Tři bratři

Režie:

Jan Svěrák

Scénář:

Zdeněk Svěrák

Tomáš Klus, Vojtěch Dyk, Zdeněk Piškula, Kateřina Kosová, Sabina Rojková, Gabriela Míčová, Oldřich Kaiser, Zuzana Norisová, Kamil Halbich, Zdeněk Svěrák (více)

Tři bratři (Vojtěch Dyk, Tomáš Klus, Zdeněk Piškula) se vydávají do světa na zkušenou, aby si našli nevěsty a rodiče jim mohli předat hospodářství. Sourozenci při svém putování jako kouzlem vstupují do slavných pohádek, ve kterých je čeká mnoho nástrah, nečekaných příhod a možná také láska... Filmová pohádka Tři bratři nabízí spoustu dobrodružství, překvapivých situací, ale také laskavého humoru. Děj filmu, včetně známých a oblíbených písniček, které ve filmu zazní, pochází z pera Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře. (Bioscop)

caniferus

Asi to najlepšie z českej tvorby,čo som videl za dva roky. Ľutujem, že som decká nevzal do kina, ale knihu už doma mám. Úžasná hudba, niekedy až mraziaca atmosféra, zimomriavky po celom tele, to som naozaj už nečakal. Len sa bojím, kde nájdem takúto kvalitu, až nás opustí aj majster Svěrák,. Kto bude písať a prehovárať do duše načích malých zaprdených a a zamindrákovaných zapadoslovanských národov. Bojím sa o našu identitu. Sme malí, ale naša kultúra je asi to najlepšie, čo kedy slovanský svet stvoril. Boh nás ochraňuj a nezabudnime na tých, čo nás ešte stále ochrańujú svojou tvorboou pred každodenosťou a stupidnosťou tejto novej spoločnosti!!!! ()

hanikrivi

Celá pohádka je taková rozpačitá. Určitě je lépe zpracovaná, než jiná soudobá tvorba. Výprava dobrá, herecké obsazení také. Plus je za málo trapnosti. Ale postrádá hybnou sílu, která by ty tři příběhy spojovala. Pokud to má být pan Svěrák, tak by tomu slušel spíše televizní háv. Hudebně obstojné. Akorát ta "červenáááá"... Věkový rozdíl Zdeňka Piškuly a Karkulky mi nevadí. Stejně tu vypadá na 15, takže max. rozdíl bude 8 let. ()

lola10

Pohádková hudba je milá a chytlavá, ale myslím si, že "scucnutí" všech tří pohádek do jedné je pro malé děti trochu matoucí a to nemluvím o totálně nevhodně zvrhlém příběhu dospělého myslivce a malé Karkulky ! ! ! ()

Larikazka

Na Vánoce jsme je zapli a vypli asi po pěti minutách. Jelikož mi to nedalo zkoukla jsem je znova na internetu. A moje předsudky to vlastně vůbec nevyvrátilo. Slátanina 3pohádek. Opravdu hrůza. Jednu hvězdičku dám aspoň za úvodní pohádku, která ještě šla ()

Baru.No1

Námět byl vymyšlen podle mého názoru super, ale provedení se už nepovedlo. Pohádky všechny tři slité dohromady, tekže než jste se rozkoukali byl film u konce. Písničky byly otřesné. Z nejmaldšího bráchy udělají vlastně pedofila, protože Karkulka vypadá jako 5letá holčička. Vlk vypadá jako když ho někdo přejel traktorem a znovu sešil. Od Svěráka jsem určitě čekala něco lepšího! ()

Pythonator

Další český velkofilm. No paráda. Říkal jsem si, že alespoň pro ty děcka by to mohlo být dobré, ale toto? Pofiderní muzikální hybrid složený ze tří pohádek, které jsou spojené tak neumětelsky, že se na to nedá ani dívat. Pobavila mě malá karkulka, na kterou si hošan musí počkat, až mu doroste - to byla opravdu úchylárna. Přesto, ačkoli je to smutné, musím uznat, že je to jedna z nejkvalitnějších českých pohádek, kterou ubozí čeští filmaři dokázali po revoluci vytvořit. Zrýmování je místy docela zábavné a alespoň ti dva starší z princů rozhodně sympatičtí. U nevěst je to horší. ()

ankkk

Jsem zklamaný. Čekal jsem propojení tří pohádek do jedné (podobně jako se to skvěle podařilo v Lotrandovi a Zubejdě). Bohužel jsem se dočkal jen uspořádání tří pohádek za sebou. Písničky ve filmu mám rád, ale operu z toho dělat neměli, to opravdu ne. ()

pindruche

Nechápu smysl vzniku tohoto dílka. Slátanina tří pohádek. Ty písničky nejsou chytlavé, ale příšerné. O tu Karkulku jsem měla opravdu strach. Pedofil jásá. ()

bez1

Většinou mám pohádky moc ráda, ale tato mě moc neoslovila. Písničky byly sice dostatečně vlezlé, ale příběh těch tří nejznámějších a ohraných pohádek byl bídný. Zvláště ten s tou Karkulkou. Bylo to, jakoby pedofil čekal na svou oběť a ta z toho měla ještě radost. No to se Svěrák předvedl, jen co je pravda. ()

Pignon odpad!

Senilní inkontinence Zděňka Svěráka nezadržitelně prograduje. S mymi syny jsme se bavili neskutečně, je to svého druhu ojedinělá parodie na sama sebe. ()

Alvin

Na první pohled jsou tu všechny ingredience pro povedenou pohádku. Vkusná, televizně nešizená výprava, vesměs sympatičtí herci, scénář a režie od dua Svěráků, což je přeci zárukou kvality už samo o sobě a nakonec i chytlavé Uhlířovi melodie, co si ještě druhý den broukají nejen děti. Jenže co je to platné, když scénář je polovičatý slepenec, jakoby si někdo řekl, "vždyť je to muzikál pro děti, ten ani žádný příběh nepotřebuje." ()

Koškin

Laskavý humor, laskavý vypravěč, populární ksichty, roztomilá zvířátka, slaboduché písničky, sem tam hláška, spatlanina, smatlanina... Proč?! ()

teckax

Posadili jste mě do vlaku a dali na cestu, v jejímž cíli jste mi chrstli vědro s ledovou vodou přímo do obličeje a já se probudila... probudila jsem se dobrých 15, 20 let zpět v mém naprosto kouzelném dětství,... na poškolních zkouškách sboru, kde jsme geniální písničky pánů Svěráka a uhlíře zpívali, ... v posteli zachumlaná pod peřinou, když nám maminka četla pohádky, ... jak jsme se naběhali po lesích, pomáhali na polích a s dobytkem, ... tak silný pocit dejavu jsem dlooouho nezažila a jsem za něj ráda. Pohádka skončila a já tu sedím s blaženým úsměvem. Fantastické obsazení, nenahraditelný Zdeněk Svěrák jako vypravěč, nádherná česká krajina, Pohádka O dvanácti měsíčkách je moje nejoblíbenější vůbec a zde byla tak skvěle zpracovaná, že jsem se po celé její trvání snad ani na chvilku nezbavila husí kůže. Děkuji za laskavé pohlazení na duši, ()

Duhová kulička 2015

Duhová kulička 2015