budiž mu odpuštěno. Neil Blomkamp občas skáče páté přes deváté. Supr akce, naučná stezka a budeme brečet. A znovu v jiném pořadí.. Do filozofického usuzování nad stvořením robota s I., když nejsme schopni vlastní I. se nebudu dál vyjadřovat..S odlehčením je to dobře koukatelné s áčkovým rozpočtem. Barevné a s velice zajímavou hudbou Hanse Zimmera.Tady nečekejte velkolepej orchestr. 70% ()

Marys

Chappie pobavil. Rukopis režiséra je neodškriepiteľný, Dev Patel s Hughom Jackmanom si strihli roly, v ktorých ich veľmi nepoznáme, Die Antwoord si nemalo problém zahrať "samých seba". Prekvapivé momenty, humorná akcia. Veľmi pohodové. ()

filipvrbik

Mi se to líbilo , takové číslo pět žije po novém, Chappie je super sympoš a svěle udělanej- zbytek postav prakticky není potřeba....70% ()

KM Phoenix

Robot je celkem slušnej a Sharlto Copley mu dává povětšinou zábavný rozměr, i když občas sklouzne k tomu, že ten robot zní retardovaně. Hugh Jackman byl úplně k ničemu a proč vůbec obsazovat Sigourney Weaverovou, když ji prakticky nepoužijete. Nakonec to tak táhne dvojice z Die Antwoord a to (alespoň mně) stačilo, i když pokud by Neill Blomkamp odváděl dál takovouto podobnou práci, tak bych byl velmi zklamán. ()

Cement73

Jasné, že to je kompilát niekoľkych už známych motívov z filmov z robotami… Ale v zásade som sa bavil, takže to cieľ primárne splnilo. ()

poet

Blomkamp sa proste a baví a nerieši nejaký príbeh...Chappie je mix Robocopa, Transcendence a Číslo 5 plus osvedčene prostredie špinavého predmestia Južnej Afriky. Ten casting moc nevyšiel - obsadiť Wolwerina, Ripleyovu a Milonara z chatrče do jedného filmu nebol moc dobrý nápad a ten výber záporných postav škoda aj komentovať. Počúvať potetovaných "drsniakov" bolo utrpenie :) Čo sa podarilo bola akcia pri ktorej som sa až tak nenudil ako pri Chappieho spoznávaní sveta. Ak bude Blomkampovi písať scenár niekto lepši ako on sam tak v budúcnosti možno ešte bude nejake prekvapko... Už som si myslel že Charlto Copley v tomto filme nehral ale on tam je aj ked dobre zamaskovaný /toto asi spoiler nebude :D/... Mimochodom prvý film ktorý som si "vychutnal" v Cinemaxe uplne sám :) ()

Illy

Rozpačité zklamání. Chtěl jsem mix Já, robot a Robocopa a dostal infantilního Číslo 5 žije v otravném gangsta stylu. Vizuelně parádní, ale ať píše Blomkampovi scénáře někdo dospělejší než je on a jeho kámoš. 65% ()

Neill Blomkamp a návrat RoboCopa

Neill Blomkamp a návrat RoboCopa

13.07.2018

Noví X-Meni hledají režiséra

Noví X-Meni hledají režiséra

23.02.2017

Simon Kinberg patří mezi největší dříče současného Hollywoodu. Scenárista Sherlocka Holmese nebo posledních dvou filmů s X-Meny je zároveň producentem Chappieho, Popelky, Marťana nebo Deadpoola, a… (více)

Marvel ulovil Sigourney Weaver

Marvel ulovil Sigourney Weaver

09.10.2016

Na Netflixu právě debutoval Luke Cage a 17. března 2017 nás čeká Iron Fist, čímž se nám představí všichni čtyři Defenders. Televizní kolegové Avengers, mezi něž patří ještě Daredevil a Jessica Jones,… (více)

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz