poster

Beyond the Edge

 • Kanada

  Beyond the Edge

 • Velká Británie

  Beyond the Edge

Dokumentární / Sportovní

Nový Zéland, 2013, 90 min

Režie:

Leanne Pooley

Kamera:

Richard Bluck

Hudba:

David Long

Scénografie:

Grant Major

Kostýmy:

Barbara Darragh
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • jungledmnc
  ***

  Spis dokument, nez film. Realita je drsne dramaticka, film spis ochotnicky, ale dokumentarni ucel splni.(3.8.2014)

 • FFilipCZ
  ***

  Příběh o horolezci, kterého každý zná, společně se šerpou, kterého také každý zná, o výstupu na horu, o které každý všechno ví. Avšak pravé okolnosti cesty, podrobnosti o výpravě a další věci zajisté znají jen ti nejzasvěcenější. Tudíž toto považuji za velice naučný a zajímavý dokument, který jsem si příjemně užil. Být v něčem první, to Vám prostě nikdo nevezme a zapíšete se nesmazatelně do historie. Velký respekt před Edem a Tenzingem za to, co v té době dokázali, každopádně tady je potřeba hodnotit zpracování daného snímku a ne heroické výkony těch dvou chlapíků, proto musím dát pouze 3*.(27.5.2015)

 • Tomas_PO
  ****

  Autentický hraný dokument o prvom úspešnom výstupe na Everest. Po viacerých horských filmoch pozretých toto horúce leto bolo z tohto výstupu cítiť jedinečnú charizmu. Ťažko povedať, či to bolo podané zidealizovane, no je to v podstate jedno. Film detailne mapuje výstup, stratégiu, jednotlivých účastníkov výstupu, všetko dotvárané autentickým komentárom a zábermi. Keďže sa ale hovorí, že výstup na Everest začína v momente, kedy človek z neho začne zostupovať, tak jedna hviezda dole za hoc letmé nespracovanie zostupu.(22.7.2017)

 • Pantata
  ****

  Složení: hrané scény z "výstupu" s "němými" herci (prostě koukáte na týpky v dobovém vybavení, jak se drápou nahoru, vypadá to věrně, ne trapně) + záběry na zasněžené pohoří + pár dobových fotografií + grafika postupu prvního výstupu na Mt. Everest + nahrávky výpovědí Hillaryho, jeho syna, syna Tenzinga, vedoucího expedice a pár dalších borců. Je to jak sedět na přednášce - ale na kvalitní přednášce.(16.1.2017)

 • ladyDOOM
  ****

  Sice mi trochu vadily ty němé nahrané scény, ale stejně jsem klukům fandila, aby to zvládli. Líbil se mi záznam vyprávění Sira Edmunda Hillaryho.(28.7.2016)