Džúbei a umění nindžucu (festivalový název)

Džúbei ninpúčó

獣兵衛忍風帖

Jūbei ninpūchō

Juubee Ninpuuchou

Ninja Scroll

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Fantasy

Japonsko, 1993, 91 min

Verzia Naruta pre dospelých. Osobne ma to zaujalo viac ako Naruto a keď sa pozriem na rok vzniku vidím odkiaľ čerpali skoro všetky anime, ktoré som v mladosti pozeral. Jubei predstavuje ozajstného, správneho ninju, ktorý sám putuje po krajine a za pár drobných alebo len pre dobrú vec neváha využiť svoje majstrovské umenie boja aby dal veci do poriadku. Snaží sa to vyriešiť najskôr mierumilovnou cestou, no ak to inak nejde neváha vytasiť svoj smrteľný meč. Práve takéto postavy mi chýbajú v dnešnej dobe.(13.7.2011)

óch, tak toto je jeden z najlepších samurajských anime filmov aké boli kedy ,podľa môjho vkusu, natočené. Má to presne všetky prvky ktoré by som rád v takýchto fantasy epických anime z Japonskej kultúry rád videl. Zaujímavé a silné charaktery, mocné monštrá a protivníci, intrigy, láska, zrada, veľa súbojov ešte viac krvi a málo omáčky okolo toho. Ninja Scroll má toto všetko, takže pokiaľ máte tieto prvky radi ale nie ste do Japonskej či anime kultúry fanatik ako ja a nechce sa vám prehrabávať hodinami a hodinami filmov, tak určite siahnite po tejto snímke.(24.10.2017)

U dobrého filmu se dá japanimace překousnout ale v tomto případě to ubíra hodně. Příběh není špatný (akorát mi připadal trochu přehnaně krvavý) Záleží to na vás. Dá se na to dívat.(11.4.2005)

Svižná brutální akční animovaná podívaná o klasických asijských námětech jako je pomsta, láska atd., které u filmů tohoto typu nemohou chybět.(27.7.2006)

Kultovní anime je plné ninjů se zvláštními schopnostmi, kteří se ve středověkém feduálním Japonsku oplétají okolo nedobrovolného hlavního hrdiny. Příběh je plný akce a vášně. Animace ani po deseti letech prakticky nezestárla a je stále stejně dynamická jako pořádné švihnutí katanou. Díky tématu tragické a (takřka) nenaplněné lásky tihje ninjové i dojímají.(24.12.2008)

Dvojice nindžů, tulák Jubei a tvrdohlavá Kagero, se vydává na pomstu a každý z nich má k tomu jiný důvod. Musí během své cesty porazit ty nejzáludnější bojovníky celého východu. Větší překážkou se ale stává jejich vztah, protože Kageřina tvrdohlavost nezná mezí. Její nespokojenost a umanutost je jen kvůli jedinému důvodu. Celé její tělo je jedovaté, takže se nesmí nikdy milovat s žádným mužem. Dvojice tím vytvořila napínavou chemii mezi sebou během celého příběhu a to v Anime nebývá k vidění. Krvavé souboje, nelítostnost a stylizace nemá chybu.(19.1.2013)

Můj první anime film. Příběh hodně pohádkovej, to mě moc nebralo, ale když tam tak často chrstala krev a byly šukací scény, tak jako jo. Ale víc jak 3* nedám. Prostě - hektolitry krve a sex, to by mělo být v každým filmu :-)... (no, berte to trochu s nadhledem)(13.2.2006)

Mononoke má překrásný příběh a kouzlo výjmečné myšlenky. Ninja Scroll má překrásnou animaci a kouzlo výjmečné hlavní postavy. Jubei není ten klasický mlčenlivý manga hrdina, co se vyhýbá boji, kdy jen může. Daleko blíže má například k Alucardovi ze seriálu Hellsing. Je to hláškující, namachrovanej frajer, co srovná se zemí kohokoli, kdo jen projeví zájem - klidně i nesmrtelné, které bude zabíjet znovu a znovu :). Brutalita, krev a sex už k těmhle dospěláckým pohádkám zkrátka patří. Pro mě nejlepší japonský animák.(11.6.2011)

