Každý z nás má chvíle, kdy se cítí mizerně, má všeho plné zuby a všechno se kolem něj hroutí. Cheryl (Reese Witherspoon), hlavní hrdinka filmu Divočina, se takto cítí už delší dobu. Po smrti matky a krachu manželství, si myslí, že už přišla o všechno. Do života jí navíc vstoupí i drogy a náhodné známosti na jednu noc. A když už má pocit, že nemá co ztratit, udělá nejimpulzivnější rozhodnutí svého života. S nulovou zkušeností s divokou přírodou a s obludně těžkým batohem, poháněná zbylou vůlí, rozhodne se úplně sama zdolat 1770 km dlouhou vysokohorskou trasu pojmenovanou PCT - Pacifik Crest Trail. Což je nejdelší, nejtěžší a nejdivočejší stezka v celé Americe, cesta vedoucí od Mohavské pouště přes celou Kalifornii a Oregon až do státu Washington. Cheryl cítí, že když v této zkoušce dokáže obstát a překoná všechny překážky, bude na konci této cesty stát znovu a pevně na vlastních nohách. To ale zdaleka zatím netuší, co na ní na této pouti čeká. Vyrazí na trasu hodně nepřipravená a mnohokrát se dostane na dno svých sil. Od začátku přemáhá chuť ten bláznivý podnik vzdát. Batoh jí do krve sedře záda, část cesty projde jen s jednou botou, nevyhne se setkání s chřestýši a medvědy, překonává zničující vedra i sněhové závěje. Prožije odhodlání, hněv, beznaděj, vyčerpání, osamělost a na konci své pouti znovuobjeví vlastní sílu, radost, odvahu a krásu. (CinemArt)

canucks333

Rutinná dráma prepletená zaujímavými prvkami, mrazivými momentami a podtrhnutá skutočným príbehom. Každopádne zaujímavé psychologické štúdium o ceste, ktorá nie je ani tak cestou do divočiny ale skôr do minulosti. Veľmi vnemový a dobre zahraný či zrežírovaný film, ktorý je veľmi uspokojivo uzavretý...Škoda, že som si hlavnú postavu viac nedokázal obľúbiť, pochopiť jej a zväčša ma skôr znervózňoval jej pohľad na svet, ktorý nebol nijako bližšie rozvetvený... Videl som 1x v českom dabingu ------------- 75% ()

Deratizer

Čekal jsem zajímavý výlet krásnou přírodou plný dobrodružství v divočině a dostal jsem nudu s nesympatickou hlavní postavou s příběhem, který se točí pouze kolem jejích myšlenkových pochodů její pošramocené duše a spousty nudných keců kolem toho. Nijak to na mě nezapůsobilo, úplně se to minulo účinkem, než který jsem od filmu očekával. Zážitek nulovej. Samotná realita takového pěšího výletu napříč amerikou by asi taky vypadala trošku jinak. Úvodní scéna na skále svítala nadějí, že se bude jednat o zajímavé dobrodružné drama v očekávaném stylu, v jaký jsem doufal, ale touhle scénou to taky skončilo. Ve filmu se prakticky pak už naprosto nic zajímavého nedělo. Zdůrazňuji, úvodní scéna dávala naději a tou to skončilo....Skoro 2 tisíce km napříč divočinou v reálu nabízí neskutečné množství zážitků v divoké přírodě, které se daly zfilmovat, ale film je v tomto naprosto vyčpělý, absolutně nevyužitý. V popisu filmu se píše -"s nulovou zkušeností s divokou přírodou"... Toto dává čekat mnohé a možná by i film za tu dlouhou stopáž mnoho takových autentických zážitků hrdinky s divokou přírodou stihl pojmout, nebýt těch rušivých flashbackových prostřihů o jejím depresivním civilním životě. ()

skeptic

Katarzia. Ako pre divákov tak aj pre protagonistku. Začať opäť od nuly (ba mínusu) a prejsť zmenov, kľukatou cestou života, kde sa od neho (respektíve minulosti) chcete odbremeniť, ale on vás len tak nenechá. Cheryl sprevádzajú nepríjemné spomienky (ale aj zopár príjemných) v podobe flashbackou, ktoré postupne utvárajú pribehovu mozaiku minulosti a vnútorné monológy, bez ktorých sa strasti plná cesta jednotlivca nezaobíde, sú s ľahkosťou zakomponované do "prítomnosti", nádherné s ňou chviľkami splývajú, nám aj Cheryl, keďže sa odohrávajú počas cesty prirodzene v jej mysli, prechody medzi nimi (medzi flashbackmi a "prítomnosťou") pôsobia nenútene. Netreba žiadne extrémne dramatické scény, jednoducho si to s ňou prejdite. 100% ()

