Kingsman: Tajná služba

• Velká Británie Kingsman: The Secret Service (více)

Tajní agenti organizace Kingsman nepotřebují mít na konci svých jmen žádné nuly. Tato špionážní služba je oproti jiným britským službám rozhodně nevládní a pochopitelně supertajná. Počet jejích agentů je pevně daný a za každého, který odešel (většinou nedobrovolně a bolestně), nastoupí pečlivě vycvičený a otestovaný nováček, kterého doporučí některý z agentů ve službě. Právě díky tomu se do výběrového systému dostávají hlavně synové významných rodin. Výjimkou z pravidla se stane až Gary „Eggsy" Price (Taron Egerton), který je obyčejným klukem vybaveným vysokým IQ, nedokončeným výcvikem u mariňáků a oceněný krajskou cenou za gymnastiku. Nyní ale tráví většinu času na ulici, je nezaměstnaný a má nakročeno do kriminálu. V pravou chvíli mu nabídne novou životní šanci jeden z agentů Kingsman – superšpión Harry Hart (Colin Firth), který nejen vypadá, ale také se chová jako pravý anglický gentleman. Aspoň většinou. Někdy to prostě nelze. A protože se jedná nejen o vtipný, ale i napínavý film, potřebujeme pořádného hlavního padoucha. Je jím Richmond Valentine (Samuel L. Jackson), miliardář a bojovník za ekologii zbavený iluzí. Nesnáší pohled na krev a chystá se odrovnat opravdu velké množství obyvatel naší planety. Díky tomu ji chce zachránit a obětavě při tom nehledí na ztrátu žádného cizího života. Pomáhat mu s tím bude Gazelle (Sofia Boutella), inteligentní krasavice s amputovanýma nohama, místo kterých má smrtící běžecké čepele. Podaří se Harrymu a Eggsymu včas odhalit pravdu o Valentinově důmyslném ďábelském plánu a zastavit ho? (Cinemart)

Pignon

Ten Samuel L. je neskutečnej šišlal. A jinak je ten film jedna velká reklama na Savile Row. Asi neodolám a zajedu si tam nechat ušít oblek. Grandiózní je hláška se švédskou princezenou na závěr filmu. ()

Kamil111

Komiksový James Bond pro teenagery, kteří se do něj mohou dosyta projektovat. Čtvrtou hvězdu dávám pouze z nějakého sentimentálního důvodu, který si ještě musím definovat (asi ten Bond, se kterým jsem vyrůstal), jinak v podstatě jasné tři hvězdy. ()

mire.k

První půlka filmu je neskutečná sračka. Vše co jsme jednou viděli v jiných filmech. Až od kostela začíná uvolnění a mírná nadsázka vrcholící explozemi hlav. To je jediná scéna, která stojí za dvě hvězdičky, jinak bych musel dát odpad. třetí je za hezké pozadí severské princezny. Na dvě hodiny trochu málo. ()

BeeKay

Komentar o filme na zdielanie s tymi co ho uz videli: najlepsi ohnostroj preneseny na filmove platno :) + kostolna scena nepotrebovala podla mna zasah zhora a masaker by nastal taktiez. A teraz dovolte idem si dat happy meal k rynaku z 2013. Komentar pre kingsman virgins: mas rad JB, tak necakaj a kukni to. ()

JecteJogurty

Super-špeciálna agentúra vlastniaca VTOL biz-jety, elektrizujúce prstene, nepriestrelné dáždniky musí odpáliť raketu z hornej hranice atmosféry? Teraz už aspoň vieme, čo tam ten Felix Baumgartner robil v 2012-tom. Cenu najkreatívnejšieho agenta získava Eggsy, keďže namiesto rady aby jeho mamka rozbila telefón jej odporučil zamknúť decko do kúpelne. Záchrana sveta sa Eggymu podarila a keďže sľuby sa musia plniť, tak nakoniec omočil v švédsom zadočku princeznej z pornhubu, zatiaľ čo Mark Strong sa len znechutene a trochu závistlivo prizeral... Ešte, že žiadna dvojka sa už konať nebude, lebo všetkým zločincom vybuchli palice. Tri hviezdičky z piatich za Luka Skywalkera a jeho mozog na tvári Colina Firtha. ()

