Méďa 2

USA, 2015, 115 min (Alternativní 126 min)

Některým plyšovým medvědům nestačí, že umí chodit, mluvit, hulit a milovat se s prsatými blondýnami. Někteří si dokonce chtějí pořídit vlastní dítě! Mimořádně úspěšná komedie Méďa názorně předvedla, že když jste z plyše, nic vás nezastaví, aspoň co se humoru týče. Dobrou, i když možná i lehce znepokojující zprávou je, že v pokračování se Méďa Ted vydává v doprovodu věrného parťáka Johnnyho v podání Marka Wahlberga ještě o pár kroků dál. Dobré příběhy končí svatbou, ten náš jí začíná. Urostlé a blonďaté pokladní Tami-Lynn nevadí, že je její manžel chlupatý po celém těle a navíc měří o metr a půl míň než ona. On by jí na oplátku chtěl dopřát miminko, jenže jaksi technicky... plyšák a lidská bytost... Nakonec se rozhodnou pro umělé oplodnění. A v okamžiku, kdy Ted s Johnnyho pomocí má potřebné sperma takřka na dosah ruky (či spíše packy), zařehtá úřední šiml, který rozhodne, že medvěd původem z hračkářství nemá na potomky nárok. Jenže Méďa a Johnny jsou hromský kámoši, jen tak něčeho se neleknou, a tak si najmou právničku (Amanda Seyfried). Je blonďatá, okatá a taky trošku hulí, takže veskrze sympatická. Nesourodá trojka se pustí do předem prohraného boje s takovou vervou, že se nebudete stačit divit. Sice jim to možná k vítězství nepomůže, ale hlavně že bude sranda. (CinemArt)

Danny F.

Opět někdy až zbytečně přesprosté a nechutné. Tempo se trochu v daném okamžiko spomalilo a to díky romanci a nesmyslnému hledání. Co hodnotit? Počet sprostých slov nebo komedii jako takovou. Za mě poslabší. 65% ()

Master19

Nevím jestli je větší chyba se na to dívat s dabingem, nebo vůbec se na to dívat... Jsem poslední, komu by vadily vulgarity nebo afektované dialogy, ale taky nejsem z těch, u kterých by to zajišťovalo hvězdičky. Nelíbilo, další... ()

VanTom

Na absurdní vulgární komedii věnuje Seth MacFarlane převelikou porci času neobjevné romantické lince, zejména však serióznímu soudnímu přelíčení o definici cítící osoby (nikoliv majetku) a jejích právech – se zhuleným Tedem v ústřední roli přeci nemohl myslet vážně, že to zabere, leč stalo se. Namísto emocí se tak dostavila spíš hluchá nuda, rozmělněná ještě do počtu přicmrndávající "frankensteinovskou" podzápletkou. S proměnlivou kvalitou humoru se jinak sympatičtí hrdinové (Mark Wahlberg ale nějak bez šťávy) statečně prali a několik bezmála geniálních popkulturních narážek si připsali. Mezi 2 a 3 *. ()

Henk123

Seth MacZmrd Farlane je fakt kus kokota. To jen na úvod. Dvojka je opravdu povedené, až i vykutálené pokračování jedničky, kdy se sprostými výrazy jako kokot, kurva, čurák, mrdka a černý péra opravdu nešetří. Nesmát se opravdu nešlo, ale když se napijeme toho pomyslného kalichu hořkosti, tak zjistíme, že ten idiot to vydebilil o několik opravdu postradatelných částí a klidně to mohlo mít stopáž kratší o 26%, jelikož přesně těchto zbytečných 26%, jako můj život, srazilo tomuto veledílu hodnocení alespoň o 1/5, né-li o 20%. PS: Vygooglil bych si proč už tam nehraje ta kavkazská mrcha, ale google mi furt cpe nějaký černý péra. Takže tak 75% ()

mkubalikova

Řada geniálních scén (jak píše Ďuro - Neeson, Jurský park, stand-up, Glum) slepených k sobě jednoduchým dějem, který je vlastně nepodstatný: sprostý, zkažený plyšový méďa Ted bojuje o to, aby dostal občanku. Bavila jsem se královsky. 70% ()

ghatos

Ted 2 dojel na nepodařený soudní proces - prostě to není ideální námět. S tím souvisí také postava právničky, která se tam nehodila. Sice to pořád má slušný odpich, jenže invence už není tolik. Hezky to jde vidět na Comic-Conu, kde se nepodařilo dotáhnout dobrý nápad. Tahle dvojka je Sethova rozlučka s macíkem. Nemá totiž, kam pokračovat. Látku zcela vytěžil. 59%. ()

vyfuk

Celkově vzato... já ani nevím co k tomu říct. Atmosféra byla teoreticky stejná jako u prvního dílu. Ale nějakým způsobem jsem z toho neměl ten samej úžasně závratnej pocit. Ted byl originální sám o sobě. Teďka se spíš ždímalo to co byl ov jedničce a navíc... což je u komedie v celku zásadní. Skoro vůbec jsem se nesmál. Nebo jako jo... byly nějaký ty momenty, kdy jsem film musel zastavit, abych pobral dech, ale to se stalo asi jen třikrát. Jednička mě nenechala klidným ani na pět minut a to je to důležitý. Zajímavé je, že mě film překvapil v tom, že jak mile jsem si myslel, že se nemusím bát o hlavního hrdinu, stal se zvrat, který jsem jednoznačně nečekal. Problém je v tom, že pak když se vám principy filmu rozleží v hlavě, stejně sami přijdete na to jak to skončí a nemusíte se u toho nějak emočně hroutit. Tento film... jednoznačně horší než jednička a bojím se teoretického příchodu trojky. Také mi vadilo, že úplně vyfašovali Kunis a prohlásili ji za nehodnou a tak si Wahlberg najde jinou šukačku. Jednička se hlavně spíše točí kolem Johna a Ted je tam jako ta utajovaný hlavní postava, tady je to přesně naopak. Hlavní postavou je Ted a když to nerad říkám, možná to je ten problém. #shithappens ()

m.a.t.o.

Hmm, no nejak nechápem, z čoho sú všetci tak dosratí, ale nevadí. Na jednu vtipnú scénu pripadajú ďalšie tri nudné alebo trápne. Na tak plytký scenár je dvojhodinová stopáž takmer neznesiteľná, a to, že Milu Kunis museli nedobrovoľne vyškrtnúť z filmu je viac, než citeľné. Seyfriedka je síce slušná mašina, ale postava, ktorú hrá je pre zmenu totálne nezaujímavá. A Morgan Freeman má len o niečo väčšie cameo, než Neeson. Asi ho obsadili iba kvôli tomu, aby sa na plátne mihol nejaký černoch. 45 % ()

Dagoussek

"V noci na tebe vybalím 50 odstínů medvěda." Aneb jak se žení medvěd a pak chce mít dítě, ale musí nejdřív soudně dokázat, že není věc, ale živá bytost. ()

Autogram

Celkom nekorektná komédia, ktorá sa neštíti fekálneho humoru. Škoda, že už v tretine zvoľní tempo, aby ho v súdnom procese celkom stratila. To sa v jednotke nestalo a tak bola o hviezdu lepšia. ()

blackJag

"DNESKA V NOCI TI UKÁŽU 50 ODSTÍNŮ MEDVĚDA." Pořád je to slušná šleha :-) Silně nekorektní, provokativní, např. obří černý čurák jako running joke celého filmu nebo ta koupačka v mrdce, to už bylo i na mě hodně :-) MacFarlaneova mysl musí být jak rozsypaný pytlík hopsakuliček, rozesraná doslova na všechny světové strany. Přiznám, často jsem se za břicho popadal, ať už to o mně vypovídá cokoliv. 85% ()

Norfice

Hned v úvodu je nasazena vysoká laťka úspěšnými humornými gagy a výrazy. O zábavu tu opravdu není nouze. Já jsem se po téměř celou dobu stopáže náramně bavil, někdy jsem myslel, že smíchy puknu..! Postupně vyvíjejícím se dějem však tempo komických úseků zřídlo. Objevují se zde ne příliš záživné pasáže. Např. scény ze soudu atd. Tyto místa celkově ale nijak zásadně nenarušují průběh vyvíjejícího se děje. Za mě je Méďa 2 úspěšnější, i když hodnotím stejným počtem hvězd jako u jedničky. Určitě se k této komedii někdy velmi rád vrátím. ()

Masrii

#shithappens Pro mě o něco slabší než první díl a to hlavně kvůli ztrátě originality. Je to totiž prakticky stejné jako jednička. Jasně, co tak asi vymyslet nového u komedie s mluvícím plyšákem, ale i dějově ten film neměl materiál na 115 minut. Některé scénky a vtípky mě opravdu pobavily, ale byly vyváženy další skupinou těch nepovedených a rozpačitých. Celkově vzato slušná komedie, která ve volné chvilce pobaví, ale žádný kvalitní snímek za Tedem 2 nehledejte. 65% ()

Hollohlaway

Slušná dvojka , to stále ještě není běžné. Tady se opět daří házet vtipy a frky kolem dvou hlavních postav , stejně jako se to dařilo v prvním díle. Jen téma je trochu zbytečně vážné , ale humorné je to pořád. ()

Fox85

Bavil jsem se trochu méně než v prvním filmu. Úroveň vtipů zůstala na stejné úrovni, jenom těch dobrých ubylo. ()

Drnqonovic

Jak mě Ted jedna pobavil na dlouhou dobu, Ted dva mě akorát tak nasral. Pár vtipných scének (napovídání u improvizačního stand-upu) a odkazů tohle zbytečné pokračování nezachrání. Když si navíc začne hrát na víc a rozjede soudní proces, který je ultra nudný a zoufale se snažící hodit Tedovi hlubší smysl (proč proboha???), máte chuť celý film vypnout. Jako bonus ještě zbytečnější Ribisi, než byl v předchozím filmu. Radši se podívejte na těch pár scén na youtube. ()

Trapper33

Doufám, že tímto filmy s Méďou končí, vtipy jsou sice pořád dobré, ale příběh už je dost nabastlený a celkově byl Ted 2 dost natahovaný. #shithappens ()

P1tr

Druhý Méďa již nešlape tak hladce jako jednička a ztrácí moment překvapení, ale stále jde o velmi povedenou přisprostlou komedii, která má své kouzlo. Humor se tu v některých momentech po předchůdci recykluje, ale jde spíše o uctivé odkazování, než líné opisování a ve většině momentů přichází tvůrci s novou dávkou povedeného humoru. Největší chybou tohoto snímku je jeho snaha mít určité poselství a tak se v rámci hlavní dějové linie dostaví několik vážnějších momentů, které k takovémuto snímku prostě nepasují a zbytečně brzdí příval vtipů. Naštěstí takových chvil není přehnaně mnoho a humoru je dostatek a povětšinou funguje spolehlivě, což děla z Médi 2 povedené pokračování. ()

Co čeká Liama Neesona?

06.08.2015

Neeson a drogová ponorka

Neeson a drogová ponorka

25.03.2015

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

02.02.2015