Tři bratři

Režie:

Jan Svěrák

Scénář:

Zdeněk Svěrák

Tomáš Klus, Vojtěch Dyk, Zdeněk Piškula, Kateřina Kosová, Sabina Rojková, Gabriela Míčová, Oldřich Kaiser, Zuzana Norisová, Kamil Halbich, Zdeněk Svěrák (více)

Tři bratři (Vojtěch Dyk, Tomáš Klus, Zdeněk Piškula) se vydávají do světa na zkušenou, aby si našli nevěsty a rodiče jim mohli předat hospodářství. Sourozenci při svém putování jako kouzlem vstupují do slavných pohádek, ve kterých je čeká mnoho nástrah, nečekaných příhod a možná také láska... Filmová pohádka Tři bratři nabízí spoustu dobrodružství, překvapivých situací, ale také laskavého humoru. Děj filmu, včetně známých a oblíbených písniček, které ve filmu zazní, pochází z pera Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře. (Bioscop)

Hrabovo

Nevím, proč musí být spatlané hned 3 pohádky v jednom. Asi aby to bylo moc dlouhý. Bohužel se zpěvy. A bohužel zpívá Klus. Strašný. Nudný. ()

miki68cz

Jak jsem se těšil, tak jsem se zklamal. tadatadatadadááááá, tatatadadadadadáááááá. Absolutní rým, vždyť to je to, čemu se pane Svěráku s Cimrmanem celý život smějete ne? Písničky na jedno brdo, herecké výkony pokulhávají, ze všech tří příběhů nebo pohádek je ten třetí nejlepší. Jedna hvězda za celoživotní dílo Zdeňkovi, jedna za Oldu Vlacha jako měsíčka. Nedoporučuji ani dětem ()

wirtr

Moc nemusím zpívaný pohádky, ale tato byla poslouchatelná. Bohužel vůbec mi nesedí v roli vypravěče Zdeněk Svěrák, je strašně kýčovitej, hodil by se tam nějaký starší herec. A když jsem viděl jak ztvárnili vlka/mravenečníka myslel jsem že jsem se vrátil v čase snad do padesátých let. Myslel jsem, když jsem viděl obrůst Hlubokou trním, že pohádka bude trochu lépe zpracována po efektové stránce, ale ten vlk mě zkrátka zabil. Shrnu to + pěkný zpěv a až na Svěráka super obsazení, - šílený kopírování, nic novýho a strašný vlk. ()

Ivoman odpad!

Věk se bohužel podepsal na Zdeňku Svěrákovi, který se podepsal pod tento trojpseudopaskvil ! Šípkovou Růžu jsem ještě zvládnul, i když nemusím Kluse, ale Červená Karkulka je obrovská hrůza a vypadá jako natočená v roce 1950. Piškula je chudák v pozici skoropedofila, který přesvědčuje rodiče, že na ni určitě počká a zamilovaně říká děvčátku panno. Druhý příběh shodil vše co Šípková Růža držela na 3 hvězdičkách. Dorazil to Polívka s Vladykem ve dvanácti měsících. Polívka má narážky jak ve filmu pro dospělé a Vladyka málem vytáhne penis. Hůř než odpad bohužel nejde dát, ale pohádka za 42 milionů by opravdu měla vypadat jinak na naše poměry. ***** "Mladý" Svěrák už není mladý a myslí si, že jeho jméno znamená úspěch, již dávno tomu tak není, ale čeští producenti to snad vidět nechtějí nebo je nezajímá komu a na jaké zhůvěřilosti peníze dají. Zdeněk Svěrák je bohužel již jen senilní pseudoscénárista, který si myslí totéž, co jeho syn. Tato otřesná trojpohádka nepatří ani do TV natož na plátna kin. Otřes a hrůza mě jímá, co se dnešním dětem představuje jako pohádka. Ve třetí pohádce jsem totiž čekal, že k měsícům budou posílat místo služky sluhu a princ se do něj zamiluje a bude z toho registrované partnerství, aby pohádky držely krok s dobou. Moc k tomu nechybělo. I tak ODPAD !!! ***** Pět hvězdiček zde vidím jen jako výsměch od opravdových úchylných nekrofašistických sadistických masochistů. ;-P ()

germiny

No teda - asi tu opravdu platí sto lidí - sto chutí. Já jsem z těch, kterým se to líbilo. Fajn písničky (sice jsem si na to chvilku zvykal ale rychle to bylo ok) a herecky take naprosto v pohodě. Spolu s rozumnou stopáží to je ideální pohádkovo hudební kousek :-) ()

