Fantastická zvířata a kde je najít

• Velká Británie Fantastic Beasts and Where to Find Them (více)
Dobrodružný / Rodinný / Fantasy
Velká Británie / USA, 2016, 133 min

Newt Scamander přichází do New Yorku se svým záhadným kufříkem, ve kterém se nachází obrovská sbírka vzácných magických tvorů z jeho cest kolem světa. Co se může stát, když se nadaný britský kouzelník vydá do Ameriky a jeho zvířata (některá i trochu nebezpečná) uniknou z kufříku? (Freeman Ent.)

glumka

Musím se přiznat, že sotva se objevilo logo WB ve stylu HP, tak jsem si málem ucvrkla nadšením a moje potterheadská dušička začala zase poskakovat radostí:D Na filmu jde vidět jeho americký styl a ze začátku mi to dost vadilo, ale i tak nemůžu hodnotit film jinak než plným počtem. Ano jsem zaujatý potterhead a nestydím se za to:) Přestože jsem pár spoileru zjistila např. kdo tam hraje (ano víte koho myslím tam toho), tak ten konec jsem vážně nečekala. To mě šokovalo a bylo to uděláno úžasně. Ano o5 poukazuji na to, že jsem prostě zaujata :D ()

Hovado

Svět Harryho Pottera mám nad míru rád a na Zvířata jsem se moc těšil. Hodnotím po prvním shlédnutí v kině. A ač jsem nadšený, že se v tomto kouzelnickém světě pokračuje, tak mám po první projekci smíšené pocity. Osobně jsem čekal mnohem více. Chápu, že to působí jako rozjezd pro velké věci pozdější, ale prostě dla se z toho vymlátit dle mého víc fantaskních a kouzelnických věcí. Zákeřně nevyužitý mi přišel americký svět kouzelníků, kde se mohlo odhalit mnohem více nuancí tohoto světa za oceánem. Dále si myslím, že se mohlo mnohem lépe pracovat s Mlokem a jeho cestou za koupí kouzelnických tvorů. Protože film byl absolutně nejsilnější v momentech, kdy se dotýkal kouzelného světa. Viz seznámení v bytě a pečení štrůdlu, chytání kouzelnických zvířat a hůlkové souboje. Film byl v těchto chvílích absolutně nejsilnější a hříšně mraky věcí nevyužil. Colin Farrell mi přišel extrémně utopený a Grimdewaldova linka mi přišla hodně zbytečně roubovaná, aby se prostě vědělo, o čem další filmy budou. Prostě dle mého je škoda, že se snažili do filmu nacpat moc linek, které rozehrávají věci budoucí, místo toho aby se snažili smysluplně pracovat s Mlokem a Amerikou. Grimdewald mohl být jen jako třešnička. Osobně by se mi líbil na režisérské židly už někdo jiný než Yates. Dal potterovským filmům výbornou tvář, ale Zvířata už nejsou Potter. Náhled jiného režiséra by dle mého neuškodil. Jako dobrý, nevidím to rozhodně pesimisticky, v kině jsem byl spokojený, ale... Rozhodně to nevidím jako jen ždímačku peněz. Ale slušelo by sérii, kdyby se do toho tvůrci více opřeli, nebáli se a vzali to více za koule. Ale jinak dobrý, půjdu an to ještě jednou. :-) ()

gazogazo

Super latentní buzerant věrně hrající introverta a introvertni introvertka hrající úplný hovno.. charaktery a motivace tragédie. Jen ten tlustej mudla a dobrej Collin zachraňují hereckou stránku. Oproti HP kde byla v každém díle plejáda výrazných živých charakteru opravdu zklamání. Jo a zvířata? No opravdu originální a vůbec ne infantilni! ()

Ihuj

Celý film působil jako díl Doctora Who. Ale bylo to sympatické. Návštěvu v kufříku jsem prožíval jako ten nečar. Neco takového by jsi jakživ nevymyslel. Skvělá postava právě toho nečara a překvapivý Farrel. ()

