Divočina

Divočina

• Austrálie

Životopisný / Drama / Dobrodružný

USA, 2014, 110 min

Pacific Crest Trail sa tiahne pozdĺž pacifického pobrežia od mexických hranice do Kanady. Turistický trek ( dlhý okolo 4200 km ) prechádza púšťou, pohoriami, priesmykmi a krátermi a je vyhľadávanou atrakciou. Chreryl Strayed ( výborná Reese Witherspoon ) sa taktiež vydá na strastiplnú cestu a chce prejsť akýmsi duševným očistcom. Je nepripravená, pri základných situáciach sa riadi príručkami ( stavba stanu ), ale túžba dokázať si vlastnú silu je silnejšia ako možné nebezpečenstvo. Na tomto nápade natočiť film nie je nič zlého, aj množstvo používaných flashbackov je namieste, lebo dokonale vystihujú motiváciu hrdinkinho konania, problémom nastáva celkové vyznenie, ktoré akoby sa stratilo kdesi v divočine. Tých tisíc miľ, ktoré prejde Cheryl sú pre diváka ešte dlhšie...(1.2.2015)

2x kino -- Magický zážitek. Film, který se mnou souzněl od začátku do konce v každém okamžiku. I Bez "wow" scén a velkých dramat si mě omotal kolem prstu a po dvou hodinách vyplivnul do reality. Reese, střih, flashbacky, hudební dramaturgie (El Condor Pasa nebude nikdy jako dřív), závěrečný voiceover. Prostě top.(30.3.2015)

[ČSFD projekce] Hezký příběh, hezká příroda a strhaná Reese se svým strženým nehtem na palci u nohy, která místy vypadá na 60. Pohodový film, který vás pohladí, když se necháte obměkčit tisíckrát slyšeným příběhem o hledání nového smyslu života, když už jeden zakopne a snaží se znovu vstát. Dost silně na vás zapůsobí především fotky v závěrečných titulcích, kde je vidět, jak věrně filmaři hlavní hrdinku napodobili. Je to v první řadě o přístupu diváka a mně osobně se líbilo, jak dobře na mne působil, ačkoliv podobnost s Útěkem do divočiny si nemohu vytlouct z hlavy. Takže další z řady solidních snímků, které mohu doporučit, a také nový přírůstek mezi mými oblíbenými soundtracky. 80%(27.2.2015)

Snímek se umí dostat do hloubky, ale ve filmu pyšnícím se názvem Divočina by divák možná očekával nějakou divočinu, medvěda, nebo alespoň okamžiky pocitu úplné samoty, zoufalství, bezvýchodné situace a la Bear Grylls .. prostě něčeho, kvůli čemu se lidé bojí na PCT vydat. To mi ve filmu chybělo. O tříměsíčním tripu jsme se vlastně skoro nic nedozvěděli. Příště víc dobrodružství a míň z její nechutné minulosti, díky!(1.3.2015)

Jako fanoušek Útěku do divočiny jsem čekal stejně hlubokou podívanou. Kupodivu jsem se dočkal "jen" krásné kamery a nepochopení ze strany nominací na Oscara. Na hereckých výkonech jsem neshledal nic výjimečného. To už by ho rovnou mohl dostat Emile Hirsch. Nejsilnějším momentem tak pro mě zůstane scéna před koncem s malým klučinou.(7.3.2015)