Nezlomný

• Nový Zéland

• Austrálie

Válečný / Životopisný / Sportovní / Drama

USA, 2014, 137 min

Natočeno podle skutečného příběhu. CITÁT - Máme novou misi - záchrannou................... Slušný a silný příběh, plný smutku a utrpení ze kterého prosvítá naděje. Hlavní hrdina si projde peklem. CITÁT - Tak za co se teď máme modlit?............ Bohužel, příběh jako celek prostě moc nefunguje je to někdy až moc zdlouhavé a nevýrazné. CITÁT - Hele, já mám čokoládu...........(13.8.2015)

Žeby po Kathryn Biegelow prevzala štafetu chlapských filmov Angelina? Už jej drsný výlet na Balkán vo filme V zemi krvi a medu ma zaujal a na tento film som sa tešil ešte viac. Film sa Angeline opäť vydaril a znova nechápem tie nízke hodnotenia. Že scény na mori boli nudné? Osobne som to videl ako to najlepšie na filme, milujem filmy o prežití. Úvodná prestrelka výborná a dráma v zajateckom tábore veľmi slušne zobrazená. Veľká časť filmu sa výrazne podobá nizkorozpočtovému filmu Against the sun .Rád by som si prečítal aj knihu, dúfam, že sa k nej raz dostanem. Aj keď je film z vojnového obdobia, rozhodne sa nejedná o typického zástupcu žánru a v pohode ho zvládnu aj diváci, ktorí sa vojnovému žánru vyhýbajú. O čosi viac scén by som rád videl s Olympiády v Berlíne a niektoré prestrihy a spomienkové scény by som urobil inak alebo zoradil v inom poradí. S malými zmenami by som filmu dal i plný počet. Takto silné štyri. 80%.(5.7.2015)

Mňom. To že Angie dokáže zaujať pred kamerou to sme už zistili. A to že dokáže zaujať aj za kamerou (bez sexi figuty) to som zistil teraz. Zaujímavý mix žánrov (cez šport, vojnu až po drámu o prežitie) a tvrdý režim tam v tej dobe je hlavný ťahák filmu. Mohlo by to byť aj o niečo kratšie, aby sa pridalo na tempe, každopádne ja som sa moc nenudil. Fajn hlavný hrdina, dobrá hudba Desplata a sympatický záver. 80% - 4*(5.5.2015)

Tak už i Královna Všehomíra se nám válečně vyjádřila, kdo bude další? V době, kdy se střílí ve školách, v kavárnách, divadlech, kinech, hospodách, metrech, na ulicích...v takové době nepotřebuju vidět válku ještě navíc ve filmu. Nezlomný mě zlomil zhruba v polovině; i když hezky natočeno, k čemu to?(31.12.2015)

Knihu neznám, ale věřím, že asi bude dechberoucí, tedy úplně jiná (čti mnohem lepší) než tento film AJ. Formální stránka nemá větších problémů, bohužel už mě začíná srát forma flashbacků, kór v situaci, kdy tvůrce nedokáže řádně chytit diváka za gágor. Obecně jsou skoky dále či blíže do minulosti vhodné pouze v případech, kde audience dostává neúprosný emociolání világoš, čímž mu tvůrce nechává vydechnout. Bohužel AJ se daří budovat atmosféru tíhy událostí jen obtížně, přičemž zmíněná strukturalizace příběhu k tomu přispívá měrou vrchovatou. A ona je to vlastně největší výtka. Jak by to bylo krásný a vyšponovaný, kdybychom byli svědky lineárního příběhu od dětštví, přes Olympiádu, leteckou válku, námořní survival, až po zajetí? Bohužel, nedá sa. Na přes dvou hodinách jsem netrpěl, ale díky podmáčenému střelnému prachu Unbroken doporučit moc nemůžu. 65%(5.5.2015)

Bejt trošku víc do citů propracovanej vztah s Louiem a Watanabem, neváhal bych dát plnej počet. Překvapení jako hrom.(7.7.2015)

