Zeki Müller nemá na vybranou. Někdo totiž postavil školní tělocvičnu přímo nad jeho „úsporami". Tedy nad místem se zakopanými ukradenými penězi, které tam pro něj ukryla jeho přítelkyně. A tak, aby se po propuštění z basy dostal ke své kořisti, musí se vydávat za suplujícího učitele na Götheho gymnáziu, čímž vznikne už tak sužovanému vzdělávacímu systému další problém, protože od toho okamžiku zaměstnává nejbláznivějšího učitele všech dob. V noci se Zeki snaží tajně prokopat ke své uloupené kořisti a během dne používá sice drastické, ale účinné metody, aby zkrotil neukázněné teenagery ve třídě 10. B. Jeho upjatá, korektní kolegyně, učitelka Lisi Schnabelstedtová (Karoline Herfurthová), sice odsuzuje jeho neortodoxní pedagogické metody, ale nemůže si pomoct a do nového „kolegy" se zamiluje. Dokonce mu pomůže vykopat něco cennějšího než je hotovost – zbytky jeho vlastní morální integrity. (Cinemart)

Fary

Chtěl jsem tomu dát pět hvězdiček, ale to by asi byla jenom prvotní euforie. Nicméně čtyři si to určitě zaslouží. Když tak o tom přemýšlím, možná i pět - třeba to ještě upravím, až se mi to rozleží. Každopádně stojí za to. Má něco podobného do sebe jako měla Die Welle. :) ()

dopita

Zápletka filmu je taková tradičně hollywoodská nebo jak bych to řek. Zkrátka přitažená za vlasy a lehce odhadnutelná. No jo, jenže film si taky na nic jinýho, než co nabízí, nehraje. A to co nabízí je kupodivu zábavná oddechovka, která má potřebnej šmrnc a zábavnost. Film by sice potřeboval trochu prostříhat, protože dvě hodiny je moc a film občas trochu drhne. Ale přesto spokojenost. ()

Hanys_

Zbytečně velký rozruh kolem průměrné komedie, která akorát tak pomíchala Zkaženou úču a Nebezpečné myšlenky. 4/10 ()

ti88na

Príbehovo slabá komédia, ktorá často schádza (hlavne v závere) do obohraného klišé, ale je to tak sakramensky vtipné a dobre obsadené, že mi tie negatívne stránky boli úplne uprdele. Neviem či ma vôbec nejaka teen komédia takto skvelo pobavila, na niektorých scénach sa budem smiať ešte dlho a rada si to celé zopakujem. PS: Chcela by som vidieť reakcie Willa Schakespeara na túto veriziu Romea a Julie :) ()

Junglista

Řadím se k těm, kteří si při spojení Německo + komedie myslí svoje. Asi bych si to myslel dál, kdyby si k tomu do hlavní role nepřizvali "německou" mutaci Sagvana - která ovšem umí hrát. Protože Elyas do toho vnes takovou zvláštní pohodu, že mi ani při závěrečný šabloně nerotovaly oči a uši. Veledílo z toho nikdy nebude, ale zasmál sem se a o to u komedie jde ne? Protože dojčtinu celkem nerad slyšim, dal jsem si to v dabingu a velmi příjemný překvapení. A když už vychvaluju, tak pěkně udělaný závěrečný titulky. Jen ty nepovedený záběry byly moc na jedno kopyto. Pokračování dám šanci... ()

Gogo333

Z německých filmů a hlavně komedií znám holky/kluci to chtěj a podobné a tak mě překvapilo, že natočili i něco tak povedeného. Po vzoru Bad Teacher a Bad Education tu máme další komedii ze školního prostředí se špatným učitelem. Herecky slušně obsazené, hlavně krásná Karoline Herfurth potěšila. Vtípky jsou fajn a celý film dobře utíká a člověk se dobře baví. Celkově příjemné osvěžení po amerických komediích, které mi poslední dobou příjdou skoro jako přes kopírák. 75% ()

Holubicqa

Jak by se vám líbilo, kdyby vás vaše učitelka vzala v noci na sprejerskou výpravu? M´Barek je skvělý, jeho obličeje mě rozesmívaly, divoká třída mě dokázala překvapit svými nápady. Asi to není pro útlocitné lidičky, kterým vadí sprostá mluva, ale .. Já se náramně bavila, rozhodně si film pustím znovu a brzy :) ()

