Kingsman: Tajná služba

• Velká Británie Kingsman: The Secret Service (více)

Tajní agenti organizace Kingsman nepotřebují mít na konci svých jmen žádné nuly. Tato špionážní služba je oproti jiným britským službám rozhodně nevládní a pochopitelně supertajná. Počet jejích agentů je pevně daný a za každého, který odešel (většinou nedobrovolně a bolestně), nastoupí pečlivě vycvičený a otestovaný nováček, kterého doporučí některý z agentů ve službě. Právě díky tomu se do výběrového systému dostávají hlavně synové významných rodin. Výjimkou z pravidla se stane až Gary „Eggsy" Price (Taron Egerton), který je obyčejným klukem vybaveným vysokým IQ, nedokončeným výcvikem u mariňáků a oceněný krajskou cenou za gymnastiku. Nyní ale tráví většinu času na ulici, je nezaměstnaný a má nakročeno do kriminálu. V pravou chvíli mu nabídne novou životní šanci jeden z agentů Kingsman – superšpión Harry Hart (Colin Firth), který nejen vypadá, ale také se chová jako pravý anglický gentleman. Aspoň většinou. Někdy to prostě nelze. A protože se jedná nejen o vtipný, ale i napínavý film, potřebujeme pořádného hlavního padoucha. Je jím Richmond Valentine (Samuel L. Jackson), miliardář a bojovník za ekologii zbavený iluzí. Nesnáší pohled na krev a chystá se odrovnat opravdu velké množství obyvatel naší planety. Díky tomu ji chce zachránit a obětavě při tom nehledí na ztrátu žádného cizího života. Pomáhat mu s tím bude Gazelle (Sofia Boutella), inteligentní krasavice s amputovanýma nohama, místo kterých má smrtící běžecké čepele. Podaří se Harrymu a Eggsymu včas odhalit pravdu o Valentinově důmyslném ďábelském plánu a zastavit ho? (Cinemart)

Johny_fork

Nikdy bych nevěřil, že uvidim Colina Firtha v roli týpka, který v jedná scéně urazí asi tak 13 hlav a přitom si zachová noblesu alá král Jiří z Královi řeči. Neskutečně originální, zábavné a masakrální dílko. To kombinace totální řežby a naprostého nadhledu je tak unikátní, že ani nevím s čím bych Kingsmana mohl porovnávat. Must-see movie. ()

Terva

Krásně řešené úvodní "výbušné" titulky. Hudební doprovod hodně kolísá, někdy je povedený, jindy kazí příběh. CITÁT - Tak že klasická vojenská technika........ Musím přiznat, že jsem očekával dospělejší SPY kids, ale dostal jsem celkem nářez. Příběh má rychlost, vtip, naději a spousty krve. Například scéna okolo 80 minuty by se klidně hodila do nějakého hororu. CITÁT - Globální oteplování je horečka, lidstvo je virus......... Konec byl přehnanej a pokazil celkový dojem z tohoto příběhu. CITÁT - Už má 20%............... ()

Dale

Keď som videl to spojenie "britskí špióni a komédia", čakal som niečo v štýle Johnny English, aj keď vysoké hodnotenie mi dalo tušiť, že to predsa len bude niečo iné. Ale toto som fakt nečakal. Komédia v žánri je dosť zavádzajúca, lebo toto je regulérny akčný film, ktorý je aj zábavný, no skôr v štýle Quentina Tarantina. A to ja rád. Tých mŕtvol je tu viac ako vo všetkých Tarantinovkách dokopy a je to perfektné po všetkých stránkach. Efektné zábery kamery, ktoré dokonale zachytia všetku akciu, na rozdiel od väčšiny akčných filmov poslednej doby, kde nie je poriadne vidieť, čo sa tam deje. Padouch v podaní Jacksona je tiež originálny, vrátane jeho plánu. Proste dokonalá zábava. Na toto sa žiadny James Bond nechytá. ()

Chermy

Čirá akční radost od začátku do konce. Vystřihl bych snad jen jeden trochu přetažený fór, jinak mi to sedlo moc! ()

JohnCZ

Po trošku střídmějším rozjezdu, kdy jsem trochu váhal nad tím, proč je z Kingsmanů každej jak na pérkách, jsem dostal parádní akční pecku, která nejenže se nebojí odkazovat na (nejen) staré špionské filmy, ale ještě si z nich umí udělat srandu. Masakr v kostele či barvité hlavičkové exploze se bezesporu zařadí mezi památné filmové scény, byť k plnému hodnocení mi něco málo chybělo. Ještě bych klidně přitlačil na pilu. ()

corpsy

Okolo tohto sa ja rozpisovať nemienim. Nechcem. KC and the Sunshine Band so svojou ,,hitovkou,, Give It Up, my je svedkom, že pokračovanie je na blízku. ()

jahol

Zdaleka ne taková pecka, jak jsem čekal. Žádná zběsilá jízda, ale tři velkolepé scény - seskok padákem, velké sólo Colika Firtha a, ovšem, samotný závěr, ten je bombastický. Občas nebo i častěji vtipné narážky a hlášky (potěšil odkaz na Jacka Bauera). Dost dobré, ale mezi filmy, u kterých jsem na začátku vlastní vinou v kině usínal a rychle ze mne myšlenky na spánek vytřepaly, tenhle nepatří. A pokud má někdo dojem, že zde nalezne nejlepší soubojovou scénu, která kdy byla natočena, ať si pustí Banshee.... ()