• liskam

No že bych to musel vidět dvakrát....?! To určitě nééééé. Lepší bude dozajista výlet na Kokořín. Za mě 47%(21.7.2015)

|80%| Na tento film jsem se díky zajímavému traileru dost těšil. Trochu jsem se obával, že to bude celé pojato tak nějak přehnaně, že hlavní hrdina dokáže vše atd. Naštěstí tomu tak vůbec nebylo. Nějaké trošičku nelogické chyby tam byly, ale moc jich nebylo. Spíš šlo o vylepšování, mohlo to být ještě víc velkolepější, zabrousit víc do minulosti, resp. Do dětství hlavního herce a byla by to možná totální špička. Nicméně, zklamaný z filmu vůbec nejsem, dostal jsem hodně. Má to zajímavý úvod, do toho následuje pár flashbacků, které ještě víc upevní příběh snímku. Herecké obsazení je na tom výborně. Každý dokáže dobře sehrát svou roli, nejvíc samozřejmě herec hlavního hrdiny Jack O’Connell, který mě velmi zaujal. No, nedá se přesně určit, která pasáž filmu se mi líbila nejvíc. Jestli zajatecký tábor nebo třeba nekonečně dlouhé plavení na člunech. Doslova jsem hltal okamžiky na člunech, kdy O'Connell s 2 ostatními společníky bojovali s hladem a žízní - téměř jsem to prožíval. Třeba úplný konec filmu mi moc oslavný a skvělý nepřišel, ale nic proti tomu. PG-13 převedení – s tím jsem moc problém neměl. Ta brutalita, myslím tím spíš ty velké údery, co musel O’Connell v zajateckém táboře schytat, byly celkem tvrdé a šel z nich ten pravý efekt. R-ko by bylo samozřejmě lepší, ale s tímto se dalo vypořádat. Hudba od Desplatta byla dobrá, ne nějak oslnující a zapamatovatelná, ale dala se hezky poslouchat. Po skončení filmů mi dost v hlavě utkvělo. Na plný počet to není – jak už jsem zminoval níže, ale přesto jsem dostal solidní zážitek. Dlouhá stopáž uběhla jak voda. Angelina Jolie odvedla slušnou práci. I pár emocí nechybělo ve filmu, když jich mohlo být víc atd. No, pořád bych si něco našel a pitval bych dál, ale myslím, že vše podstatné jsem napsal už.(20.1.2015)

Angelino! Nikdy bych si nemyslela, že tohle řeknu, ale jsi dobrá! Skvělé scény, výborně natočené utrpení, opravdu jsem to prožívala s nimi... A opět jsem ráda, že jsem si nic k filmu nečetla... protože o to víc mě potěšilo, že je to natočeno podle skutečné události... Skvěle zpracované válečné drama.(17.6.2015)

Vzhľadom na námet som čakal niečo viac. Nemalo to ten dramatický drive ako by sa žiadalo, čo malo samozrejme za následok takmer nulovú emočnú úroveň. Po obsahovej stránke je to snáď zlepenec všetkého možného (aj keď sa vraj ide podľa skutočnej udalosti). Jediné, čo film ponúkne je akási vízia zaujímavého chlapíka, ktorý keď sa zaťal tak zdolal každú prekážku. Ale v konečnom dôsledku toho film veľa nepovie. Na druhú stranu pár momentov zaujalo, čo ťahá film aspoň do toho čistého priemeru. 60/100(19.3.2015)

Těžký průměr, na kterém se projevila nezkušenost Angeliny. Tempo filmu bylo mimo od začátku do konce, kdy se jen přesouváme z jedné lokality do druhé v divných intervalech, které jsou buď příliš krátké nebo dlouhé na to, aby vzbudily nějaké emoce. Poprvé musím říct, že Deakinsova kamera se k filmu nehodila. Kamera byla paradoxně velmi "vřelá" a barevná, zatímco téma filmu bylo temné a depresivní. Herci nemají šanci se projevit. Několik z postav umře a ani si toho nevšimnete. Jack O'Connell tu funguje jen jako připomínka "síly ducha". Vůbec jsem netušila, co se v něm vnitřně odehrává. Stereotypický hrdina, který snáší rány, protože to je podle tohoto filmu to nejdůležitější poselství.(12.1.2015)

