Divočina

Divočina

• Austrálie

Životopisný / Drama / Dobrodružný

USA, 2014, 110 min

Vydať sa pešo, bez prípravy na 1000 míľ dlhú trasu - tak na to treba mať gule! Cheryl ich síce doslova nemala, ale mala za sebou ťažký život s otcom alkoholikom, umierajúcou matkou, s heroínom a noci plné neviazaného sexu ... Keď si uvedomila, ako vlastne žije, potrebovala spraviť reštart. Tak si dala cieľ ... Prejsť 1000 míľ dlhý Pacific Crest Trail, ktorý vedie územím USA od hraníc s Mexikom až po hranice s Kanadou. Celý čas som vo filme počúval úvodnú melódiu od piesne Simona a Garfunkela, ktorá vždy skončila ešte pred samotným spevom. Akoby ju tá pieseň tlačila do cieľa. Odvážna mladá žena, ktorej myšlienky mi vôbec neboli cudzie. Aj ja mám podobný cieľ. Prejsť z Košíc do .... (sny sa ale neprezrádzajú) 4****(6.2.2015)

Snímek se umí dostat do hloubky, ale ve filmu pyšnícím se názvem Divočina by divák možná očekával nějakou divočinu, medvěda, nebo alespoň okamžiky pocitu úplné samoty, zoufalství, bezvýchodné situace a la Bear Grylls .. prostě něčeho, kvůli čemu se lidé bojí na PCT vydat. To mi ve filmu chybělo. O tříměsíčním tripu jsme se vlastně skoro nic nedozvěděli. Příště víc dobrodružství a míň z její nechutné minulosti, díky!(1.3.2015)

• heyda

Jeden z těch filmů, na které jsem se fakt těšil a o to víc jsem byl zklamaný, že zdaleka nedosahuje mých představ. Námět dle skutečné události perfektní, ale zpracování otřesné (nudná kamera, bez hudby, bez působivých scenérií). Nejen, že je to totální nuda, ale ještě víc to mrví necitlivě servírované flashbacky, kterých je tolik, že absolutně rozmělňují jakýkoliv zážitek ze samotné cesty. Režisér i scénárista by si měli posypat hlavu, protože pohřbili nejen samotný příběh, ale i celkem obstojnou snahu Reese Witherspoon o oskarový herecký výkon. Škoda, velké zklamání.... 40%(7.3.2015)

Neškodné, chtělo by se až říci milé drama, o holce z Kalifornie, která si prožila své a snaží se začít znovu. Ne, že bych se já dokázal vydat na několikasetmílovou túru, ovšem oceňuji myšlenku onoho "restartu." Nebudu předstírat, že mě k projektu nepřitáhla hlavně Reese Witherspoon, ovšem celkově jsem neměl příliš velká očekávání a nejsem tedy zklamán. Film má silné momenty jak se na správnou nezávislárnu patří a striktně se drží předlohy. Samotná túra by byla nuda, proto je film prošpikonán flasbacky z Cheryliny minulosti, navíc podkreslené fajnovou hudbou, což dokáže vyvolat jistý pocit napětí a zároveň radosti ze zážitku z pohodového filmu...70%(14.3.2015)

Ani zdaleka ne tak silný zážitek jako u 127 hodin s Jamesem Francem, ale tak jako tak to byl zajímavý film, kde můžeme sledovat strasti mladé ženy, která se rozhodne udělat tlustou čáru za svým dosavadním životem tím, že se vydá na dlouhou trasu do divočiny. Reese Witherspoon se očividně snažila dát do této role vše, co mohla, a byla mi v tomto filmu hodně sympatická. Konec měl být podle mého silnější, přišlo mi, že to jen tak nějak "vyšumělo". ~(3,4)~(25.4.2015)

• - Písnička, která se line celým filmem a brouká si ji matka hlavní postavy (Laura Dern), sama Cheryl Strayed, kterou hraje Reese Witherspoon, a která zazní v plném znění při závěrečných titulcích, je "El Condor Pasa" od legendární skupiny Simon and Garfunkel z roku 1970. (hendrich6)

• - Reese Witherspoon odmítla hrát ve filmu Big Eyes (2014), aby se mohla věnovat tomuto filmu. (filmsim)

• - Natáčelo se v parku Crater Lake National Park ve městě Oregon, Ashland a Bend. (willy1)