Sedmero krkavců

• Slovensko Sedem zhavranelých bratov (více)

Pohádkový příběh vychází z klasické pohádky Boženy Němcové "Sedmero krkavců". Mladá dívka na sebe bere těžký úkol. Musí se pokusit zachránit své bratry a zbavit je prokletí, které na ně uvrhla jejich matka. Je to příběh o odvaze, vytrvalosti, ale také síle slova, pravdy a opravdové lásky... Hlavní hrdinkou je mladá dívka Bohdanka, která se narodí do utrápené rodiny pekaře, jehož žena před lety v návalu vzteku proklela sedm svých synů a z těch se stali krkavci. Rodiče před Bohdankou toto rodinné neštěstí tají. Když se Bohdanka na prahu dospělosti dozví o prokletí své rodiny, rozhodne se, že musí bratry zachránit. Od místní čarodějky se jí dostane rady, že musí svým bratrům ušít košile. Ale ne lecjaké - sama bez pomoci musí natrhat kopřivy, zpracovat vlákna, utkat látku a ušít každý steh. Bohdanka se vydává na dlouhou cestu za záchranou svým bratrů. (Bohemia MP)

Dosou

Feministický klub české kinematografie se rozhodl nadělit asi úplně pitomým dětem novou pohádku.Buď Alici Nellis osvítil Bůh, nebo ji stihla jeho rána, když do role patnáctileté Bohdanky obsadila čtyřiatřicetiletou Marthu Issovou. Věřím, že nároky na tuto roli byly vysoké, přesto jsem přesvědčen, že by se našlo dost mladších, či přímo mladičkých hereček, které by tuto němou roli zvládly. Ale kamarádšoft je holt těžkou berlí našeho soudobého filmu. Sabina Remundová nikdy herečkou nebyla a ani nebude, Zuzaně Bydžovské, jako ve všech posledních filmech, ve kterých hrála, není vůbec rozumět (asi na konzervatoři neměli hlasovou výchovu, nebo na to srala). Lukáš Příkazský je malý truhlík bez jakéhokoliv charizma a Václav Neužil je pouze komickou figurkou do počtu. Jediným zajímavým počinem bylo obsazení skvělé Bratislavské herečky Jany Oihové do role krkavčí matky. Jednu hvězdu dávám pouze ze zvládnutý rytmus a spád celého filmu. Jinak apeluji na tvůrce: Vyvarujte se takovýmto kamarádským partičkám a buďte profesionálové. Forman také v Americe obsadil Třísku jen jednou. A přesto jsou to přátelé. ()

moriero

Je to tak na rozmezí tří a čtyř hvězdiček. Vcelku se ale jedná o podařené dílko. Krásnější z rodiny Issů je rozhodně Klára, ale Martha mě zase totálně odzbrojila svou bezprostředností. A Mladá Janžurka geniálně ztvárnila čiré zlo. I bez kouzel. Škoda, že bratři a jejich transformace nedostali více prostoru. ()

DaNvYto

Uf no, nemám prostě rád Issovou od jistého politického snímku, kde ze sebe udělala s Mádlem totální blbku. A taky mě dost tahala za oči Sabina Remundová, která snad v téhle pohádce neumí hrát ani špatně. Oproti staršímu snímku je tento každopádně svižnější a humornější. Nelze to ale moc srovnávat. Každé ztvárnění má něco do sebe. ()

EddieIron

Nová česká pohádka a 75% ? Co to je? Inu, kdo umí, umí. Velké překvapení, zjevně nejen pro mě. Mladá Janžurka výborná, Bydžovská standardně skvělá a jestli Issová nedostane za tohle Lva, tak můžou celou anketu odpískat! Jediné, co nechápu proč si tenhle skvost nenechala Prima na vánoce. Počkat ještě měsíc a mohli zbourat rekord. ()

Cocteau

Výborně zrežírované a zahrané. Bez infantilního pitvoření s výbornými dialogy. Několikrát mě při sledovaní přepadl takový ten mile pozitivní pocit, kdy mě bylo skutečně od duše hezky, což je na moderní českou pohádku velmi osvěžující. A jak Issivou nemusím tak tady je skutečně báječná a Alice to umě vyhrála na plné čáře! ()

AnysekMel

Při mý alergii na nedělní pohádky ze studia, jsem tenhle film velmi mile přijala. Po dlouhý době jsem se na českou pohádku zase mohla koukat. Anděl Páně je ale Anděl Páně. ()

pds

Určite lepšie ako traja bratia. Super Zuzka Bydžovská a krásná slovenská príroda. Inak ostatní herci katastrofa. Videné v českej verzii. 60% ()