Dobrý film ale bohužiaľ opäť raz premárnený potenciál. Ron Howard alebo Edward Zwick by z toho urobili pecku. Angelina sa namiesto toho aby Nezlomného natočila moderne, strhujúco a diváka emočne rozmetala ubieha k najväčším klasikom a snaží sa kopírovať oldschool legendy. Tá snaha natočiť veľký, dôležitý,ľudský a pritom nesentimentálny film je zjavná z každého záberu. Ale bohužiaľ na to zatiaľ nemá. V spoločnosti ambícií Hartovej vojny alebo Temného úsvitu by bolo Nezlomnému lepšie než pri smutnom sa ohliadaní za Mostom cez rieku Kwai, Stalagom 17 alebo Ríšou slnka. 7/10(18.7.2015)

Neskutečně zdlouhavý film Angeliny Jolie, který má sice některé pasáže zajímavé (část ve člunu, japonské zajetí), ale dohromady mi to bohužel nějak nefungovalo.(26.11.2015)

Ked' som videl plagát, ako drží tú dosku nad hlavou a v záhlaví filmu Válečný / Životopisný / Sportovní / Drama, tak som myslel, že to bude o snowbord'ákovi!(30.1.2015)

• Snorlax

Ani se nedivím, že to Coenové nechtěli sami režírovat. Příběhů o nezničitelném hrdinovi je plný Hollywood. Jenže v těch onomu bájnému rekovi alespoň o něco jde, o záchranu rodiny, města, nebo rovnou celé planety. Ale zde? Hlavní hrdina si jen tak bezúčelně vzdoruje, aby si zavzdoroval. A nakonec se zachrání. Tím pohádka o pánovi s nadpřirozenými schopnostmi končí. Škoda, že mu v mezičase nenarostla křídla, mohl se laškovně vznášet nad zajateckým táborem.(8.12.2018)

