Zeki Müller nemá na vybranou. Někdo totiž postavil školní tělocvičnu přímo nad jeho „úsporami". Tedy nad místem se zakopanými ukradenými penězi, které tam pro něj ukryla jeho přítelkyně. A tak, aby se po propuštění z basy dostal ke své kořisti, musí se vydávat za suplujícího učitele na Götheho gymnáziu, čímž vznikne už tak sužovanému vzdělávacímu systému další problém, protože od toho okamžiku zaměstnává nejbláznivějšího učitele všech dob. V noci se Zeki snaží tajně prokopat ke své uloupené kořisti a během dne používá sice drastické, ale účinné metody, aby zkrotil neukázněné teenagery ve třídě 10. B. Jeho upjatá, korektní kolegyně, učitelka Lisi Schnabelstedtová (Karoline Herfurthová), sice odsuzuje jeho neortodoxní pedagogické metody, ale nemůže si pomoct a do nového „kolegy" se zamiluje. Dokonce mu pomůže vykopat něco cennějšího než je hotovost – zbytky jeho vlastní morální integrity. (Cinemart)

Kosmik 1

Výborná komedie, u které jsem se docela slušně pobavil. Romantickou stránku věci nechám raději bez komentáře. Mohlo to být lepší, páč začátek hodně navnadí, ale pak si film jede svým standartním tempem a už tolik nepřekvapí. 70% ()

blackJag

Dlouhé + řídce vtipné = vražedná kombinace (u německé komedie snad ještě mocněná). Pokud bych měl hodnotit film podle zábavnosti nepovedených záběrů, přilepených k celé délce (!) závěrečných titulků, musel bych říct, že tentokrát to celkem sedí - hluchý shluk nevtipných scének, sestavený snad čerstvým abonentem na amputaci smyslu pro humor. 30% ()

ghatos odpad!

Strašidelný příklad německé multikulturní propagandy nového tisíciletí. Turek je macho, samec, borec. Německá učitelka je nabiflovaná upjatá kráva, která je šťastná, že se vůbec uráčí na ní vlézt. Nový "učitel" vede bandu totálních zm*dů a vlastně všechno je srandovní, správné a cool. Na poblití je vymývání mozků mladé generaci. Tohle jsem viděl omylem v autobuse po cestě ze Španělska (zájezd ze střední školou?!?). Jediné co mi pomáhalo přežít tu bezbřehou temnotu byl Brexit, jenž proběhl o den dříve. -50%. ()

klima777

Má touha po happy endu a jakási pedagogická zkušenost zvítězily nad objektivními nedostatky tohoto celkem svěžího, leč klišovitého dílka (2,5 vyměklé hvězdy). ()

Autogram

Herečka z Baby to chcú tiež už vyrástla do veku učiteľky, ale je to takmer o tom istom, len nie také zlé. V tej bezmyšlienkovitej zábave sa občas našla aj myšlienka, no hlavne to nebola nuda. To je hlavné a jediné pozitívum filmu, ktoré si zaslúži až tri hviezdy. Azda to nebude verná vzorka nemeckého učiteľstva a žiactva. –––– Volám sa Müller a som tu len dočasne. Nechci ma nasrať, chlapče! –––– Ako sa cíti dinosaurus, keď zisti, že je vypnutý elektrický plot? –––– Pán učiteľ, urobte raz niečo zakázané. ()

tommmy89

Škoda, že už nie som na strednej škole. Asi by ma tento film pobavil viac. Časy, keď som sa smial na tomto matroši sú už preč a "American Pie" sa to nevyrovná. Čo vlastne robí film hneď týmto počinom priemerným. Priznám sa, že som to ani z ďaleka nedopozeral. Mám vo zvyku počúvať film a pozerať sem-tam na jedno oko, keď ma nebaví. Viem z toho to podstatné a ostatné ma nezaujíma. Tento film je živým príkladom. :) Pán Müller je z počiatku drsný pán profesor a neskôr idol stredoškolákov - klasika ... Tak to býva v každom filme a nemecká réžia na tom nijak neuberá ! 3* ()

zolo23

Ľahká, svižná komédia ktorá netlačí na pílu tak ako to býva v Hollywoode zvykom. Dobre sa na to pozerá, len tých klišé je tu viac ako by bolo treba. Chýba mi tu nejaká cool scéna, ktorá by bola ľahko zapamätateľná, možno kultová. Celé sa to vezie v jednej rovine. Učiteľ však veľký sympoš za čo má u mňa bod navyše. ()

