Režisér filmu Sejmi eso vás zavede do světa Kevina Stretche, řidiče hollywoodské limuzíny, muže s temnou minulostí. Když se Stretchovi ozve nechvalně proslulý gangster, aby od něj dostal zpět půjčené peníze, Stretch v naději na slušnou odměnu vezme práci, kterou mu nabídne jeho klient – miliardář. Výstřelky výstředního klienta ale brzy vyústí v divokou noc plnou dobrodružství, sexu a nebezpečí, po které je jasné, že s návratem peněz to až tak snadné nebude. (Bontonfilm)

LiVentura

Moc jsme se místy bavil. Velmi zajímavý portrét muže-řidiče limuzíny, kterak shání peníze k vyplacení sázkařských mafiánů. ()

Shakers

Joe Carnahan nám v A-Teame ukázal vynikajúci štýl, ktorý si preniesol aj sem. Okrem toho si sem priniesol aj A-Teamového zloducha Patricka Wilsona, ktorý už nehrá zapornú postava, ale behom jednej noci a za doprovodu niekoľkých (skvelých) voiceoverov (ktoré ma neskutočne bavili) si vás dokáže pripútať (v limuzíne). Jessica Alba síce v netradičnej menšej úlohe, ale tradične sexi. Len ten Chris (Kirk) Pine, (ktorého vyhodili z Enterprise aj s padákom) mi tu nejak nesedel. 80% - 4* ()

Big Bear

Tak tohle byla jízda! A to v pravém slova smyslu. Mám rád komedie, kde se vrství průser na průser a hlavní hrdina zažehnáním jednoho maléru rozpoutá tři další... Wilson jako smolař věřící na dobré načasování mi sedl, ale z koho jsem fakt nemohl byl neskutečně charismatický alfa samec miliardář Chris Pine... Ten ulítlého pracháče podal opravdu skvostně. Samozřejmě skvělej byl i Liotta a hlavně Mitch Hasselhoff .-) jehož historka o tom jak vyprstil světlicí důstojníka Vietcongu jen proto, že ho při výslechu proklel (a to na kletby ani nevěří) byla prostě boží... ! Tohle je ten typ komedií, kde se nebudete chlámat po celou dobu, ale zjistíte, že se při sledování neustále usmíváte. Hlavně průpovídky hlavního hrdiny komentujícího si v duchu katastrofický sled událostí i to co jej čeká dál byly dokonale vtipné. Film uběhne celkem svižně a mně je líto jen toho odfláknutého závěru se zapalovačem... Ať tak či tak bavil jsem se, což se mi u komedií z poslední doby moc často nestává... Srovnání s misemi v GTA je vážně na místě... Hollywood v noci je každopádně město hříchu o tom žádná ! Dávám čtyři balíčky heráku. * * * ()

Jhershaw

Cool look, sympaťák v hlavní roli, dravé tempo a hlášky samy o sobě ještě nedělají dobrý celý film, bohužel. ()

Indiana

Parádní oddychovka, jak kdybych pařil nějakou klidnější a vtipnou misi v GTA nebo tak něco. Kdyby to nerežíroval Carnahan, tipoval bych to asi na Wayna Kramera. K tomu sympaťák Patick Wilson, krásná Jessica Alba, Chris Pine jako totální magor a spousta dalších provařenejch ksichtů. ()

HAL

Punková jízda svou nápaditou zběsilostí nemálo připomínající Smokin' Aces, oproti kterému má ale dvě zásadní výhody - je kratší, a nebere se vážně vůbec nikdy. I když ke konci poněkud vyměkne. 7/10 ()

liskam

Road movie limuzínou v noci a jen po Los Angeles... To tu ještě nebylo. Teda možná bylo, ale já o tom nevím:-) Nehká, na nic si nehrající jednohubka, která má za úkol pobavit a né si hrát na bůch ví co. A mě film opravdu bavil! Na to, že jsem na něj koukal opravdu pozdě v noci, jsem u jeho sledování ani nezívnul. Za mě 77% ()

