Netypická japonská pohádka o lovci upírů, dhampirovi (poloupír) jménem D, začíná únosem mladé dívky upírem Meirem. Dívčin otec nabídne lovci za nalezení svého dítěte vysokou odměnu. D se tedy vydává na strastiplnou cestu za vysvobozením dívky, na níž mu ztrpčuje život nejen konkurence, spousta různých nepřátel, ale i jeho vnitřní démoni... (Stegr)

Gilmour93

„You're not so bad after all. You just dress bad.“ Lidská, vizuální formou nesmírně působivá kombinace postapokalyptické fantasy, hororu, červené knihovny a motivů spaghetti westernu. Aura nejednoznačnosti a tajemna kolem hlavního upírobijce totiž připomíná tu Blondieho z Dolarové trilogie (Dunpeal je však spíše Darkie), přičemž symbiotická tvář na jeho levé dlani si co do užvaněnosti nezadá s Tuco Ramirezem. K absolutní spokojenosti mi ještě scházelo trochu více zatlačit na gotickou pilu temnoty a ubrat s psychedelických blouznění a ryze japonských epileptických blikanců, ale to by pak vlastně to samé natočil po pár láhvích saké i Sergio Leone.. ()

Mertax

Zkuste se během filmu přiblížit ke své drahé polovičce. Konkrétně mám na mysli jeho/její krční tepnu. A uvidíte, jak bude vřískat. Jinak vynikající anime s opravdu vampýrskou atmosférou. ()

Hellboy

Veeeelmi dobré anime se skvěle tvrďáckym hlavnim hrdinou v super širáku a s mluvící rukou!:D Je tam pár moc pěknejch nápadů, jako třeba písečný rejnoci atak, dobře se na to kouká, ale na 5 to asi neni. Ještě mě napadá podobnost D s Alucardem ze seriálu Hellsing (Herushingu). Co to ty Japonci s těma upírama maj?:D ()

kitano

Fantasticky stylove. Pribeh je zasadeny do postkatastrofickeho sveta buducnosti ktory spaja barokovu architekturu s modernymi technickymi moznostami, fantasy a dokonca aj western. Niekto by si pomyslel ze to musi byt riadny gulas. Opak je pravdov a vsetko funguje perfektne a vytvara tak jednu z naj efektivnejsich (a naj efektnejsich) filmovych mytologii. Fantasticky pribeh ktory nieje len o boji dobra a zla (aj ked vo filme dobro a zlo zdaleka nieje jednoznacne), ale zachadza omnoho dalej a rozvija neobvyklu lasku cloveka a upira. Ako som uz naznacil, film je uzasne stylovy. CI uz hlavny hrdina napol vampir-napol clovek zo svojou "hovoriacou rukou", ludsky lovci vampirov s roznorodymi bojovymi specializaciami (neda mi nespomenut cloveka ktory pomocou drogy dokaze zo seba vypustit akusi nadpozemsku bytost a je mi uprimne luto ze tejto skvelej postave nebol venovany vacsi priestor) , skvelo navrhnute demonicke bytosti, hromada hlasok, fantasticky anglicky dabing a vobec.....ma to gule!!!! A vsetko este umocnuje priam diabolsky skvela rucna animacia. V kazdom ohlade skutocny skvost. Tento film ma u mna aj tu pomyselnu siestu hviezdicku. A ak sa medzi vami najdu ludia ktory si oblubili akcnu hru Devil may cry, tak vedzte ze z tohto filmu sa s prepacenim poseriete....(10/10) ()

akisha

K Vampire Hunterovi s čas od času ráda vracím. Na upířinu skvěle navnadí už atmosférický úvod a v podobném duchu se to nese až do konce. Nejlepší je to zhruba v polovině, kdy se hrdinové dostanou do "hnízda" Barbarois a následující honička s mimem a "stromo-ženou" nemá chybu a celá tahle část se mi líbila jen o malinko víc, než samotný závěr u Carmily. Jakožto diváku znuděnému stále stejnými filmy s upíří tématikou, buď ve stylu Bladea nebo Interview, (Twilight se do upířin dá počítat jen těžko) je tohle vítaná změna po japonsku. ()