Jardys88

Zase po dlouhé době film, u kterého jsem seděl s otevřenou pusou...je tam od všeho něco a i něco navíc. Pokud vydržíte hned od začátku určitou zvlášnost filmu tak vás konec stoprocentně odmění. Film, který chcete vidět víckrát... ()

pepca72

V rámci žánru akčních komedií je to za plný počet, a není za co ubrat. Tenhle film nemá cenu komentovat, prostě je nutné ho vidět a prožít. Akce v kostele ultimátní. Tudy měl jít James Bond. ()

james11

Akční nářez, kde i vybuchující hlavy vytvoří skvělý ohňostroj. Pokud člověk touží jen vypnout a užívat si všechnu tu akci, asi nenajde na filmu jedinou chybu a nakonec si užije i ten zaslouženej anál s princeznou, ale pokud se film vezme alespoň trochu do hloubky, tak se mu dá něco vytknout. To, že člověk získá super reflexy a všechen ten skill, jen protože se připojil ke Kingsmanum se dá pominout, protože bez toho by ten film měl asi dost mizernej konec, ale Jacksonův padoušský plán byl opravdu dost mimo. Neříkám, že padouši ve filmech mají brilantní plány, ale většinou při tom, co chtějí, to dává smysl. Jacksonova očista, kde by nový svět začali politici, celebrity a boháči a ještě ve větším počtu by byly doplněny o tucty vojáků. Taková parta lidí určitě přebuduje svět v lepší místo... No ale film je opravdu chytlavý a dokonce i tohle jsem mu schopný odpustit. ()

milford

Už jen to že úvodní píseň je Money for nothing od Dire Straits svědčí o tom, že to bude dobrej film :-) Alespoň pro mě. Nebere se to příliš vážně, akce je vtipná, přehledná a místy dobře šílená, Vaughn se v tom dá poznat, takže se těším na další nášup. ()

jakup57

Nuž snaha o originalitu a vtipnosť sa cení, ale stále je to o tom istom...Tento žáner nič nové proste neprinesie...70% Viac ani omylom... ()

adako

Po zhliadnutí Kingsmana konštatujem že točiť ďalej Bonda už nemá zmysel. Matthew Vaughn zobral všetko čo bolo na Bondovi dobré, umocnil to na tretiu, pár starým trademarkom dal úplne nový šmrnc a zmysel, a zvyšok bez zľutovania vyhodil, a ešte sa pri tom uškŕňal. Ten jeho úškrn je viditeľný celý čas, a rôznymi narážkami sa to len tak hemží. Jednak je poctou Bondovkám, a zároveň si z nich robí srandu. Popri tom pôsobí sviežo a je neskutočne zábavný. Scéna v kostole bola čisté MÄSO, najlepšia bojová scéna akú som kedy vo filme videl, aj vďaka rýchlemu a originálnemu štýlu. Celkovo, bojové časti sú podľa mňa top súčastného filmu. Zároveň sa ale neberie príliš vážne a je nad vecou (presný opak Bondoviek). Herecké výkony potom asi ani nemusím spomínať, všetko šlape jak má. Skrátka, chcem toho viac! ()