M.Macho

Nekorektní a perverzní noblesa. Se vší láskou ke starým Bondovkám i Královně - princeznám zejména. Matthew Vaughn otevírá karty a rozevírá ta nejpřísněji střežená tajemství - explodujícího Luka Skywalkera, taje i mystéria anglických akcentů, závislost na výpočetních technologiích, mazané hýždě i masakr v poctivé jižanské farnosti. Je tam všechno i My Fair Lady; kdo chce víc - nepotřebuje deštník. ()

Hem.m

Jednoduše nebýt konce, tak je to na pět hvězd. Jinak Samuel L. Jackson mi do role sedl naprosto dokonale, skvěle zahrané. ()

liquido26

Překvapivě po trochu nudném úvodu se rozjela hodně solidní a hlavně originální akční zábava, která má sice klasické schéma špionážního filmu s padouchem, co chce zničit svět, aby ho spasil a máme tu taky losera, který se musí vypracovat na top agenta, ale celé je to pěkně svěží a originální. ()

El Pistolero

Špionážní filmy moc nemusím, čestnou výjimkou budiž hrstka bondovek (hlavně „Casino Royale“ s Craigem). No a od teď taky „Kingsman“. Když už se asi v půlce začne zdánlivě ubírat plyn, přijde naprosto nečekaně zběsilá, hudebně perfektně podmazaná řež v kostele a šok, který následuje bezprostředně po ní. Výborný je i „ohňostroj“ z vybuchujících hlav a pár hlášek. (- Promiň, kotě, jdu zachránit svět. - Jestli zachráníš svět, můžeš mi to udělat do zadku. - Tak to se vrátím.) ()

berny2468

Film mě dost překvapil, nečekal jsem až tak skvělý film. Je to sice dost ohraný téma, ale mě to prostě sedlo. jedna z nejlepších komedií za poslední dobu. Skvělá byla hlavně hudba, která se k filmu dokonale hodila. A herci ti byly ještě lepší, hlavně Samuel L. Jackson a jeho luxusní kšiltovka. 85%. ()

Qasa

V Maroku jsem byl účastníkem toho jak se dva "umělci" mlátili návzájem půl hodiny klackama po hlavách. Místní vesničné se celou dobu náramě bavili a já jsem byl zděšený, co se také může vydávat za zábavu. Podobně jsem se cítil na tomto filmu. ()

Peterssen

Šel jsem na tento film s dosti vysokým očekáváním, což má většinou za následek lehké zklamání. To se tentokrát nekonalo. Zábava, akce, elegance, nadsázka a uvolněnost! Filmoví intelektuálové s mým hodnocením souhlasit nemusí, ale pro mě je tohle přesně film na večerní zábavu a pohodu. Kdyby se tímhle směrem vydaly bondovky, uvítal bych to víc, než směr, který nabraly s Craigem. ()

DEXTER099

Tak sem zhlédl podle zdejšího hodnocení evidentně jeden z hitu roku 2014 a mam několik poznatku.Za prvé jsem kvůli tomu hodnocení měl větší očekávání,ale na druhé straně film mě pobavil.Za druhé mi několik věcí nechci říct přímo vadilo,ale pro hodnocení na pět hvězd chybělo a to například některé scény mi přišly až moc přepálené (výbuch hlav) a u některých bych čekal větší jízdu (výcvikový kurz jako celek).Je tu prostě něco co mi u tohoto filmu sem tam chybělo asi jako když máte skvělou polévku,ale zapomenete jí osolit.Za mě tedy celkově 80% a čtyři hvězdy. ()

ConanVJ

Zajímavý nápad a místy i skvělá akce. Jackson opět nezklamal. Hlavní hrdina trochu vocas, ale jinak ušel. Za mě 70% :) ()

Tryskomyš

Kdo tenhle film neviděl, jako by nebyl. Taková částečně řekla bych i parodie na bondovky. Už jen to, že Samuel L. Jackson tu má takový hlas, jako má, něčemu nasvědčuje. Já jsem tu tedy našla fakt ohromně moc životních mouder a pravd. Absolutních 100%. Nyní se tento film dostává mezi mé nejoblíbenější - viz. hlavní stránka. ()

mad_ness

Enormne BIG DEAL! Kombinácia toho najlepšieho, čo Spojené Kráľovstvo ponúka. Topka ako vyšitá. P.S. Taron Egerton má talent, snáď ho bude vidno častejšie. ()

hous.enka

Velmi slušná britská komedie o špionech, kteří zachraňují svět a ve volných chvílí popíjejí martini. Myslím, že u Kingsmanů se povedlo zejména herecké obsazení, protože Colin Firth je sucharem do morku svých britských kostí a Samuelovi L. Jacksonovi opravdu sedí streetová módní čapka. Akční scény jsou výborné, i když někdy dost přitažené za vlasy (boj v kostele), ale většinou jsou (alespoň pro mě) dost originální - zejména nožky té slečny, co si žije na vysoké noze. Co se mi na Kingsmanech ale líbilo opravdu nejvíc, jsou skvěle vypointované drobnosti (výcvik, zbraně, nápad s ovládnutím světa) a humor. Suchý, někdy trochu příliš okatý, ale hlavně nevulgární. Bohužel takových komedií je dnes málo, a proto Kingsmany doporučuji všema deseti. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě