Fantastická zvířata a kde je najít

• Velká Británie Fantastic Beasts and Where to Find Them (více)
Dobrodružný / Rodinný / Fantasy
Velká Británie / USA, 2016, 133 min

Newt Scamander přichází do New Yorku se svým záhadným kufříkem, ve kterém se nachází obrovská sbírka vzácných magických tvorů z jeho cest kolem světa. Co se může stát, když se nadaný britský kouzelník vydá do Ameriky a jeho zvířata (některá i trochu nebezpečná) uniknou z kufříku? (Freeman Ent.)

ratpile

Nechapu, kam by mela budouci smerovat, vzhledem k tomu, ze prvni dil nenabizi jakykoliv vnitrni, hybny motiv. Hezky to vypada, nejaky pribeh se skutecne na platne deje, ale po hodine jsem se zacal sam sebe ptat, co me vlastne zene k tomu obrazky sledovat dal. Prvni Harry Potter nabizel zabavny rozkol mezi svetem lidi a kouzelnou skolou, do te doby navic - svet vizualne nevidane velkolepy a skutecne magicky. Postavy Harryho a jeho kamaradu i zaporaku byly navic zajimavejsi a pribeh mohl mit skutecne nejaky vyvoj. Na(ne)stesti triky pokrocily, CGI zvirectvo ze sedadla opravdu nikoho nenadzvedne a dvouhodinova taskarice plna poletujicich predmetu, nema bez motivaci a emoci, takrka co nabidnout. Herci jsou jinak vyborni, vypada to nadherne a skutecne draze, co ale naplat, pokud se pod tim vsim neodehrava nosny pribeh. Krtek corkar ale bozi! ()

Solverino

Veliká otrava poslouchat ty sociální bláboly už i ve filmu pro hodně malé děti - čekal jsem, že se tam objeví i kouzelnická LGBT tématika, jinak byl film rasově i genderově celkem vyvážen, jen ty kouzelná zvířata mohla býti více homosexuální. Ty wogo, takou srajdu aby člověk pohledal... (ale jedna hvězda za nápad s kufrem, to bylo pěkný)! ()

riza-do

Bez Avady, bez Crucia, ale zato se spoustou Reparo. I tentokrát Yates ukázal, že jestli se mohlo stát kouzelnickému světu J.K. něco dobrého, pak je to ta chvíle kdy se chopil režie (tehdy ještě příběhů Pottera). Jestli se ale stejnému světu mohlo stát něco špatného, pak je to dělat film dle “encyklopedické” knihy a dosadit tam typický americkou zápletku. Tak či onak je vlastně hezké, že tenhle pro mě sympatický kouzelnický svět jde dál i v jiném podání. A právě proto tomu tu čtvrtou hvězdičku dám s radostí. ()

Pitryx

Teeeeda to byla jízda! Režiséři a scénaristé sci-fi, berte si příklad, že to jde. Obrovská spousta nových nápadů, vynikající vizuál a skvělá hudba. A to nejsem fanda fantasy světa. Takže dojem ničí jen silně nesympatický hlavní hrdina o ženském protějšku nemluvě. ()

dzberry

No jasně, po mnohaleté závislosti na silně návykovém Harryoinu Pottervitinu je třeba k odvykačce přistupovat zodpovědně – sice na ty nejzávislejší nemůže tahle „light“ detoxikace zabrat, ani kdyby jim to pálili do těla některou ze zakázaných kleteb, nicméně na ty, kteří se do toho namočili jen co by se do Hermionina výstřihu vešlo, by to platit mohlo... Zvlášť pokud v rámci terapie chodívají rádi do zoo. ()

DaweForeman

Já bych řekl, že tohle si člověk zkoukne hlavně z toho důvodu, že je to ze stejného světa jako Harry Potter a že to dělala ta samá autorka, která měla veliký úspěch. Jenže tohle bylo jaksi posunem zpět, než si držet tempo nebo jít kupředu. Jedním z hlavních důvodů je pro mě hlavně to prostředí toho New Yorku, které mi opravdu nesedí - obzvláště, když je člověk zvyklý na krajinu nebo prostředí Anglie, která obecně fantasy žánru sedí. Chápu, že novota je dobrá, ale mohli zvolit nějaké stejně kouzelné místo. Zadruhé mi tam naprosto neseděla ta postava Grindewalda, která nebyla takovým úplným záporákem jak bych si představoval. Zlatý lord Voldermort a jeho poskoci, kteří byli mnohem poutavější, než tohle. Možná jsem i něco očekával od té "fanatické" skupiny, ale jedna postava horší než druhá a vůbec tak nějak tvořila spíše vedlejší kolej, než něco zásadního. Trochu mi tam chyběla i ona politika, kdy se mohli trochu zaměřit i na tu prezidentku a na její rozhodnutí a snahu v politice. Na straně druhé tu však je zase zajímavý a hlavně rozvedený konec, který diváka opravdu potěší - i když je takový posmutnělý (ale to už je klasika u Rowlingové). Dále pak rozhodně zpracování jednotlivých zvířat, na což je rozhodně radost pohledět. Navíc i přes počáteční nesympatie hlavní postavy, tak on i zbývající jeho tři společníci se nakonec ukázali celkem zajímavými postavami. Každopádně drama se moc nekoná, ale je to spíše takové dobrodružství pro všechny možné kategorie s kapkou vtipu. ()

ervina

Triky jsou moc pěkný, ale dějově už je to slabší. Nejlepší je krtek nebo co to je, co má rád třpytivý věci. ()