Warapeidza

Bavil jsem se, a to je hlavní. Hláškující gentlemani bojují s parádně úchylným Jacksonem, kostel se úžasně rychle mění ve hřbitov a nakonec přišel i ohňostroj. Dalo se to možná trochu pokrátit a nahustit, ale i tak to rychle uteklo a změnilo se to ve film, který chci určitě vidět ještě minimálně jednou. ()

kaller

Drsně ulítlá akce, jež v některých momentech hodně sebevědomě pomrkává po elitářských čtyřech hvězdičkách, aby to v jiných trochu nešťastně zabila. Á propos, zabitých tu sice bude k vidění opravdu hodně, ale asi jenom Vaughn z tohoto aktu dokáže vykouzlit úsměv na tváři diváka. Má to prostě šmrnc a styl, který se, podobně co u raného Ritchieho, hned tak neokouká. ()

Cloudek

Nebudete mě mít rádi - ale todle je stupidita na ntou. Shlédnutí tohohle filmu mě dovedlo aktivovat svůj snad 8 let zapomenutý účet na ČSFD abych se s vámi mohl podělit o svůj názor. Asi jsem už starej a nudnej člověk ( je mi 23 ) bez smyslu pro humor, ale ani totální vyhul mi nepomohl abych se u tohohle filmu bavil. Radši se ani nebudu ptát jak se takový brutální klišé stalo miláčkem mas, ale to jsem se divil i u Guardians of the Galaxy. Příběh prakticky žádný, postavy zbytečné ( Roxy?? Nechápu k čemu tam byla - jo abychom ukázali že mladej hrdina filmu je faaaaktickej dobrák, zatimco všichni ostatní sou zbohatlý hajzlíci ), celá sekvence tréninku, zrada v nejvyšších řadách, Samuel L. Jackson jako pošuk... Celej film byl prakticky o zastavení zombie apokalypsy, ale všechno se dělo tak hrozně rychle ale zároveň se vůbec nic nedělo. Všude super rychlý rádobycool střihy, že člověk nevědel o co jde, ale stejně to trvalo víc než dvě hodiny. Je to prostě rádobycool, ale já na tyhle věci asi nejsem. Nic jsem z tohohle filmu nedostal. Vůbec nic. Jenom jsem se divil, jak jsem dokázal zas zničit 2 hodiny svýho času na týhle planetě. Už aby mi vybouchla hlava jako čínskej ohňostroj. Jestli je tohle nová vlna filmů, která udává standard světový kinematografie co se týče blockbusterů, tak to se máme na co těšit. Fakticky existujou tak jeden nebo dva příběhy, který dostáváme vždycky s jinym dizajem. Škoda že někdo nepoužije ty přebytečný dolary aby nakrmil Afriku, místo vymývání mozků mas. ()

Terminator666

Tvůrci přišli se zajímavým nápadem. Nezávislá tajná organizace, která se snaží chránit svět. Líbí se mi jejich myšlenka. I přesto, že je film cílen spíše na mladší publikum ( dle mého názoru 15-18 let) má svým osobitým humorem hodně co nabídnout i starším divákům. ()

Jurcekk

Výborné! Keď už má päťdesiatnik zabíjať na kvantá, tak so šarmom pána Firtha. Šušlavý Samuel... Ohňostroj na odľahčenie. Skvelá zábava. ()

Martin_HUD

Podla percent, som čakal film, ktorý konkuruje blockbusterom, ale zachováva si istý šmrnc a netvári sa aby trhol rekord v návštevnosti. Film ako celok strieda silné so slabými scénami. Obsadenie výborné Colin Firth, Samuel L. Jackson výborne. Mladíkom Eggson som si nie celkom istý, tak ako vo finále aj celým filmom. Neviem si ho zaradiť, či mal byť vážny alebo Rodriguez/Tarantino štýl. Myslím, že sa mal prikloniť na jednu alebo druhú stranu. 3,5* hlavne za super angličtin, za Firtha a kostolnú scénu - vrchol pre mňa prišiel v polovici filmu ()

kolikkulda

"Tohle není ten druh filmu" a to rozhodě nebyl. Bylo to tak dokonale přeplácané, že jsem se skvěle bavil... Parádní superšpionskej filmek ;) ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě