Mike (Jesse Eisenberg), hulič trávy s nezájmem o cokoli, co se v jeho okolí děje, žije v malém ospalém městečku se svojí přítelkyní Phoebe (Kristen Stewart). Jeho jedinou náplní dne je práce v marketu a obstarání kvalitního „matroše". Nikdy by ho asi nenapadlo, že by mohl řešit mnohem závažnější věci ...až tedy do jedné noci, kdy se u jeho auta objeví neznámí lidé... Mike záhy zjišťuje, že je spícím agentem. K jeho smůle ale agentem určeným k likvidaci. Všichni mu jdou po krku a Mikovi nezbývá nic jiného, než v sobě najít kuráž a začít bojovat. Nakonec to nebude ani tak těžké, všechny schopnosti z výcviku mu zůstaly. Horší to bude se vzpomínkami, ty se mu totiž za tu dobu doslova vykouřily z hlavy. (Forum Film CZ)

anderson

Nemal som pocit, že by tento náborový výplach od CIA niekto zamýšľal ako komédiu. Akurát Topher sa opäť tváril ako idiot. On tuším iný výraz ani nemá. (28.8.2016) ()

hansel97

Velmi kvalitně odvedená práce po akční stránce filmu, která tu funguje i přes všechnu ujetost filmu naprosto skvěle. Ovšem přihlédneme-li k tomu, že má jít i o komedii, je to z tohohle pohledu docela průser. Zasmál jsem se jednou u konce při žádosti o ruku, ale vtipy jinak nikde. Naprosto. Kristen a Jesse to však hodně zachraňují, postavy jsou uvěřitelné a dá se jim fandit. Nic úžasnýho a myslí si, že tu byl větší potenciál ohledně příběhu, ale ten nikdo nevyužil. Je to jen zběsilý boj ve městě a to je všechno... ()

claudel

Americká ultra blbost, co víc k tomu napsat. Nanejvýš, že Kristen Stewart je sexy a umí dobře hrát, i když jde o blbost. ()

Necrotongue

Svého času jsem snímku přiklepl čtyři hvězdičky a po dnešní repríze na tom nebudu nic měnit. Ona je to tedy strašná kravina, ale tvůrci se nesnažili vytvořit dojem, že by po divákovi chtěli, aby zbytečně přemýšlel a předložili mu zběsilou akční jízdu naplněnou různými stupni odživotnění. Divákům hledajícím umělecký zážitek nebo těm, pro něž je návštěva zubaře traumatem už týden předem, bych film rozhodně nedoporučoval, pokud si ale chcete dopřát mentálně nenáročnou akční oddechovku, při které pochopíte, že nože nejsou tím nejnebezpečnějším kuchyňským vybavením, oblečte si pláštěnku a jděte do toho. P.S. Vydýchal jsem i tu paní s nedomykavým horním rtem. / Poučení: Ve zkušených rukou může být i jogurt vražednou zbraní. ()

luka4615

Nějak nechápu, pro kterou cílovou skupinu byl film American Ultra určen. Pro huliče? Pro fanoušky akčních filmů, nebo možná pro fanoušky konspiračních teorií? Při sledování snímku jsem měl dojem, že to neví ani sám režisér, který nám podává zmatenou směsici filmového odpadu, průměrných vtipů a hereckých výkonů. American Ultra je dalším snímkem, který v rozsáhlé bažině průměrných filmů zcela zapadne, přičemž po něm po pár letech neštěkne ani pes. ()

Morholt

Našláplé a překvapivě krvavé akční béčko s komediálním nádechem, které možná mohlo patřit k žánrovkám roku, ale to by tvůrci nesměli mít touhu totálně podělat casting. Když přivřu oči, tak Eisenberg byl pouze nevyhovující a zase bych mu jeho projev příliš nevyčítal, protože v akčním žánru se evidentně necítil dobře a aspoň se snažil. Kristen Stewart se naopak ani nesnažila a předvedla ukázkově špatný projev. Po tomhle by měla být ráda za epizodní roličku v jihoamerické soap opeře. Alespoň že záporáci se povedli, ale ti ten pocit promrhané příležitosti zakryjí jen těžko. 55% ()