BlackMesa

Jsem nadšena! Pohádku, která jede svižně od začátku do konce, má promyšlenou zápletku a každá scéna má svůj účel, jsem mezi moderní českou tvorbou dlouho nepotkala. Práce s krkavci musela být náročná, protože zde zvířata skutečně působí jako zakletí lidé a ne jen jako nezbytná živá rekvizita. Velmi chválím Marthu Issovou jako statečnou ukecanou Bohdanku. Ano, ukecanou, ikdyž většinu filmu nemůže mluvit, podívejte se a pochopíte ;). ()

doriana.g

Já chápu, že Issice nesedne každému. Mně byla víceméně šumák, což se ale změnilo při prvním shlédnutí Natěrače. Od té doby ji nekriticky zbožňuju a i v této pohádce jsem jí žrala každý xichtík a gesto. Když přidám netypického jelimana s handicapem jako nápadníka, dojemnou čarodějnici, nevychované princí trdlo a naprosto nechutnou královnu, musím Alici Nellis poděkovat. Já se bavila a letos o Štědrém dnu si místo stokrát omletých ořechů pustíme tuhle laskominku. Mimochodem, Patejdl se taky vytáhl, hudba je parádní. ()

Veeria

Po dlouhé době nová pohádka, která mě dokázala vtáhnout do děje...a kde nebyla ani jedna pasáž, která by mě nudila..naopak. Musím pochválit práci všech, kteří se na této pohádce podíleli, protože odvedli dobrou práci! Vyzdvihnout musím především herecké výkony hlavních protagonistů, zvláště pak Marthu Issovou, které role sedla jak vystřižená.... Věřila jsem jí úplně všechno! Jako klad hodnotím i příběh, který díky humorným prvkům nebyl tak depresivní. Za mě spokojenost! ()

Labgirl

Díky!!! Po delší době zase jeden český - fakt povedený počin! Hezké, vtipné a přitom klasicky zpracované!! Velká spokojenost a jasných 5* :)) ()

kokofek

Konečně pohádka dle mého gusta.Vyprávění, je tak opravdové,že budete mít pocit,že sledujete dobrodružný film pro dospělé.Úžasná Martha Issová. ()

tomas_j

Velice povedené zpracování. Bavila mě především (byť přehrávající) Sabina Remundová (při každém pohledu na ni jsem si vzpomněl na Marfušu :-), která sice přehrávala, ale myslím, že právě tím svoji roli dostala tak daleko, že na ni možná budeme za x let vzpomínat. A narozdíl od jiných pánů v komentářích mě se Martha Issová líbí :-) Téměř dokonalé rozvržení vtipu a dramatu (pohádkového hororu?). A exteriéry opravdu povedené, resp. celá atmosféra se povedla. ()

davella

Dávám přednost verzi z roku 1993. Tato verze je jistě vtipnější, pohodovější, na svátky jako dělaná, ale výkon Marthy Issové mě nepřesvědčil. ()

bonovox

Takto sa majú točiť klasické rozprávky, perfektná výprava, réžia, herci... jednoducho skvost v danom žánri za posledné roky. Poteší aj záverečný song naspievaný Marikou Gombitovou. ()

Kozlowski8

Nové zpracování klasické pohádky Boženy Němcové o dívce, která díky své odvaze, vytrvalosti a lásce, zbaví své bratry prokletí. Alice Nellis se poprvé v kariéře pustila do natočení pohádkového příběhu a v pomyslné soutěži o nejlepší českou pohádku nového milénia předčila tradiční "pohádkáře" Stracha, Janáka, Vorlíčka, Hanzlíka a další. Pohádka má spád díky dobře napsanému scénáři (rovněž práce Alice Nellis), velkou pochvalu zasluhuje kamera a s ní související výběr krásných exteriérů, hudba Vaša Patejdla a skvělá Martha Issová v hlavní roli. 80%. ()

brasek

Nemastné - neslané! Ničím výnimočné čo by stálo za reč a miestami na mňa pôsobil snímok silne nezaujímavo. ()

23. Český lev - výsledky

09.07.2015

Zlín metropolí filmu pro děti a mládež

Zlín metropolí filmu pro děti a mládež

28.05.2015

Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež ve Zlíně letos slaví jubilejních 55 let. Na Kudlově, na kopci nad Zlínem, se filmy natáčí již od léta 1936, zatímco dole ve městě se už od roku 1961 koná… (více)