Tři bratři

Režie:

Jan Svěrák

Scénář:

Zdeněk Svěrák

Tomáš Klus, Vojtěch Dyk, Zdeněk Piškula, Kateřina Kosová, Sabina Rojková, Gabriela Míčová, Oldřich Kaiser, Zuzana Norisová, Kamil Halbich, Zdeněk Svěrák (více)

Tři bratři (Vojtěch Dyk, Tomáš Klus, Zdeněk Piškula) se vydávají do světa na zkušenou, aby si našli nevěsty a rodiče jim mohli předat hospodářství. Sourozenci při svém putování jako kouzlem vstupují do slavných pohádek, ve kterých je čeká mnoho nástrah, nečekaných příhod a možná také láska... Filmová pohádka Tři bratři nabízí spoustu dobrodružství, překvapivých situací, ale také laskavého humoru. Děj filmu, včetně známých a oblíbených písniček, které ve filmu zazní, pochází z pera Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře. (Bioscop)

Lucia.T

Vím, že ti, jenž mě znají by mi řekli, že dávám pět hvězdiček kvůli Klusově přítomnosti. Jenže to není kvůli němu. Byla jsem v kině plném dětí a když se smáli bylo jasné, že se jim líbí. A já se smála s nimi. Nechyběl humor, láska ani ta trocha nebezpečí. Podle mého je to pohádka se vším všudy. ()

sharka.68

Tak vám nevím, jsem z téhle pohádky (3 v 1) dost na rozpacích...Svěrákové umí lépe a tak jsem čekala něco a ono to nepřišlo...... PS: naprostý souhlas s J*A*S*M ()

Fíkus

Pokud mám být objektivní tak dvě hvězdy, subjektivně čtyři. Tento film je guilty pleasure. Scénář a jeho provedení (hlavně ty veršovánky) dost ubližují, ale přesto jsem si to strašně užil, možná i protože jinak se jedná o technicky velmi solidně provedenou práci. Jenže Zdeněk asi něco hulil a Honza se k němu přidal a ta neuhlířovská aranžmá Uhlířovi nesluší. Camea super a Dyk si to krade pro sebe. ()

pafka

Rozhodne nadprumerny cesky film, ktery trpi nekolika neduhy a diky nim proste nikdy nebude eno nuno. Predevsim to je dej, ktery je pomerne neoriginalni, jen je originalni spojeni pohadek a jejich zkraceni, aby "se to tam veslo". To je vec, ktera mi dost vadila, protoze kde by se dalo kutat zlato ve scenach, tam tvurci odvadeji dej zase jinam, protoze je to zkratka cele ve fofru. Nechapu obsazeni tolika znamymi tvaremi a hereckymi hvezdami, ktere se jen v deji mihnou (Miroslav Taborsky,Ondrej Vlach, Oldrich Kaiser,Boleslav Polivka...). Dalsi nevykutane zlato. Velka skoda. Naopak hlavni roli dostane Tomas Klus, ktery kdyby se neslik do pul tela, nebylo by na nem zajimaveho vubec nic. Vojtech Dyk se ani nesvlik, ale zase jeho herectvi ma jiste kouzlo.Ovsem taky nic velkeho. Aby nebylo vse spatne, kamera je naprosto uchvatna. Zkratka takova, jakou si dokazal vykouzlit Jan Sverak ve svych filmech. A dalsi a asi nejvetsi kouzlo maji zpivane rymovanky, ktere jsou plne sverakovskeho humoru a tesim se, az je jeste uslysim.Ä to muzikalove smrnc docela vadil. Jinak nejlepsi bezpochyby Jiri Labus, ktery je naprosto svetovy a prekvapeni je Alena Dolakova. ()

dadinka

Když po 45 minutách čekání v přecpaném malém městském kině získáte jedny z posledních vstupenek, vklouznete do sálu chvilku po začátku filmu a najednou kolem vás opatrně projde starý pán s bílými vousy a sedne si o pár židlí před vás - a vy si říkáte, vždyť on vypadá přece úplně jako...a je to skutečně on, když se se synem přišel inkognito podívat na svou pohádku:-) Je to pohádka ne dokonalá, ale krásná a moc milá. Co dodat? Tomáš Klus dokazuje, že i hodní kluci jsou sexy, často jsem se opravdu od srdce zasmála a vesele si zanotovala, a "hlasující" dětské ručky na plátně jsou prostě kouzelné:-) Takže děkuju, pane Svěráku, a doufám, že vás to rozesmáté a spokojené publikum potěšilo:-) ()

taft

To už opravdu nejsme schopni vymyslet nějakou novou hezkou pohádku, že musíme splácat ty nejznámější dohromady, aby z toho vznikla (sice hezká a vtipná) slátanina bez nějaké ucelenosti a kontinuálnosti děje? A ta Karkulka s tím vlkem, to jako vážně? ()