XXXXXXXX

Digitální bordel, kterému vévodí létající kus nábytku. Nepomáhá tomu ani téměř naprostá absence nějakého hlubšího příběhu, a co teprve dějové slaboučké zvrat(k)y. Bohužel, jsou aktuálně (2017) v plánu další dvě pokračování. Kriste Ježíši Nazaretský proč?????? ()

vieriX

Rozjed mi přišel takový hrozně pomaly skoro nic se nedělo a akce nebyla taková žádná. Vše se změnilo po hodině kdy se více začali prokreslovat postavy a jejich záměry. Co se velmi povedlo byly zvířata a jejich život v kufříku. Ve výsledku z toho vznikla snad nova saga. ()

germiny

Panejo - to byla ale blbost :-) Sice se na to dobře dívá, ale to je tak všechno. No i když dobře dívá - on Redmayne opravdu není sympaťák. Naštěstí sympatie sklízí Farrell za jeho roli - jen aby se potom zjistilo že je to vlastně Depp? No tak tímpádem se nemusím koukat ani na další díl filmu o tom, jak Rowling cucá z prstu příběh... ()

kslaww

Možná si to zaslouží i trochu víc ale víc než zpracování filmu které vypadalo opravdu hezky mě nezaujalo. ()

curfew77

No, tak nejdřív klady: fantastická jsou nejen zvířata, ale také výprava a triky a to i s přihlédnutím k tomu, že se píše rok 2017. Velmi se povedla také hudba, které si ovšem já ve filmech všímám popravdě jen málokdy, takže už je vám možná něco podezřelé. Ano, samotný příběh, pokud vůbec nějaký souhrnný vývoj děje existuje, je prapodivným slepencem osudů čtyř polohrdinů, z nichž jsem nefandil ani jednomu, protože jejich postavy jsou nemastné neslané. Nefungují emoce, chemie mezi oběma páry dle mého soudu nulová a logiku nemají kromě děje ani sociální vazby - je mi líto, ale neumím si představit svět, v němž se žena s vizáží a šarmem Alison Sudol zamiluje do někoho, kdo vypadá jako Dan Fogler. Zvířat je zbytečně moc na plátně i v závěrečné scéně v pekárně, protože kdyby se majitel plácal s každým nosorožcem, v životě by tu frontu venku nestihl proměnit v peníze... a podobných logických kráterů jsou ve scénáři mraky. Pocitová vazba na potterovskou sérii (ať knižní či filmovou) z mého pohledu naprosto žádná. Nechápejte mě zle, film je to v podstatě hezký, jen si mě nedokázal ani na chvilku opravdu přitáhnout, na čemž má ovšemže podíl i vražedná stopáž. 60 % a po PASSENGERS a ARRIVAL třetí z letošních mírných zklamání ()

pekas

Překvapivě milý a zábavný film s úplně novými postavami ve světě, který milovníci Harryho Pottera důvěrně znají. Poslední díly Harryho už se mi vůbec nelíbily, zato tohle opět navrací pohodu a náladu prvních dílů. Jsem uchvácen a potěšen a vůbec mi to nepřišlo dlouhé, slabé a zbytečné, jak tu chrlí mnoho komentářů. Spokojenost za pět hvězd. 87% ()

johnsnow

Fúú po debilnom Tarzanovi sa Yates našťastie vrátil tam kam treba a naservíroval nám Predpotterovský príbeh. HERCI: Všetci fajn akurát Voight nevyužitý. AKCIA: Deštrukčná a skvelá, niet tu čo kritizovať. EFEKTY: No občas sa objaví nejaký ten horší ale rozhodne sa to dá zniesť. 5* a už neviem dočkať kedy Grindelwald začne vojnu s ľudmi. ()

Toustovač

Hezky se na to kouká, postavy jsou fajn, ale nemá to příběh :), což doufám, že se do budoucna změní. Příště by mi to takhle už asi nestačilo. ()

Brmbolec

Už dávno sa mi nestalo, že som pri nejakom filme zaspával... A to si pozriem hocijakú blbosť... Potterovský svet som vždy bral s nadhľadom, nikdy ma tá mánia nevcucla. Tu som čakal nejakú rozprávkovú pohodu... Ale ak to mala byť pohoda na driemanie, tak to účel splnilo... ()

kotasbk

Už se těším na Johnny Deppa :) Snad natře prdel tomu Hawkingovi, ale všichni dobře víme, že vyhraje ten slabší. ()

Fantastická zvířata mají stopku

04.04.2023

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

18.04.2022

Ještě než do kin šel první díl Fantastických zvířat, autorka J. K. Rowling potvrdila, že se počítá celkem s pěti filmy. Tehdy ale ona ani studio Warner Bros. netušili, jak sestupnou tendenci bude… (více)