kingik

Lepší je být dobrý šofér limuzíny vozící hollywoodské herce, než být špatný herec leštící hollywoodské kliky. A Kevin Stretch podle svého úsudku ani životní "kliku" nemá. Na štěstí ani osud nevěří. Ani pro to nemá důvod. Jeho krásná přítelkyně mu dala kopačky, jeho vznětlivý šéf ho nemá rád a dal mu ultimátum a po krku mu jde podsvětí, kterému dluží šest podělaných táců, což je dluh, který se s ním táhne od temného období, kdy sám propadl hazardu a fetu. A kariéra herce, po které toužil, je po neúspěšných konkurzech, zdá se, definitivně v prachu. Nezbývá nic jiného, než zdárně do konce dotáhnout kšeft, který se mu naskytne. V příštích hodinách totiž poveze v limuzíně výstředního a svým chováním nevyzpytatelného miliardáře s vizáží zarostlého divocha, který frčí na koksu, děvkách a adrenalinové (sexuální) zábavě. Slovo dá slovo a ti dva se spolu dohodnou na výhodném kšeftu, který by mohl být vstupenkou ke Stretchově osobní svobodě, neboť pracháč se nabídne, že uhradí Stretchův dluh výměnou za vyzvednutí jisté zásilky-kufříku, jež má být doručen v časovém limitu. Vše se samozřejmě zamotá a pořádně zkomplikuje. Z běžné služby za volantem se rázem stává dramatická noc, kdy se s limuzínou i bez ní křižují ulice Los Angeles a hlavnímu hrdinovi jde o všechno. Po Stretchovi jde rázem podsvětí, federálové i jakási tajemná žena, se kterou v klidných okamžicích chatuje. A aby toho nebylo málo, ke všemu se mu zjevuje duch legendárního řidiče limuzíny, jenž si vzal kdysi život přímo ve služebním voze. Stretch si bude muset chtě nechtě přiznat, že si s ním osud pořádně pohrává, ačkoliv se za fatalistu nikdy nepovažoval. Joe Carnahan už by měl točit jen takové odvázané filmy, jako je tento, a nikoliv filmy s vlky a Neesonem v hlavní roli. Dokazuje, s jakým nadhledem se umí pohybovat hned na několika žánrových frontách, i když jeho počin není dramaturgicky zdaleka tak učesaný, jak by měl být. Hlavním tahounem filmu je vynikající Patrick Wilson, který svým vnitřním hlasem všechno sarkasticky, ironicky i vtipně komentuje a dává filmu pořádné koule. Hned v závěsu jsou všichni ostatní, přičemž skvělým protihráčem je mu zde Chris Pine v šílené kreaci magora, kdy i ten největší odpůrce jeho herectví, si ho zamiluje. Carnahan, jak je jeho dobrým zvykem, dává ve svých filmech vyniknout i hercům v mini rolích, k nimž tentokrát patří David Hasselhoff a Ray Liotta, kteří hrají sami sebe. Film se zpočátku jeví jako satira na Hollywood a jeho poměry, následně se od toho odkloní směrem k černé komedii s mystery prvky, hned na to vyrukuje s krimi thrillerem a i akční film s romantikou má své zastoupení. Občas to vypadalo, že si režisér toho nabral moc a že svůj scénář přepálil. Jak jsem výše zmínil, dramaturgicky to haprovalo, a z některých nápadů se klidně dalo vymáčknout i víc, ale dohromady to bylo dílko osvěžující, kompaktní a sršící nadhledem, který zajistil hláškující Strech. Joe Carnahan ukázal své vyzrálé režijní hodnoty, kdy za pomoci skvělých dialogů namíchal originální koktejl plný bláznivin i osvěžujících substancí s hrdinem s těměř kultovním rozměrem. 90% () (méně) (více)

dr.horrible

Tento druh filmov stojí v podstate na troch veciach: 1. Hlavná (dobre obsadená) postava. 2. Hlášky. 3. Čo najujetejšia story, aby dokázala stále prekvapovať.. Takže to môže byť zas o tom istom, príbeh je vedlajší. Stačí len 90 minút behať po meste, stretávať viac či menej nereálne postavičky, rozmlátiť toho čo najviac (vrátane seba), a občas presne vystihnúť, čo sa práve na scéne deje. Z tohto vychádza Stretch veľmi dobre. A vďaka Wilsonovi mám chuť na pokračovanie ()

IQ Tiqe

„If you like stories about chance and coincidence and fate...“ Přiznám se, že v jednu chvíli jsem měl chuť začít s rychloposuvem – trhlý a herecky přehrávaný scény mě nebraly. Ale někdy kolem půlky to začala být fakt prdel. Shody okolností a považování člověka za někoho jinýho je v komedii vždyfungující klasika. Ujetý to bylo, nic extra inteligentního nečekejte, ale pro mě to bylo milý a hodně vtipný překvapení. # [monitor, 5.1, no sub] # příběh *** | hudba *** | humor *** | akce *** | napětí * | pustil bych si znovu *** ()

Kothy

Šílená Carnahanova jízda ve stylu Sejmi eso. Opět jsme vtrženi do velkého množství událostí, které je během jednoho večera protnou. Patrick Wilson tu ztvárňuje šoféra limuzíny Kevina, kterého jeho práce dost nebaví. Vše se změní poté, co nabere šíleného klienta v podání Chrise Pinea. Jedna šílenost střídá druhou a on musí tuto nekonečnou noc nějak přežít. Najdeme tu i pár hvězdných cameí. Sympatickou roli tu má i Jessica Alba. "Tady máš svých šest táců!" ()

klerik

Škoda, že si s tým nedal Carnahan viac roboty. V rámci svojho žánru rovnaký polotovar ako MEDZI VLKMI v tom svojom. A pritom mal Šofér našliapnuté na bohovsky skvelú zábavu. Mám rád filmy typu ZBESILÝ ÚTEK či EXPRESNÁ ZÁSIELKA, kde jednu bláznivú scénu strieda druhá, kde sa odpočítava čas... Viem tomuto druhu filmu všeličo odpustiť, ak to je podriadené adrenalínovému vyzneniu... Tentoraz však ide o príliš nezáväznú zábavu, síce symptickú a dobre obsadenú, ale s nepríjemne deravým scenárom... ()