Weany

Bylo to sice jen propojení tří pohádek, které všichni odmala znají, ale bylo to koneckonců docela vtipné, roztomilé a na herce se dobře koukalo. A vůbec mi nevadilo, že to bylo v podstatě celé zpívané. Za to mi, jako jedné z mnoha, vadila Karkulkovská pedofilie. Proto prostě nedám víc. ()

MiniMer

Klus a Dyk v jedné pohádce? Co lepšího může být? Na můj vkus tam bylo toho zpívání až moc,některé efekty(např. dětské ruce při scénách se Svěrákem st.) bych vynechala, jinak spokojenost. Sedl mi i výběr herců (Dyk, Klus, Svěrák, Chýlková, Lábus, Kaiser, herci z DJC...). Díky za tuhle povedenou pohádku, už mi nějaká chyběla. ()

Karpoff

Kdo nezná minioperky Svěrák - Uhlíř bude se asi trochu divit.Kdo je zná a má je rád ,je to pecka !!! Troška nesahá ani po kolena.Podle mě nejlepší pohádka za posledních 10 let ... ()

pihan

Davam ctyri hvezdy,ale spis za zasluhy.Zasmal sem se asi dvakrat,ale uz nevim cemu.Synatorovi ktery ma osm let se to nastesti pozdavalo vic,takze to ucel splnilo.Stredni pasaz s vlkem a mluvici haveti ,ale slabota. ()

koza3

Měl jsem obavy, když jsem chvilku po začátku zjistil, že se jedná o zplácaninu tří pohádek a vlastně o nic nového. Veřil jsem, že to Svěráci nepodělají a naservírují nám kvalitní zážitek. Tak se i stalo. Usmíval jsem se celý film. Karkulčin zpěv byl boží a ztvárnění vlka bylo na místě. Zpívané pohádky moc nemusím a kdyby se každá pohádka uskromnila na jedné dvou písních, byl bych spokojen. Tady mi to trošku vadilo, ale ne až tak moc, že bych z toho vykvetl. Pokud budu hodnotit nezaujatě, tak jsem spokojen. Pokud zaujatě, tak ji určitě nezařadím mezi must-see pohádky, které sjíždím každé Vánoce, ale zároveň je to to nejlepší co v pohádkové branži za poslední roky v té naší kotlině vzniklo. 70% ()

Hanca1996

Nádherná česká pohádka o třech mladých klukoch, Dyk, Klus a Piškula, byla vyjmečná, jak skvělým zpravováním námětu, tak byla doprovázena úžasnými písničkami, která si zpívám ještě teď. Určitě na tuto pohádku jdu do kina víckrát než jednou a všem ji moc doporučuji :) ()

srolyma

Jak hezká pohádka to mohla být, kdyby ctěný pak Svěrák senior ten scénář tak neskutečně neojebal. Obšlehnout Jak se budí princezny (místy doslova a doobrazu), oprášit dvě postarší Hodiny zpěvu, celé to dohromady natvrdo slepit izolepou do nesoudržného celku a pak to s velkou pompou vydávat za zbrusu novou pohádku, to chce opravdu velkou dávku nezdravého sebevědomí. Navíc ta jeho povinná, ale naprosto zbytečná rolička vypravěče peskujícího tmavé dětské siluety, málem způsobila můj odchod z kina již po pěti minutách. Dědek protivná. Že se nejedná o pohádku s písničkami, ale o dětskou operetku, kde se mluvené slovo neobjeví celé dlouhé desítky minut a že ten zcela nevydařený huhňající krysovlk je všechno možný, jenom ne strašlivý, to jsou jen další mínusové body. Jinak se synáček Svěrák snaží, co se dá - skvělá výprava, exteriéry, kamera, vlastně i herecké obsazení (především Kaiser), Uhlířovy písničky (ikdyž pořád dokola na jedno brdo), to všechno způsobí, že se na to nakonec koukat dá. Obrátit poměr písní a mluveného slova, vystřihnout Svěráka seniora a bylo by to skvělý! ()