jenjan

Velmi oceňuji, že to není zase o tom, jak se nějaký měšťáček stěhuje do divočiny, aby se vrátil ke kořenům.. Prostě holčina jde na trek (po značené cestě), při kterém se snaží srovnat se sebou a svou minulostí, aby mohla dál normálně žít, nic víc nic míň.. Překvapivě také funguje, že tu holčinu hraje taková megastár.. ()

Bohnice05

Z filmu se dalo rozhodně dostat víc, ale stejně je to nezapomenutelný zážitek, zvlášť když pro podobné cestování máte pochopení. ()

tammsin

Reese Witherspoon mám ráda, vážně jo. A i bez tohoto filmu jsem toho názoru, že je dobrá herečka. Její herecký výkon je totiž to jediné, co je na tomhle filmu dobré. Nesympatickou běhnu co lítá v drogách, a která se potom, co zjistí, že je opravdu běhna, a opravdu protivná, a opravdu lítá v drogách, rozhodne, že jejímu životu zaručeně vrátí smysl jít sto let divočinou, zvládla na výbornou. Nesnášela jsem jí už tak od desáté minuty filmu a opravdu doufám, že to byl záměr a měla tak působit. O to méně působivá je naopak, pro mě zcela neviditelná, ale patrně také zamýšlená, katarze hlavní postavy. Jo, je to prostě tak. Bez tréninku a s minimální znalostí čehokoli, co se týká pěších tůr si vyrazte na dlouhé týdny do hor a nic se nebojte (mimochodem, tohle je ve filmu jedna z mála věcí zachycených příjemně uvěřitelně). Nicméně zpět: budete jíst kaši, potkáte lišku i nějaké lidi a vše se v dobré obrátí. Odteď váš život už bude navždy jiný a odpustíte všem a co je důležité, hlavně sami sobě. Bude to krása až budou oči přecházet, ale mnohem pravděpodobnější je, že na té tůře bídně zemřete po pádu ze skály nebo hlady, a že vás ta liška nakonec sežere. Chápu smysl filmu i to, že někdy prostě musíte utéct, uspořádat si myšlenky a doufat, věřit, že vám někdo nebo něco ukáže cestu, ale tenhle biják to fakt neilustruje ani poutavě, ani zajímavě. ()

GOREGASM

Jean Marc Vallée potvrdil svou prvopočátkovou zajímavost už svým debutem Dallas Buyers Club a i v Divočině si vede velmi zdatně a stále akurátně komorně, kdy neunudí příležitostného diváka, ale zároveň si mlaskne i filmový nadšenec. Skrze putování onou divočinou velmi citlivě prosakuje vztah matky a dcery a jejich vzájemný osud a právě takto vystavěná příběhová kostra společně s vysokým uměním rejžy, kameramana a vlastně celého filmového štábu (jen ta Reese naráží na svůj strop, ale v dobrém) je zážitek v emocích velmi silný, ale zároveň nikdy nesklouzne k lacinému klišé a divákem projde skrz. Jedno z nejhezčích smířeních se s odchodem někoho blízkého za poslední roky. Pennovo Into the Wild bylo jiné, určitě lepší a se silnější hlavní postavou, ale zanechalo ve mně podobnou stopu. 90% ()

rekkky

It starts and ends with Reese Witherspoon. She makes the film and that is the reason, why it is not better. The script, scenery and plot is nice, but there are things, which I am sure would be better to experience through reading, but I believe this kind of movie is appropriate for current state of Hollywood. It is a shame that main essence of the film is lost through unfortunate casting. ()

Nikkilee

Trapná, ženská a hodně slabá verze "Into the Wild". Promiň, Reese, nemělo to prostě tu správnou šťávu, a ani jsem si šlápotu Cheryl neoblíbila, natož abych s ní sympatizovala. Jediné, co mi bylo blízké je podstata příběhu - otestovat sama sebe uprostřed divoké přírody, dát si život dohromady a naučit se spolehnout sama na sebe. Myšlenku chválím, bohužel není zpracovaná dle mého gusta. ()

