Divočina

• Austrálie

Životopisný / Drama / Dobrodružný

USA, 2014, 110 min

• CheGuevara

Panejo! U některých filmů si říkám, že existují jenom proto, aby jsme docenili jim podobné. Dva stárnoucí padesátníci vyprávějí rádoby "ženský" příběh, který jim zaštítila stárnoucí hollywoodská stár (film i sama produkovala), aby dokázala všem u hollywoodských bazénků, že ona na to má! Takže celý film je totálně podřízený jedné herecké kreaci bez žádných dalších ambicí a s jediným cílem - hlavně nikoho nenaštvat. Současně se všichni tváříme tak strašně "žensky" - šak jasně, dejte tam sex, to je přece femininí téma! a nezapomeňme na nějakého ženského avatara, třeba lišku! - až je to trapně papundeklové. Ten film nemá žádné gesto, žádnou skutečnou emoci ani skutečnou tvář. Jen jednu útrpnou herečku (a dejme tomu, že i dobrou) a sázku na jistotu v podobě uondané režie. A když jsme u těch lepších snímků, tak Pennův Útěk do divočiny má to vše, co téhle náhrašce schází. A to i ty australské Tracks byly dvakrát tak lepší. Brečím.(8.3.2015)

Filmu som neveril, ale napokon fajn. Hlavná hrdinka má síce v hlave dosť bordel a jej počiatočná motivácia príde asi väčšine normálnych ľudí trochu nedospelá, ale Reese dokáže vzbudiť sympatie i pochopenie. Trochu paradoxné je, že tie menej logické scény (zahodenie topánok) patria k tým najlepšie natočeným a dokážu filmu dodať hĺbku. Filmy ako ÚTEK DO DIVOČINY ma nechávajú dosť chladným, o to viac sa mi páčila Divočina... Ale menej než 127 HODÍN...(10.9.2016)

Cherylina púť k sebaodpusteniu a k hľadaniu pokoja pre divokú ženskú dušu. Autobiografická skúsenosť, vďaka ktorej sa dostane tam, kam chce a to na dno svojich možností a vrchol svojho poznania. Je pravda,že už tu bolo dosť podobných a lepších pokusov podať hraničné životné príbehy ( In to the wild, 127 hours), nepamätám si však žiaden ženský príbeh. A tu ho máme. S Reese a na dve hodiny.(5.5.2015)

|| Scenár: Nick Hornby / Predloha: Cheryl Strayed - Wild: From Lost to Found on the Pacific Crest Trail | Hudba: - | Štúdio: Fox Searchlight Pictures, Pacific Standard, River Road Entertainment | Rozpočet: ? $ | Tržby: 51,6 milióna $ | Ocenenia: Oscar - 2 nominácie: hr Reese Witherspoon, vr Laura Dern. Golden Globes - 1 nominácia: hr Reese Witherspoon. Spolu: 8 výhier a 47 nominácií || Ťažký to batoh, no Witherspoon sa s tým vysporiadala na jedničku. Letiace trekovky najlepšie, spolu s Hobo chips and beer rulezz!!! Škoda useknutého konca, ala akoby došiel rozpočet. PS: I'm not a HOBO! :D | Atlas Praha, 27.2.2015 |(26.2.2015)

"V nohách mám už tisíc mil stopy déšť a vítr smyl .... Těch tisíc mil těch tisíc mil, má jeden směr a jeden cíl....." Tak přesně tohle si mohla hlavní hrdinka po své životní cestě zpívat. Velmi zajímavý film, který alespoň minimálně jednoho odvážlivce z deseti donutí zvednout prdel od televize, vzít si na záda tu nejtěžší krosnu na světě a jít do světa. Najít tam zase zpátky sám sebe a přestat se zaobírat nedůležitýma blbostma dnešní doby. 70% PS: Pokud něco vyloženě zamrzí, tak fakta ... https://cs.wikipedia.org/wiki/Pacific_Crest_Trail(16.7.2015)