Lighter

Na jednu stranu to pro svoji infantilnost není vhodné pro osoby starší tří let, na druhou pro nevýchovnou pasáž s pedofilním myslivcem ani pro osoby mladší tří let. ()

maniacxl

Prokletí české novodobé pohádky stále zůstává, alespoň pro mě. Celkový dojem mám takový smíšený. Svěrákovi vám servírují 3 naprosto oddělené pohádky, které notoricky všichni známe a ničím vás tedy nepřekvapí. Takže sledování je trochu nudné. Navíc se celých 90 minut zpívá a zpívá a zpívá,a to i v momentech, kdy mi to tam vůbec nepasovalo a rvalo uši a nechápal jsem důvod.Jako kdyby duo Uhlíř-Svěrák st.chtěli za každou cenu ukázat,co v nich ještě je. Některé písně jsou sice chytlavé, ale časem vám ten zpěv poleze stejně na nervy. Pohádka o Červené Karkulce se prostě nepovedla, vlk byl směšný a záchrana hajným byla nepochopitelná a nelogická,a stačilo málo a schylovalo se k nějakým pedofilním hrátkám.Naštěstí si to prej hajnej Matěj a karkulka nechají,až jí bude aspoň 14 let. Největším problém celé pohádky je nepřítomnost jakéhokoliv provázaného příběhu mezi třemi bratry, který každý najde své štěstí někde jinde a jindy. Jediné, co lze opravdu ocenit na tomto dalším českém pokusu o krásnou pohádku, je výprava do krásných českých luhů a hájů (zámek Hluboká je nádherná), kostýmy, speciální efekty a obsazení. Celkově si myslím, že se tohle pánům Svěrákům až tak zas nepovedlo.Ale o vánočních svátcích si to v dvd přehrávači přehrajte,vydržet se to určitě dá,když teda zrovna nebudou v TV dávat S čerty nejsou žerty nebo Lotranda a zubejdu...60%. ()

spoock

Mohla to být velice slušná pohádka. Bohužel, nebýt toho neustálého zpívání textů, které mnohdy na sebe nenavazují nebo se přitrouble opakují, tak bych dal 3*. Líbilo se mi použití počítačové grafiky opravdu tam, kde to mělo smysl a využití živé zvěře/loutek. Rozmělnit příběh do tří pohádek smysl rozhodně nedávalo a je to velká škoda. Spíše se měl zaměřit na konkrétní jednu linii. Suma sumárum je to pěkná pohádka, ale na Svěráka je to dost slabé, škoda. ()

calculus

Pohádka má zahřát na duši, je plná citu, a proto také máme pohádky rádi. A tak si také říkám, co vlastně chtěli Svěráci natočit? Já jsem viděl nejspíš parodii. Neosobní, nevkusnou, komediantsky podbízivou a hlavně hodně hloupou. Vůbec by mi nevadilo, že autoři celou věc pojali téměř jako muzikál, mezi účinkujícími byli i moc dobří zpěváci. Ale ty texty byly chvílemi strašlivé. Tak nevím, pro někoho budou Tři bratři moc velká taškařice, jiný se nechal uhnat na přebujelé a úplně zbytečné digitální efekty, ale když pohádce chybí cit, vkus a myšlenka, je lepší ji netočit. ()

veroniiiiika

Za mě jedno velké zklamání, po spoustě dobrých ohlasů a a na poměry ČSFD i celkem nadprůměrnému hodnocení pohádek jsem se na Tři bratry těšila. Snímek bych však rozdělila na dvě části ta první - koukatelná, která končí zachráněním Růženky mě držela stále v naději, že to bude třeba ještě v pohodě avšak zklamáním byl nějak moc podezřele lehký průběh zachraňování - a ta smrtka WTF? No a pak už jen trapas za trapasem. Pohádka o Červené karkulce byla z mé strany jedno velké nepochopení - ten vlk? když všechny zvířata v lese vypadali tak nějak opravdově, pedofilní myslivec? No a na závěr vyprávění o dvanácti měsíčkách byla asi ta největší nuda.. Maruna lítala nahoru a dolů po stráni a já jen doufala, že už jí nikam posílat nebudou. Poloviční plus má proložení děje písařem - vypravěčem, s tím však souvisí další WTF moment - ty děti, kteří hlasovali/fandili nebo co vlastně měli za roli?Avšak abych nekritizovala, soundtrack byl famózní a taky ta naše krásná česká příroda, jakožto fanynka dvojice Klus a Dyk dávám 2* ()

Duhová kulička 2015

Duhová kulička 2015