Ben Nevis

To muselo dát práce ... a přitom taková blbost. Zpracování, dramatizace a vizuál je na plný počet, ale to úsilí by si zasloužil lepší příběh. Hlavně mi vadí, že to utvrzuje šovinisty, jaké jsou ženy pipky. Začíná to palivem do vařiče, končí to botami. Túra asi nebyla tak náročná, když se dala ujít v sandálech polepených izolepou. Jasně, mělo to být o nevzdávání, ale bylo tam pár scén, kdy by pár kroků zpět udělalo větší posun vpřed. Pipka měla štěstí, že kromě vlastní blbosti ji nic neohrožovalo a pak se ještě napakovala na knížce. ()

Pantata

Kdo jako já věřil, že hlavní role připadne vedle Reese kráse přírody amerického západu, kterou miluju, bude zklamán. To je větší požitek mrknout na video zde. Celé to na mě působilo nějak lacině, i ve srovnání se zde již zmíněným filmem Tracks, chybí záběry z ptačí perspektivy, soundtrack utáhne vlastně jen píseň El Condor Pasa od Simon & Garfunkel, "zápletky" z cesty nezajímavé... Na rozdíl od Into the Wild si tohle Wild už víckrát nedám. ()

Nail odpad!

No to byla zase oskarově nominovaná kravina...Předem se přiznám, že jsem to ani nedoukoukal páč bych si samou nudou okousal nejen nehty, ale skončil bych asi u ramen. Po hodině dívání se na krávu s batohem těžší jak ona (měla tam samé kraviny - hlavně sadu kondomů....to se na tůry strašně hodí) sem to nevydržel a vypnul. Co asi mělo diváka vytrhnout z nudy tak byli nic neříkající sekvence její minulosti a vlastně pohled na její zakomplexovanost a stupiditu. No fakt děsná hrůza. Jediné pozitivum na tomhle filmu, které jsem našel, ale hodnocení sténak nezmění je to, že mi bleskl nápad si takhle někdy dát tůru po české hranici dokola. Ale to by mi určitě netrvalo do konce života jak téhle pipině.. ()

Rockerman

Tisíc mil napříč Amerikou, od jihu na sever je třeba ujít k očištění těla i duše jedné zoufalé ženy. Je třeba se zbavit té špíny, toho nánosu všeho zlého a traumatického, co v životě Cheryl potkalo. Dobré, dokonce moc dobré a nezvyklé vyprávění, u kterého člověka napadne spousta myšlenek o smyslu života a nezvratnosti našeho osudu na tomto světě. Souhlasím s Darrenem, že El condor pasa sedl do toho filmu, jako pěst na oko! Výborné! ()

Dejvid007

Film, který si celou dobu drží stanovenou laťku a ničím moc nepřekvapí ani nezklame. Na jedno shlednutí velmi kvalitní zážitek! A ti co si mysleli, že Reese Witherspoon už zapadla mezi zapomenuté herečky jsou mimo mísu. Když porovnám herecký výkon Witherspoon ve Walk the line a Divočině, tak bych ji tu zlatou sošku dal spíše za její toulání v PCT :) 70% ()

Lucas87

Ženská verze útěku do divočiny? No musím říct, že Reese mě uchvátila a hlavně ten flashback na servírku :) ()

Stíba

S přibývajícím kilometry se mi Divočina nakonec dokázala dostat pod kůži a výsledný dojem je velice dobrý. Hodně otevřený film, ve kterém si každý může mezi řádky najít to svoje. ()

phoenixer

Film by se měl jmenovat "Tisíc a jedno životní moudro". Příběh tak pohádkovej, že jsem ji nežral ani ten "těžkej" batoh na zádech. Ta hvězdička je čistě díky hezké přírodě v Kalifornii.. ()

Zemřel režisér Jean-Marc Vallée

30.12.2015

Janis Joplin se dočká filmu

Janis Joplin se dočká filmu

23.11.2014

Kanaďan Jean-Marc Vallée není žádný režisérský nováček, ale do hvězdných výšin nakopnul svou kariéru až svou první americkou produkcí - biografickým filmem Klub poslední naděje, díky kterému dosáhl… (více)