Mauric

Porno pro celý učitelský sbor se vydařilo. Pan učitel Müller je velký sympaťák a paní učitelka Schnabelstedt zase velká bookworm pichna, přičemž příběh jejich sbližování probíhá nenuceně, humorně a poměrně plynule. Romantika je zde podávána velice střídmě a režie si zaslouží velkou pochvalu za nepropadnutí lacinosti, zejména sexuálním scénám s close-upy na břišní svalstvo a slizkému "muck-muck-love4ever-konečně jsem našla toho pravého" patosu. Třída 10b si též zaslouží razítko s růžovým slonem do žákovské knížky za originální nápady a velice svébytný "intelektuální" vývoj, tudíž nelze jinak než tuto komedii doporučit. PS: Umíte-li německy, tak rozhodně okuste originál. Minimálně mně to rozšířilo slovní zásobu. :)) ()

tarponko

Film presne ako sinusoida. Vtipne sceny striedali úplne trápne a tie striedajú úplné klišé. Ale vtipné to celkom bolo, no budiš za tri... ()

vander19

Eine kleine deutsche komédia zo študenského prostedia. Do toho všetkého hlavným hrdinov Zeki, ktorý má učiť, ale sám to dotiahol len do 8. ročníka. Lenže jeho tupá kamoška zakopala prachy z lúpeže na pozemku školy a on sa ku nim po 13 mesiacoch v lochu potrebuje dostať. Začne s vyučovaním a tým pádom jeho maximálne pedagogické znalosti sa prejavujú aj na humore tejto komédie. M´Bareka som stretol už v pár nemeckých filmoch a aj tu je bezproblému mu prísť na chuť. Slovník tohto filmu nešetrí vulgárnosťami a drsnoťou a je dej je síce tak trochu okukaný, prebraný z podobných žánrov a skĺbený nemeckou strojovou prácou. Po skončení potešili nevydarené scény. A aj na tých z filmu sa dalo dobre zasmiať. Pohodá vec, ktorá neublíži ak má človek chuť na bláznivú záležitosť. Len neviem načo je dobré to zase przniť romantikou a záverečnou dementnou scénou. ()

Asmodin

Příjemná pohodová romantická komedie. Konečně německá produkce vypotila něco co není stejně trapný jako Prcičky nebo Holky (Kluci...) to chtěj taky... ()

Marrty3

Jedna z nejlepších německých komedií, kterou jsem kdy viděl. Možná dokonce ta úplně nejlepší. Řekl bych že to není to šílené klišé, jenž je jen díky komediálním prvkům tak skvělým dílem. Tady je totiž i děj překvapivě slušný. Neříkám že perfektní, ale takový, že i vcelku zaujme. Bandička grázlů je geniální. Kriminálník jako učitel, je výborný a to hlavně v situacích, kdy kohokoliv terorizuje. K tomu upjatá paní učitelka s nulovým respektem. Pár vulgarit a prasáckých scén, no a vznikne tohle. Stylová komedie, kterou jsem si užil a s chutí si ji pustím znovu. ()

Milodar

Ač se Sagvan Tofu v tomto německém Kamarádovi do deště snaží sebevíc, nezadržitelně se rozkydává do mravopoučné, mírně, skutečně MÍRNĚ přiblblé teenagerské komedie. Třeba někdo zvedne hozenou rukavičku a vyrobí verzi pro dospělé, kde nejedno nevychované dítko přijde k úrazu nebo rovnou skončí v márnici. ()

Sasanka20

Pro mě velmi příjemné překvapení! Jasně, člověk ví, jak tento film skončí ještě dřív, než ho vůbec zapne. Na druhou stranu se mi zdá, že to za to stojí. Zpočátku jsem tomu moc nevěřil, ale řekl jsem si, že zkusím prvních pár minut, abych viděl, jak se vše bude vyvíjet. Film mne ale zpracoval natolik dobře, že jsem ho vypínal až se závěrečnými titulky. Je pravda, že Cesc Fabregas v hlavní roli nebyl moc přesvědčivý a občasné chyby ve scénáři mě více než jen štvaly. Nicméně to mělo vtip a šťávu, díky nimž jsem ochoten zapomenout na výše (ne)zmíněné nedostatky a dát 4 hvězdy! ()