,,THIS IS GREEN HORNET! WE GOING DOWN! MAY DAY!'' --- Tuším, že to bylo v roce 2009 kdy vyšla v USA kniha americké spisovatelky Laury Hillenbrandové UNBROKEN. Knihu sepsala na základě pamětí a autobiografických zápisků Luise Zamperiniho a ihned se stala senzací. Získala mnoho literárních ocenění jako např. Los Angeles Times Book Prize za rok 2010. Práva na zfilmování příběhu koupila spol. Universal Pictures. Není se co divit. Životní příběh Luise totiž za to stojí. Ona by stačila i jen část jeho života na skvělý film či knihu. Máme zde italského ustrkovaného přistěhovalce ve Státech třicátých let se kterým jsou jen problémy a policie jej často vodí domů nešťastným rodičům. Ale chlapce začne bavit běhání a nakonec skutečně reprezentuje USA na olympijských hrách v Berlíně... A máme tu příběh poručíka amerického letectva, který po zřícení jeho librátoru přežije 33 dní uprostře Tichého oceánu v dinghy. Máme zde také amerického POW, střídajícícho japonské tábory a podstupujícího šikanu a teror ze strany stráží a velitele tábora. A máme zde v neposlední řadě i člověka, který tam uprostřed nekonečných dálav oceánu, mučen hladem, žízní a strachem o své přeživší přátele našel Boha a díky čemuž po válce ač těžce postraumatizován a trvale zdravotně postižen svým věznitelům a mučitelům odpustil a stal se hluboce věřícím člověkem. Jak říkám, každá z těchto etap jeho života by vydala na oscarový film. Když vroce 2011 kniha vyšla v českém překladu, hned jsem do ní šel i když bratru stála pětikilo! Přelétl jsem ji jedním dechem. Pak jsem se dozvěděl zprvu těžko uvěřitelnou věc a to že se má příběh Luise natáčet a že režije se chopila Angelina Jolie. Díky přečtené knize si myslím, že mohu mnohem více posoudit zpracování filmu než řada zde komentujícíh ,,znalců''. Bohužel jsem byl ale také zcela ošizen o moment překvapení... Z některých komentů jsem mezi řádky četl - co je to za drzost, co si to ta hérečka Angelina vlastně o sobě myslí, že je rejža? A tak tu čteme jak je film plochý, bez emocí, jak je Angelina nezkušená, že takovej Král Krysa, to je umění a né todlecto... Pche. Vy co jste to ještě neviděli, nenechte se zmást. Angelina to dala. A dala to skvěle. A dala to i když měla zdravotní problémy a musela si kvůli rakovině nechat vzít prsa. Ano Angelina - Lara Croft si nechala vzít prsa... A do toho natočila celý životní příběh Luise, pravda vtěsnaný do 137 minut. Ano, snad mohla ta běžecká část filmu být delší - říkají milovníci sportovních filmů. Ano, snad mohla ta část na moři být delší - říkám já. Angelina se rozhodla největší část filmu věnovat dění ve sběrném táboře a otrocké dřině v dolech. Bylo to totiž pro Zamperiniho to klíčové období. To ostatní byla jen cesta k poznání. Měl bych také co vytknout. Dle mého Angelila zvolila naprosto nevhodné zasazení flashbacků do děje. Vy byjste se při vědomí, že váš bombardér jde dolů se zadřenými motory, kdy radista vysílá SOS a vy v předpisové pozici pro nouzák na vodě - vzpomněli by jste si zrovna jak běháte po dráze v tretrách před Hitlerem? Já asi ne. Soustředil bych se jen na náraz a na to kde jsou čluny, zda mám dobře upevněnou MAE WEST atd... Nejvíce mne ale mrzela absence jednoho okmažiku z knihy. Luis v knize vypráví jak cítil, že umírá a jejich člun se dostal do pásma tišin. Oceán byl jak zrcadlo, zcela rovný bez vln s odrazem věrným oblohy. Tam našel Boha. To jsem chtěl ve filmu vidět, ale nebylo to tam. A mrzí mne to, protože tak jak jsem si reálie představoval při čtení knihy, Angelina je úplně věrně ztvárnila ve stejných obrazech. Vzpomínkami se řídila velmi věrně a soustředila se i na zdánlivé maličkosti. Film je natočen poctivě. K té POW části nemám výhrad i šikany ze strany japonského seržanta Birda. Luis naštěstí tuto péči přežil. Tisíce zajatců a zejména letců to štěstí nemělo a zemřelo při podobné péči v táborech po celé Asii. Zejména letce od Doolitleova náletu na Tokio Japonci nenáviděli a mohli je zabíjet. A jak Amíci postupovali dál a dál, jak potápěli Japoncům jednu loď za druhou teror se stupňoval. Získáním Marian dospěli Američané do bodu, kdy v doletu B29 bylo samotné Japonsko. Jeho města stavěná v drtivé míře ze dřeva a papíru se stala cílem desítek náletů B29, shazujícíh kontejnery s fosforem. Výsledekm byly vypálené čvereční kilometry zástavby, některá menší města zmizela... Japonci kvůli tomu letce nenáviděli a být v té době setřelen na územím ovládaném Japonci, bylo lepší po dopadu nepočítat se životem. Luis naštěstí havaroval v roce 1943, tedy ještě v době, kdy pro americké bombardéry bylo Japonsko mimo dolet. Mimochodem po vylovení z moře se k přeživším Japonci na transportní lodi chovali neskutečně mile a zdvořile, obzvláště po tom co se dozvěděli, že přeživší urazili ve člunu skoro celou vzdálenost od Oahu až k Marshallovým ostrovům (to ve filmu také nebylo). Bé dvacetčtyřky Liberátory miluji, takže hned první minuty náletu na palubě B24,, Super Mana'' letecký souboj se Zery i jeho nouzák mne nadchly. Stejně tak pátrací operace na palube B24 ,,Green Hornet'' a jeho havárie na vodě byly super. Srdce každého leteckého fnady při sledování zaplesá ! Ale tohle není válečný film. Je to film za války se odehrávající. Tento film je velkou obžalobou zrůdnosti Japonců a jejich chování k válečným zajatcům, bez respektování mezinárodního práva. Film je však také o síle člověka, o víře a o síle odpuštění. A v neposlední řadě je film i obhajobou svržení atomových bomb na japonská města. tento akt (někdy nazývaný odpůrci atomu barbarským) zachránil statisíce životů zajataých spojeneckých vojáků, které jinak byl rozkaz už jen kvůli svědkům mučení, poprav a otrocké práce - zlikvidovat. Ukončení války velkému množství zachránilo život i když řada poprav se odehrála i po japonské kapiotulaci... Angelina to dala a ne že ne. Určitě to mohlo být lepší, ale určitě to také mohlo být horší. Je mi moc líto, že se slavnostního promítání Luis Zamperini nedožil. Naštěstí je jeho úžasný příběh vepsán do knihy a zaznamenán v tomto filmu. Dal bych za 4 hvězdičky, ale dám i pátou abych zlepšil Angelině a Luisovi skóre zde. Skóre neprávem nízké, které psali ti, co nepochopili. Dávám 5 hvězd. * * * * *(10.1.2015)