Eddard

V animé se vyznám pouze průměrně, ale tenhle kousek je pro mě jedno z nejkrásnějších a nejakčnějších - to správné slovo, které se sem nejvíc hodí je samozřejmě anglické do češtiny nepřeolžitelné COOL. D je neusále ledově klidný, nechá ostatní vykecat a pak je stylově sejme. Postavy nejsou černobílé, i "zlého" upíra pohání vznešený cit, souboje jsou precizně načasované (přicházejí vždy, když už si říkáte, že by nějaká ta akcička mohla přijít), úchvatné, atmosféra vykreslovaná nenápadnou ale výbornou hudbou... Nemůžu než doporučit, jde o skvost, který hravě strčí do kapsy Van Helsingy i Blady 100% ()

MM_Ramone

Úchvatné!!! Ja som na to pozeral s úžasom od prvej minúty až do záverečných titulkov. Neskutočne skvelé animácie, dokonalé ozvučenie a pohlcujúci romantický fantasy príbeh. Naviac je to celé ladené do vamp-horroru. Všetko samozrejme: Made In Japan. V žiadnej inej krajine by sa nepodarilo vyprodukovať tak skvelý animovaný film. Pre mňa bol "Vampire Hunter D" veľký filmový zážitok. ***** ()

Artran

Směs nejrůznějších žánrů (western, sci-fi, upíři, fantasy) a těch správných efektů ve správnou dobu. Styl vampírů a jejich "partnerek" odkazuje zase někam k prerafaelitům. Dívat se na to dá, ale jinak to není nic jiného než předvídatelný akční film, který mne dráždil svou estetickou nevkusností a přeplácaností. ()

Davies182

Nejlepší animovaný japonský film, co k tomu dodat? Hlavní hrdina je správně temný, záporák pěkně nasraný a divoká honička může začít. ()

Xmilden

Zatím nemohu moc posuzovat kvalitu jednotlivých japonských animáčů, protože jsem kromě Úpířího lovce D viděl jen Cestu do Fantazie. A ta se mi jevila přecejen o něco lépe. Každopádně tohle rovněž nebyla špatná podívaná. Hudba pulzující jako krev v žilách a konec dojemnější než jsem čekal. Přesto je zdejší hodnocení dost nadhodnocené. 70% ()

Phobia

Zajímavý příběh, nevšední atmosféra a kupodivu i ta manga animace se mi tentokrát docela zamlouvala (prostředí nádherné a hlavně postavy ne tak přeslazené, jak je u manga kresby zvykem). Někdy se na to ráda podívám znovu. 85% ()

kinej

Pro mě je Vampire Hunter D asi nejlepší anime všech dob. A to jsem se jich něco nakoukal. Svkělé ztvárnění, skvělá kresba, skvělé postavy, skvělý děj, boží akce skvělé všechno. Tento film je opravdu umění svého druhu. Každých pár minut jsem byl téměř omráčen originalitou a vlastně genialitou autorů filmu. Vždycky když jsem se vzpamatoval z jednoho geniálního prvku, obejvil se další a další. A takto je film gradován až do konce. ()

Jhershaw

Fuck Van Helsing, takhle má vypadat cool lovec upírů! A tím D skutečně je. Sice málomluvný, ovšem charizma z něj srší... A i tu málomluvnost vynahrazuje ukecaný obličej v ruce... I když to nepovažuji za vrchol anime tvorby, je to velmi dobrý akční fillm s ohromující vizuální stránkou a atmosférou. ()

