Tučňáci z Madagaskaru

Tučniaky z Madagaskaru

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2014, 90 min

• Kaluž

Jakožto slušný rozjezd a origin čtyř militantních tučňáků to funguje zhruba první čtvrthodinu. S příchodem zlotřilého superpadoucha se to však rozplizne do barevné, bouchající supernudy, ze které dítěti sice očka přecházejí, ale dospělákovi z toho akorát cukají koutky, protože je to jednoduše blbé až hanba. A tohle my neberem.(25.1.2017)

Film som videl až doma. Do kina som na to ísť nechcel, lebo trailery absolútne nenavnadzovali a pôsobili skôr ako zábavka pre deti, ktorému chýbala istá dávka serióznosti. Napriek tomu ale poviem to, že si myslím, že tam sa dostali asi tie najslabšie momenty, lebo inak boli Tučniaci veľmi príjemné sledovanie. Nie je to film ako napríklad "Wall*E alebo How To Train Your Dragon 2" ale napriek tomu ide o celkom pohodovú komédiu so sympatickými postavami a funguje to lepšie ako som čakal. som rád, že som si to pozrel aspoň raz.(23.3.2015)

Ani náhodou sa to kvalitou nepodobá slávnemu animáku "Madagaskar", ale za to má film svoj vlastný šat a predstavuje sa v úlohe troch tučniakov, ako ich poznáme zo samotného Madagaskaru. Tučniaci samotný sa najviac preslávili ich hláškami, humorom a skvelými akciami, ktoré podnikajú. Ani tu sa určite nebudete nudiť a fakt sa je na čo pozerať - akcia pre ich vlastné prežitie, skvelý humor a slovenský dabing, ktorý im proste sedí. Animák hodnotím kladne, no nie na 100%, toľko má len samotný madagaskar, toto je cover. :)(2.4.2015)

CITÁT - Nemáš rodinu a všichni tu umřeme.............. Tak jsem nevěděl, zda dát za tři nebo za čtyři. Smíšené pocity se nějak nechtěly rozhodnout. Nakonec rozhodla scéna s křupkama a nástup jiných postav. Jakoby se tvůrci chtěli posunout dál a naštěstí nenechají tučňáky táhnout celý příběh. CITÁT - Bylo dokázáno, že Kočičí jazýčky obsahují jen 17% koček........(25.12.2014)

Ještě dnes jsem na tento film měl takový názor že je to pouze film, který má za účel vydělat peníze, ale odpoledne jsem se nudil a šel na to a překvapivě to takto není. Tvůrci to neodflákli ikdyž mohli a v každé scéně si člověk najde to své a kromě dětského vtipu to má i ten dospělý. Ten sice není tak propracovaný, ale byl vhod ( děti se mu nesmály ) a rodiče kteří by takový film třeba protrpěli se i zasmějí. A pokud tento film nebudete brát vážně určitě si ho užijete, pokud ho budete brát jen trochu vážně tak si to nejspíš neužijete protože toto je jen taková Madagaskarská jednohubka nic víc, nic mín. BTW: V kině jsem si piřpadal jako pedofil protože jediní dospělí byli dva kluci jeden pár a já :D ostatní byli jen doprovod. ( 30.11.14/KINO Frýdlant nad Ostravicí/Sčítání lidu: 100 a více/700 okomentovaný film na ČSFD.cz )(30.11.2014)

• - Svoj hlas jednému z tučniakov (konkrétne Ricovi) prepožičal herec Conrad Vernon, ktorý nahradil Johna DiMaggia. (MikaelSVK)

• - Ovca, ktorá sa objaví vo filme ako rukojemník tajnej organizácie Severák, je tou istou ovcou, ktorá sa objavila aj v ďalšom animovanom filme od DreamWorksu, a to Ako vycvičiť draka (2010). (MikaelSVK)

• - Film Tučniaky z Madagascaru, bol iba druhým animovaným filmom, v ktorom svoj hlas jednej z postáv prepožičal herec John Malkovich. Prvýkrát mal túto skúsenosť v animovanej snímke Beowulf (2007). (MikaelSVK)