Blowler

Nic moc mi to neřeklo. Krásné Harry Potterovské prostředí, ale ne tak krásné jako Bradavice. Herci také sympatičtí. Děj ale totálně nezajímavý. Mrzí mě to ale už dlouho jsem se v kině nenudil. ()

Cryptkeeper

Tři hvězdy za kostýmy,dobové prostředí a hudbu. Zbytek jsem tam bohužel postrádal. O ději nelze mluvit,efekty dost strohé,neoriginální,nic nového. To samé co se týče "zvířat" . Bohužel z filmu vymizela i ta pro mě nejdůležitější složka a tou je tajemný a krásný fantasy svět. ()

sarkareifova

Musím popravdě přiznat, že tenhle film vysoce předčil mé očekávání. Z kina jsem odcházela v naprostém úžasu, že se v dnešní době našel film, který si od úplného začátku získal mou pozornost a neměla jsem chuť ho po půl hodině vypnout. :D Všem doporučuji, určitě to stojí za to :) ()

Kadas97

Pozor CGI efekty obsahujú príbeh! Celú dobu si tam Mlok honí po New Yorku svojho Vtákohada čo mu vyletel z kufríka plného hovniválov a nosorožcov s nádorom čelného laloku. Hromada úplne zbytočných postáv (napr. senátorova rodina). Najúbohejší film čo som tento rok videl v kine. Dorazila ma veta "Si môj priateľ a mám ťa rád!" 3 z 10 ()

salamandrr

Absolutní bomba, nezbývá než doufat v podobně skvělé pokračování. Přehlédněte nějaké maličkosti a užijte si Potterovský svět, bez otravného Harryho Pottera, ale s velkým množstvím kouzel a fantastickými zvířaty. ()

Kaucuk

Ačkoliv mě neskutečně bavila ta exploze nápadů a skvělé triky, tak scény kdy bylo na plátně cokoliv jiného než lovci zvířat působily strašně rušivě a nezábavně. A ten senátor s novinářema...proč to tam vůbec muselo být? Jinak se jedná o příjemný návrat do světa HP který neurazí, ale ani nenadchne. PS: Ten tlustý Depp je k smíchu...škoda ho, ale nezraje jako víno. ()

HenryIvan

Nemôžem poprieť, že som si návrat do kúzelnického sveta užil. Tento film nám ho však približuje z úplne iného uhla. Bolo fascinujúce vidieť všetky tie nové príšery, ale aj kúzla. Po dejovej stránke sa nám rysuje zaujímavý príbeh. Eddie Redmayne bol ako mierne pribrzdený chovateľ príšer presvedčivý, a dúfam, že sa v budúcnu ešte v tomto univerze objavý. Veľmi pozitívny film do budúcna. 80 %. ()

michald99

Příjemně natočeno a skvěle zahráno, Eddie Redmayne je sice furt kompletně mimo můj vkus, ale kupodivu mi ve filmech vadí čím dál míň. Čekal bych ale lepší závěr a obecně propracovanější zápletku, film se občas tvářil, že sám neví, která z nich má být ta hlavní linka, jestli hledaní poztrácených tvorů nebo "zachraňování" kouzelnického světa před zlým Johnny Deppem. Nicméně příjemná podívaná tak jako tak, mělo to silnou, nostalgickou atmosféru a podobně jako Star Wars 7 ve svém universu, Fantastic Beasts přinesly divákům to, po čem toužili. ||80%|| ()

Dm1tr1j

Skutočne nudné zfilmovanie dojenia kravy, ktorá má cecky ako bomby. Škoda, že ju dojila chamtivá piča a všetko mlieko nechala dojebať. Nudný dej, kde sa nič nedeje a to čo sa deje je zbytočné. Chlapec ide pustiť nejakého divneho orla do ameriky, ale popritom wtf sa tam ukaže nejaký starý čarodejník o ktorom vieme, že bol porazený..nuda. wtf ten dement posadnutý, wtf grindenwald alebo ako sa ten slaboch volal, ani ako spomienky na lepšie čarodejnícke časy sa to nedá použiť...celé nudné a zbytočné. ()

