Susan Cooper (Melissa McCarthy) je zaměstnankyní největší špionážní organizace na světě, tedy CIA, což zní zajímavě. Ve skutečnosti má ale klidnou, nenáročnou a chvílemi až nudnou práci. Je totiž analytičkou, která jen málokdy opustí svůj psací stůl s počítačem, u něhož slouží jako oči a uši špičkového agenta Bradleyho Finea (Jude Law). Ti dva dohromady tvoří perfektní tým. Bradley špionážní mise v terénu zvládá, aniž by se mu v pečlivě upraveném účesu zkřivil jediný vlásek. A Susan ve své suterénní kanceláři zase touží po jeho srdci. Jednoho dne se vše změní. Raina Boyanov (Rose Byrne), dcera nedávno zesnulého obchodníka se zbraněmi, totiž dostala neobvyklé dědictví v podobě malé jaderné bomby. Dostačující na zničení jednoho většího města. A chce ji prodat, klidně i teroristům. Aby toho nebylo málo, Bradley CIA, a tedy i Susan, nedobrovolně opustí. Další špičkový agent Rick Ford (Jason Statham), je nepoužitelný, protože byla prozrazena jeho totožnost. A tak padne návrh, že jedině ta nejméně nápadná osoba – tedy Susan – může proniknout do smrtícího světa obchodníků se zbraněmi a zabránit tak globální katastrofě. Rozhodnutí vyslat Susan do terénu rozpálí Ricka Forda do běla, a tak se vydá po stopě jaderné nálože na vlastní triko. Jelikož je typem agenta, který v sobě spojuje Ramba a komisaře Clouseaua, je na maléry zaděláno. Odpovědnost za záchranu mnoha životů tak leží na Susaniných mohutných bedrech. Musí se nejen nenápadně vetřít do světa obchodníků se smrtí, přežít v něm, splnit svůj úkol a přitom obrazně i doslova nakopat nejeden zadek. (Cinemart)

bobstock

Takhle dobře jsem se u špionskýho filmu dlouho nebavil. Jason Statham rules!!! Ksichtostroj existuje. Slyšel jsem je jak se o tom bavěj na hajzlu! 75% ()

NJD

Sice trochu pubertální zábava, ale jakš takš to fungovalo. Speciálně Jason Statham byl k sežrání. A když se člověk zaposlouchá do originálních dialogů (žádnej dabing ani titulky), tak tam objeví hromadu sympatických mini vtípků, kvůli kterým dávám lehce nadsazený 4* ()

Klajnik

Šel jsem do toho nejhoršího, páč od filmu s Melissou McCarthy nelze očekávat nic dobrého. Ta retardovaná prasnice ve mě evokuje jen silnou nevolnost způsobenou pocitem trapnosti. Když ta tlustá afektovaná píča otevře hubu, musí si člověk mnou spánek. Jsem rád, že jsem tohle přežil. Existují filmy, které mě sledovat bolelo mnohem mnohem víc. Spy minimálně není tak afektovanej a Statham tam baví - pár vtípků díky němu zafungoval. ()

Mattij

Komediální nálož jakou člověk jen tak nevidí. Primární cíl jest pobavit, ale činí se tak přitom úplně jinak než v taktéž brilantních Králových mužích, kteří měli stejný pramen inspirace. Původní obavy, kvůli hlavní hrdince a jejím předchozím filmům, ukázaly brzo za své. A to jí stačilo jen (doslova) ušít scénář na tělo, ubrat na nevkusnostech a po boku jí přihrát ty správné sparring partnery. Film ani chvíli nenudí a zvládá vytěžit ze sebemenšího úšklebku kteréhokoliv z hrdinů vynikající gag. Přitom se nenechá zahambit špatnou akcí nebo zbytečnými nelogičnostmi. Hlavní postava se vám může z počátku zdát jako nemotora největšího kalibru, ale zdání klame a film vás o tom rychle přesvědčí I to člověku pomůže rychle se sžít s postavami a začít jim držet palce. Agentům tak začnete překvapivě fandit (zvlášť když vidíte jak Melissa miluje takové kočky a vůbec jakoukoliv jinou zálibu o které netušila že ji má) a vůbec se za to nemusíte stydět. Nápady ústřední agentky mají hlavu a patu (čti logické -vy-ústění) a přitom zvládá i opravdovou práci v terénu. Také nelze nefandit největšímu machru v oboru, který by dokázal postavit počítač z.. neptejte se z čeho. No - prostě film není tak hloupý, jak se zdá a když začne Kurýr veškeré dobré nálady střílet kanón hlášek (zkuste se ho zeptat proč on je ten nejlepší), skončíte v slzách smíchu jako já. A pokud ne, jeden by se divil, Ano všichni v tom vidí (a taky vidět mají) alegorii na Bonda, ale je tak krásně nepodbízivá, že z kina odcházím naplněn setsakra dobrou náladou a s vědomím, že mi v srdci vyrostla nová akční komedie, kterou si můžu zarámovat do klasik. Klasik, jejíž opětovné puštění nebudu nikdy brát jako něco negativního. Prosím o více takových to komedií, protože takhle jsem se nezasmál už hodně dlouho. ()

fummyk

Super film, hlavně Statham byl super, určitě to pro něj muselo být odlehčení si zahrát takovou netradiční roli. ()

