Zeki Müller nemá na vybranou. Někdo totiž postavil školní tělocvičnu přímo nad jeho „úsporami". Tedy nad místem se zakopanými ukradenými penězi, které tam pro něj ukryla jeho přítelkyně. A tak, aby se po propuštění z basy dostal ke své kořisti, musí se vydávat za suplujícího učitele na Götheho gymnáziu, čímž vznikne už tak sužovanému vzdělávacímu systému další problém, protože od toho okamžiku zaměstnává nejbláznivějšího učitele všech dob. V noci se Zeki snaží tajně prokopat ke své uloupené kořisti a během dne používá sice drastické, ale účinné metody, aby zkrotil neukázněné teenagery ve třídě 10. B. Jeho upjatá, korektní kolegyně, učitelka Lisi Schnabelstedtová (Karoline Herfurthová), sice odsuzuje jeho neortodoxní pedagogické metody, ale nemůže si pomoct a do nového „kolegy" se zamiluje. Dokonce mu pomůže vykopat něco cennějšího než je hotovost – zbytky jeho vlastní morální integrity. (Cinemart)

kenkaku

Dávám max ***, ale jen proto, že mě neurazí ho vidět 2x. Že bych tedy z filmu chrochtal blahem, tak to ani omylem. Místy je film roztomilý, místy by jeden vrhnul (což se párkrát ve filmu i stane - asi protože je to vtipné) a celkem často se nelze tím co se děje ztotožnit (př.: whole train), asi jsem upjatej (nebo moc starej). ()

Babous

Jasně, zápletka je předvídatelná, ale scénář je navzdory tomu všemu vynikající a dokáže překvapit v drobných momentech a detailech. Některé hlášky jsou geniální ("Je tak nízký, že kdybych ho chtěla vykouřit, musela bych si vykopat jámu."). Postavy sympatické. Objektivně řečeno to není vrchol kinematografie, ale vše funguje jak má a dobře se na to dívá. ()

sedm.1

Přestože jsem čekal dle všech místních komentářů, po stránce humoru, daleko třeskutější film, tak i já musím tomuto německému hitu nakonec přiznat, že jsem se u něj vážně skvěle a upřímně bavil. Je to sice dějově přestřelený, až to nejednou hraničilo s až trapnou nesoudností, ovšem nikdy to naštěstí onu hranici nepřekročilo, a celé se to tak nese na takové té zábavně oddychové vlně, která bránici tedy určitě neroztrhá, spíš jen příjemně polechtá, ale prostě důležitý je, že to baví, od začátku až do konce, a to vážně nadprůměrně. Nuda zde zkrátka nemá absolutně žádnou šanci, zápletka je sice hloupoučká, ale svižná a nápaditá, moralizváníčko tu pak má samozřejmě také své místo, ale není až tak nátlakové a nestravitelné, ovšem nejvýraznějším faktorem celého filmu jsou skvělé, zábavné a neokoukané postavy, v čele s nejsympatičtější postavou a jejím představitelem, co snad jen pamatuji. Elyas M´Barek mi od prvního výstupu zkrátka přišel jako zjevení a tohohle chlápka si fakt upřímně dokážu představit i jako velmi úspěšného herce v Hollywoodu, takže jsem zvědavý, zda-li se vydá do zámoří a zkusí své štěstí i tam. Já jsem prostě této podívané ale vůbec nevěřil, komedie z Německa totiž ve mně nebudí zrovna důvěru a velká očekávání, ovšem o to víc jsem si to celé užil, a už se těším na dvojku, která snad neubere na plynu. Takže můj verdikt zní, opravdu výtečná zábava s perfektním hlavním hrdinou! ()

joora1

Malinko mě děsí, jak lidé na CSFD dokáží být ohledně Němců v komentářích xenofobní. To na web, který má úroveň a ani jinam nepatří. Nicméně komedie Fakjů pane učiteli (děsný distributorský název) mě potěšila a zároveň v něčem zklamala. To zklamání byl malinko děj, který byl hodně stereotypní a love story rovněž. Potěšilo mě ale, že přes ten všechen klišoidní děj to bylo pojaté jakoby nově s jiným nádechem. Něco jako moderní podání hry Romeo a Julie, kterou zkoušeli místní žáci v divadelním kroužku:). Neotřelému přístupu mladého "učitele", jeho potrhlé kolegyni a bandě tupounů ve třídě jsem musel beztak fandit. ()

klukluka

Těžko bych si vzpomněl, kdy jsem se naposledy u komedie takhle smál. Ne, já jsem se nesmál. Já jsem se řehtal, řehnil, chlámal, pecal, svíjel a zajíkal jsem se smíchy. A furt mě to ještě nepřešlo. Tohle byl film podle mýho gusta. Jestli bych mu dal třeba Oscara? Nebo nějakou jinou filmovou cenu, které si na rozdíl od Oscara skutečně vážím? Možná ne, ale 5 hvězdiček na ČSFD a trvalou vzpomínku v mé hlavě to má jistý. Královská zábava, díky moc za ni! ()