Georgex

Nefalšovaný německý náklad skvělé zábavy, která sice nepřichází s ničím novým a jakoby z oka vypadl americké komedii Zkažená úča, nicméně místo nudné Cameron Diaz, zde válí skvělý Elyas M´Barek, který hází jednu hlášku za druhou. Na filmu je vidět, že se snaží zacílit i na mimo německé publikum a jako málokterému se to opravdu podařilo. Humor je díky tomu založený na velmi jednoduchých a nikterak originálních vtipech, ale tvůrci ho předkládají ve velmi snesitelném měřítku, takže jsem se královsky bavil, i když věřím, že některé vtipy zahraniční divák nepochopí, což dokazují závěrečné titulky. Jenom škoda že tvůrci přepálili stopáž, jelikož poslední půl hodinka výsledný dojem kazí. Moje hodnocení 75%. ()

Hollohlaway

Je to sice přitažené za vlasy, ale zároveň velmi zábavné. Několikrát se opravdu zasmějete, a spousta vtipů je originálních. Sice se opět koná polepšení a morální prozření, ale není to tak hrozné. ()

Sheffield

První polovina působí svěže a nápaditě, ale jakmile se film začne překlápět do své druhé (značně sentimentální) poloviny, tak ztratí dech skoro ve všech směrech. Mělo to sice sedící popovej soundtrack, slušné obsazení hlavních rolí... Ale kurva, já si prostě nemůžu pomoct, že už jsem tohle někde viděl. Akorát se místo nesympaticky stárnoucí Cameron Diaz dosadil sympaticky vypadající Eliáš McPárek. Navíc to bylo do jisté míry předvídatelné, překombinované a hodně naivní. ()

giovanni3

Hodě jsem zvažoval, zda dám 4* nebo jen průměrné 3. Volím slabší hodnocení, protože scénář je řekněme tradiční, vývoj také a vtip zde je, ale spíše ve vlnách jak neustále. Herecké výkony byly solidní. Povedla se scéna s vlakem, exkurze za kamarády, či předělání Romea a Julie. Ve finále tedy solidní podívaná u které ty 2 hodiny uběhly rychle, ale i tak dávám 3z5. ()

jefff

Výborná komedie. Zábavná od první chvíle do poslední. Film má ohromný zásobník vtipných scén a hlavně Elyase, který celý film táhne. ()

Trapper33

Kravina na n-tou, která mě ale na cestě autobusem pobavila a splnila to co jsem od ní čekal. Hlavně u toho filmu nemyslet. A dabing je naprosto strašlivý! ()

Fisek

Naprosto perfektní komedie, kterou si nemůžu vynachválit, včetně perfektního českého dabingu. Já jsem jen žasl. Škoda té jedné vrásky, která mi na čele vyběhla, jak se film postupně dostával do klišovitého konce, ale čert to vem. Bylo to perfektní. ()

gutshoter

Celou dobu je tak vše primitivně jasné, k čemu to všechno směřuje, pochopitelně... Tři hvězdy byly evidentní nebýt poslední třetiny, která byla snad šestihvězdičková, dostával jsem fakt solidní výbuchy. "Romeo? Ty smažko!" ()

pavelblahy

Za poslední dobu komedie, u které jsem se fakt dost zasmál :).....M'Barek zahrál Zakieho opravdu skvěle. Byla radost se na něj dívat a hlavně na ty jeho "učební metody"....A Karoline byla taky skvělá. Hlavně jak se odvázala u toho sprejování vlaku :D....a asi bonbonek všeho byla "dramatická" hra Romeo a Julie, ta neměla chybu :DD....nemůžu jinak než za 5* ()

ondra.kymla

Hrozný překvapení. Myslel jsem si že to bude prostě hrozná blbost, ale takhle jsem se nenasmál už dlouho. Zeki Müller, jako svérázný učitel, který si nenechá nic líbit a nakonec se i polepší? To byl prostě hnací motor tohoto filmu a musím sundat pánvičku z hlavy před německými tvůrci. ()