Erik7595

Musím priznať, mal som veľké predsudky. Hlavným dôvodom bola Mellisa McCarthy, ktorú príliš nemusím a pripadá mi vo filmoch nesympatická a nevtipná. Avšak tomu tak nie je v tomto filme. Na moje prekvapenie, tu mi jej postava pripadala sympatická, skvelo hláškujúca. Takže príjemné prekvapenie od nej. A čo dodať k filmu? Skvelý mix humoru, hlášok, výborných akčných scén. Začiatok s Judom Lawe-om v štýle alá James Bond bol výborný, nasledujúci dej veľmi zábavný a každá jedna scéna s Jasonom Stathamom k popukaniu :) Príjemné prekvapenie roka, bavil som sa výdatne. ()

Illy

Nebylo to špatné. Už jsem si říkal že tu příšeru Melissu nechci v ničem vidět a tady mi docela sedla.....že bych ale řval s většinou nadšením...to zase ne. Fakt že herci byli výborní, natočené to bylo dobře..na druhou stranu zbytečně dlouhé a některé vtipy vyzněly do ztracena.. 65% ()

Standic1

Naprostá oddychovka, která pobaví neuvěřitelnou smrští překombinovaných nadávek, které prostě člověka dostanou. Mellisa je tady jako utržená ze řetězu a předvádí tu naprostou show. Opravdu milé překvapení, které není jen komedií, ale má tu perfektní prostor pro akci. Nemluvě o Jasonovi Stathamovi, je to bourák a je super ho vidět ve vtipné roli :) ()

Hepy13

.XXL 007 v sukni. Občas vtipné, občas trapné...celkově dobrá zábava. Hlavně Jason Statham byl very funny. ()

Flopik

Ale ono to bolo fakt dobré, Humor mi sadol a smial som sa z chuti často.Hláškami je to teda nabité a Jason Statham s nimi nešetrí , hlavne jeho skoro monológ v hoteli bol teda parádny "Moja žena skočila z lietadla.... a prešlo ju druhé lietadlo" ma fakt dostala. Melissu síce nemusím ale prekvapivo sympatická. Škoda akurát že tam bolo tak málo Jasona. Rose Byrne je zase kočka. Ja som sa bavil za mňa 4*. ()

TheSpearCZ

Další z mých restů jsem dohnal a tentokrát jsem příjemně i nepříjemně překvapen. Spy je samo o sobě nadprůměrná komedie s dobrou Melissou McCarthy v hlavní roli a vedlejším super Stathamem a dá se říct, že celé dvě třetiny filmu jsem byl spokojený, ale z nějakého nepochopitelného důvodu to potom přešlo na úplně tuctovou komedii a konec je vyloženě trapný. Když to ale shrnu, tak jsem se bavil a to je to hlavní. Čisté 4* ()

jasanka

Rozhodně jsem čekala víc. Vtipy vtipné tak napůl, zbytečně složitý děj a nic není dotažené pořádně do konce. Ale jako oddychovka ok. ()

dannyyy

Kam se sere Mission Impossible s Bondem. Toto byla "akční" pecka v komediálním hávu. Melissa McCarthy si zahrála doposud svou životní roli, která jí určitě nakopne. Po nevýrazných komediích zde ukázala, že umí i zabavit a nejen to. Statham nezklamal a naopak překvapil. Jeho pohybu Kurýra už se nezbaví, ale zde ze sebe zahrál dobrého blba a rozhodně pobavil - doufám, že jednou svůj automat na obličeje najde :-D U této scénky jsem šel do kolen. Vřele doporučuji, na odreagování nejlepší film za poslední dobu. Paul Feig - toto jméno si teď budu pamatovat. ()

kubax odpad!

Tak tohle vysoké hodnocení opravdu nechápu. Po té co jsem viděl Kingsmana jsem čekal něco podobného, ale opak byl pravdou..Tohle byly dvě hodiny naprosté nudy a utrpení, jak po herecké tak i po dějové stránce naprosto strašné. Marně jsem čekal, že se aspoň jednou zasměji, ale to se nestalo. Tenhle snímek je vrchol trapnosti a vypovídá o americké inteligenci.. A Jason Statham? Ten tam je úplně zbytečnej.. Dávám jednu hvězdičku a možná i to mi přijde moc. ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

O čem budou Krotitelky duchů?

O čem budou Krotitelky duchů?

01.01.2016

Statham a Law jako zábavní špióni