tomik99

Měl jsem velké očekávání, zda Rowlingová úspěšně zvládne výlet do kouzelnického světa. Její dílo se ale hroutilo každou minutou jako domeček z karet. Úvod byl famózní, následně to šlo od desíti k pěti. Čím se film blížil ke konci, vše bylo horší. Fantastická zvířata se dostávají zcela do ústraní, prostor dostává černý kouř a Rowlingová s Yatesem sklouzávají ke klasické hollywoodské oblibě, kdy všechno musí vybuchnout a musí dojít ke zničení poloviny města. Bohužel tak v posledních pár minutách sledujeme naprostou destrukci New Yorku, která vůbec do konceptu tohoto snímku nezapadá. Na závěr se Yates snaží vyčarovat mezi dvěma postavami možný románek, který je naprosto zbytečný a prakticky vycucaný z prstu, protože žádná předešlá scéna nijak nenaznačovala, že by dané postavy k sobě tíhly. Upřímně by bylo asi nejlepší, kdyby se Yates v dalším pokračování už nevrátil. Natočil čtyři filmy o Harrym Potterovi, nyní Fantastická zvířata a točit má dál. Copak tento Voldemort je jediný režisér, který dokáže správně natočit film o kouzelnickém světě? Určitě ne. Film má svěží nádech, představil skvělá fantastická zvířata, ale bohužel příběh s nimi a některými postavami neumí pracovat a věnuje se nudné zápletce, která vygraduje ve slabším finále s ještě slabším záporákem a destrukcí města. Pokud něco film naprosto nezvládl, byl to hlavní příběh. Prvních dvacet minut bylo famózních, pak přišlo pár skvělých vedlejších scén se zvířaty, ale to bylo prakticky vše dobré, co film nabídl. Konec si film zasloužil lepší. ()

Plechpetr

Považuji se za velkého fanouška Harryho Pottera a proto musím říct, že jsem nepoznal nudnější postavu jako je Newt Scamander. Ale zahraný byl teda hodně dobře. Příběhově to trošku pokulhávalo a nemyslím si, že bych si za týden vzpomněl na nějakou kultovní scénu. Za to velká škoda. Ale jako zalepení prázdného místa ve světě HP nemůžu dát méně. ()

FanKalEl

Túto bezduchú sériu môže maximálne tak zachrániť Alfonso Cuarón...Veľmi slabý rozjazd, podpriemerný fakt, scenár bol nezaujímavý, postavy takisto. Myslel som že aspoň vynikne "malá čarodejnica" ale tak skutok nikde..dostali sme uplakaného chlapca ktorý sa nechal mlátiť od macochy aj v staršom veku. Zavreli mu salón a nestihol nabrať mužnosť. To finále bolo samozrejme potom asi ten najhorší vtip aký som kedy videl. Nebezpečný čarodejník na úteku v podaní Johnnyho Deppa. Decká majú postarané o zábavu a tí čo sú vyššie sa nabaľujú ďalej. Účel splnený, tak prečo potom nadávať na film, však? (40%) ()

Kingjiri

Pro tvrdý fanouškovský jádro Harryho Pottera nejspíš skvělej biják. Pro ostatní trikově a herecky nabušená fantasy, který ale chybí zajímavější i napínavější příběh. První díl plánový trilogie je totiž předevšim dlouhou představovačkou jednotlivejch postav, který bez většího smyslu lítaj po New Yorku, aby lovili různý "potvory" a jen tak mimochodem řešej "případ" okolo Colina Farella. Eddie Redmayne mě zatim svejma pohledama a roztěkaností alá autista se sociální fobií moc nepřesvědčil. Uvidíme, co přinesou další díly (Johnny Depp může být příslibem lepší podivaný), ale ačkoliv jsem moc nečekal, jsem zatim z tohohle návratu do Potterovskýho univerza spíš rozpačitej. ()

Fantastická zvířata mají stopku

04.04.2023

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

18.04.2022

Ještě než do kin šel první díl Fantastických zvířat, autorka J. K. Rowling potvrdila, že se počítá celkem s pěti filmy. Tehdy ale ona ani studio Warner Bros. netušili, jak sestupnou tendenci bude… (více)