Chmur

Prosťoučký sénář, sympatický hlavní hrdina, několik vtipných scén a pořádně přeslazený konec. Jo a po větší část filmu je to zábavné. ()

Billie777

Na první pohled to působí trochu americky. Rozhodně je to ale mnohem lepší než americká kolegyně Zkažená úča, hlavně co se inteligence, humoru a herců týče. Nejvíce mě bavila Karoline Herfurth ale na M´Bareka se zase moc hezky dívá, je to fakt kus. :-) Celkově je herecké obsazení velmi sympatické. Děj je velmi klišoidní a předvídatelný, někdy i trochu přehnaný, nereálný. Bavila mě hlavně první polovina filmy, kdy učitel s dětmi soupeřil, v druhé polovině filmu, kdy učitel začíná opětovat lásku kolegyně a ta zpočátku protivná děcka se začínají chovat docela pohodově a jsou i docela chytří, už nebyla taková zábava, hlavně se to dostávalo tam, kam bylo jasné, že se dostane už od začátku. Romantická linka mi nevadila, jen ten happy end s dětmi mě trochu zklamal. Jinak ale velmi pozitivní film za čtyři *. ()

islanzadi

Kdo by řekl, že Němci mohou natočit docela vtipnou komedii. Sice je konec poněkud sladký a děj jednoduchý, ale na odreagování a zasmání skvělé. ()

DonQ

Loňská hitovka mi přijde jako trochu nafouknutá bublina. Zápletka hodně prostá a navíc již xkrát natočená. Jen se k tomu přidala troška německého fekálního humoru. Sem tam se člověk zasmál, ale ke konci už hlídal hodinky. Mohlo to být klidně o hodinu kratší ... ()

iXtr3m3

Tak toto bola trefa do čierneho. Amíci sa môžu v súčasnosti učiť, pretože to, v čom kedysi excelovali, za posledné roky upadlo do podpriemeru a tento filmík z neho vyskočil rovno do najvyšších výšin. ()

Seti

Jo, celkem fajn školní komedie, v níž naši západní sousedé často hrají podle správně nekorektních učitelských notiček, které jsou sice xkrát zrecyklované, ale přesto mi na tváři dokázaly sem tam vykouzlit solidní jokerovský smile. Jen je škoda, že to ti hoši germánští vždycky ve svých komediích dotáhnou k tomu kýčovitému a patetickému happyendu ad absurdum. Ale jinak jo, na sobotní odpoledne slušná zábavička. ()

Zagros

Naprosto nechápu tak vysoké hodnocení tohohle filmu, jeho obecnou známost a vůbec všeobecné nadšení z něj. Vždy na něm nebylo nic extra, právě naopak. Stokrát opakované prostředí, hloupý příběh, opravdu stupidní dialogy, které jen utvrzují obecně známé a hloupé předsudky, slabé obsazení a tragické herecké výkony. Naprostá většina všech postav byla značně nesympatická. Humor a vtip? Ani omylem, většina pokusů byla trapná, a když už to vypadalo, že se něco povede, nedokázala to bídná režie správně vypointovat. Pravda jednou jsem se zasmál, což je stěží na jednu a ještě takovou přichlíplou hvězdu. Dokonce to má druhý díl? Obloukem se mu vyhnu! ()

Madluska

Na základě nadšených ohlasů jsem prostě čekala něco víc... Nic proti "politické nekorektnosti" a i ty vulgarismy by občas pobavily, kdyby ten příběh nebyl tak tupý. A ten závěr! No, příště raději nějakou knihu... :-D ()

radecacek

Bylo to fakt místy strašně trapný, že bych tomu dal odpad. Ale několik vtipů bylo parádních, že nakonec dávám 2 hvězdy. ()

rtio

Jeden z nejlepších zahraničních filmů ze školního prostředí, kde sprostější výrazy nejsou vlezlé ani trapné. Ve svižném tempu zachvaty smíchu po celou dobu projekce! :) /dab. Ova CS 90%/ ()

Milan25

Až na ten místy velmi trapný dabing se jedná o docela pohodovou komedii pro nenáročného diváka. Vůbec nic jsem od toho nečekal a docela jsem se bavil. ()