Stejšn

Šípková Růženka mě moc nezaujala, stejně jako Dvanáct měsíčků, ale prostřední část s lascivní malou karkurvičkou, pedofilním myslivcem a vlkem s ksichtem gaviála, kterého designoval někdo na hodně tvrdých drogách mě pobavil dost. Cynická obluda, která skončí u boudy, chirurgický zákrok a sežrání z vlastního pohledu prostě stálo za tři hvězdičky. Nemám moc rád muzikály, ale kombinace Uhlíř - Svěrák mě ještě nezklamala. ()

fordhont

Možná až moc zpěvu, i když docela příjemného. Příjemní herci a pěkné prostředí. Obsazení a zpracování dvanácti měsíčků je zajímavé. Zdeněk Svěrák je tu svůj a tak ho mám vždycky rád. "... a teď se mi hodinku nehýbejte, ať to není rozmazaný." ()

Guran odpad!

Tak tohle je jeden z nejstupidnějších českých filmů vůbec! Neli nejhorší! Scénář naprosto chaotický, každá věta znamená zpěv, každý dialog znamená zpěv a děj, tak to je katastrofa. Spojit tři české známé pohádky a udělat z toho film s názvem Tři bratři je opravdu ubohost. Originalita zde není žádná. Efekty jsou pro smích. Za takto zpracovaného vlka, jako zde bych režiséra Svěráka opravdu potrestal. Ten vlk totiž snad ani nebyl vlk... vypadal, jako nějaký mravenečník. Film nemá žádné klady, je opravdu hloupý. Obrovský propadák. ()

Avarga odpad!

Chtěl jsem se už na negativní komenty vysrat, ale tohle je nehoráznej průjem tekoucí nezastavitelným proudem. WTF ten zpívající Klus? Normálně se mi rozlily sračky po kvartýru, když jsem to slyšel. Chci, aby všichni účinkující dostali opruz okolo konečníku a krváceli ze všech děr. Vy hajzli jedni! Co jste to natočili? ()

Emjecko

Zpívanky ve filmu o třech pohádkách, nic víc (bohužel), nic míň (naštěstí). Svěráci už za sebou i mají lepší počiny... ()

pmusic

A tohle myslel Svěrák jako vážně?? Po delší době jsem se o Vánocích těšila na novou neokoukanou pohádku.. o to větší to pro mě bylo zklamání!!! Lituju lidi, kteří dali 150,- a vyrazili na tuhle slátaninu do kina. To bych si vážně rvala vlasy.. Fušérsky odehrané, přihlouplé dialogy, neustálé kouskování příběhu díky vypravěči, natvrdo nanucená slova do písní, aby tam tak nějak jakoby zapadala.. děs, hrůza a utrpení. Dělám to opravdu sporadicky, ale neměla jsem dostatek psychické odolnosti na to, abych tento kousek dokoukala.. nikdy víc, děkuji! :-( ()

maoc

Je chybou Tři bratry považovat a hodnotit v intencích klasické filmové pohádky. Je to kříženec operety s pohádkovými náměty a cimrmanovské přednášky (vstupy vypravěče a pseudopublika). Opereta přináší pokleslost a příběhovou plochost, přednáškový styl pro mnohé příliš blazeovaný nadhled a přemoudřelost. Z obého pramení základní kritika, kterou mnozí vůči filmu mají. Je oprávněná? Přijde mi to stejně konstruktivní jako vyčítat artfilmu pomalé záběry a gore filmům samoúčelné násilí. Tři bratři mají samozřejmě své mouchy a nedotaženosti. Karkulka by mohla klidně zpívat "Říkají mi Červená, PROTO jsem tak zbarvená" nebo nemusel Dyk zpívat o nohách a bocích své milené, když je viděl jen zahalené a místo lehce křečovitého Kluse s jeho neherectvím by mohl jinak docela fajn roli ztvárnit někdo šikovnější, ale jako celek mne Tři bratři v postmoderní pohádkové mizérii posledních řekněme 20ti let potěšili svým vtipem, určitou starosvětskostí, ovšem říznutou modernou a kvalitně odvedeným řemeslem. Po několikátém shlédnutí zvyšuji natruc všem místním škarohlídům, hnidopichům a pošukům na plné hodnocení. A vítám, že se Pavel Liška se svým pitvořením a retardovaným hraním konečně našel způsobem, který mi není proti srsti. Asi jako ve streamáckém Krmelci U Muflona. ()