Lacike

Je to taka nesuroda variacia na Bourna s nerdom v hlavnej ulohe. Do urcitej miery to pripomina Vaughnove pecky Kick-Ass a Kingsman, ale ani zdaleka tento mismaš zanrov nefunguje tak dobre ako u Vaughna. Eisenberg je uveritelny ako nerdovsky chudak ale akonahle sa z neho stane vrazdiaci agent, tak som mu to neveril ani na sekundu. Dalsim castingovym omylom je Kristen Stewart so svojim klasickym trpiacim vyrazom. Nesympatickejsiu ustrednu dvojku som uz davno nevidel. Dokonca aj inokedy neskutocne charizmaticky Walton Goggins tu pôsobi ako trapny zabijak s tym otravnym smiechom. Cely cas som belancoval medzi 2 a 3 hviezdickami. Tretiu davam za to, ze sa mi namet pacil a v schopnejsich rukach z toho mohla byt pecka. A hlavne musim ocenit akcne sceny. Nie su sice dychvyrazajuce, ale su v R-kovom ratingu a bez zbesileho strihu, takze prehladnost je na jednotku. To je v sucasnosti dost vzacnost. 5/10. ()

Ouwen

50% - Sympatické hlavní duo, Stewartová je fakt kočka a Eisenberg paroduje sebe samého, má dobré hlášky a dokonce v akci si vede solidně. Zbytek mne nezaujal - akce požehnaně, Rko a nejlépe si vedou souboje, výtečná choreografie, mají minimum střihů, dobré úhly kamer, chvaty jde vidět a u toho odzbrojování mi štěstím slzil zrak. Pěkný vizuál, suprová hudba. Jen mne to nějak moc nebavilo, i přes adekvátní tempo se to nějak táhne a spousta dialogů mi trhala uši. Asi takhle, zlatej střed. :-) ()

JohnCZ

Takhle žánrové roztříštěný film jsem už dlouho neviděl. Chvíli se film snaží brát vážně a střídá jednu krvavou scénu za druhou a chvíli tam zase pobíhají pošahaní agenti v herecké křeči jak z nějaké bláznivé grotesky, kteří jsou všechno, jen ne vtipní. Komedie to opravdu moc není, to se jen film snaží být tak moc cool, že to působí spíš až trapně. Snaha napodobit Chucka nebo Zombieland je jasná, ale kvalitativně je American Ultra úplně někde jinde. Celá ta CIA zobrazená ve filmu působí úplně nepovedeně. ()

corpsy

Takže moja obľúbenkyňa pobehuje v seconďáckom oblečení a pri tom jej sekunduje večne zhulený expredstaviteľ tvorcu Facebooku. To, že je Kristen Stewart sexy v každom políčku filmu a to, že si Jesse Eisenberg strihol ďalšiu zo svojich zvyčajne nezvyčajných úloh neodvráti fakt, že všetky tie príbehové zápletky, popretkávané pomaly matrixovskými akčnými scénami, zahadzujú všetok ten herecký talent do hnoja. Škoda, lebo nádej na akčnú komédiu roka, sa v tomto prípade vytráca z minúty na minútu. ()

DEXTER099

Pokud chcete vidět netradiční akční komedii tak pro vás American Ultra bude to pravé.Příběh začíná v jednom malém americkém městečku,kde v místním obchůdku pracuje jeden mladík a za přítelkyni má jednu obyčejnou dívku.Chlapec má problém s lítáním a všeobecně není moc průbojný,ale co když zdání klame a tento chlapec je někdo o kom ani sám nemá ponětí.....hodinu a půl akční výplach,ale pro mě jakož to,ne zrovna fandu Jesse Eisenberga (hlavně od filmu Social Network) to moc nesedlo,ale upírka Kristen Stewart ušla :-) .Za mě tedy celkově 60% a tři hvězdy. ()

hous.enka

Jesse Eisenberg už dávno není tím roztomilým Zuckerbegrem, zato Kristen Stewart je pořád stejně divná jako ve Stmívání (pořád neumí zavřít pusu, pořád má divný pohledy a pořád se neumí učesat normálně). Přiznávám, že jsem z týhle komedie (ehm) trochu rozpačitá. Kdyby ústřední duo hráli neznámí herci, bylo by mi to asi milejší. Takhle se bohužel nemůžu od těch dvou odpoutat a srážím tuhle naprosto průměrnou americkou komedii (ehm vyhulenou) do dvouhvězdičkovýho pekla, protože mě nebaví, jak tvůrci všechno vsadili na dvě hvězdná jména a zbytek dovycpali vatou. Ano, nápad s tajným tajným (!) agentem je naprosto supr, ale já se u American Ultra nudila jako už dlouho ne. ()

maddy

Zhulený Jesse Eisenberg ako akčný hrdina? Ehm, no OK, ale tento úlet išiel teda dosť mimo mňa. Chápem, že to pravdepodobne nikto nemyslel vážne, ale problém u American Ultra je, že vlastne nie je jasné komu to je celé určené. Napriek uvedeniu do kín to nie je také hravé a určená pre mainstreamové publikum ako napríklad mierne podobné úlety Kingsman alebo Kick-Ass, ale na druhej strane sa film ani raz neutrhne z reťazí natoľko, aby išlo o nejakú nevídanú R-kovú nekompromisnú zábavku. Zápletka je zámerne dementná, ale nie natoľko dementná, aby svojou dementnosťou bavila, vtipu až toľko nie je (pokiaľ sa niekto nesmeje tomu, že CIA agenti seba v telefónoch vulgárne urážajú) a akcie je taká, hmm, no nie vyslovene zle natočená, ale nijaká a navyše v podaní Eisenberga nanajvýš nedôveryhodná a najväčšia akčná scéna sa tu odohrá v jednom zapadnutom obchoďáku. Vo výsledku sa American Ultra snaží byť uvoľneným násilným úletom, ale je niekde v polovici medzi tým úletom a blbosťou a výsledný efekt je tak takmer nulový. CELKOVO: 2* (4/10) ()

MartinezZ

Ano, je to ztřeštěná konina s inspirací u Bournea a Washingotonova Equalizeru (tohle se mi u filmu vybavovalo) se za vlasy přitaženými postavami, jejich konáním i samotným zvratem "všechno je to vlastně takhle". A i přes poněkud místy zbytečnou míru násilí a stříkající krve to bylo ještě v míře, kterou jsem byl schopen zkousnout a tak jsem se i bavil, ale popravdě asi hlavně díky Eisenbergovi, který byl správně zakřiknutý a vyjukaný. Nevím, jestli z Kristen bude v boudnu nějaká herečka nebo skončí u béčkové produkce, ale tady mi přišla taková... stejně nevýrazná jako ve všech jejích "poststmívajících" štacích. No a pak sál za zmínku snad jen vyšinutý Smíšek a to bylo všechno. Ano, viděl jsem to a nebolelo to. K lepšímu zážitku to tomu ale přeci jen něco chybělo a ne, už to nemusím vidět kdy znovu. Tu pomyslnou půlhvězdičku filmu tedy seberu, byť v rámci místního hodnocení to ty průměrné *** ve výsledku stále mít bude. ()

Vxxx

Pane jo, to byl nářez! Znáte to. Rozhodne se, že půjdete do kina, ale dávají jen věci co už jste viděli a nebo co vidět ani nechcete. A pak tu je film American Ultra. Nějak jsem ani nevěděla o čem to je, mrkla jsem jen na herce a už mazala do auta. A JO JO JO JO JO!!! Celou dobu z toho na mě dýchal Zombieland (což je zvláštní, jelikož to má společného jen herce a kameru) a naprosto skvěle jsem se celý 96 minut bavila. Dokonalé a vtipné reakce postav, dialogy k popukání a akční scény epické. Konec v obchoďáku? Jasný Zombieland :D Samozřejmě, že je film strašně přehnaný a když se to vezme kolem a kolem tak je to hrozná sračka, ale když to vezmete rovnou za nosem a budete se držet té nadsázky, kterou je film prosáklý, budete se bavit královsky jako já. 5* ///Jednu chybu jim ovšem neodpustím. Oni je zatkli, dali do vazby, vzali jim osobní věci a Mike i přesto má u sebe ten svůj prstýnek? To asi ne no.../// ()

kaylin

Vůbec jsem netušil, co od toho filmu čekat, takže jsem byl jeho vývojem nakonec hodně překvapený. A musím říct, že docela mile. A akčních scénách to funguje, ale díky hlavní dvojici to funguje i jinde. Topher Grace je pořád docela dobrou komickou postavou, takže ty zábavnější momenty celkem dobře kočíruje. Příběh pak moc nepřekvapí, ale není to vůbec zlé. ()

movieband

Mix všeho, na co si člověk vzpomene. Eisenberg perfektní a Stewart solidní, zatim asi to nejlepší, kde jsem ji viděl. Účel pobavit film splní. 80% ()

slunicko2

Laciná varianta na Total Recall. 1) Vidět 32letého Jesseho Eisenberga v hereckém protiúkolu jako aktivního bojovníka ve špionážním thrilleru mi přišlo docela cool. Ovšem realita je někde jinde. 2) Celý film se bere příliš vážně, jak píše komentátor Seti. Po první půlhodině jsem se už nudil. 3) Takže to spočítáme: nepůvodní námět, nejasný žánr, nevhodný casting a celková nuda hodí dohromady jednu hvězdičku. ()

Největší propadáky roku 2015

Největší propadáky roku 2015