SeBig

Další milé, celkem zábavné překvapení. Potěšili malé camea Hasselhoffa, Reeduse a Liotty. Wilson sympaťák, sexy Albička a fizl Dale. Dobré. ()

korbitch22

Joe Carnahan, Neil Marshall, Jean-Baptiste Andrea....tři nejvíce nedocenění filmaři na světě.Obzvlášť první jmenovaný by měl být oslavován a měl by mít zasloužený úspěch a pozornost, všechny jeho filmy jsou výtečně napsané, zahrané i zrežírované a přesto nemají zaslouženou pozornost, z téhle doby je mi na blití, stejně tak jako mě je na blití ze zdejších komentářů, odpadů atd.Děsí mě ta krutá realita, kolik vypatlaných idiotů existuje v týhle zemi, jako by se všichni kreténi chytli v ruku v ruce jednou rukou za koule a tou druhou psali jedním prstíkem od hoven hovna i na tuhle stránku v čele s nějakým čurAKem.Stretch je přesně ten důvod, proč miluju fimy a proč se jim občas profesionálně a příležitostně amatérsky věnuju.Výborný interakční, černý a brutální humor.Svižná režie kterou má Carnahan pevně v rukou, skvělý herecký výkony (Wilson je úžasnej, ale Pine je vyloženě démon) a všechno to je sestříhaný do jednoho efektivního kusu skvělé filmářské práce, na které je vidět, že jí tvůrci dělají opravdu z lásky a ne pro producenty a pro peníze.Mám rád tyhle inteligentně ujeté filmy, kdy se tvůrce nebojí žádnýho tlustýho zmrda ověšenýho zlatem a prodejnejma kurvama a natočí si film opravdu tak, jak si ho sám napíše, tyhle filmaře já uznávám nejvíc a co mě děsí, že pro mě je tenhle zapadlý film největším filmovým zažitkem tohodle roku a stál asi 2% toho, co nějací posraní Avengers.65%?Je mi na blití.99%. ()

Yardak

Crazy jízda přes LA! Nejedná se o veledílo, ale Carnahan je jednou zase opravdu hodně zábavný a cool! Wilson i Pine ve svých rolích září a korunu tomu všemu nasadil Hasselhoff se svou cameo roličkou! Zábavné akčně-komediální 4 hvězdy. ()

heyda

Dost nereálný úlet, někde na pomezí krimi a komedie. Některé scény famózní, nad některými jsem jen kroutil hlavou. Mám dost rozporuplné pocity, a proto nemůžu hodnotit výš. 60% ()

rollman1

Velice povedený kousek. Není zde moc akce, ale film si drží takové tempo, že ikdyž nic nevybuchuje čumíte jak pero z gauče co se hlavnímu hrdinovi všechno děje. Patrick je ve své roli dokonalý a to co předvádí nemá snad nikde obdoby. Potěší také kontroverzní Chris Pine jako největší Crazyman co znám. Tohle mi sedlo, scénaristicky vyladěné do maxima a na plný počet mi chybělo lepší finále, ale tohle rozhodně nesmíte zavrhnout. ()

BMW12

Taková komediálně-akční jednohubka. Patrick Wilson je fajn a dokáže utáhnout film, ale Chris Pine mi tam vůbec neseděl, ta jeho postava se mi nelíbila. Příběh je jednoduchý, ale celkem poutavý, na jedno zhlédnutí ideální. ()

Roman.Ticka

Tak to zas byl po delší odmlce parádní stylový reprezentant "crazyoviny" jak se patří na tento spešl žánr. Oba hlavní herci jsou přesným prototypem antihrdinů, jež ztvárnili a právě proto nebo prostě proto, že jsou dobří, je zvládli na jedničku s hvězdou. Šílená jízda jak nejlepší limuzínou, co se prohání v L.A., včetně trefných cameo rolí Davida i Raye, prostě přepychová bašta pro vybrané fajnšmekry. ()

anderson

ČESKOSLOVENSKÁ Pay-TV PREMIÉRA: ? = ?.?.201?, réžia českého znenia (BONTON 2015) = JIŘÍ BALCÁREK - Vyložene oddychový film. Nenudí, ale na pecku typu LEN STRIEĽAJ! nedosahuje. Predvídateľný romantický záver tomu ale sadol perfektne. (3.5.2015) ()

Mizerové 3 s novým režisérem?

Mizerové 3 s novým režisérem?

10.06.2015