Som naozaj rada, že sa to tej Jolie celkom slušne podarilo natočiť. To znamená, že úplne prestane hrať a bude sa venovať len réžii. Hurá! Ale dosť srandy. Rozmýšľam, či sa dá vôbec úplne zmrviť film, keď máte pri sebe mená ako sú bratia Coenovci, Deakins a Desplat. Život mal Zamperini naozaj dlhý, a v niektorých okamihoch veľmi ťažký. Výber O'Connella do hlavnej role bol dosť dobrý, pretože to odhodlanie a nezlomnosť ja v tých jeho očiach a pohľade vidím neustále. Film ma bavil od začiatku do konca, a aj napriek niektorým častiam, ktoré sa mi páčili menej dávam rozhodne 4 hviezdy. No a ešte niečo nakoniec, ten Hedlundov hlas, to bol balzám pre moje uši :-) ako aj posledný song filmu.(27.2.2015)

• Chrustyn

Neskutečně utahaný snímek, který sice skrývá silný příběh o vůli přežít, ale jeho zpracování je na hranici průměru.(30.4.2015)

Úctyhodný životní příběh, který si jistě zasloužil zfilmovat. Alespoň jsem zase moudřejší a v hlavě mám o jednoho hrdinu navíc....bohužel si ten statečný pán, který na konci filmu běží s olympijským ohněm ve svých 80. letech, zasloužil lepší vyprávění. Filmu chybí nějaký šmrnc, atmosféra, dojemnost, větší jiskra...celé to vypadá dobře, ale ve výsledku to ve mně nic nezanechalo....škoda.(15.8.2015)

Copak o to, kvalitní životopisný materiál v podobě knižní předlohy by asi byl, ale právě šablonovitost příběhu, absence emocí a časová nevyváženost jednotlivých životních etap ve filmu, z nichž nejvíce času zaberou protahované scény na moři a v táboře, zkrátka nedovolují filmu jakkkoliv vybočit z žánrového průměru. Například etapy kolem Zamperiniho sportovní kariéry nebo jeho poválečného osudu byly paradoxně odbyty jen několika scénami. Občas se prostě stane, že se sejde zvučný tým tvůrců, ale výsledek je nemastný, neslaný a bez osobitého rukopisu. A Nezlomný je právě tento případ.(13.6.2015)

• Xeelee

Chtěl jsem sem napsat to co Matty, jen asi trošku stručnějc. Nezlomný je bez práce s psychologií postav jen bezmyšlenkovitým řazením opakujících se výjevů, což je poněkud ubíjející.(10.11.2015)