Ducharme

Velice prapodivná kombinace Terminátora a Van Helsinga. Vizuálně místy přitažlivé, ovšem dějově krajně vykořeněné a tudíž zbavené veškeré atmosféry. Celý snímek je spíše koláží zajímavých momentů a kontrastních obrazů, než-li plnohodnotně funkčním celkem. Jsem snad staromódní, když se dožaduji alespoň základních informací, nutných pro pochopení širšího kontextu? V jaké jsme třeba době? Mám přitáhnout opratě, nebo trhnout ruční brzdou bizarního tanku? Mám si obléknout aristokraticky rozevlátou róbu, či spíše uplý catwoman obleček? Otázky o minulosti postav se skoro až bojím pokládat. Ty nečekaně přicházejí a stejným způsobem i odcházejí zpět do neznámých končin, z nichž nepochopitelně vzešly. Jejich jediným údělem je žít pro tuto chvíli, v tomto případě pro tuto konkrétní scénu a pak opět zmizet v zapomnění. Proč místo kýčovitých dialogů, vystřižených převážně ze špatné sbírky trubadůrské poesie, Kawajiri radši nenabídne alespoň nějaká vysvětlení! Nebo že bych byla jen já tak nechápavá, když mi nepřijde zcela běžné, že má někdo na ruce mluvící ksicht, chrlící jednu "humornou" hlášku za druhou a někde mezi jejich nepřetržitou produkcí nasává neznámé kletby? Jediným možným vysvětlením ve finále zůstává, že se od diváka očekává jen to, že si prostě vystačí s tím stupidně předvídatelným, tisíckrát omletým příběhem a nad zbytkem nebude vůbec přemýšlet! Vždyť ono to všechno přece tak krásně funguje! Smutné... A aby toho nebylo málo, přijde ještě květinami provoněný, všemu předešlému se vymykající, prudce sentimentální závěr, okrášlený radostným leskem v chápavém dětském očku. Ach! ()

Stegr

90% - Poutavý příběh, krásný soundtrack, výborné postavy... Nenudil jsem se ani chvilinku, vychutnával jsem si každý okamžik a pokyvoval jsem hlavou nad nápaditostí tvůrců... Posledních pár scén jsem si pouštěl snad dvacetkrát, jak jsem byl okouzlen vynikající kombinací nádherné hudby a dojemného "odletu"... ()

HAL

Výrazně lepší než původní Vampire hunter - ne jen velmi krásnou kresbou a animací, ale v prvé řadě příběhem, a hlavně parádním settingem, zasazení do postapo-steampunkové budoucnoucnosti je pro gotický upírský román přímo dokonalé, až mi kvůli němu bylo líto že je to celé tak krátké. 8/10 ()

Vančura

Snad nikdy nebyl nesoulad mezi formou a obsahem tak bolestný jako zde. Lapal-li jsem místy po dechu z úžasu nad dokonalou působivostí animovaných scén a jedinečného hudebního doprovodu (obzvlášť závěr je skutečně nádherný), chytal jsem se paralelně za hlavu pro všechny ty wtf momenty, kterých jde zde skutečně požehnaně. Snad je na vině má neseznámenost s literární předlohou, ale za sebe prostě nemám problém přiznat, že jsem se v prapodivném příběhu a výstředních postavách docela ztrácel, a stejně tak často jsem se pochechtával tomu, co nejspíš vůbec vtipné být nemělo. Celkově hodně slabý děj navíc hodnotím jako největší negativum tohoto filmu, který má třeba k filmům takového Mijazakiho fakt hodně daleko. Za největší úlet zde potom považuji výskyt upírky pojmenované Carmilla - J. T. S. Le Fanu se musí otáčet v hrobě jak gyros. Na tenhle film jsem se těšil z mnoha důvodů - třeba už jen pro svou náklonnost k filmům s upíří tematikou a k anime obecně, stejně jako pro dobrý dojem z traileru - ale nájezd závěrečných titulků jsem nakonec přivítal vysloveně s pochmurnou rozladěností. Tenhle film mi prostě nesedl. ()

Webb

Zdařilý animovaný horor o upírech s pěknou vizuální a atmosféricky temnou stránkou. Lepší dojem ale bohužel kazí slabší scénář. 75% ()

HoneyBunny

Vysoké hodnocení na čsfd naznačuje, že Vampire Hunter je bomba. Není. Tedy pokud nejste fanoušek manga komiksů a ujeté japonské poetiky. Příběh je ve skutečnosti béčko, ale úspěšně to maskuje kupou tradičně skvělých nápadů (prakticky všechny příšerky), ale chvílemi už fantazie tvůrců zachází pro neznalého diváka moc daleko (mluvící parazit na dlani, píseční rejnoci). Opravdu, kdyby se zpoza rohu vynořila obří mechanická krysa, která by z tlamy vypouštěla paralyzující plyn a zvolala: "Konec světa se blíží!", tak mě to už nepřekvapí. Návštěva ve světě japonských pohádek je to ovšem fajn. ()

Program FILMASIE

Program FILMASIE