Nekompromisní mix akce, krve, lehké erotiky a uťatých končetin jako důkaz, že anime není jen mnohem "pohádkovější" Miyazaki, a že i kreslená krev může vypadat odpudivě a kreslená žena přitažlivě. Nicméně Vampire Hunter D od stejného tvůrce mě bavil ještě o něco víc, hlavně díky propracovanějšímu a komplexnějšímu ději. Ale i tak pěkných 85% a konstatování, že i přes počáteční nedůvěru u mě anime nabírá na popularitě.(27.8.2011)

Nie som fundom anime, to ako bez debaty. A na poli anime povazujem za najlepsie Miyazakiho filmy Mononoke Hime a Sen to chihiro no Kamikakushi. Tento anime bol len priemerny : nemalo to tempo a ani poriadny dej : 50 %(2.6.2015)

• Elementál

Shlédnuto ve špatné kvalitě (překrývající se dabing, amatérské title, špatná kvalita obrazu), ale i přesto si myslím, že lepší kvalita by snímku příliš nepřidala. Celkem i logický, ale přesto nehorázný masakr spojený s hentai prvky - padouši se objevují jen proto, aby byli vzápětí likvidováni (kopírovací ninja stihl pouze nakopírovat se a poté ho Jubei srovnal na jednu ránu :-) ). Za klad považuji animaci a slušné souboje, ale celek nic moc...(24.6.2008)

Solídna vec. Ako väčši na animé to obsahuje kopec šialených scén. Príbeh je zaujímavý. Postavy sú nápadité. Akcia je drsná. Krv strieka potokmi. Nahota sa tu tiež vyskytuje. Napriek tomu mi to prišlo nedotiahnuté do konca. Niečo tomu proste chýbalo. Dám 70%.(22.3.2013)

Samurajové jsou frajeři, některé jejich techniky bych se rád naučil. :-) Pro někoho možná trochu brutální podívaná o tom, jak si mezi sebou dokážou jednotlivé klany vyřizovat svoje účty a když se do toho připlete Jubei, který je nejlepší ze všech, je zaděláno na pěkný masakr. Musím ale ocenit i zpracování a zejména příběh. Dokázal mě vtáhnout do děje. Není to sice moje top anime, ale rozhodně doporučuji, kvality jsou nepřehlédnutelné.(24.1.2007)

Zajímavé, brutální japonské anime, kterému prostě chyběla nějaká přísada do maximální dokonalosti jinak to bylo super.(12.7.2011)

K anime jsem si ještě cestu úplně nevybudoval, ale tento příběh mi dveře solidně pootevřel.(5.9.2012)

No toto má všetko čo môže mať a nič tomu nechýba (niečoho to má predsa len viac, ale kto bude kritizovať niečo úžasné). Súboj strieda súboj a teda nie je čas kedy si oddýchnuť. Najdôležitejšie ale nie sú súboje ale vzťah medzi Džúbeiom a Kagero (čiže medzi hlavným predstaviteľom samuraiom, ktorý je na voľnej nohe ; a ženou, ktorá vyšetruje čo sa to vlastne deje). Súboje, láska, erotika, rôzne techniky bojovníkov ...(4.9.2014)

Tenhle film splnil přesně to co jsem si od japonské anime sliboval - kladas, trochu vic krve, vnadne zeny a nechutní démoni. Vrele doporucuji.(27.5.2006)

Celkem brutalni anime, to se mi libilo :) Nejlepsi ten dedecek hribecek...(25.12.2006)

Jasný, přímý příběh, osm záporáků, které je třeba oddělat (plus jejich boss), sympatický hlavní hrdina, hromada různých špinavých tríčků a skvělých nápadů, krev stříká proudem ... král Japonského nepohádkového anime.(16.10.2011)

Ninja Scroll, ač je starší, tak mi hodně připomněl mého oblíbeného Vampire Huntera D. Osamnělý nájemný zabiják je nucen se v rámci netradiční zakázky utkat s různými démony, postupně se propracovat k hlavnímu uberpadouchovi z minulosti a překazit jeho plány. Na své cestě se stihne zamilovat a všem brutálně nakopat řitě. Jubei je dobrý, ale D byl přeci jen lepší a to jak díky zajímavějšímu prostředí, tak také příběhu.(15.1.2013)