ostravak30

Mám strašně rád pana Z. Svěráka, cimrmany a všechny cimrmanology. Mám rád taky hudbu pana Svěráka a Uhlíře, přestože je určená hlavně pro děti. Ale bohužel tohle se trochu nepovedlo. Prvním problémem je to, že pohádka se jmenuje Tři bratři, přestože se bratři rozdělí, každý prožívá svůj příběh a bratři se tak potkají jen na začátku a na konci. Pohádka je tak vlastně rozdělená na tři menší pohádky. To příběhu bohužel ubližuje. Moc kvalitní není ani propojení pana Svěráka, coby vypravěče, s dětskými diváky, kteří se hlásí apod. Některé songy jsou docela povedené a líbí se mi. Samozřejmě, že nejlepší je Klusův, který se stal i hitem. Jiné písně jsem ale znal už mnoho let před uvedením filmu. Pohádce také neprospívá to, že je z ní vlastně zpívaný muzikál, což na začátku není patrné. Zprvu se zpívá méně, pak už ale vlastně jen to. Což je spíše na škodu. A další věc, s kterou jsem měl trochu problém. Nedospělá Karkulka? Trochu jsem se bál, zda z jednoho bratra nebude pedofil, ale on si na Karkulku počká? Tak má ten příběh šťastný konec nebo ne? Když dva končí svatbou a pohádka tak končí skoro vždycky a jeden končí příslibem svatby. No a pohádka o třech měsíčcích je z těch všech asi nejzajímavější, jelikož se měsíčci mění a Ivana Chýlková a její dcera jsou také o něco vtipnější než v obou předchozích pohádkách jiné postavy a dodávají pohádce grády. Jenže zase jí ubližuje Vojtěch Dyk zpívající jednu a tutéž písničku. Dvakrát nevadí, ale třikrát už je moc. Celkově říkám spíše ne. Nepovedlo se to. Škoda. Přitom Lotrando a Zubejda taky nebyla celá zpívaná pohádka a byla vtipná a byly tam pěkné songy. Tady chybí ten vtip a je spíše přesongováno. Ale pro ty úplně nejmenší děti to může být pohádka vcelku pěkná. My starší jsme na pohádky trochu náročnější. ()

Daertelon

Podlehl jsem svému pokušení podívat se na to, ale moc nadšený z toho nejsem. Příběh řekl bych nepřekvapil, ale ani neurazil. Zpívání celkem ujde, není si na co stěžovat, přeci jen je to muzikál. Upřímně - nejvíce mě přilákali hlavní tři postavy, na které se moc dobře kouká, ale jejich herecké výkony nic moc. Momentálně přemýšlím nad tím, za co byli ty tři hvězdy. Čekal jsem od dua svěrač - ropář víc... ()

Plastík

Normálně pustím TV. Tak sedím a koukám. A najednou jsem překvapený, jak se mi ta pohádka moc líbí. Sám bych si nepustil, díky hodnocení ČSFD. A to by byla chyba. Takže tak. ()

DeNighty

Česká pohádka se posunula o level výš. Už to není jen naivní prinzecna s drakem a statečným Honzou. Už je to trochu zábavnější, dobrou hudbou proložený, moderní film. Ano, babičkám a dědečkům se líbit asi nebude. Prolínání slavných pohádek (alespoň v ČR) je prostě skvělý nápad, které já, zástupce mladší generace, oceňuji. ()

knihovna

S kamarády jsme hrávali divadlo - veršované. Hlavní veršotepec Arthur, po zhlédnutí tohoto díla prohlásil: "Tohle je slabý i na Tebe". Vzhledem k tomu, že pány Svěráky má ve veliké úctě, je to na pováženou.Že mě nepovažoval za Homéra netřeba dodávat. Za mě lze říct, že jsem na to koukal s otevřenou h...(ústy )a nevěřil. Podivný vlkodýl, myslivec divného zaměření, mentál, který si z pěti chalup na návsi nezapamatuje kam odešla jeho milá, takže jí týden hledá a měsíčci způsobující změnu globálního klimatu kvůli dvěma ruskám (a neříkejte mi, že to nebyla parodie na Mrazíka) které jsou posedlé vitamíny. Takže jsem už čekal pouze na to, zda vilná Karkulčina maminka neznásilní myslivce. Mám proto i verš: Má dcera nemůže, neb ji zákon chrání, hupsni tedy chlapče na mě, na borové stráni. Manžela to nezajímá, toho lákaj včely, doufám že si neodnesem klíště na pr..li. Jak říkám, nejsem Homér. Ale dvě hvězdy dám, já se vlastně bavil. ()

Duhová kulička 2015

Duhová kulička 2015