poster

Divočina

 • USA

  Wild

 • Slovensko

  Divočina

 • Velká Británie

  Wild

 • Austrálie

  Wild

Životopisný / Drama / Dobrodružný

USA, 2014, 110 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • jojinecko
  ***

  Into the Wild sa mi páčilo omnoho viac po každej stránke. Jean - Marc Vallée, môj obľúbenec, bohužiaľ stráca formu priamo úmerne tým, ako sa vzďaluje nezávislej alternatívnej a nekomerčnej sfére a stále viac sa dáva na príbehy, ktoré sú komerčnejšie a ktoré oslovia väčšie masy. Príroda je vo Wild krásna, príbeh ako z "americkej rozprávky", ktorý majú ľudia radi a chytajú sa naň. Nič proti Cheryl - každý dospeje do bodu, keď sa "musí nájsť", ona si vybrala túto cestu, respect... Ale že by som sa na to musel pozerať dve hodiny...(20.4.2015)

 • heyda
  **

  Jeden z těch filmů, na které jsem se fakt těšil a o to víc jsem byl zklamaný, že zdaleka nedosahuje mých představ. Námět dle skutečné události perfektní, ale zpracování otřesné (nudná kamera, bez hudby, bez působivých scenérií). Nejen, že je to totální nuda, ale ještě víc to mrví necitlivě servírované flashbacky, kterých je tolik, že absolutně rozmělňují jakýkoliv zážitek ze samotné cesty. Režisér i scénárista by si měli posypat hlavu, protože pohřbili nejen samotný příběh, ale i celkem obstojnou snahu Reese Witherspoon o oskarový herecký výkon. Škoda, velké zklamání.... 40%(7.3.2015)

 • klerik
  ****

  Filmu som neveril, ale napokon fajn. Hlavná hrdinka má síce v hlave dosť bordel a jej počiatočná motivácia príde asi väčšine normálnych ľudí trochu nedospelá, ale Reese dokáže vzbudiť sympatie i pochopenie. Trochu paradoxné je, že tie menej logické scény (zahodenie topánok) patria k tým najlepšie natočeným a dokážu filmu dodať hĺbku. Filmy ako ÚTEK DO DIVOČINY ma nechávajú dosť chladným, o to viac sa mi páčila Divočina... Ale menej než 127 HODÍN...(10.9.2016)

 • Fr
  ****

  „NEMŮŽU SE DOČKAT, AŽ TO BUDE ZA MNOU. ALE TAKY MÁM ŠÍLENÝ STRACH. AŽ SE VRÁTÍM, BUDU TOTÁLNĚ NA MIZINĚ. A BUDU MUSET ZAČÍT ŽÍT. NEVÍM, JESTLI JSEM PŘIPRAVENÁ…“ /// Útěk do divočiny z jinýho důvodu. Cheryl řeší holčičí (ty vole, její 26!) problémy chlapskou metodou, a tak se vydává na 1800 km dlouhou cestu za poznáním. Je to vejlet plnej pocitů. Cheryl vzpomíná, trochu přemejšlí a člověku nakonec stejně nezbyde nic jinýho, než ji závidět. Její cesta totiž vede k vysvobození a nalezení lepšího já. Tuhle road movie, s trochou mouder a spoustou pravdy – byť z holčičího pohledu, můžete použít jako návod na vypořádání se ze svým zkurveným životem. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu „Wild: From Lost to Found on the Pacific Crest Trail“, kterou v roce 2012 napsala Cheryl Strayed, číst nebudu. 2.) Zjistím, co musím udělat, abych o sobě něco zjistil. (promiskuita a chlast už nezabíraj) 3.) Thx za titule ,,tejna7“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(25.2.2015)

 • Pepinec
  ****

  Holka s krosnou na zádech, to je přesně něco pro mě. I když teda upřímně, Reese alias Cheryl, mnohem bezpečněji bych se na PCT cítil sám než s tebou. Kdo chlastá tvrdí, že pravý charakter člověka vyleze na povrch po osmém pivu. To těžko posoudím, protože tolik piv jsem dohromady vypil možná tak za celý loňský rok. Podle mých měřítek se opravdová člověčí velikost ukáže v horách. Tamodtud vás po zavíračce nikdo neodtáhne domů do postele, kde si hezky v klídku vystřízlivíte, v horách si nemávnete na taxíka a hory taky na rozdíl od hospody nemají ústřední topení. A stejně tak, jako se v horách ukážou ty pravé kule lidské, ukáže je i film točený v přírodě. Nemyslím si, že by životní osud Cheryl byl něčím mimořádně výjimečným, prošla si sice pořádnou kupou hnoje, ale to se tak holt někdy někomu stane... Výjimečné je to, jak tomu všemu z vysoka flusla do ksichtu. A výjimečné je i to, jak Jean-Marc všechno zachytil. Slovy neznámého autora: "I když se nedostává sil, již sama vůle je hodna chvály." (Challenge Tour 2015, film č.8)(10.4.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace