Charlie Watsonová (Hailee Steinfeld) slaví osmnáctiny, ale moc důvodů k radosti nemá. Na čele jí vyrazil čerstvý megabeďar a naděje, že od rodiny dostane vysněné auto, se rozplyne ve chvíli, když rozbalí mimořádně trapné dárky. Až majitel bazaru a vrakoviště, u kterého brigádničí, se nad ní smiluje a daruje jí žlutý Volkswagen Brouk, jenž ovšem spadá spíš do kategorie dar nedar. Jen ten největší optimista by totiž vsadil na to, že tahle kraksna bude ještě někdy provozuschopná. Charlie ho dokáže rozchodit aspoň natolik, že s ním doskáče domů do garáže, kde se ho pokusí opravit. Když se ale poprvé zespodu podívá na podvozek, zírají na ni dvě veliké modré oči a Charlie okamžitě dojde, že tohle nebude obyčejné auto. S Autobotem Bumblebeem se dívka spřátelí pozoruhodně rychle, navzdory tomu, že ten s ní kvůli poškození nemůže komunikovat jinak než prostřednictvím útržků písniček z autorádia. Vzhledem k tomu, že Bumblebeeho poměrně intenzivně hledají nepřátelsky naladění Deceptikoni z jeho rodné planety a podobně nebezpečný vládní agent Burns (John Cena), nebudou mít Charlie a Bumblebee na bližší seznamování čas a prostor. Na útěku před nepřáteli však zjistí, že navzdory všem předpokladům můžou být v tomhle nesourodém tandemu neporazitelní. (Cinemart)

tnp101

Mám důvodné podezření, že jsem se už Transformery přežral. Dvou hodinová adrenalinová jízda s telefonem v ruce, plná myšlenek na jídlo a kontrolování hodinek. Je pravdou, že oproti Bayovkám ubrali tvůrci na plynu, ale k čemu to, když se v jádru jedná o stejnou pohádku, pouze s jinými herci, v jiné časové ose. Osmdesátkové zasazení navíc slouží pouze k povrchnímu poukazování na dobová klišé. Film není ani vizuálně strhující, vlastně spíše naopak. Sečteno, podtrženo - nestojí to za to. 50% ()

JohnSmith

Moc pěkná pohádka, výborně natočená. Není to jako první Transformers, ale rozhodně je to lepší než poslední dvě pokračování. ()

hroubek

Velmi příjemné překvapení. Série Transformers po několika pokračování došla šťáva, nápady a hlavně i soudnost. A to co na začátku bylo působivé a neokoukané, se po čase stalo fádním a nudným. A proto přichází změna a návrat ke kořenů. A ta změna je kupodivu lepší, než jsem čekal a doufal. Travis Knight je režisér, který umí pracovat s příběhem a taky ho umí zajímavě vyprávět. Moc dobře ví, že příběh stojí na postavách, a pokud nás nezajímají postavy, tak nás nezajímá ani příběh. A právě proto celý Bumblebee stojí na postavách, a ne na akci, tricích a velkolepých explozích. Knight krásně pracuje s postavy, s jejich motivacemi, nenuceně je posouvá dopředu a vztah hlavní hrdinky Charlie s Beem je uvěřitelný a hezky prodaný. Potěšilo mě, že Knight nikam nespěchá a máme dost času, na to abychom si hlavní hrdiny oblíbily. A totéž by se dalo napsat i o akci. Akce je ve filmu méně, ale je poměrně zajímavá, a hlavně vychází z děje. Rozhodně nepůsobí jako samoúčelná onanie nad digitálními triky. Knight má evidentně rád filmy od Johna Hughese a celkově toto dnes již retro období. Hailee Steinfeld je zde hodně super a její výkon táhne film nahoru, protože hraje opravdu dobře a na její postavě nám bude záležet. John Cena nemá náročnou roli, ale užívá si jí jak to jde. Jorge Lendeborg Jr. je dost sympatický a v této roli mě sedl. Film hezky využívá písničky a filmy z té doby, má krásnou vizuální stránku a spoustu zábavných momentů. Trochu mě mrzelo jakým způsobem fungují záporáci, a že některé věci jsou dost o náhodě, ale ve výsledku jsou to fakt drobné výtky, na fungující blockbuster. Bumblebee je povedený a dobrý film a mě jen mrzí, že v tomhle stylu nebude pokračovat kvůli nízkým tržbám. ()

Brain-D

Velmi dobře, že Bay dal už ruce pryč, protože praskání a bouchání už jsme všichni doslova přežraní. Chybí děj a rodinná zábavnost, se kterou právě Bay začal u prvního dílu a tohle dílo mi to právě připomnělo. ()

VanTom

Feeling konce 80. let se tu (hlavně zpočátku) ustavuje hrozně na sílu jedním dobovým songem za druhým a provařený příběh dospívající nezapadající outsiderky a jejího mimozemského mazlíčka-auta vytahuje snad všechna myslitelná klišé. Na druhou stranu zaručuje příjemnou pohodu s několika úsměvnými vtípky, postavy jsou taky fajn, stejně jako přehledná triková akce. Ale nic víc než sotva "fajn". Sérii ovšem vyloženě osvěžilo klidnější, NEmegalomanské měřítko. ()

Timak

Vztah mezi B a Hailee je tu vykreslen bravůrně. Ale to je tak všechno. Nestačím se divit, jak dokázal Bay zrprznit tak skvělou značku, kterou nakopnul bravurním prvním dílem. Cena je navíc příšernej herec. Ten by už raději neměl nikde hrát. ()

Sany33

Travis Knight nakrútil v merítku predchádzajúcich filmov oveľa menší až komorný robotí film zameriavajúci sa skôr na láskavý vzťah dievčaťa s autom. Dej sa odohráva v osemdesiatych rokoch, ktorých slobodnú atmosféru vynikajúco dotvárajú dobové popové piesne. Bumblebee sa prostredníctvom textov pesničiek dokonca naučí vyjadrovať svoje myšlienky. Akcie je oveľa menej ako v predošlých dieloch, no dávkovaná je rozumne, aby ste sa nenudili. Jednotlivé súboje sú oveľa prehľadnejšie ako kedykoľvek predtým. Režisér si dal výrazne záležať na bojových choreografiách a je radosť sa na ne pozerať. Vojenskú silu predstavuje John Cena, ktorý pôsobí hrozivo aj v menšom armádnom nasadení. 77% ()

lykan9

Jednoznačně se jedná o nejlepší film ze série Transformers, ba co víc ani se mi nechce věřit, že tento film do té série patří. Kam se hrabe Shia LaBeouf. Až v tomto filmu a díky Hailee Steinfeld jsem pochopil, proč se Bumblebee snaží chránit Zemi a její obyvatele. Až v tomto filmu je cítit souznění mezi lidmi a Autoboty (aspoň jedním). Bumblebee je přesnou ukázkou toho, že méně je někdy více a není třeba pořád jenom běhat, řvát a předvádět (sice skvěle provedené) bojové scény mezi roboty, jak tomu bylo v předchozích filmech. Bumblebee je skvělá rodinná podívané s mnoha sympatickými postavami, která tratí jen na tom, že podobné téma bylo již několikrát použité. Zároveň je u mě Bumblebee první jiskřičkou naděje, že série Tranformers nestojí za prd. ()

Lukyn007

Pokud jste měli rádi Bayův rukopis, mlácení robotů a otravné postavy z předešlých pěti filmů, pak Bumblebee není pro vás, jelikož nabízí pravý opak. Postavy jsou sympatické a po celou stopáž jim fandíte. Kombinace humoru, emocí a akce zde funguje na jedničku. Navíc retro styl a jisté odlehčení snímku úžasně pomáhá. Insiprace u Železného obra a Mého auťáka brouka je evidentní, ale to vůbec není škodu, ba naopak. Bumblebee je zkrátka překvapení roku a bez debat nejlepší díl Transformers. ()

Killda

Další Hollywoodské scenáristické peklo! Vizuálně spíš televizní film bez Bayovské akce, zato stejně dementní, povrchní a nudný mišmaš náhodných událostí a motivů. Nic nedává smysl, nejvíc ale to, jak je vůbec možné, že někdo z tvůrců byl za tuhle práci placen! ()

Jaro.Krafcik

Návrat transfomerov, teda jedného, bumblebee dostáva vlastný film. Sympatickí herci a nestarnúce hity hlavne runaway od Bon Joviho potešili. Škoda že som na tom nebol v kine, v novom pokračovaní transformers,čo určite bude, si to vynahradím. Film by si zaslúžil byt pri červených číslach. A preto aj o niečo lepšie hodnotenie, jednoducho bavilo. 5* ()

dragon94

Bumblebee je film, který míří spíše na dětské publikum. Film jako takový to není špatný, ale nepřináší vůbec nic nového nebo originálního. Všechno co je v tomto filmu vidět, jsme již mohli vidět v jiných filmech a mnohem lépe zpracováné. Na filmu jde velmi vidět, že se inspiroval hlavně u E.T. mimozemšťana. Na jedno podívání to ujde, ale je nutné k tomu přistoupovat jako k filmu pro děti. 3* 60% ()

drackula

Veľmi zjednodušene povedané prepraný prvý Transformers. Zmenil sa hlavný hrdina, osekal sa výskyt Optimusa Primea, prihodil sa drevený John Cena a vuala - máme tu reštart značky? Bola to nuda a priznám sa, že finále mi už aj vyfučalo z hlavy. 50% HBO GO ()

Autogram

Z celej série Transformerov je toto asi najstráviteľnejší film. Asi aj tým, že je takmer po celý čas nebombastický. ()

Hollohlaway

Parádní osmdesátkovej feelling! Hailee je výborná, originální a uvěřitelná. Viděl jsem jen první dva díly a Transformers mě vůbec neberou, jen triky co si pamatuju stály celkem za to. Tohle je ale příjemně jiné, civilnější, popcornovka co má hlavu a patu a hlavně baví. A já se bavil výborně. John Cena klasický jako vždy a Pamela Adlon už hraje odkvetlý maminy, čas nezastavíš. ()

Fox85

Hodně přidvídatelné, ale pořád o hodně lepší než předchozí filmy. Zábava na jeden večer, ale už si z filmu skoro nic nepamatuju ()

Sdoom

Neskutečná hovadina a upřímně vůbec nechápu tady ty pozitivní hodnocení. Dyť se tam skoro nic neděje, a když už jo, tak je akce nezáživná. Scénář je naprostej brak, postavy šablonovité a jednorozměrné. Čiré utrpení a dlouho se mi nestalo, že bych v kině tolikrát kouknul na hodinky. (kino Cinestar, orig.) ()

sedm.1

Já jsem hodně velký příznivec Transformerů, jen s tím zásadním rozdílem od ostatních, že mě se to díl od dílu líbilo víc a víc, a tak z těch keců okolo uzavření celé série a jejím následném restartu jsem nebyl zrovna nadšený, a navíc jsem pak v kině viděl upoutávku, které jinak absolutně nesleduji, právě na Bumblebee, a ta mi ho úplně znechutila, takže jsem do této podívané šel nyní se zatraceně pokřivenou náladou a nulovým očekáváním, s vizí, že to budu muset nějak přežít, a pak to tady tomu filmu pořádně osolím. Jenže hned úvodní akční čtvrthodinka mi otevřela hubu dokořán, a i když další pořádný akční kolotoč proběhl zase až prakticky v závěrečné patnáctiminutovce, tak i veškerá výplň mezi tím mě nenechala na pochybách, že jsem se pořádně mýlil, protože tohle je jízda jako prase, a přestože jde skutečně o dost jiný film, než ty z původní série, tak zábava to byla přinejmenším stejná. Zápletka tedy nepatří určitě mezi ty nejnápaditější a nejoriginálnější, nicméně má šmrnc, má spád, má energii. Perfektně zde fungují jak dramatické momenty, tak ty humorné, kterých je překvapivě také dost, a jsou vesměs opravdu vtipné, nechybí zde ale ani emoce, nechybí atmosféra, ani napětí, veškeré postavy jsou pak skutečně sympatické, kdy mě ze všech nejvíc hodně mile překvapila Hailee Steinfeld v ústřední roli, jíž jsem před tímto filmem nevěřil ani trochu, ale ona mě sfoukla jak svíčku, fakt skvělá holčina, naopak John Cena je pro mě bohužel nadále totální antiherec, a mám pochyby, že mě vůbec někdy v nějakém filmu přesvědčí, že má v této branži co dělat, ale jinak opakuji, všichni ostatní působí vážně fajn, takže casting taky výborný. Co se akce týče, té oproti ostatním transformeráckým filmům tedy skutečně výrazně ubylo, ovšem jen na kvantitě, jejich kvalita je ale naprosto srovnatelná, tedy dech beroucí, strhující, bombastická a především nehorázně přehledná, což je pro mě to jednoznačně nejdůležitější, fakt jsem si ty souboje užíval na plný koule a i v tomto ohledu je to pecka. Takže zkrátka, Bumblebee mé pochyby rozcupoval na miniaturní částečky, jedná se o parádní nářez, a i když pachuť z toho, že stará série nejspíš fakt skončila, ještě nezmizela, tak po této zábavné jízdě mám alespoň naději, že může být nastartována minimálně podobně působivá nová sága. Za mě jasný palec nahoru, fakt pecka!!! ()

Soweek

Bumblebee funguje skvěle jako rodinný film o vztahu puberťačky a jejího robota, ale totálně selhává v akčních pasážích, které jsou popravdě zcela nadbytečné. Žánr akční bych příště úplně vypustil a ponechal bych rodinný/dobrodružný se zcela jinou zápletkou. ()

Nový Transformers našli režiséra

Nový Transformers našli režiséra

27.03.2021

Studio Paramount oznámilo nový film ze světa Transformers, jenž nebude mít nic společného se sérií Michaela Baye ani spin-offem Bumblebee. Nový robotí snímek pak natočí Angel Manuel Soto (Charm City… (více)

Další Transformers našli režiséra

Další Transformers našli režiséra

17.11.2020

Po dlouhém a náročném hledání zdá se studio Paramount konečně našlo režiséra příštích Transformers. Snímku, jenž si klade za cíl restartovat celý vesmír a začít s čistým štítem, se tak nakonec ujme… (více)

Animovaný prequel Transformers na cestě

Animovaný prequel Transformers na cestě

02.05.2020

Další Transformers na cestě?

Další Transformers na cestě?

30.01.2020

Akční blockbusterová série Transformers je na scestí, dosavadní filmovou sérii pohřbil Michael Bay posledními dvěma filmy, které zaznamenaly vůbec nejhorší kritické přijetí v rámci značky a v případě… (více)